Skocz do zawartości

Mentzen kontra Petru. Debata w RMF FM


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2023 o 08:26, spacemarine napisał(a):

Zobaczycie że Mcen skończy jak Kukiz

Czas pokaże.

W dniu 21.06.2023 o 21:42, Peter Quinn napisał(a):

Jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo, jak ziomki Tuska albo Matiego bedą przychodzić do Mentzena o poparcie. 

Nie powinien wchodzić z nikim w koalicję, jak wejdzie, to będzie jak ta całą reszta okrągłostołowych, głosuj jak chcesz a i tak będziemy robić co nam się będzie podobało, tylko praca latami w sejmie można wyrobić sobie markę, żeby więcej ludzi poszło za Konfederację, nie wchodzić w żadne koalicje z nikim, ani z PO czy PiSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.salon24.pl/marcin-dobski/1311693,kontrowersyjni-ludzie-grzegorza-brauna-wykresleni-z-list-wyborczych-konfederacji

Quote

 

Sebastian Pitoń, jego żona Monika Stanisławska-Pitoń i Justyna Socha - to trzy osoby, które usunięto z list wyborczych Konfederacji.

...

"Decyzją Krzysztofa Bosaka, Sławomira Mentzena, Roberta Iwaszkiewicza, Krzysztofa Tuduja, Witolda Tumanowicza, Roberta Winnickiego, Marcina Sypniewskiego i Michała Wawera - zostałam usunięta z listy kandydatów do Sejmu RP Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Przeciw tej decyzji był Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke i Włodzimierz Skalik.

 

 

Quote

Moim zdaniem to świadoma polityka Wiplera. Wywalić każdego "nie swojego" który ma szanse" - napisał późnym wieczorem na Twitterze Sebastian Pitoń.

 

Cóż, po odejściu Wolnościowców, roszadach z telewizją i narodowcami, teraz wierchuszka Konfederacji wzięła się za Pitonia i Sochę.

Primo - "rolą przystawek jest dać się pożreć", cytując klasyka.

Secundo - ciekawe, czy jakakolwiek inna partia przygarnie panią Sochę i "Stop NOP". PiS, PO, SLD a może PSL? "Zawsze byliśmy przeciw..."

Tertio - "kto nie z Mieciem, tego zmieciem" - zadziwiające, że Braun nadal jest oficjalnie w szeregach Konfederacji dowodzonej przez Mentzena.

 

Jedyne czego pozostali członkowie Konfederacji (spoza frakcji Mentzena) mogą być pewni - to że "ciąg dalszy nastąpi".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wyborcą Konfederacji z różnych powodów a chociażby z uwagi ma Korwina i Brauna. Natomiast z zaciekawieniem obserwuje postać Mentzena. Jest to na pewno nowa krew na scenie politycznej, pytanie co dalej.

 

Pisałem przed tą debata że to bez sensu dla niego debatowac z Ryśkiem, wypadł przecietnie ale bez konsekwencji sondażowych. Na plus dla siebie, że miał przetarcie, trochę obycia złapał. Juz może zakumał, że łatwo to rzucać krótkie chwytliwe hasła na Tik Tok. Na dzień dzisiejszy w prawdziwej debacie TV Kaczynski czy Tusk zrobiliby z niego wiatrak.

 

Gość jest twarzą sondażowego sukcesu Konfy to nie ulega wątpliwości, to właśnie on personalnie ugrał wg mnie ok. 4-5% więcej wyborców. Jaki jest jego cel w polityce? Tego konkretnie nie precyzuje, nawija tylko ze nie chce koalicji z PiS i PO. Przypominam, że mówimy o partii z poparciem 12%. Gdzieś tam coś bajdurzyl że jest mlody ma czas, poczeka do 2027. Taaa wtedy 35%, no chyba zapomina że cykl życia takich partii w PL jest dosyć krotki. Jeżeli chce cokolwiek zrobić to nie w opozycji tylko w rządzie ale tu zaczynają się schody.

