Skocz do zawartości

Donek kuk przekonuje Juleczki


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Patryk napisał:

Tak, @Imiennik ponoć zna jakiś prywatny zus. Dobrowolnymi składkami nie utrzymasz 9 milionów emerytów.

Wystarczy IQ odrobinę wyższe od pałąka od wiadra żeby to sobie wygooglować w niecałą minutę. Cóż, współczuję :D

Ale dupka Cię piecze, nadal mamusia nie dała 20zl na forum?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Imiennik napisał:

Wystarczy IQ odrobinę wyższe od pałąka od wiadra żeby to sobie wygooglować w niecałą minutę. Cóż, współczuję :D

Ale dupka Cię piecze, nadal mamusia nie dała 20zl na forum?

Poziom, który reprezentujesz jest po prostu żałosny gościu xD.  Wyjdź czasami z tego śmierdzącego TIRa na świeże powietrze xD. Dobrze Ci to zrobi.

 

niemniej jednak Twoje ponowne zesranie się w tym samym temacie sprawiło mi odrobine radości.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Druid napisał:

Dla kogoś kto jara to jest najważniejszy problem, czego nie rozumiesz?

Tak samo jak dla dzbanów za czasów Palikota.

 

Czemu głosujesz na Palikota? a bo chce krzyże zdjąć w szkołach itd xDD poziom wyborcy 😝

 

BTW używki mogą zniknąć z tego świata i płakać nie będę.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz kazdy w Polsce ( i poza Polska tez) rozumie ze w Kraju nie toczy się debata "by coś zmienić" "ulepszyć" lub "załatwić". 

Mają być emocje, kontra, walka, cyrk. Ostatecznie i tak wszystko kończy się drenowaniem państwowej kasy. Więc po co strzępić język...
 
May be a Twitter screenshot of text
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała ta nasza demokracja.

Taki Morawiecki na przykład. Drugi najważniejszy człowiek w państwie, ma decydujący głos w sprawach gospodarczych, ale... kto go wybrał na to stanowisko? 

 

L*d szczęśliwy, że na jesieni będzie mógł zdecydować, czy doić go będzie nadal ta sama partia, czy jednak inna.

 

 

I to nie wina polityków, że notorycznie kłamią, wciskają kit, a po wyborach mają wyjebane. Winni są wyborcy. Mogliby ostrzej domagać się wywiązywania z obietnic wyborczych, ale... to takie niedemokratyczne :)

 

 

W tym kraju nic nie zmieni się na lepsze, bo większość wyborców prezentuje poziom jak na nagraniu poniżej:

 

 

70% społeczeństwa popiera PO-PIS. 

Ustrój w którym "rządzą" idioci daje władzy nieograniczone możliwości strzyżenia owiec i zakładania im na łby coraz mniej wygodnych obroży. A będzie coraz gorzej, bo ludzie są coraz mniej inteligentni. 

 

@Patryk może zamiast wyśmiewać się z zawodu wykonywanego przez jednego z braci, sam pochwalisz się czym zajmujesz w życiu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cst9191 napisał:

może zamiast wyśmiewać się z zawodu wykonywanego przez jednego z braci, sam pochwalisz się czym zajmujesz w życiu?

Zrobiłem to tylko dlatego, bo typ do mnie się przyjebal personalnie. Dziwne, że jemu uwagi nie zwróciłeś tylko mi. Czuje brak obiektywizmu.

 

Generalnie to popularna tu praktyka, brak argumentów? To lepiej kogoś wyśmiać, obrazić. Albo zadanie pieniędzy żeby poznać czyjś argument w tym przypadku xD. Dziwne, ze moderacja go stad nie wyrzuciła jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 09:17, azmelkejs napisał:

ale tylko gospodarczo, obyczajowo to bliżej im do hitlera niestety.

Oczywiście, że konfa, jedyna merytoryczna opcja polityczna na dzisiejszy dzień, jak do hiltera, czy w swoim programie jest coś co było w programie NSDAP i narodowych socjalistów ?

W dniu 11.05.2023 o 09:17, azmelkejs napisał:

Ja bym zagłosował na parię wolnościową gospodarczo i centrową ideologicznie. 

Czyli Konfederacja.

W dniu 11.05.2023 o 09:17, azmelkejs napisał:

Konfederacja to tygiel ideologiczny, zbiorowisko często wręcz skrajnych grup.

