Skocz do zawartości

Nowoczesny feministyczny artykuł


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem @meghan że chcesz pomóc (boś dobra dziewczyna), ale po prostu chciałam na realnym przykładzie naświetlić, jak baby głupieją jak mają wizję przespania się i stworzenia relacji z jakimś nowym gościem (kiedy już wyrwą się na wolność) - nawiązując do artykułu.

Moi rodzice przyjaźnią się z jej teściami - bardzo porządni ludzie. Ona rodziców nie ma, matka o nią nie dbała (pewnie jakiś schemat). Moi rodzice i teście przywożą dzieci ze szkół, ten teść wędzi kiełbasę z moim ojcem, jakieś drobne remonty razem robią. Na mojej spokojnej wsi, nigdy chyba nikt nie wywołał takich emocji. Książkę można by było napisać, co tam się działo. Te dzieci praktycznie o razu po szkole przychodzą do moich rodziców, tam sobie odrabiają lekcję - najwidoczniej nie lubią siedzieć z gachem. Muszą uciekać z własnego domu.

Szkoda gadać, nic się nie da zrobić. Może to ich wzmocni, może będą silniejsi po tym wszystkim, ale normalnie bym tych rodziców wychłostała porządnie, jakbym mogła, i gacha też.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hatmehit napisał:

To nie wiara tutaj czyni cuda, a retinoidy i filtry UV. Ale nie kontynuujmy offtopu. 

Powodzenia.

 

https://kosmostolog.blogspot.com/2016/04/ciemna-strona-retinoidow.html

 

Cytat

Retinoidy są całkowicie zakazane w czasie ciąży i karmienia piersią. Ich stosowanie może doprowadzić do poważnych zaburzeń w rozwoju płodu, w tym np. wodogłowia, czy wad układu sercowo-naczyniowego. Dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznych metod antykoncepcji w czasie stosowanie retinoidów, a przed rozpoczęciem leczenia pacjentka musi wykonać test ciążowy.

Stosując retinoidy, należy również unikać silnego słońca i promieni UV, ponieważ może to doprowadzić do silnych uszkodzeń skóry.

Gdybyś była moją żoną i chciała to stosować - dostałabyś jasny przekaz. W ŻADNYM RAZIE NIE WYRAZAM ZGODY!!!

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszka

Oczywiście!

Jednak i to potrafi zmieść człowieka i rodziny. 

W ramach opinii publicznej, czy tego"co ludzie powiedzą" pijane ojce lały rodziny. Ale to nie ten wątek, by na siłę szukać symetrii.

 

@Amperka

Ok, nie wnikam dalej. 

Ostatnie pytanie. Skoro Twoi rodzice są najbliżej (nawet w sensie zamieszkania) tej rodziny - to, co oni na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, meghan napisał:

 

@Amperka

Ok, nie wnikam dalej. 

Ostatnie pytanie. Skoro Twoi rodzice są najbliżej (nawet w sensie zamieszkania) tej rodziny - to, co oni na to? 

Mama nie przywiązuje się zbytnio do ludzi. Dopóki jej ta sąsiadka nie robiła problemów, to wszystko ok. Moi rodzice są o 20 lat od niej starsi, a ona się zachowywała protekcjonalnie: od mamy oczekiwała, że jej będzie maliny i truskawki dla niej zbierać, a wobec ojca... była jakby kokieteryjna (jak wobec wszystkich facetów).

Obydwoje są zmęczeni już chyba tą sytuacją, bo się przyjęło, że jej mąż czasami parkował u nas na podjeździe, teraz ten gach motor stawia, dzieciaki zawsze u moich rodziców. Moi rodzice są bardzo niekonfliktowi, ale mojej mamie w głowie się nie mieści, że dojrzałej kobiecie może tak odwalić na punkcie jakiegoś faceta, że dzieci lądują na bocznym torze. Kiedyś byli idealną rodziną (jak z katalogu, wszyscy tacy urodziwi), teraz to wygląda jak sroga patologia.

Pewnie się skończy tak, że dzieciaki pojadą do liceum do większego miasta na stancję, ta wyjedzie z jakiś facetem, a dom sprzedadzą.

Tyle, rozgadałam się. Ja myślałam, że z wiekiem się mądrzeje, ale zwątpiłam ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Miszka napisał:

Gdybyś była moją żoną i chciała to stosować - dostałabyś jasny przekaz. W ŻADNYM RAZIE NIE WYRAZAM ZGODY!!!

