Skocz do zawartości

Na temat SMV - krótko


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Mordimer napisał(a):

Pyknie 30-stka złapie nieogarniętego, 1-2 lata rozwód i alimenty. To właśnie jest schemat.

Są takie modliszki :)

Niektóre nawet przed 30stka chcą złapać nieogarniętego.

Jestem w jednej z grupy na fb i tam są tematy gości i kobiet o wychowywaniu cudzego dziecka przez chłopa. Argument jeden z pań "nie ważne kto urodzi, ważne kto wychowa" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 06:43, Brat Jan napisał(a):

Czyli statystycznie żeby w PL przeciętniak mógł coś ugrać w temacie randkowania powinien zaczekać aż te młode "dojrzeją" czyli gdy dotrą w okolice 30-ki?

 

Statystyczny przeciętniak w każdym miejscu na ziemi.

Na statystycznie największe szanse na byle co.

Ani fatalnie, ani fantastycznie.

Bo jest przeciętny.

 

Credo forum od lat jest niezmienne.

Pnij się do góry.

Rozwijaj.

I porównuj do siebie samego z wczoraj.

Nie równaj w dół!

Nie równaj do średniej!

Ale to wymaga zrozumienia siebie, zasad rządzących zachowaniem ludzi i ogólnie procesu.

Pracy nad sobą w dni powszednie i święta.

Wysiłku i trzymania się w ryzach za mordę.

Wielu takie rozwiązanie się nie podoba.

Bo czekają na magiczne zaklęcie z rodzaju, abrakadabra, bach!, i jest!

I że będąc przeciętniakami dane im będzie Lambo, sukces towarzyski i wianuszek fotomodelek klasy A.

Pro tip - nikogo nie interesuje nasze 'bogate i wrażliwe wnętrze'.

Oceniamy się po okładkach.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 8
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 06:43, Brat Jan napisał(a):

Czyli statystycznie żeby w PL przeciętniak mógł coś ugrać w temacie randkowania powinien zaczekać aż te młode "dojrzeją" czyli gdy dotrą w okolice 30-ki?

Dla mnie tak wygląda jak napisałeś @Brat Jan

hBmcFDU.500.mem.webp

W dniu 22.08.2023 o 10:09, Margrabia.von.Ansbach napisał(a):

 

Statystyczny przeciętniak w każdym miejscu na ziemi.

Na statystycznie największe szanse na byle co.

Ani fatalnie, ani fantastycznie.

Bo jest przeciętny.

 

Credo forum od lat jest niezmienne.

Pnij się do góry.

Rozwijaj.

I porównuj do siebie samego z wczoraj.

Nie równaj w dół!

Nie równaj do średniej!

Ale to wymaga zrozumienia siebie, zasad rządzących zachowaniem ludzi i ogólnie procesu.

Pracy nad sobą w dni powszednie i święta.

Wysiłku i trzymania się w ryzach za mordę.

Wielu takie rozwiązanie się nie podoba.

Bo czekają na magiczne zaklęcie z rodzaju, abrakadabra, bach!, i jest!

I że będąc przeciętniakami dane im będzie Lambo, sukces towarzyski i wianuszek fotomodelek klasy A.

Pro tip - nikogo nie interesuje nasze 'bogate i wrażliwe wnętrze'.

Oceniamy się po okładkach.

Praktycznie opisane 👍🙂

Przeciętniak czyli taki average.

Porządnie opisane.

Ważne będąc przeciętnym, aby piąć się do góry w swoich celach i z tym nie przesadzić jak tu

kiedy-zrozumiesz-ze-goniac-za-wygrywem-p

Edytowane przez nowy00
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2023 o 11:41, nowy00 napisał(a):

Dla mnie tak wygląda jak napisałeś @Brat Jan

hBmcFDU.500.mem.webp

 

Może Was zaskoczę a może nie.

 

Dla atrakcyjnej kobiety nadskakiwanie hotdogarzy nie działa tak jak nadskakiwanie kobiet mężczyźnie.

One są do tego przyzwyczajone więc nie robi to na nich wrażenie.

Mało tego, po jakimś czasie zaczyna je to wkur_iać.

Dla nich liczy się (i jest zdecydowanie zauważane) tylko nadskakiwanie od męskiej topki i powyżej średniej.

Reszta zalotów przedkopulacyjnych samców średnich i poniżej średniej to tylko utwierdzenie.

Że są atrakcyjne (atencja).

Tak więc ten proces nie działa tak, jak w przypadku mężczyzn.

 

Czy ktoś z nas chwali się i jest dumny, że wyciska całe 20kg na klatkę piersiową?

No właśnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Margrabia.von.Ansbach napisał(a):

 

Może Was zaskoczę a może nie.

 

Dla atrakcyjnej kobiety nadskakiwanie hotdogarzy nie działa tak jak nadskakiwanie kobiet mężczyźnie.

One są do tego przyzwyczajone więc nie robi to na nich wrażenie.

Mało tego, po jakimś czasie zaczyna je to wkur_iać.

Dla nich liczy się (i jest zdecydowanie zauważane) tylko nadskakiwanie od męskiej topki i powyżej średniej.

Reszta zalotów przedkopulacyjnych samców średnich i poniżej średniej to tylko utwierdzenie.

Że są atrakcyjne (atencja).

Tak więc ten proces nie działa tak, jak w przypadku mężczyzn.

 

 

 

Znane mi coś takiego. Otóż to.

🙂

Największe laski już od dziecka mają atencji pod dostatkiem. Obecnie jeszcze ją otrzymują na Internetach i normalnym świecie.

Lepsze laski jakie znam były poirytowane ilością wiadomości jakie otrzymują na portalach randkowych i je wpieniają te ilości.

Ze względu na ich ilość nie odpisują.

Te lepsze laski celują w zdecydowanie lepszych.

Przykład tutaj takiej dziewczynki jak odrzuca chłopaczka i interesuję ją Zac Efron, aby ten ją pocałował od 1;33:

 

Goście otrzymują mniej atencji a jak już jest wtedy najczęściej coś takiego występuje:

 

UjZUm3b.420.mem.webp

HYUnhh9.500.mem.webp

Są goście którzy mogli w życiu mało kiedy usłyszeć iż są przystojni czy coś takiego :D

Edytowane przez nowy00
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska po prostu przestrzelila jak to sie czesto zdarza. I nie tylko im ale i facetom tez to sie zdarza. Mialem kilku znajonych na studiach co sami byli 5-6/10 a celowali tylko w topowe laski 8/10 i powyzej. Dostawali kosza za koszem a teraz sa sami i smutni. Dla porownania znajomi o podobnym jak oni wygladzie celujacym w laski na swoim poziomie szlo o wieeeele lepiej a Ci ktorzy celowali w laski ponizej swojego poziomu ruchali je na peczki. To rownanie jest proste i znacie je pewnie.

Nie jest problemem ze ma sie na poczatku jakies wymagania moze i za wysokie. Przeciez My faceci tez na poczatku celujemy w te ktore najbardziej Nam sie podobaja a jak sie nie udaje stopniowo obnizamy wymagania. Problem jest wtedy kiedy widzac ze nie ma rezultatow po Naszej mysli nie obnizamy powolutku wymagan tylko caly czas twardo przy nich stoimy. Wlatuje wtedy zgorzknienie, frustracja seksualna i nierzadko gniew a to tym bardziej nie zacheca kogos do poznania sie z Nami. Te laske cos ruszylo jak widac. Dobrze ze jeszcze przed 30 rokiem zycia.

W dniu 25.08.2023 o 10:00, nowy00 napisał(a):

Największe laski już od dziecka mają atencji pod dostatkiem. Obecnie jeszcze ją otrzymują na Internetach i normalnym świecie.

Lepsze laski jakie znam były poirytowane ilością wiadomości jakie otrzymują na portalach randkowych i je wpieniają te ilości.

Ze względu na ich ilość nie odpisują.

Te lepsze laski celują w zdecydowanie lepszych.


I dlatego uwazam od naprawde dlugiego czasu ze sie powinno wybierac tylko wsrod lasek ktorym sie podobamy i ktore same wysylaja Nam najrozniejsze sygnaly zainteresowania. Ale to trzeba najpierw przyswoic wiedze o tych sygnalach bo z tym jak gadam z kumplami to polowa nie ma pojecia o ich istnieniu. Latanie za pannami ktore czesto maja Nas w dupie a w najlepszym razie "daja Nam szanse" uwazam za bezcelowe. Co jezeli nie podobaja Nam sie panny ktore wysylaja Nam sygnaly? Robic maxlooking i poprawiac w swoim wygladzie co tylko sie da zeby sie podobac lepszym pannom.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

I dlatego uwazam od naprawde dlugiego czasu ze sie powinno wybierac tylko wsrod lasek ktorym sie podobamy i ktore same wysylaja Nam najrozniejsze sygnaly zainteresowania. Ale to trzeba najpierw przyswoic wiedze o tych sygnalach bo z tym jak gadam z kumplami to polowa nie ma pojecia o ich istnieniu. Latanie za pannami ktore czesto maja Nas w dupie a w najlepszym razie "daja Nam szanse" uwazam za bezcelowe. Co jezeli nie podobaja Nam sie panny ktore wysylaja Nam sygnaly? Robic maxlooking i poprawiac w swoim wygladzie co tylko sie da zeby sie podobac lepszym pannom.