Widać, ze w wielu kwestiach są w stanie dogadać się w porównaniu Po i PiS, jedynie w czym się dogadali to w srowidzie i gnębieniu obywateli Lokdałnami, nie mówiąc o biurokracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celny komentarz pod jednym z filmów:

 

"Kryzys, inflacja, plaga samobójstw, wojna u sąsiada. Pierwsze o co pyta p0lka potencjalnego przyszłego premiera to edukacja seksualna xDDD"

 

I jak tu traktować te istoty poważnie? Kiedyś kobiety nie miały prawa głosu, nie bez powodu. Tylko nasza cywilizacja wywróciła wszystkie normy i zasady do góry nogami, działające przez setki lat. Ale my teraz jesteśmy "mundrzejsi" i super postępowi, wtedy to rzekomo był ciemnogród i zacofanie.

Przyszło nam żyć w świecie klaunów.

Edytowane przez Chcni
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 12:08, Husquarna napisał:

Donald Tusk to naczelny kukold 3 RP. Jego babon nawet się przyznał, że zdradził Donka z jego przyjacielem i, żeby ona do niego wróciła to musiał się starać (Potrójne xD)

Gdyby wybory coś miały zmienić to byłyby już dawno nielegalne. Ma się utrzymać status quo. Teraz wszyscy fajnopolacy lecą jak ćmy na jedną narrację, lgbtqwerty, inkluzywność, ekologizm, feminizm, walka z patriarchatem (przypominam, że nasz kraj to już jest kulkoldstan level ultra)

Tusk - kolejny farmazoniarz, ale znany nam od lat, wiem, że wielu się teraz da złapać na innych farmazoniarzy

 

 

Nie ma obecni wyboru, wybory to fikcja. Wiem, niby jest Konfederacja, gdzie trzeba przyznać, że jako jedyni byli przeciwko brunatnym przepisom plandemicznym nadawanym przez twittera i to im trzeba oddać, ale powiedzmy sobie szczerze, to takie same kukoldy i zwyczajnie druga strona tego samego medalu (wiecej liberalizmu dla korpo i możnych w podatkach, a za to zamordyzm religijny i obyczajowy np. brak rozwodów).

Prawie nikt z tych niby wolnościowców się słowem nie zająknie o jakiś prawach dla mężczyzn. Jedyne prawo jakie uchwalą to wysłać nas chłopów do okopów, bo tym dla nich jesteśmy - wkładkami do czołgów i jebanymi owcami do strzyżenia. Śmiem twierdzić, że to są jeszcze większe kukoldy niż lewacy i inni feminiści. Naprawdę fajnie wygląda ten twór, ale to wciąż lep jak ten na muchy.

Pooglądaj sobie wypowiedzi Sośnierza o alienacji rodzicielskiej, niestety go nie ma w Konfie, ale był to jeden z nielicznych głosów w sejmie ws. MRA

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 05:14, Maciej45 napisał:

Pooglądaj sobie wypowiedzi Sośnierza o alienacji rodzicielskiej, niestety go nie ma w Konfie

 

Sośnierz obok Dziambora i Kuleszy odszedł z koła konfederacji i cały czas się zastanawiam czemu Braun jeszcze tego nie zrobił🤔?

Oni zobaczyli co sie dzieje w kole i jak chłopakom z konfy jest bliżej do PiS niż dalej.

To prawda, że wyżej przeze mnie wymienieni czterej panowie coś robili dla Polski i Polaków, nagłaśniali sprawy, uczestniczyli w wiecach, marszach

a Braun nawet wielokrotnie był aresztowany i pomagał wyciągać ludzi z aresztów wydobywczych.

 

Natomiast cała reszta podporządkowała się narracji obecnej władzy ba gdy Brauna usuwano z Sejmu nikt z nich nawet za nim nie stanął.

To pokazuje, że nie ma tam solidarności tylko prywatne interesy poszczególnych graczy.

W konfie zostali ludzie z ruchu narodowego nie mającego nic wspólnego z tą nazwą no i oczywiście Korwin i jego ludzie.

 

Dokoptują Mentzena i spółkę, która głównie uczestniczy na konferencjach w sejmie lub prywatnie gdzieś na wizji w necie,

uzyskają trzeci wynik w wyborach i wejdą w koalicję z PiS.