Ale na szczęście nie jestem i sama odpowiadam za swoje zdrowie;) Wszystko jest w stanie skórę podrażnić, jeśli dane substancje stosuje się nieracjonalnie, to nie należy się dziwić negatywnym efektom. Mamy badania naukowe i własne rozumy. Retinoidy wykorzystywane w lekach na receptę (opisane na podanym blogu) są inne niż te w kosmetykach „do codziennego użytku” - o dość niskich stężaniach, wykorzystywanych wyłącznie zimą 3-4 razy w tygodniu, z przerwami i wieloma substancjami łagodzącymi. Składniki aktywne należy stosować świadomie, ale głupi to i w kałuży się utopi. 

Jeśli kobieta i tak nie uprawia seksu lub dziecka nie chce i się zabezpiecza, to jak najbardziej może stosować kwasy i pochodne witaminy A. Natomiast planując ciążę lub biorąc jej ewentualność pod uwagę nie jest to oczywiście wskazane. Podobnie z alkoholem (oprócz znacznie większej ilości negatywnych skutków i zalet abstynencji) - czy kobieta nieplanująca ciąży nie może wypić raz na miesiąc kieliszka wina? Mądre zażywanie/nakładanie wszelkich rzeczy do/na nasze ciała to klucz do sukcesu, nie każdy chce być i jest „otwarty na życie”.

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Miszka napisał:

Lubię ten blog, jest (albo był) jednym z najlepszych źródeł informacji w tej tematyce jeżeli chodzi o polskojęzyczny internet. Retinoidy nie są idealne, ale są IMO najlepiej przebadane w tej tematyce- dlatego właśnie możesz usłyszeć tyle ostrzeżeń;)

 

Niestety, autorka nie aktualizuje już treści nad czym jako pinda ubolewam, bo w temacie retinoidów i ich pochodnych dużo się wydarzyło ;)

Jak jakaś laska bierze się za pochodne witaminy A, to raczej wie, że na czas ciąży trzeba odłożyć. ;)

Życzyłabym podobnej świadomości w przypadku ciężarnych pijących alkohol 😀

 

30 minut temu, Amperka napisał:

Ja myślałam, że z wiekiem się mądrzeje, ale zwątpiłam ostatnio.

Głowa siwieje, dupa szaleje 😉

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wielokropek napisał:

Lubię ten blog, jest (albo był) jednym z najlepszych źródeł informacji w tej tematyce jeżeli chodzi o polskojęzyczny internet. Retinoidy nie są idealne, ale są IMO najlepiej przebadane w tej tematyce- dlatego właśnie możesz usłyszeć tyle ostrzeżeń;)

Aha. Czyli "nasi tu byli"! 😉

 

Cytat

bo w temacie retinoidów i ich pochodnych dużo się wydarzyło ;)

Jak jakaś laska bierze się za pochodne witaminy A, to raczej wie, że na czas ciąży trzeba odłożyć. ;)

Życzyłabym podobnej świadomości w przypadku ciężarnych pijących alkohol 😀

 

Ok. A ja wolę jednak proste, inżynierskie podejście. NIE! Coś może mi zaszkodzić? Ma duże skutki uboczne? NIE!

Przecież, do cholery, chodzi o kosmetyk, i zmarszczki, nie ratowanie życia i zdrowia.

 

 

Osobisty przykład. Znajomi "popalają zioło"... ja nie. Ile to razy byłem przekonywany, że "to nie szkodzi, nie uzależnia".

Marihuana to narkotyk. Nie muszę go brać, żeby się przekonywać o jej nieszkodliwości. Najskuteczniej mi ona

NIE ZASZKODZI, jeśli jej na 100% nie wezmę.

 

Cytat

Niestety, autorka nie aktualizuje już treści nad czym jako pinda ubolewam,

 

Co to za określenie? 🧐

 

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meghan

 

Z resztą nawet na 1 randce jak lasce się podobasz i powiesz jej w odpowiedni sposób o swoich upodobaniach to nie ma z tym problemu. 

 

Jak zacznie się uśmiechać i żartować z tego to jesteś dla niej chadem. 

 

Jak się skrzywi i zacznie coś grymasić to jesteś beciakem i uciekaj bo już dzwoni na policję o napastowanie 😆

 

U mnie było coś pomiędzy bo się jej podobałem ale o niektórych rzeczach 1 raz słyszała. 😁

Edytowane przez bassfreak
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SzatanK napisał:

Nie działa link.

U mnie wyskoczyły że reklamy nie są złe i nici z czytania (mam adblocka, ale widać zastosowali element wykrywający adblokery).

Właśnie znalazłem obejście. Odpalić Firefoxa, wpisać about:config, zaakceptować okienko, wyszukać javascript.enabled i zaznaczyć na false, po czym odświeżyć stronę.

Oczywiście to z palca i najlepiej przywrócić po zmianie i przeczytaniu, bo bez JS dużo typowych mechanizmów stron może nie działać, ale przynajmniej można przeczytać artykuł.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lync

 

Łatwiej zainstalować Windowsa od nowa niż wejść na ich stronkę i dobrze :D 

 

@Hatmehit

 

Miałem odpisane ale zmazałem nie chcący..., także tym razem będzie krótko "dlaczemu".