Racja.

Takie podstawy, czasem im brakuje wielu adeptom końskich zalotów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nowy00 napisał(a):

Racja.

Takie podstawy, czasem im brakuje wielu adeptom końskich zalotów 🙂


W ogole to ja po sobie zauwazylem ze w tym samym momencie zycia bedac samemu 6/10 mozemy sie nie podobac lasce 3/10 a inna 7/10 moze za Nami szalec.  To nie jest jak z rzutem koscia ze jak mam 6 a laska ma 3 to ja wygrywam.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

W ogole to ja po sobie zauwazylem ze w tym samym momencie zycia bedac samemu 6/10 mozemy sie nie podobac lasce 3/10 a inna 7/10 moze za Nami szalec.  To nie jest jak z rzutem koscia ze jak mam 6 a laska ma 3 to ja wygrywam.

Anomalie i wyjątki były są i będą, i nikt nie jest w cudzych butach i nie zna dokładnie co i dlatego, są też osoby niepewne siebie czy w jakimś stopniu skrzywione itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

dlatego uwazam od naprawde dlugiego czasu ze sie powinno wybierac tylko wsrod lasek ktorym sie podobamy i ktore same wysylaja Nam najrozniejsze sygnaly zainteresowania. Ale to trzeba najpierw przyswoic wiedze o tych sygnalach bo z tym jak gadam z kumplami to polowa nie ma pojecia o ich istnieniu. Latanie za pannami ktore czesto maja Nas w dupie a w najlepszym razie "daja Nam szanse" uwazam za bezcelowe. Co jezeli nie podobaja Nam sie panny ktore wysylaja Nam sygnaly? Robic maxlooking i poprawiac w swoim wygladzie co tylko sie da zeby sie podobac lepszym pannom.

Nie ma co. Złota rada postawy biernego faceta. Poprawiła wlosy dla.mnie czy gołab jej nasrał, ooo teraz dotyka szyi lub kieruje stopy w moja strone, atakuje. A nie czekaj... to chyba coś ją swedzi😆😆 To ma być męskie ? Ile opcji sobie odcinasz bo nie ma sygnału. Tysiące;) z looksmaxingiem sie zgadzam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 18:23, Montella26 napisał(a):

Co to ma znaczyć, że ona nie chce byle kogo? 

Chce chada z własną firma? 

Powiedzcie mi, jak podchodzicie do rozmów z koleżankami po trzydziestce, wykształconymi, dorobionymi + singielkami?

Bo ja mam takie, trzy mi bliższe, i trochę jeszcze mniej bliskich.

W kręgu towarzysko-zawodowym.

No i czasem rozmawiamy o relacjach D-M. 

Gdybym chciał być szczery, i doradzić im coś co faktycznie im może pomóc, to powiedziałbym,

że facet przystojniak+dobrze zarabiający, to (1) takich jest max 0.1% Polaków, (2) ma on duży wybór, dlatego wybierze młodszą dziewczynę, i dodatkowo jemu nie imponuje doktorat kobiety oraz jej zarobki bo to mu niepotrzebne, sam zarabia i jest zaradny. Doradziłbym, spuść z tonu, popraw sylwetkę, postaw na zabiegi estetyczne np. jakieś peelingi skóry, spa, maseczki, lepsza fryzura, uśmiech na twarzy, młodzieńczy entuzjazm.

Ale wiem, że to zepsułoby atmosferę miedzy mną a tymi koleżankami, i mniej by mnie lubiły. A mi się one przydadzą.

Więc krótko mówiąc, stawiam na słodkie pierdolenie, że na pewno znajdą swojego księcia. Bez żadnego tłumaczenia co i jak.

 

W książce "48 laws of power" autor tłumaczy, dlaczego ludzi nie interesuje prawda absolutna, i orędownicy prawdy są nienawidzeni xd

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 10:00, nowy00 napisał(a):

Największe laski już od dziecka mają atencji pod dostatkiem.

Nie zawsze jest to dla nich opłacalne.

 

One takie wyjątkowe, czekają na księcia na białym rumaku, lata lecą, a jego nie ma.

A później następuje ściana.