 

Sytuacja politycznie jest bardzo ciekawa ale matematycznie trudna dla wszystkich. Konfa ma klucz do władzy, wejdą do Sejmu 40-50 posłami. Nie są spójnym środowiskiem, różne frakcje, mogą się poróżnić. To jest dla mnie wręcz pewne. Może być tak, że połowa Konfy będzie potrzebna Kaczyńskiemu lub Tuskowi. Uzbieranie wiekszosci 231 i utworzenie rządu wg tych sondaży będzie mega wyczynem, a jeśli nawet to co dalej? Bardzo duże prawdopodobieństwo że to się wyłoży i nowe wybory. Konfa blokuje plan Tuska że suma posłów PO SLD Holownia PSL da 231 - nie da. PiS też jest przyblokowany bo z samym PSL będzie dalej mało. Tak więc Mentzen niech ma świadomość że po wyborach będą działy się cuda żeby tylko stworzyć większość  wszystkie chwyty dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kespert napisał(a):

https://www.salon24.pl/marcin-dobski/1311693,kontrowersyjni-ludzie-grzegorza-brauna-wykresleni-z-list-wyborczych-konfederacji

 

 

Cóż, po odejściu Wolnościowców, roszadach z telewizją i narodowcami, teraz wierchuszka Konfederacji wzięła się za Pitonia i Sochę.

Primo - "rolą przystawek jest dać się pożreć", cytując klasyka.

Secundo - ciekawe, czy jakakolwiek inna partia przygarnie panią Sochę i "Stop NOP". PiS, PO, SLD a może PSL? "Zawsze byliśmy przeciw..."

Tertio - "kto nie z Mieciem, tego zmieciem" - zadziwiające, że Braun nadal jest oficjalnie w szeregach Konfederacji dowodzonej przez Mentzena.

 

Jedyne czego pozostali członkowie Konfederacji (spoza frakcji Mentzena) mogą być pewni - to że "ciąg dalszy nastąpi".

Wywalani są wszyscy ci którzy by mięli obiekcje na współprace z obecnymi przy stole, ja już na konfe nie będę głosować

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine nie wiem jak wygląda układanie list w Konfie, ale jeśli jest tak jak napisałeś, że eliminują tych, ktorzy nie chca wspolpracowac, to ja im sie nie dziwie. Po co wprowadzac do sejmu kogos kto bedzie zadowolony z 4 letniego pierdzenia w stołek i jeszcze powie ze nic nie moze bo jest opozycja?

 

Konfa ma szanse ugrac 12% i to moze ich mentalnie przerasta co dalej? Partia z założenia dąży do tego żeby rządzić. Na razie gadają na Tik Toku więc proszę pokazać w realu, wprowadzić w życie pomysły. Wchodząc w koalicję mają opcje wyrwania kilku ministerstw, zrealizowania swoich najważniejszych postulatów i pokazania że coś potrafią, dotrzymują słowa itp. To dla partii trampolina pod następne wybory żeby zwiększyć poparcie. A jak w trakcie kadencji duzy koalicjant zaczyna robic numery to opuszczasz taki rzad. No ale jeśli chcą siedzieć w opozycji to sorry ale niech jadą na ryby albo zakłamują rzeczywistość że za 4 lata zrobią samodzielny rząd. Albo może inny kraj gdzie nie ma PiS ani PO.

Goście mają życiowa szanse zaistnieć w polityce i coś zdziałać, prawie pewne podium wyborcze i ciekawe co namieszają.