 

Jak Konfucjusz powiedział:

 

"Pod niebem jest tylko jedna rodzina".

 

I myślę, że ta odpowiedź Cię powinna usatysfakcjonuje bo ona tłumaczy w zasadzie wszystko co miałem napisane, wcześniej.

Młode kobiety są wyjątkowo naiwne i są łatwym celem wszelkiej maści ludzi nie dobrej woli. Normalność nakazuje chronić przed szkodliwym programowaniem. Obiecywanie kosmicznych orgazmów, samochód za seks i inne takie nie brzmi dla mnie zbyt dobrze. Kobiety mogą robić co chcą ale niech się szanują i uważają na niebezpieczeństwa, bo o problemy nie trudno.

Tylko tyle i aż tyle.

 

Pozdro.

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miszka napisał:

Znajomi "popalają zioło"... ja nie. Ile to razy byłem przekonywany, że "to nie szkodzi, nie uzależnia".

Też nie palę zioła. Papierosów też nie palę. 😉

Retinoidy biorę co jakiś czas, podobnie jak staram się wysypiać, robić posty i często spacerować (i jeszcze inne głupoty). Skóra nie schodzi mi płatami, wygląda ładnie i zdrowo.

Nie bawię się w przekonywanie kogokolwiek, bo doskonale wiem, że to nie jest zabawka 😉

Godzinę temu, Miszka napisał:

NIE! Coś może mi zaszkodzić? Ma duże skutki uboczne? NIE!

Ludziom szkodzi duża ilość roboty w postaci nadgodzin (albo dodatkowych projektów)ale godzą się na to bo mają dzięki temu więcej pieniędzy czy też mogą wspiąć się wyżej po szczebelkach kariery. 

Każdy w życiu coś wybiera i niestety bez ryzyka nie ma najczęściej szampana 😉

Godzinę temu, Miszka napisał:

Marihuana to narkotyk. 

Retinoidy to nie jest aż tak dramatyczna rzecz. Jak ktoś ma naprawdę ciężki trądzik to jest to często jedne z nielicznych, skutecznych narzędzi do zwalczania objawów co pomaga normalnie wyglądać i tym samym pozwala na lepsze funkcjonowanie.

Jest to dobrze przebadana grupa związków o konkretnym działaniu, dlatego są one dostępne głównie na receptę i dla Twojej wiadomości-coraz mniej dostępne, bo koncernom nie w smak jest by te tanie i skuteczne "preparaty" były w twoim zasięgu i tym samym ograniczały ilość innych cudownych kremów, na których bije się krocie.

Nie zliczę ilości reform jakie rynek konsumencki  przeszedł w tym zakresie. Ludzie kupują gdzieś po jakichś "bangladeszach" produkty z tretinoiną, bo nie godzą się na kupno "bezpiecznych" preparatów, które wielokrotnie nie robią nic.

Te dopuszczane bez recepty mają minimalne stężenie i naprawdę nie zrobisz sobie nimi krzywdy, jeśli masz trochę mózgu ;). Najlepsze w tej kategorii produkty jakie ma bodaj Medik8 czy SkinCeuticals kosztują krocie i nie podrażniają w żaden sposób.

 

Godzinę temu, Miszka napisał:

Przecież, do cholery, chodzi o kosmetyk, i zmarszczki, nie ratowanie życia i zdrowia.

Możesz przeżyć za 4 tysiące miesięcznie, ale lepiej jest mieć 7 tys. niż 4, prawda? Czujesz się lepiej, bezpieczniej, na więcej możesz sobie pozwolić a i na starość więcej odłożysz.

Różnicę między 17 tys. a 20 tys. już się tak nie odczuwa.

Jak jest się facetem to można na to patrzeć jak na fanaberię, bo to tylko zmarchy, które u Was i tak pojawiają się później i nie mają aż takiego znaczenia.

Na podobnej zasadzie mogłabym jako niska laska patrzeć na perypetie niskich facetów i ich ubolewanie jak na idiotyzm. No przecież to tylko wzrost. Niemniej, wiem doskonale że to minus, podobnie jak u kobiety oznaki starzenia. Akceptuję, to co muszę zaakceptować. Tego jeszcze nie muszę 😉

 

Jesteśmy próżnym gatunkiem.

https://youtu.be/dqkt9rYtt2Q

 

 

Godzinę temu, Miszka napisał:
Cytat

Niestety, autorka nie aktualizuje już treści nad czym jako pinda ubolewam,

 

Co to za określenie? 🧐

Pinda- próżna baba, której zdarza się zadzierać nosa. 😉

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miszka napisał:

naprawdę wierzycie, że jak przez 28 lat będziecie wcierać jakiś krem, to będziecie tak wyglądać w okolicach 65+?

