Skocz do zawartości

"Znam małżeństwa, gdzie facet nie był chwalony 20-30 lat". Powraca kazanie znanego księdza i podbija sieć.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Popularność w sieci zdobywa kazanie, w którym ksiądz prosi kobiety, by te chwaliły swoich mężczyzn.
  • W trwającym osiem minut kazaniu duchowny mówił o tym, że kobiety nie doceniają swoich mężczyzn:  Czy nie zgadzacie się, że jest jakaś epidemia zakazu chwalenia facetów? Jeszcze do ślubu to trochę go pochwali, ale znam małżeństwa, gdzie facet nie był pochwalony 20-30 lat  mówił ksiądz z ambony.

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/to-kazanie-o-malzenstwie-jest-hitem-salwy-smiechu-w-kosciele-wideo/qqgy703,2b83378a

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia specyfiki polskiego społeczeństwa. Przecież u nas raczej się karci i wytyka błędy, a bardzo rzadko chwali. To się zaczyna już od dzieciństwa. Nie potrafimy pochwalić, podziękować, co więcej, nie potrafimy nawet się zachować, kiedy ktoś jednak nas pochwali. Do tego dbamy bardziej o zmarłych niż o żywych. 

  • Like 12
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla kobiet, a w szczególności p0lek jesteśmy tylko narzędziem i zasobem, do spełniania ich osobistych celów. Kobiety, wielkie poświęcenie od mężczyzny traktują jako oczywistość. Dodatkowo, rosną coraz bardziej wymagania kobiet, względem mężczyzn, a faceci coraz bardziej schodzą, z wymaganiami wobec kobiet. Kobieta będzie chwalić mężczyznę, na początku relacji, zwłaszcza, gdy nie ma jeszcze umowy prawnej, zwanej małżeństwem. Później, gdy ma władzę społeczno-prawną nie musi komplementować mężczyzny, bo on, z reguły i tak już nie odejdzie, bo będzie chciał pozostać w tej wątpliwej, dla niego ,,strefie komfortu". Jeśli odejdzie, po wielu latach, to gorzko tego pożałuje, bo pewnie intercyzy nie podpisał, nie dbał o swój interes i własność i tak to się często kończy właśnie.

  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Legionista napisał:

ale znam małżeństwa, gdzie facet nie był pochwalony 20-30 lat  mówił ksiądz z ambony.

 

Proponuję: budujmy poczucie własnej wartości nie na tym co jest o nas mówione, a na tym kim jesteśmy, co sobą reprezentujemy, jakie mamy osiągnięcia jak się rozwijamy. Mam na myśli te dobre rzeczy (bo zatłuczenie 10 osób młotkiem to zapewne jest wyczyn ale raczej czyn niezbyt chwalebny)

 

Problem się sam rozwiąże a przy okazji staniemy się prawdziwi, szczerzy, wartościowi  dla siebie oczywiście. (- jaką ma pan największą wadę? - szczerość, - w mojej opinii szczerość to nie wada! - gówno mnie obchodzi pańska opinia!)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tutaj dodam cały artykuł:

W trwającym osiem minut kazaniu duchowny mówił o tym, że kobiety nie doceniają swoich mężczyzn:  Czy nie zgadzacie się, że jest jakaś epidemia zakazu chwalenia facetów? Jeszcze do ślubu to trochę go pochwali, ale znam małżeństwa, gdzie facet nie był pochwalony 20-30 lat  mówił ksiądz z ambony.

Później żartował:  Sto uwag dziennie: "Jak jesz, jak siedzisz, jak rzuciłeś ręcznik". Ja mówię: "Niech pani pochwali tego męża". "A za co mam go chwalić?". "Że jest mądry". "A co ja, głupia jestem?"  mówił duchowny, a wierni głośno się śmiali. To był jednak dopiero początek kazania.

 

 

 
 
Powraca kazanie znanego księdza i podbija sieć. "Znam małżeństwa, gdzie facet nie był chwalony 20-30 lat"

To nagranie podbija sieć  chodzi o kazanie nieżyjącego już ks. Piotra Pawlukiewicza, w którym mówi o relacjach małżeńskich. Liczne anegdoty wywołują głośny śmiech u zebranych wiernych. "Ksiądz prawie robi stand-up"  piszą w komentarzach internauci. Chociaż w sposób humorystyczny, duchowny mówił o bardzo poważnych problemach:  Nie bójcie się pochwalić faceta  apelował z ambony.