 

W dniu 21.08.2023 o 06:43, Brat Jan napisał(a):

Czyli statystycznie żeby w PL przeciętniak mógł coś ugrać w temacie randkowania powinien zaczekać aż te młode "dojrzeją" czyli gdy dotrą w okolice 30-ki?

To już lepiej być samemu do końca życia :)

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 18:23, Montella26 napisał(a):

Co to ma znaczyć, że ona nie chce byle kogo? 

Z racji wysokiego wykształcenia stawia pewnie za wysoko poprzeczkę, ja będąc inżynierem mam gdzieś, czy kobieta ma wykształcenie czy nie, ważne dla mnie jest czy jest młodsza ode mnie, wierna i czy urodzi mi zdrowe dzieci i je dobrze wychowa na porządnych ludzi.

W dniu 16.08.2023 o 18:23, Montella26 napisał(a):

I raczej nie zobaczy. 

Uderza do topowych 20% mężczyzn ale niestety takich dla każdej nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Druid napisał(a):

Z racji wysokiego wykształcenia stawia pewnie za wysoko poprzeczkę, ja będąc inżynierem mam gdzieś, czy kobieta ma wykształcenie czy nie, ważne dla mnie jest czy jest młodsza ode mnie, wierna i czy urodzi mi zdrowe dzieci i je dobrze wychowa na porządnych ludzi.

Uderza do topowych 20% mężczyzn ale niestety takich dla każdej nie starczy.

Tak ja widziałem już tych topowych facetów z którymi biega xd

 

Jeden młodszy 8 lat do chuja nie podobny.

 

A drugi jeszcze lepszy. Ale fakt wykształceni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DOHC napisał(a):

Jakie masz obecnie efekty w praktyce? Jakoś sumowałeś?

Obecnie jestem w relacji zwiazkowej. I o zgrozo, ta dziewczyna nie okazywala mi magicznych sygnalow. Uzylem jednak najbardziej zaawansowanego tekstu na podryw. 

Cytuje: " czesc Marek jestem "😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SilentAssassin napisał(a):

Nie ma co. Złota rada postawy biernego faceta. Poprawiła wlosy dla.mnie czy gołab jej nasrał, ooo teraz dotyka szyi lub kieruje stopy w moja strone, atakuje. A nie czekaj... to chyba coś ją swedzi😆😆 To ma być męskie ? Ile opcji sobie odcinasz bo nie ma sygnału. Tysiące;) z looksmaxingiem sie zgadzam


Ale robiac tak jak robie mam prawie same pewniaczki. Efektywnosc wyladowania z laska do ktorej podbijam wynosi powyzej 50% w tym przypadku. I w zasadzie nie musze sie starac tylko one sie staraja. Widac zaangazowanie, chec ciagniecia relacji no wszystko tak jak powinno byc. Dla mnie najwazniejsze to zebym ja sie podobal kobiecie. Z tych kobiet ktorym ja sie podobam dopiero wybieram te ktore podobaja sie mi. I wtedy sie zaczyna zabawa. Bylem w relacjach co sie podobalem kobietom oraz w takich w ktorych sie nie pdobalem i jest niebo a ziemia.
 

1 godzinę temu, DOHC napisał(a):

Jakoś sumowałeś?


Pewnie chodzil z notesem po miescie i liczyl wszystkie ladne dziewczyny co mu sie podobaly

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


Ale robiac tak jak robie mam prawie same pewniaczki. Efektywnosc wyladowania z laska do ktorej podbijam wynosi powyzej 50% w tym przypadku. I w zasadzie nie musze sie starac tylko one sie staraja. Widac zaangazowanie, chec ciagniecia relacji no wszystko tak jak powinno byc. Dla mnie najwazniejsze to zebym ja sie podobal kobiecie. Z tych kobiet ktorym ja sie podobam dopiero wybieram te ktore podobaja sie mi. I wtedy sie zaczyna zabawa. Bylem w relacjach co sie podobalem kobietom oraz w takich w ktorych sie nie pdobalem i jest niebo a ziemia.

Ad 1. Spoko. Kazdy działa jak potrafi, widocznie Twoj look jest bardzo ok, wiec lapiesz te spojrzenia usmieszki itp. Ok, ale jest grono facetow ktorzy cale zycie szukaja oznak i stoja w miejscu

 

Ad 2. Dokladnie, musialem założyc a4 bo a5 już nie starczał😆

Edytowane przez SilentAssassin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SilentAssassin napisał(a):

Spoko. Kazdy działa jak potrafi, widocznie Twoj look jest bardzo ok, wiec lapiesz te spojrzenia usmieszki itp. Ok, ale jest grono facetow ktorzy cale zycie szukaja oznak i stoja w miejscu