 

Kaczynski juz raz był pod ścianą i musiał iść w koalicję z Giertychem i Lepperem to wie jakie to rządy z nieprzewidywalnymi ludźmi. Dlatego moim zdaniem nie porwie się na koalicję z całą Konfą jakby miał ledwo uzbierać 231. Żeby z Konfa rządzić to musiałby mieć ssm 205 +50 Konfa to wtedy można zakładać że zawsze połowa Konfy będzie i tak przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucky Luke napisał(a):

Sytuacja politycznie jest bardzo ciekawa ale matematycznie trudna dla wszystkich. Konfa ma klucz do władzy, wejdą do Sejmu 40-50 posłami. Nie są spójnym środowiskiem, różne frakcje, mogą się poróżnić. To jest dla mnie wręcz pewne. Może być tak, że połowa Konfy będzie potrzebna Kaczyńskiemu lub Tuskowi. Uzbieranie wiekszosci 231 i utworzenie rządu wg tych sondaży będzie mega wyczynem, a jeśli nawet to co dalej? Bardzo duże prawdopodobieństwo że to się wyłoży i nowe wybory. Konfa blokuje plan Tuska że suma posłów PO SLD Holownia PSL da 231 - nie da. PiS też jest przyblokowany bo z samym PSL będzie dalej mało. Tak więc Mentzen niech ma świadomość że po wyborach będą działy się cuda żeby tylko stworzyć większość  wszystkie chwyty dozwolone.

To akurat bardzo dobrze. Zadnych zamordystycznych rzeczy nie przepchną, a jednocześnie nie pozwolą na taką samowolkę jaką mamy od 8 lat.

Oczywiście istnieje możliwość podkupywania posłów za kasę, stołki w zarządach itd. więc Mentzen musi być pewny tych 40 - 50 ludzi których tam wsadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, bzgqdn said:

Mentzen musi być pewny tych 40 - 50 ludzi których tam wsadzi

Tylko kto to miałby być? Typowe BMW - Bierni Mierni ale Wierni. Nieznani.

 

Na początku roku twarzą i nazwiskami Konfederacji byli JKM, Braun, Mentzen, Bosak, Dziambor, Socha, Bąkiewicz i Sośnierz. Wiplera celowo pomijam, ale powiedzmy że też był rozpoznawalny. Co zostało teraz, po "czystkach"? Połowa. A i tak obecność Brauna w "nowej, lepszej Konfederacji" Mentzena jest problemem, który zostanie "rozwiązany" - jedyne pytanie czy przed, czy po wyborach.

 

Wypowiedź JKM w sprawie pani Sochy - pozostaje ocenić samemu:

rsKkP3PRKeAqUGFD55xewiJVMiPLtwUx.jpg

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kespert napisał(a):

Tylko kto to miałby być? Typowe BMW - Bierni Mierni ale Wierni. Nieznani.

 

Na początku roku twarzą i nazwiskami Konfederacji byli JKM, Braun, Mentzen, Bosak, Dziambor, Socha, Bąkiewicz i Sośnierz. Wiplera celowo pomijam, ale powiedzmy że też był rozpoznawalny. Co zostało teraz, po "czystkach"? Połowa. A i tak obecność Brauna w "nowej, lepszej Konfederacji" Mentzena jest problemem, który zostanie "rozwiązany" - jedyne pytanie czy przed, czy po wyborach.

 

Wypowiedź JKM w sprawie pani Sochy - pozostaje ocenić samemu:

rsKkP3PRKeAqUGFD55xewiJVMiPLtwUx.jpg

 

Dokładnie, to wogóle nie jest już konfa, jeszcze troche i Brauna wywalą, ja na nich postawiłem krzyżyk, widać że idą po konfitury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby faktycznie konfa stała się tym oczkiem u wagi i w zamian za koalicję dostałby stołek ministra finansów, to co on właściwie może?

Może działać w ramach istniejącego prawa, bo nic nowego sam przez sejm nie przepchnie. Przyznam że pewnie jak większa część narodu, nie znam przepisów skarbowych na tyle zeby wiedzieć który przepis, będąc na tym stołku może zmienić czy usunąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bzgqdn napisał(a):

A nie sądzicie że taki Braun też jest potrzebny?

Gość robi dużo szumu, wzbudza kontrowersje, wydaje mi się, że trzymany na odpowiedniej smyczy, może być użyteczny. Na przykład można takiego szczekacza na kogoś napuścić. To w końcu polityka.