A wtedy sen Mentzena o poborze młodych mężczyzn i wysyłanie na front ukraiński się spełni.

 

Poza tym w konfie sa ludzie, którzy mają korzenie wyznania Mojrzeszowego i nie wiem czy dla Polski chcą dobrze.

 

Liczyłem na konfę i głosowałem na nich w poprzednich wyborach jednak widzę tylko obiecanki i słowa bez pokrycia Korwina

i spółki a gdy dorwą się do władzy to ludzie dopiero się przekonają kim są.

 

Obecnie konfa jest mniejszym złem niż banda czworga jednak Polacy nie mogą wiecznie wybierać mniejszego zła czy głosować na tych,

którzy są przeciwko tym obecnym przy korycie.

 

Dlatego na wybory się nie wybieram bo to zawsze wybieranie między kiłą a rzeżączką. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kategorii to jest ostra konkurencja w PL polityce:

 

"Mówi się, że za sukcesem mężczyzny często stoi kobieta. Tak jest przynajmniej w moim wypadku - ale patrząc, jak rozwinęła się w ostatnich latach Polska, mogę śmiało powiedzieć, że to wielka zasługa polskich kobiet! Bardzo im za to dziękuję i obiecuję, że nadal będziemy je wspierać w ich wyborach rodzinnych i zawodowych. Bo sukces kobiet to sukces Polski!" 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 12:31, Patryk napisał:

Po prostu śmieszy jak słyszę: wolnościowcy xD.

Ale Ty wiesz do czego to określenie wolnościowiec się odnosi? Do wolności gospodarczej i swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej i jak najmniejszych restrykcji i barier do prowadzenia biznesów różnych prywatnych. Wolnościowcy ale w odniesieniu do gospodarki a nie w obszarze który ktoś sobie wymyślił.

 

Ale to jest to, ktoś kiedyś usłyszał hasło pt: konfederacja = wolnościowcy i transponuje słowo "wolnościowcy" na wszystkie sfery życia na jakie by chciał czyli na tematy seksualne, religijne, używek itd i się dziwi, że konfederacja to jednak nie wolnościowcami nie są bo on sobie wyobrażał że jak wolnościowcy to "róbta co chceta", każdy z każdym pije, pali itd. I to tylko dla tego, że miał inne swoje wyobrażenia jak usłyszał to słowo. Zazwyczaj to jest argument Julek i ich kukoldów, że konfa to nie wolnościowcy bo są nietolerancyjni, homofobiczni i jeszcze cholera wie jacy wiec tak naprawde żadnej wolności nie proponują - niedostrzegając najważniejszego bądź co bądź...

Edytowane przez Dassler89
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dassler89 napisał:

Do wolności gospodarczej i swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej i jak najmniejszych restrykcji i barier do prowadzenia biznesów różnych prywatnych.

To jakie mamy teraz te restrykcje i bariery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dassler89 napisał:

Ale Ty wiesz do czego to określenie wolnościowiec się odnosi? Do wolności gospodarczej i swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej i jak najmniejszych restrykcji i barier do prowadzenia biznesów różnych prywatnych. Wolnościowcy ale w odniesieniu do gospodarki a nie w obszarze który ktoś sobie wymyślił.

 

I to jest clue programu jeżeli chodzi o konfę.

 

Top 30 Leonardo Dicaprio GIFs | Find the best GIF on Gfycat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patryk napisał:

To jakie mamy teraz te restrykcje i bariery?

Tematem nie jest jakie mamy bariery a tematem jest to czym jest konfederacja i do czego odnosi się jej program. Na pewno nie do róbta co chceta - takiego programu nigdy nie miała i oby nie miała. Oceniajmy dane ugrupowania na podstawie tego czym są a nie czym chcemy by były bo usłyszeliśmy jedno wyrazowe hasło.