No racja. Pisze z perspektywy kogos kto je dostaje ale w roznych okresach w roznym natezeniu. Bywaly okresy ze przez cale pory roku nic nie bylo a innym razem co tydzien poznawalem tak laski o 10-12 lat mlodsze. Trzeba miec wyglad zeby nieznajoma malolata zawiesila na Ciebie oko w sklepie to nie podlega watpliwosci. Latwiej jest jak juz sie kogos zna np na uczelni czy z akademika. Wtedy mozna na spokojnie badac sytuacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

W ogole to ja po sobie zauwazylem ze w tym samym momencie zycia bedac samemu 6/10 mozemy sie nie podobac lasce 3/10 a inna 7/10 moze za Nami szalec.  To nie jest jak z rzutem koscia ze jak mam 6 a laska ma 3 to ja wygrywam.

 

22 godziny temu, DOHC napisał(a):

Anomalie i wyjątki były są i będą, i nikt nie jest w cudzych butach i nie zna dokładnie co i dlatego, są też osoby niepewne siebie czy w jakimś stopniu skrzywione itd.

 

Tak jest, dobra ta nazwa anomalie 👍 Wczoraj widziałem jakiś gość niższy od kobiety a szli za rękę. W szkole średniej z dwie czy trzy pary znałem gdzie kobieta była wyższa od chłopa. Jeden taki gość z liceum nadal jest ze swoją, a niższy jest i dziecka się dorobili. W porządku był ten chłop, nie za wysoki a tam za nim licealistki się nim interesowały czy nawet gimnazjalistki :D Szkoda go trochę było bo w 1klasie liceum kiblował.

Bo w relacjach damsko męskich jest czasem tak

fd91322256_sa_na_tym_swiecie_rzeczy.jpg

21 godzin temu, krzy_siek napisał(a):

Powiedzcie mi, jak podchodzicie do rozmów z koleżankami po trzydziestce, wykształconymi, dorobionymi + singielkami?

Traktuję na równi w rozmówkach :) Żadne tam branie ich jako gwiazdy.

21 godzin temu, cst9191 napisał(a):

One takie wyjątkowe, czekają na księcia na białym rumaku, lata lecą, a jego nie ma.

A później następuje ściana.

Następnie po tej ścianie dalej czekają na jakiegoś księcia i zaczynają go szukać poza granicami kraju

:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 13:21, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

 

I dlatego uwazam od naprawde dlugiego czasu ze sie powinno wybierac tylko wsrod lasek ktorym sie podobamy i ktore same wysylaja Nam najrozniejsze sygnaly zainteresowania. Ale to trzeba najpierw przyswoic wiedze o tych sygnalach bo z tym jak gadam z kumplami to polowa nie ma pojecia o ich istnieniu. Latanie za pannami ktore czesto maja Nas w dupie a w najlepszym razie "daja Nam szanse" uwazam za bezcelowe. Co jezeli nie podobaja Nam sie panny ktore wysylaja Nam sygnaly? Robic maxlooking i poprawiac w swoim wygladzie co tylko sie da zeby sie podobac lepszym pannom.

 

Ja sobie zdałem sprawę, że gdy cokolwiek mi z kobietą wychodziło, to ona od początku inicjowana, ewentualnie były bardzo widoczne sygnały. Ostatnio jedna sama mi wysłała zaproszenie na FB i sama mi złożyła ze trzy propozycje spotkania. Haha. Jak chcą, to potrafią. Dlatego praca nad sobą tak, ale robienie z siebie PUA nie. No dobre jest to o tyle, jeśli wyrobisz sobie pewność siebie i pobycie w różnych sytuacjach, ale zaczepia nie kobiet do niczego mnie nie doprowadziło więcej. Wychodzi na to, że to one muszą pierwsze zaczepiać. :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Anonim84 napisał(a):

 

Ja sobie zdałem sprawę, że gdy cokolwiek mi z kobietą wychodziło, to ona od początku inicjowana, ewentualnie były bardzo widoczne sygnały. Ostatnio jedna sama mi wysłała zaproszenie na FB i sama mi złożyła ze trzy propozycje spotkania. Haha. Jak chcą, to potrafią. Dlatego praca nad sobą tak, ale robienie z siebie PUA nie. No dobre jest to o tyle, jeśli wyrobisz sobie pewność siebie i pobycie w różnych sytuacjach, ale zaczepia nie kobiet do niczego mnie nie doprowadziło więcej. Wychodzi na to, że to one muszą pierwsze zaczepiać. :)

Prawda.

Przykład jak wygląda zainteresowana kobieta mężczyzną:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.