 

Kremy pomagajo. Używam kremów z filtrami jakieś 15 lat i faktycznie cały czas policja mnie chce zgarnąć za wagary;) a tak serio to serio działają. Aż się boję jakbym wyglądała gdybym spała ostatnie 5 lat! Pewnie tak, jakbym nie używała kremów z filtrami, ale za to spała. No ale faktycznie pogadamy po 60. Wtedy to będzie. Zrobimy forumowy zjazd i każdy forumowicz każdej rezerwatce pojedzie, że już 

The_Wall_Cover.svg

 

A każda rezerwatka zapyta, gdzie te mityczne 20-stki w kolejkach.

 

Potem okaże się, że 60-letnie rezerwatki mają grono simpów, a Panowie po małym haremiku w Azji, więc wszelkie dogryzania sobie okażą się daremne. Peace & Love

Edytowane przez sol
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miszka napisał:

Pan Andrzej Gryżewski popełnił również "Sztukę obsługi penisa". Obecnie obie książki są dostępne w kilku miejscach, do których na szybko dotarłem, w postaci zestawu.

Przypomniała mi się audycja, jak Marek wyjaśnia tego ,,eksperta"

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, lync said:

Właśnie znalazłem obejście. Odpalić Firefoxa, wpisać about:config, zaakceptować okienko, wyszukać javascript.enabled i zaznaczyć na false, po czym odświeżyć stronę.

 

Tyle roboty żeby wyłączyć javscript a jest dodatek NoScript. Wyciągasz ikonkę dodatku i jak potrzebujesz wyłączyć js to klikasz, chcesz włączyć, klikasz i masz.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 11:31, Miszka napisał:

nie ma cudownych kosmetyków na zmarszczki

 

Podzielam zdanie @Hatmehit - "som, som", tyle że trzeba zacząć je stosować, zanim owe zmarszczki się pojawią.

 

Osobiście na noc stosuję tretynoinę o stężeniu 0,025% co drugi/trzeci dzień (czasami o stężeniu 0,05%), a za dnia nawilżacze i krem SPF 50, gdy gdzieś wychodzę. Również w pochmurne, szare dni.

 

Nie nakładam makijażu na skórę twarzy, wyłącznie troszkę podkreślam brewki i usta.

 

Póki co, nie mogę na swoją buźkę narzekać. :)

 

Zresztą efekty mówią więcej niż słowa. Ta pani ma zaraz 40 lat i jest przepiękna. ❤️

 

 

Niestety, chyba zrezygnowała z dalszego nagrywania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obiecująca Młoda Kobieta napisał:

Podzielam zdanie @Hatmehit - "som, som", tyle że trzeba zacząć je stosować, zanim owe zmarszczki się pojawią.

Jasne. Wiem, że podzielacie zdanie. Inaczej cały przemysł kosmetyczny szlag by trafił.

 

Wy macie co smarować, przemysł ma co produkować i się kręci.

 

Się pachnie, się coś dzieje, się coś robi... psujecie ciało kosmetykami do makijażu, potem naprawiacie kosmetykami regenerującymi i świat jest szczęśliwszy.

Farbujecie, niszczycie, potem naprawiacie odżywkami, balsamami, serumami, szamponami hypoalergicznymi i świat się kręci radośnie.😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszka Bardzo stereotypowe myślenie. Jasne, zdarzają się kobiety, które zabiegami (głównie operacyjnymi) naprawiają błędy młodości jak zła dieta, brak ochrony przeciwsłonecznej, zapychanie porów podkładami czy po prostu niezbyt dobre geny, lecz to nie jest aż tak typowe. Mogę mówić tylko za siebie - mam 21 lat, naprawdę nie mam czego naprawiać, kolorowego makijażu czy sztucznych farb do włosów nie stosuję. Lubię naturalne piękno, ale o nie trzeba dbać. Od samego leżenia i picia wody skóra sama niestety nie wypięknieje. Do tego trzeba diety bogatej w makro i mikroskładniki, sportu, braku stresu, równowagi hormonalnej i w końcu kosmetyków. Konieczne oczywiście nie są, ale osobiście wolę zadbać o swoją urodę póki ją mam.

 

Jesteśmy ludźmi, mimo rozwijania swoich pozytywnych cech, umiejętności, zdobywania wykształcenia i dbania o związek, to jednak wygląd jest dość ważną walutą w życiu kobiety. Niestety, a może i stety… Jak sądzisz? 

 

Lubię zarówno wody kwiatowe, zioła, ekstrakty i oleje, czyli substancje bardzo naturalne (choć często bardziej alergenne), jak i te syntetyczne, które utrzymają moją cerę w super stanie przez wiele lat. Chcę być milfem za 20 lat XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.