 

O komunałach o stosie urzędów takich jak US, ZUS, Sanepid, UDT, PIP, i opłat jakie musisz zrobić nie będę mówić. O skomplikowaniu systemu podatkowego też nie będę mówić.
Ale jak chcesz konkretny przykład bariery mocno widocznej to podam: założenie firmy przewożącej rzeczy - sprawdź jakie formalności trzeba dopełnić by legalnie w tym kraju przewozić rzeczy i mieć firmę transportową. Inny przykład: założenie skupu metali kolorowych - też ciekawy temat. To, że masz pięknie brzmiące hasło pt: firma w jeden dzien i w jednym okienku nie oznacza, że jest łatwo bo diabeł tkwi w szczegółach obojętnie jakiego tematu się nie dotkniesz.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dassler89 napisał:

takich jak US, ZUS, Sanepid, UDT, PIP

Czyli co, zlikwidować to wszystko?

 

Prowadze firmę (czynny VAT)od 2015 i nie zauważyłem tego typu problemów, o których piszesz. Sanepid i udt uważam za jak najbardziej potrzebne a Pip powinien być BARDZO mocno dofinansowany by się wzięli za patologie na rynku pracy. Umowy zlecenie, płacenie pod stołem itp.

10 minut temu, Dassler89 napisał:

O skomplikowaniu systemu podatkowego też nie będę mówić

Tego tez osobiście nie zauważyłem, czy Ty również prowadzisz firmę? Czy pracujesz na etacie?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patryk napisał:

Czyli co, zlikwidować to wszystko?

Zlikwidować to nie, bo byłby drugi Bangladesz. usprawnić, zmienić strukturę zatrudnienia (w spółkach skarbu państwa to samo). Ale i zlikwidować niektórych w sumie też. Ale to podam Ci dwa jaskrawe przykłady:
1.) SANEPID - pewne branże po prostu mają stały kontakt z tą instytucją i prowadząc pewną działalność po prostu babki z sanepidu znasz.. Sanepid robi kontrolę czegoś tam i wydaje decyzje nakazującą usunięcie uchybień. No ok... Tylko np spróbuj tę osobę wydającą decyzje zapytać o to jak faktycznie te decyzje masz wykonać, jakie czynności masz podjąć to się nie dowiesz. Chodzi mi o pytanie bez złośliwości, czysto życzliwie. Oni są dawania kciuka w górę albo w dół. A jak to zrobisz? To jest Twoja sprawa. Po co mi taka kontrola? Choc fakt, szukanie pomocy i porad w sanepidzie jest działaniem naiwnym - to tak jakby szukać miodu w gnieździe os czy szerszeni.
 

2.) Urząd dozoru technicznego UDT. Sprawdza cyklicznie i dopuszcza (lub nie) rózne urządzenia do ruchu. Proawdzisz osobna książkę przeglądów UDT dla urządzenia itd. Tylko jak wygląda decyzja takiego urzędu? Na każdej z nich masz napisane, że dopuszczenie urządzenia przez UDT nie jest jednoznaczne z stwierdzeniem poprawności działania - tzn, że w razie np wypadku, nie możesz powołać się, że urządzenie przeszło przez przegląd UDT. Równolegle do UDT robisz swoje własne przeglądy i to one są podstawą do czegokolwiek. Zatem: po co mi taki urząd w ogóle i ich dopuszczenia?

Edit, to dopiszę: za wszystkie te kontrole płacisz jeśli kontrole stwierdzą uchybienie. Dajmy na to, masz restauracje - przychodzi sanepid i Ci ja zamyka bo stwierdza że masz syf. Nie dość że ponosisz koszty zamknięcia i usunięcia uchybień to jeszcze opłacasz sanepid i to jakie czynności badawcze on wykonał. Za UDT i ich bezwartościowe papierki też płacisz, choć potrzebujesz je tylko na tzw sztukę.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dassler89 napisał:

Oni są dawania kciuka w górę albo w dół. A jak to zrobisz? To jest Twoja sprawa. Po co mi taka kontrola?

A dlaczego mieliby za rączkę każdego prowadzić? Nawet nazwa mówi ze jest to „kontrola”. Są wytyczne powszechnie znane i należy się dostosować, poza tym sanepid także jest odpowiedzialny za robienie badań sanitarno epidemiologicznych. Jak chcesz pracować z żywnością to takie musisz wykonać i to uważam za bardzo słuszne. 
 

Z udt słyszałem o przypadkach, ze nie puszczali Januszom wózków widłowych. Co by się działo bez tej instytucji? Nie wiem, ale się domyślam. 
 

Być może zasadność niektórych przepisów jest kontrowersyjna, nie wiem, nie znam wszystkich. Po prawie dziesięciu latach jednak takich nie zauważyłem. 
 