Osobiście kibicuję mu, robi kawał dobrej roboty w polskiej smutnej jak pizda i fałszywie miłej polityce. Barwna postać na tle innych nudnych jak flaki z olejem polskich polityków.

Poza tym, że jest mocny w gadce to ma jaja, żeby słowa obrócić w czyny, jak niżej:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzgqdn Dokładnie! 

Wiec niech nie pierdoli co on to by nie zrobił. Nic się nie zmieni. 

Dlatego życzę Konfie jak najlepiej. 

Będą u władzy, chuja zrobią. 

I może wtedy ludzie przejrzą na oczy. 

 

Wątpię. 

 

My potrzebujemy gilotyn. Dużo gilotyn...

@Sgt. Hugo Stiglitz dokładnie. Jest 100 razy lepszym ”entertainmenem”, niż pajac od wibratorów co teraz pije wódkę i udaje wporzo typa. Braun jest autentyczny w tym co robi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

Dla przykładu, jeżeli Mentzen zostanie ministrem finansów. I wejdzie w tryby tej „maszyny” i chuja zrobi. To ja wydam wszytko na popcorn aby enjoy the show. 

 

Wywiozą go wpizdu. 

Jeśli ktoś myśli że M to będzie jakiś drugi Wilczek  to się baaaardzo zdziwi, mnie śmieszy naiwność wielu osób którą obserwuje w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spacemarine napisał(a):

Jeśli ktoś myśli że M to będzie jakiś drugi Wilczek  to się baaaardzo zdziwi, mnie śmieszy naiwność wielu osób którą obserwuje w mediach

Podasz jakiś przykład na potwierdzenie Twojej tezy? Rozumiem, że jesteś negatywnie nastawiony do Konfy, Mentzena.

Pytam, bo cały czas ICH obserwuję, żeby mieć wyrobione własne zdanie do czasu wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sgt. Hugo Stiglitz napisał(a):

Podasz jakiś przykład na potwierdzenie Twojej tezy? Rozumiem, że jesteś negatywnie nastawiony do Konfy

Przeciwnie byłem bardzo pozytywnie nastawiony do konfy i głosowałem na nich kilka razy, zanim M nie przejął sterów i nie zrobił wehikułu dla prywatnych spraw, jak rodzinę wrzuca się na listę, która ma zarzuty i sam opowiada że był szantażowany no to cóż. Poszukaj sobie  w necie o tej sprawie

To zabawne że ludzie nie rozumieją że to nie jest już konfederacja jaka była kilka lat temu.

Mam tylko nadzieję że M tak się rozpędzi że na końcu i Bosaka wywali bo na to wszystko pozwala i sobie zasłużył. Oby poszli po rozum do głowy bo ludzie powoli zaczynają rozumieć że tu coś się klei z obecną czapą a 69% wyborców konfy tego nie chce. Zabawie będzie jak ledwo prześlizgną się  ponad próg wyborczy. Serio oni myślą że ich wyborcy są takimi idiotami że nie widzą co wyrabiają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Mi oczywiście najbliżej do Konfy. Ale oni nic nie zmienią. Przestałem się okłamywać. Dlatego niech zgarniają jak najwiecej w przyszłych wyborach. Nie rządzili jeszcze i zobaczymy. 

Wtedy wszyscy już u koryta byli i ciagle syf. 

 

Czekam na to bardzo. 

 

 

Dziambor spoko typ - moje odczucie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine w każdym koszyku znajdzie się zepsute jabłko. W III Rzeszy też wszyscy Niemcy mieli na ustach ,,Deutschland uber alles" a działalność ludzi u władzy miała być nieskazitelna, uczciwa wobec obywateli Niemiec a jak było to wszyscy wiemy. Było wielu ,,mężów stanu'' jak Stauffenberg, Rommel ale były też przypadki korupcji, prywatne interesy.

Dlatego wiem, że i w Konfederacji będą robione interesy, interesiki ale mimo wszystko Polska potrzebuje polityków wolnościowych, konserwatywnych, myślących zdroworozsądkowo. Jako młot na szerzący się Marksizm, lewactwo, zuchwałość Ukraińców, socjalizm........ Przede wszystkim potrzebny jest wstrząs polityczny po 34 letnim cyrku po okrągłostolcowym.