1.svg2.svg16 tys.
31 sierpnia 2022, 11:25
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
 

Ks. Piotr Pawlukiewicz w 2016 r. (Screen: YouTube/znalezionewsieci)Ks. Piotr Pawlukiewicz w 2016 r. (Screen: YouTube/znalezionewsieci) - Tomasz  Popularność w sieci zdobywa kazanie, w którym ksiądz prosi kobiety, by te chwaliły swoich mężczyzn

W trwającym osiem minut kazaniu duchowny mówił o tym, że kobiety nie doceniają swoich mężczyzn:  Czy nie zgadzacie się, że jest jakaś epidemia zakazu chwalenia facetów? Jeszcze do ślubu to trochę go pochwali, ale znam małżeństwa, gdzie facet nie był pochwalony 20-30 lat  mówił ksiądz z ambony.

Później żartował:  Sto uwag dziennie: "Jak jesz, jak siedzisz, jak rzuciłeś ręcznik". Ja mówię: "Niech pani pochwali tego męża". "A za co mam go chwalić?". "Że jest mądry". "A co ja, głupia jestem?"  mówił duchowny, a wierni głośno się śmiali. To był jednak dopiero początek kazania.

"Bierz go!"

Jako przykład ksiądz podał jazdę samochodem:  Choćby raz się pomylił przy tym wyprzedzaniu na trzeciego i pani ani dzieci byście tu nie siedzieli. On się nie pomylił nigdy  mówił ks. Pawlukiewicz.  Niech pani idzie i powie do niego: chodź tu mój Kubico, niech cię uściskam. Mąż oczywiście powie: a się jeździ, się włącza, się wrzuca, się jedzie. Ale będzie szczęśliwy  żartował ksiądz, a w kościele wypełnionym po brzegi było słychać głośny śmiech wiernych.

Duchowny opowiadał też, że kiedy chodził po kolędzie, często był atakowany przez mężczyzn hasłami o wyprawach krzyżowych i inkwizycji. Żony zawsze broniły księdza:  Czekałem miesiącami, żebym znalazł taką żonę, że jak ja się z mężem pokłócę, to ona wejdzie i powie do męża: bierz księdza! Bierz go! Żeby żona powiedziała: ksiądz go nie zagnie, on jest tak oczytany historycznie i teologię studiuje  mówił ksiądz. — Nie bójcie się pochwalić faceta  apelował z ambony ks. Pawlukiewicz.

Cud

Dalej duchowny mówił, że dla dzieci ojciec jest jak Bóg i przywołał anegdotę ze swojego życia:  Mój stary wiedział, że kocham kolej. [...] Kiedyś zrobił cud. Byliśmy na bocznicy kolejowej na Dworcu południowym w Warszawie, mój stary otworzył wagon towarowy i wsadził mnie do środka. "Tato ktoś nas skrzyczy"  mówiłem. Ojciec powiedział: "Pobiegaj sobie chłopczyku po wagonie"  opowiadał duchowny, a wierni się śmiali.

Na koniec ksiądz poprosił, by kobiety się zastanowiły:  Kim jestem, czy nie uciekam od siebie, czy to fałszywe ja, które zbudowałam kiedyś jako grzeczna, miła dziewczyna nie zniewala mnie, nie stało się jakimś kombinezonem, który mnie ogranicza [...]  pytał.

Chociaż nagranie udostępnione przez "Znalezione w sieci" pochodzi z adwentowych rekolekcji w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego we Wrocławiu Maciejówka w 2012 r., cieszy się teraz ogromną popularnością.

Edytowane przez Legionista
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bym kadził tu specjalnie paniom szczerze mówiąc, już tłumaczę dlaczego.

Po prostu jesteśmy prymitywnie wychowywani i pewne wzorce wychowania są masowo stosowane we większości domów. Takie coś samo z siebie się nie bierze. Kobiety po prostu aplikują bezmyślnie to czego się nauczyły z domu czyli, że faceta można szmacić i że nie odda.

Rok temu gdy byłem nad jeziorem (chyba nawet opisywałem na forum tą sytuację), to widziałem na własne oczy jak do dziewczynek matka zwracała się bardzo ciepło i uprzejmie a do chłopców z ryjem i chamsko. 

Możliwie, że była pierdalnięta i miała coś z bańką no ale mimo wszystko.

 

Niestety, póki mężczyźni nie ukręcą ryja przy dupie za traktowanie jak śmiecia i nie zaczną siebie szanować to będzie jak będzie.

Wstyd dla nas i dla kobiet, że nie są w stanie przez 20 lat powiedzieć komplementu tak nawiasem mówiąc. Trzeba by było być niezłym sukinkotem by w taki sposób traktować drugiego ponoć bliźniego.

 

Dlatego jeszcze raz ironicznie napiszę... 

"Piekło kobiet".

