Skocz do zawartości

I już każdy urzędnik może ci przetrzepać i zablokować konto bankowe


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Niewielu wie (a i mnie przypomniał o tym pewien artykuł, bo mi "odparowało"), że od 1 lipca 2022 "Urząd Skarbowy" czyli randomowy urzędas, może każdemu wg. własnego widzimisię prześledzić historię jego konta bankowego. Dotychczas trzeba było mieć status osoby podejrzanej, ale nasz rząd szczęśliwie rozerwał sobie kajdany ograniczające mu swawolę i pod lupę może wziąć każdą osobę fizyczną. A ta nawet się nie musi dowiedzieć, że podlega kontroli. Cichaczem przetrzepią i gotowe.

 

Mało tego, ów urzędnik może nam takie konto zablokować, bo np. walnie się w rachunkach albo zemści się za kochankę, lepsze auto sąsiada czy cokolwiek. A może przyjmie "zlecenie" od konkurencji jakiegoś podmiotu na jego wyniszczanie? Czy może na ciche zleconko zrobi analizy i sprofiluje konsumpcję szerszej grupy wytypowanych osób? Naprawdę daje to niewyobrażalne pole do nadużyć! Tym bardziej, że - nie oszukujmy się - pracują tam po prostu ludzie o różnym morale, nie zarabiający kokosów a jako Polacy, mają obciążenie typowo polską cechą jaką jest zawiść. Ile trwa taka blokada? Ano 72 dni z opcją przedłużenia. I dowiesz się o niej dopiero gdy nie uda ci się np. zapłacić w sklepie za chleb. 

 

PiS tak po cichu przepycha swoje rozumienie "prawa i sprawiedliwości", żeby wymościć się wygodnie wśród własnych wałków, łatwiej zbierać haki na konkurencję polityczną i trzymać suwerena za ryj. Gdyby temat był nośny medialnie, pewnie zaraz byłby podparty medialnym klangorem, że przecież uczciwi ludzie nie mają się czego bać, tylko krętacze i złodzieje. A nie wierzę, bo np. politycy jedzą dostatnio i śpią spokojnie niczego się nie obawiając. Ale ja jestem starej szkoły i wiem, że jeśli coś ma potencjał do nadużyć, to nadużycia będą.

 

To już było ograne: "socjalizm TAK, wypaczenia NIE!". Buahahahaaa. 

Macie tu 800+, mniam mniam. Jedzcie, pijcie, (nie)pracujcie i śpijcie.

"Najlepszy rząd po '89". ROTFL

  • Like 18
  • Dzięki 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadnicze pytanie: jakie banki kontroluje urzędnik? Przecież jeżeli ma się konto w banku zagranicznym to jakim cudem polski urzędnik ma prawo zająć pieniądze? Chodzi tylko o banki polskie? A przecież większość i tak trzyma kase w jakichś mbankach czy ing. 

Poza tym jest jeszcze revolut

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbychu, obawiam się że te wszystkie ing itp. mają polskie licencje i też temu podlegają.

 

Revolut też ostatnimi czasy regularnie prosi o jakieś zgody, oświadczenia o rezydencji itd.

Może do niego tak łatwo nie zajrzą (to chyba Estonia) ale zapewne jakieś porozumienie o współpracy/wymianie danych mają.

 

Ja sam używam revoluta na co dzień, bo jest wygodny i przejrzysty, ale wypłata wpływa na normale konto. Co za tym idzie, raz albo dwa razy w miesiącu zasilam sobie Revoluta jakąś kwotą na codzienne wydatki.

Dla jakiegoś buraka z US takie dość regularne przelewy za granicę do Revoluta mogą być podejrzane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, zuckerfrei said:

jest gdzieś akt prawny online? 

Tu masz stronę rządową (RPO) gdzie jest szersze info:

https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/rpo-premier-mf-szerszy-dostep-fiskusa-do-kont-obywateli

 

Na końcu jest bajeczny PDF z odpowiedzią na interwencję RPO ze strony MF (szefowej KAS). 

17 minutes ago, zuckerfrei said:

To jest kurwa skandal. 

No kurwa jest. I to jeszcze jaki!