Wiem jedno, jak osiągną kilkanaście procent w wyborach i wprowadzą kilkudziesięciu posłów to będzie ciekawie/wesoło.

 

edit: Na studiach w 2014 zapisałem się do Kongresu Nowej Prawicy, dzięki temu od kuchni mogłem zaobserwować na czym polega bycie w partii. Wtedy wszyscy myśleli, że nic nie jest w stanie już nas zatrzymać głosząc tak dobre postulaty (wygrane wybory do EU) a jednak się rozpadła właśnie z powodu wewnętrznych gierek, układów. To samo będzie w Konfie, ale tak jak napisałem mimo wszystko raczej zagłosuję na nich.

Edytowane przez Sgt. Hugo Stiglitz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sgt. Hugo Stiglitz napisał(a):

Polska potrzebuje polityków wolnościowych, konserwatywnych, myślących zdroworozsądkowo

Rozszerzyłbym to zdanie. Polska potrzebuje calego przekroju społeczeństwa w sejmie i senacie, ludzi z różnych środowisk, którzy nie zawsze będą się we wszystkim zgadzać i w końcu wypracują kompromisy.

Niestety od wielu lat, mamy jedną klikę, dogadaną wewnętrznie żeby być przy korycie.

O ile wcześniej jeszcze trzymali jakieś zasady i pozory, to ostatnie 8 lat to już tragedia. Nie możemy nigdy wiecej dać jednej partii zbudować rządu większościowego.

 

Tak wiem, myślenie idealistyczne - czasem mi się zdarzy.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2023 o 12:18, nowy00 napisał(a):

Pogubiłem się trochę

To było bez sensu - z obu stron.

 

Jeden zadał pytanie na zasadzie tak lub nie - bardzo często ripostowane dobitnie przez Mentzena a drugi wyraźnie nie chciał właśnie wpisać się w konwencję tak postawionego pytania bo to było pytanie pułapka: "tak chcę wyjścia z UE" - czyli tu byłoby oburzenie mainstrimowej części mediów i zniekształcanie przekazu pod tę wypowiedź lub "nie, nie chce wyjścia z UE" - to by mogło oburzyć radykalniejszą część wyborców konfederacji i spotkać się z niezrozumieniem.
 

Mentzen też nie potrafił trafnie zripostować tego pytania. Moja riposta na jego miejscu (jasne, powiecie, że łatwo mi zza monitora i nie w programie na żywo) nasunęła się mniej więcej taka: "czemu część moich adwersarzy upodobała sobie zadawanie mi pytań na zasadzie zero jedynkowej - tak lub nie. Są pytania na które nie da się tak odpowiedzieć a to jest jedno z takich pytań a nie chce mi się opowiadać w kółko tego samego dowcipu o kotach i piwnicy więc nie odpowiem na to pytanie w takiej konwencji jakiej pan Panie Petru oczekuje".

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał(a):

Zabawie będzie jak ledwo prześlizgną się  ponad próg wyborczy.

Przecież to jest stara taktyka Korwina. ;) Jak za bardzo słupki rosną to się zaczyna opowiadać o Hitlerze i załatwione.

Najważniejsze to zdobyć tyle głosów żeby dostać dotację, a nie ponosić żadnej odpowiedzialności za cokolwiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, BumTrarara said:

Najważniejsze to zdobyć tyle głosów żeby dostać dotację

https://www.rp.pl/polityka/art38702711-jaszczur-ma-juz-partie-rodacy-kamraci-zarejestrowani-przez-sad

Nowa partia zarejestrowana.

Jej elektoratem zostanie część aktualnych wyborców Konfederacji (bo przecież nie PO/PiS).

18 hours ago, BumTrarara said:

Przecież to jest stara taktyka Korwina.

"Doradcą" Olszańskiego jest Osadowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.