 

d2b1399ef890c8aa0065db50839eca60.jpg

Edytowane przez SzatanK
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre słowa oby więcej takich kazań. Gadane ma pewnie już nie jedną parafiankę oczyścił z grzechów.🙂 

Tak poza tematem. Byłem na mszy w niedzielę akurat biskup przybył do parafii. Powiem wam, dobry zawodnik. Mowa ciała, głos jak dzwon Zygmunta. Spojrzenie hipnotyzujące.

Znają się chłopaki na rzeczy. Już drugi biskup w tym roku u mnie w okolicy. Zapewne szykują się na coś.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był o tym😉

 

 

 

5 godzin temu, Legionista napisał:

Popularność w sieci zdobywa kazanie, w którym ksiądz prosi kobiety, by te chwaliły swoich mężczyzn.

 

Co do popularności to bardzo dobrze, że kazanie otwiera oczy i dociera do szerszej publiczności.

Coraz więcej ludzi a zwłaszcza mężczyzn jest świadomych i widzi, że coś tu nie gra.

Samo wychowanie i socjalizacja w Polsce jest nastawiona by jednak ganić i karać mężczyzn

bo tylko tak według kobiet można zmotywować, ukształtować co jest kompletną bzdurą.

W ginocentrycznym systemie niestety kobiety maja zły wpływ na mężczyzn emanując swoja emocjonalnością.

Mamy przykład mężczyzn wychowanych w matriarchacie gdzie im sie nakazuje, rozkazuje, wyśmiewa, ośmiesza, straszy

i efektem są chłopcy nie przygotowani do życia i funkcjonowania.

Ogólnie system nastawiony jest na pomaganie kobietom i utrudnianie życia mężczyznom.

Kobiety i tak się pośmieją, wysłuchają co klecha ma do powiedzenia, wrócą do domu i zapomną.

Społeczeństwo i kobiety traktują mężczyzn jako zasób/narzędzie, maja mniej współczucia i wrażliwości do nich, 

problemy mężczyzn są bagatelizowane i nikt sie nimi nie przejmuje.

Z resztą zobaczcie na tytuł filmu dowcipny ksiądz czyli już ktoś umniejsza jego rolę i istotne informacje, które przekazuje.

W Polsce i tak się już nic na lepsze dla mężczyzn nie zmieni no chyba, że wszystko się tu zaora, przyjdzie wojna i płcie powrócą do korzeni. 

Tak sie kończy świat gdy lejce przekaże się kobietom, które nie potrafią wziąć odpowiedzialności za czyny, słowa za to pozostawić po sobie niezły bałagan.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Legionista napisał:

, gdzie facet nie był pochwalony 20-30 lat  mówił ksiądz z ambony.

 

Ajwaj. Znam takich którym małżonka od kilku lat nie udostępnia c.ipki:).

 

11 godzin temu, MarkoBe napisał:

Bo dla kobiet, a w szczególności p0lek jesteśmy tylko narzędziem i zasobem, do spełniania ich osobistych celów.

 

W punkt. Jakoś nie przypominam sobie abym kiedyś pochwalił bankomat. Za wypłacenie należnych mi pieniędzy :).

  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po komentarzach pod filmem baby nie rozumieją przesłania filmu i nie ogarniają .... z tekstu wybiorą tylko to co im nie pasuje lub godzi w ich interesy i koniec :)

cyt. 

Nie chodzę do kościoła ale wierze po swojemu.... Dowcipny ksiądz, niby ma rację ale czy do końca ? Mówi o grzechu a sam go popełnia, tak.... Jak można różnicować ludzi na lepszych czy gorszych. Kobiety powinny chwalić swych mężów ale również mężowie powinni chwalić swe żony czyli działanie obustronne ,a nie jak to ksiądz przedstawia jednostronnie. I to jest nie fer.... Wymienianie dobra materialnego; samochód ,dom itp. Czy to nie jest pycha, konsumpcjonizm ? Przecież to też powinno być potępiane przez kościół gdyż Jezus tego nie nauczał. Jest również wiele innych tematów które powinny być poruszane przez kapłanów... Alkoholizm, narkomania, przemoc, piractwo drogowe, złe traktowanie braci mniejszych, dziwne zachowania społeczeństwa młodszego (20-30 parę lat), równie te które już poruszyłem; chciwość, chytrość, cynizm, pogarda, konsumpcjonizm, dążenie do celu po tzw. "trupach" czyli kariera itd. I na koniec ; chamstwo społeczne które nas ogarnia... To wszystko również dotyczy hierarchów kościelnych niestety.

 

cyt. 