 

ps. Gdzieś mi mignęło, że dziwnym trafem, ilość blokad kont zwiększyła się 2021/22 (rr) o około 200 tys. Ha. Ha. Kurwa, HA!

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu wejścia w życie tego przepisu - zaopatrzyłem się w sejf, tak przyjebałem do ściany, że amen. Gotówka rules. Na konto mogą wchodzić.

 

"Jak nie zgodnie z prawem, to lewą stroną jadę 
Teraz też jest wojna. Kto kombinuje, ten żyje"
 

Co nie zmienia faktu, że to jawna inwigilacja bez żadnej podstawy, naczelnik może wejść kiedy chce. 

Francuzi by już dawno na ulice wyszli, a my? No właśnie... 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wielebny93 napisał(a):

Francuzi by już dawno na ulice wyszli, a my?

Kiedy ostatnio w Polsce były jakieś duże manifestacje? Poza czarnymi marszami (czy jak im tam było) Polacy siedzą sobie w domach i mają wyjebane. Jak tylko jakaś grupa społeczna zaczyna protest to uruchamia się szczucie w mediach, że złe nauczyciele, złe lekarze, tylko rząd pis nas ocali. 

Zamiast walić głową w mur ludzie wolą wyjechać za granicę. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Magos Dominus napisał(a):

Kiedy ostatnio w Polsce były jakieś duże manifestacje?

 

Jak żyje 30 lat - tak nie widziałem / nie pamiętam. Nie mamy jaj i tyle w temacie.

Jako naród tłamszony od wieków zostaliśmy chyba wykastrowani z tych cech, godzimy się i pozwalamy na dużo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, zuckerfrei said:

co proponujesz. Tzn co Ty robisz? 

Pssst, nie mogę powiedzieć ;)

Ale przykładowo - @H całkowicie przeszła na cash, odkąd... zablokowali jej konto w grudniu zeszłego roku. 

Wypłatę szpitalną też całą bierze w gotówce. Jako chyba jedyna. 

Najprościej zwyczajnie przejść na gotówkę. A tej broni jedynie Konfa, naciskając żeby wzorem Słowacji, wpisać ochronę gotówki do Konstytucji. Reszta pacynek sprzedałaby nas banksterce za paczkę fistaszków bez mrugnięcia okiem a jeszcze całując im rączki. 

 

47 minutes ago, vodkas85 said:

Kolejna cegiełka do tego aby wyjechać z tego cyrku jak najdalej.

Trzeba spróbować ten cyrk klaunów po prostu stąd wyjebać. 

 

42 minutes ago, Brzęczyszczykiewicz said:

Dostałem informacje od banku w którym mam konto za granicą, że polski urząd (US?) wysyła zapytania o stan konta.

Przynajmniej się dowiedziałeś że Ci trzepią konto. W PL byś nawet nic nie wiedział.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwił mnie ten post. A to dlatego, że czasami zdarzy mi się wpływ na konto za sprzedaż jakiejś pierdoły przez neta albo wynagrodzenie za jakieś zlecenie i nie odprowadzę podatku. Nie są to wielkie kwoty ale są. Podejrzewam wiele ludzi ma takie wpływy, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.

Pytanie o co może się dojebać urzędas, o 100zł ? 
 

Tylko gotówka maksymalnie gdzie się da. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbychu napisał(a):

zasadnicze pytanie: jakie banki kontroluje urzędnik?

Każdy bank na terenie PL (niezależnie od swojej struktury własnościowej czy akcjonariatu) działa w ramach polskiego systemu prawnego (oczywiście ograniczonego dyrektywami unijnymi).

 

To przecież zwykle spółki kapitałowe zarejestrowane w PL, nie podmioty eksterytorialne ;)

 

Wiec odpowiedź jest prosta - każdy.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rnext napisał(a):

Niewielu wie (a i mnie przypomniał o tym pewien artykuł, bo mi "odparowało"), że od 1 lipca 2022 "Urząd Skarbowy" czyli randomowy urzędas, może każdemu wg. własnego widzimisię prześledzić historię jego konta bankowego. Dotychczas trzeba było mieć status osoby podejrzanej, ale nasz rząd szczęśliwie rozerwał sobie kajdany ograniczające mu swawolę i pod lupę może wziąć każdą osobę fizyczną. A ta nawet się nie musi dowiedzieć, że podlega kontroli. Cichaczem przetrzepią i gotowe.