 

Edit/ Ciężko mi tez zrozumieć jak powyższe przykłady zabierają wolność gospodarcza, nie możemy przecież pozwolić, żeby na każdej hali jeździły wózki bez przeglądów ani byśmy jedli jedzenie w knajpach, które badań wody nie maja zrobionych. Wtedy mamy afryke. 
 

Jako przedsiębiorca nie widzę tu pola do zmian, zmiany w pip owszem są potrzebne jak już wyżej wspomniałem, ZUS/us - z tymi instytucjami jeszcze NIGDY nie miałem żadnego problemu. Wszystko działa jak należy. Chętnie poczytam jeśli miałeś jakieś ciężkie przeprawy z nimi.

19 minut temu, Dassler89 napisał:

przychodzi sanepid i Ci ja zamyka bo stwierdza że masz syf. Nie dość że ponosisz koszty zamknięcia i usunięcia uchybień to jeszcze opłacasz sanepid i to jakie czynności badawcze on wykonał

I naprawdę uważasz, ze to źle, tak?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Patryk napisał:

A dlaczego mieliby za rączkę każdego prowadzić? Nawet nazwa mówi ze jest to „kontrola”. Są wytyczne powszechnie znane i należy się dostosować, poza tym sanepid także jest odpowiedzialny za robienie badań sanitarno epidemiologicznych. Jak chcesz pracować z żywnością to takie musisz wykonać i to uważam za bardzo słuszne

Ok, to jeszcze konkretniejszy przykład, z życia:

Sanepid i badanie ujęcia wody. Prowadzisz przedsiębiorstwo wodociągowe. Wydobywana jest woda z ujęcia podziemnego. Robisz monitoring przeglądowy wody który stwierdza, że masz 54 jednostki żelaza w wodzie. Norma dopuszcza 50 jednostek. Pani z sanepidu wydaje decyzję "obniżyć żelazo" a moje pytanie brzmi: "jak obniżyć zawartość zelaza w wodzie?". O takie przypadki mi chodzi...

Jeszcze czemu mieliby prowadzić za rękę? Bo ilość osób i instytucji kontrolujących jest niewspółmiernie duża do ilości osób pracujących. Bogactwo narodów nie bierze się z utrzymywania instytucji kontrolujących, urzędów itp. a z ilości osób i firm pracujących.

A co do UDT, może i paru Januszom czegoś tam nie dopuścił. Tylko ponawiam pytanie: po co mi instytucja na której badania czy przeglądy nie mogę się powołać bo ich decyzje mają taką a nie inną klauzulę?

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dassler89 napisał:

brzmi: "jak obniżyć zawartość zelaza w wodzie?". O takie przypadki mi chodzi...

Nie da się wody odżelazić?

 

7 minut temu, Dassler89 napisał:

A co do UDT, może i paru Januszom czegoś tam nie dopuścił.

No i to jest sedno właśnie, bo przepisy tego typu są głównie dlatego, że kiedyś jakis Janusz coś odjebal. To ze ty, ja i wielu innych wiemy jak i co robić, by było dobrze to nie znaczy, że wszyscy tak robią. Mamy mnóstwo kombinatorów, którzy pomimo tych wszystkich instytucji próbują przyoszczędzić w jakis sposób i robią trzodę. Ja uważam, ze bez tych instytucji na pewno byłoby dużo gorzej. Nie zdajesz sobie sprawy z wyobraźni niektórych przedsiębiorców. Masz inne zdanie, Ok.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk napisał:

Ja uważam, ze bez tych instytucji na pewno byłoby dużo gorzej. Nie zdajesz sobie sprawy z wyobraźni niektórych przedsiębiorców. Masz inne zdanie, Ok.

Dlatego zacząłem od stwierdzenia, że nie jestem za całkowitą likwidacją tego typu instytucji (no przynajmniej części z nich) bo byłby zrobiony w tym kraju drugi Bangladesz. Ale odchudzenie i zmiana ich profilu na pewno.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dassler89 napisał:

Ale odchudzenie i zmiana ich profilu na pewno

Być może zmiana jakas jest potrzebna, ale wg mnie zwiększenie uprawnień i liczebności urzędników pip na przykład. Za słabo to działa w Polsce. Zdecydowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.