Kolejny ksiądz który kobietę uznje za niższa niż facet-bog , grzeszna i pogubiona...Kobiety już nie trzeba chwalić.... Kobieta jest dla faceta... I to bałwochwalstwo.... Uczenie dzieci że tata jest jak Bóg.... Bóg jest naszym prawdziwym ojcem i matką a tata ziemski to tata ziemski nic więcej.....!

 

cyt. 

i jeszcze matka musi kryć ojca pijaka żeby dzieci nie widzialy

Edytowane przez maVen
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maVen said:

Sądząc po komentarzach pod filmem baby nie rozumieją przesłania filmu i nie ogarniają .... z tekstu wybiorą tylko to co im nie pasuje lub godzi w ich interesy i koniec

 

Niestety. Tak działa programowanie społeczne i propaganda.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, t0rek napisał:

 A dla mnie to wszystko się łączy metaforycznie - ludzie bez ducha w przewadze, cywilizacja śmierci, to i mężczyzn (ale i geniuszy) docenia się dopiero pośmiertnie :)

Dołożę do tego drugą myśl - wyjaśniającą. Tak z grubsza wydaje mi się się, że z cywilizacji "ideowej" zamieniliśmy się w cywilizację zorientowaną na potrzeby (w dużej mierze kobiece - to one się z nimi bardziej utożsamiają). Stąd nie ma szacunku wobec geniuszy, męskiego ducha, idei - obiektem kultu stały się potrzeby i ich zaspokajanie. A jak ktoś umrze, to nagle się okazuje, że pewne potrzeby nie mogą być zaspokojone (np. już nie wydaje nowych płyt, nowych dzieł itd.). Dopiero wtedy do zombiaków dociera, że był człowiek i już go nie ma, bo trzeba znaleźć nowego providera do tej powstałej "dziury" potrzebowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DOHC napisał:

Czuć że jesteś mężczyzną. Ładnie Ci w tym kapeluszu.

show-chippendales-at-the-rio-all-suite-h

4 minuty temu, t0rek napisał:

Dołożę do tego drugą myśl - wyjaśniającą

23 godziny temu, t0rek napisał:

cywilizacja śmierci,

Ja bym dodał, że to cywilizacja dupy. Na dupie się wszystko zaczyna i na dupie się wszystko kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 23:09, Iceman84PL napisał:

Samo wychowanie i socjalizacja w Polsce jest nastawiona by jednak ganić i karać mężczyzn

bo tylko tak według kobiet można zmotywować, ukształtować co jest kompletną bzdurą

Święta prawda Bracie. Pytanie: czy dowalanie Mężczyznom jest specyfiką typową Polską

czy może ogólno-światową ?.  Po co się żenić. 

W dniu 11.10.2022 o 22:35, SzatanK napisał:

Po prostu jesteśmy prymitywnie wychowywani i pewne wzorce wychowania są masowo stosowane we większości domów. Takie coś samo z siebie się nie bierze. Kobiety po prostu aplikują bezmyślnie to czego się nauczyły z domu czyli, że faceta można szmacić i że nie odda.

Wiesz Bracie możesz mieć rację , tylko to oznacza, że jesteśmy nadal prymitywnym społeczeństwem 

Oczywiście są na pewno chwalebne wyjątki ale to rzadkość.

W dniu 11.10.2022 o 20:13, MarkoBe napisał:

Bo dla kobiet, a w szczególności p0lek jesteśmy tylko narzędziem i zasobem, do spełniania ich osobistych celów. Kobiety, wielkie poświęcenie od mężczyzny traktują jako oczywistość.

To jest Bracie Chore toksyczne podejście Kobiet, Poświecenie to oczywistość, dziwna absurdalna konstrukcja logiczna.

W takim razie dziki seks w małżeństwie, przebieranki, wszelkie zabawy poza granicami grzecznego współżycia "po bożemu", nieograniczony dostęp do seksu, spełnianie ukrytych

fantazji Męża /Partnera i Szacunek do swojego Misia to powinna być oczywistość ze strony Żon/Partnerek.  Poświecenie Żony w łóżku to powinien być standard, żeby Chłop nie chodził wyposzczony na co dzień. 

W dniu 12.10.2022 o 07:55, Baca1980 napisał:

Ajwaj. Znam takich którym małżonka od kilku lat nie udostępnia c.ipki:).

Patrz Bracie na mój powyższy Komentarz. Brak współżycia w małżeństwie to jest patologia albo ogier na boku u Pani.

W dniu 11.10.2022 o 21:34, SzatanK napisał:

Piekło kobiet?

Coś dobrze w tym Piekle/Niebie !.

Edytowane przez Legionista
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.