 

Tak, pamiętam, ale przy tym nawale patologii z różnych stron jakoś wyleciało mi to z głowy.

 

BTW ostatnio logując się na konto bankowe wyskakuje mi info, że muszę wypełnić do końca sierpnia ankietę skąd mam środki na koncie, bo inaczej zablokują konto:

 

h8GTCJD.png

 

Dlaczego to robimy?

Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 01 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (dalej „Ustawa AML”), Bank Pocztowy S.A. jest zobligowany do stosowania środków bezpieczeństwa finansowego, wobec wszystkich swoich Klientów, w tym do monitorowania stosunków gospodarczych.

W związku z tym, Bank Pocztowy, z dniem 01.04.2023 r., rozpoczął proces pozyskiwania dodatkowych informacji niezbędnych do oceny stosunków gospodarczych z Klientami. Potrzebujemy tych danych aby prowadzić dla Ciebie rachunek. Zbieramy je tylko na nasze wewnętrzne potrzeby i nigdzie ich nie udostępniamy.  

/////////////

Wiem, że od dłuższego czasu podobna ankieta była przy zakładaniu kont u bukmacherów, ale zdziwiłem się, że rozszerzyło się to na konto bankowe.

Jak chodzi o bukmacherów, to pewien matematyk sądził się z fortuną, bo korzystając z rachunku prawdopodobieństwa itd za dużo u nich wygrał i oskarżyli go

o bycie podejrzanym o finansowanie terroryzmu/pranie brudnych pieniędzy i we wszystkich punktach stacjonarnych było jego zdjęcie z informacją dla pracowników, by go nie obsługiwać.

Z tego co mówił w wywiadzie na YT, wygrał jakąś sprawę, ale wysokość odszkodowania od fortuny nawet nie pokrywała kosztów sądowych i miał się odwoływać od tego wyroku.

 

Tymczasem gdy bezrobotny mąż kasjerki grał pieniędzmi ukradzionymi z CBA, to za (_!_) chciano złapać kasjera z punktu stacjonarnego, który telepatycznie nie dowiedział się, skąd pochodzą środki na grę.

 

Sprawa Tomasza W. to ostatni akord głośnej afery z przywłaszczeniem gotówki z CBA. Pieniądze partiami wykradała pracująca tam kasjerka Katarzyna G., aż ostatecznie wyniosła 9 mln 230 tys. w trzy lata (2017–2019). Jej mąż Dariusz wydał je na hazard – pomnożył wyniesioną kwotę do ponad 30 mln zł i prawie wszystko przegrał. Pracownik firmy bukmacherskiej został oskarżony o to, że choć istniały okoliczności wskazujące na podejrzenie prania pieniędzy przez męża kasjerki, to nie zawiadomił o tym generalnego inspektora Informacji Finansowej.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic planowana jest nowelizacja wg której urzędnik może zablokować konto anonimowo! Tak nawet nie będziesz wiedział kto, było to na wykopie ostatnio , na razie to jest w planach dopiero

Dla mnie to przygotowanie do wariantu cypryjskiego. dodatkowo ma UE zrobić przepisy gdzie każdy obywatel UE będzie musiał napisać jaki ma majątek, kase, nieruchomości, złoto, pewnie jaki tv, telefon itd, normalnie spis z natury

Chyba czas odwiedzić Andorę, nie jest częścią EU i Schengen i jest tam sporo banków

https://visitandorra.com/en/visitor-information/before-you-arrive/passport-visas-customs/

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Dworzanin.Herzoga said:

BTW ostatnio logując się na konto bankowe wyskakuje mi info, że muszę wypełnić do końca sierpnia ankietę skąd mam środki na koncie, bo inaczej zablokują konto:

Teraz w niektórych bankach (ING bodaj???) jak wpłacasz gotówkę w banknotomacie, musisz podać źródło jej pochodzenia. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.