Skocz do zawartości

Higiena umysłowa i selekcjonowanie informacji oraz towarzystwa


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję Wam jeszcze wysłuchanie tych dwóch wykładów:

 

 

 

Profesor Kaczmarczyk mówi w nich między innymi o:

1. To co dostarczamy do mózgu niejako go "trenuje" - jeśli ładujemy mózg negatywami wówczas trenujemy go do silniejszego odczuwania negatywnych emocji ale implikuje to fakt, iż...

2. ... dostarczając mu pozytywnych informacji trenujemy go do odszukiwania tego co wartościowe i dobre w otaczającym nas świecie

3. Warto, niezależnie od wieku, trenować nasz mózg pod względem nauki czegoś - szczególnie poprzez hobby - aby cały czas, podobnie jak mięśnie, był stymulowany wysiłkiem

4. Pozytywne przekonania na temat otaczającej nas rzeczywistości, naszej własnej osoby, a także naszych możliwości wpływają pozytywnie na to kim jesteśmy

5. Nasz mózg, jako jedynych stworzeń na tej planecie (słowa Profesora) ma wbudowaną "nagrodę" za podjęcie udanej próby

6. Czym jesteśmy starsi tym ważniejsze staje się otaczanie ludźmi, którzy pobudzają nas intelektualnie / do działania

7. O mózg i jego higienę należy dbać.

 

Chciałbym żebyśmy też się zrozumieli, że ja Was tym postem nie zachęcam do zostania "ciepłymi kluchami" tylko do selekcji treści i nie przepieprzania czasu na napinki i głupoty. Zamiast tagu "przegryw" na wykopie - spacer, ćwiczenia fizyczne, nauka bądź oglądanie / słuchanie czegoś co naładuje Cię pozytywną energią.

 

Prywatnie jako 39latek staram się otaczać ludźmi młodszymi ode mnie, a nawet dużo młodszymi aby nie utracić młodzieńczej chęci zmian, dążenia do czegoś, ciekawości w miejscu zgnuśnienia i tumiwisizmu jakie nadchodzi u wielu po 30stce. Uważam, że melnaż doświadczenia osób ciut starszych z wigorem i młodością jest kluczem do sukcesów zawodowych, biznesowych a także w kontaktach towarzyskich.

 

Życie mamy tylko jedno i szkoda je zmarnować na kiszenie mózgu w gównie złości, nienawiści do innych, bóldupizmu czy też zawiści - warto starać się samemu kształtować swój świat i swoje życie, a najłatwiej zacząć to robić od swojego podwórka, zanim zacznie się próbować "posprzątać" inne.

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 16
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Doskonałym przykładem jest tu ten wątek z forum:

Właśnie wczoraj wszedłem, w ten wątek, spodziewając się ,,napierdalanki" pomiędzy aktywnymi, w tej dyskusji, użytkownikami. Nie myliłem się :) Nie udzielałem się w tym wątku praktycznie w ogóle, bo wiem, jakie to emocje powoduje. Wielu jest po innej stronie barykady. Teraz proszę sobie wyobrazić, co by się działa na forumowym zlocie. Ile zębów poleciałoby, ile wulgaryzmów, ile nienawiści. Paniom, być może to by się spodobało, wszak lubią emocję :D Ja jednak podziękuję.

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

- udowadnianiem wszystkim naokoło jaki nie jest zajebisty, jak wspaniale mu się nie żyje i jaki "piękny i bogaty" jest.

O jednej osobie pomyślałem. Ta osoba piszę od lat tu wiele rzeczy, z sensem. Chociaż ona jako osoba ,,oświecona" sama, jak zauważyłem, odczuwa pogardę, do słabszych od siebie. Oczywiście ma kilku klakierów, którzy mu przyklaskują. Co ciekawe, ma chyba fetysz harmonogramowania, kto ,,wali konia" z dokładnością ,,ile razy, gdzie, kiedy". 

 

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Proponuję Ci połączenie słuchania takich rzeczy ze spacerem

Ja tak właśnie Brachu robiłem. Zostawiałem samochód/rower w lesie i słuchałem przemówień Ajahna Brahma. Łatwo połączyć przyjemne, z pożytecznym. 

 

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

- dążenie do tego aby Wasza praca nie była tylko źródłem utrzymania ale stanowiła satysfakcę

No to, szczerzę według mnie, jest bardzo trudne do osiągnięcia, ale uważam, że nie jest niemożliwe :)

  • Like 2
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Przeglądając forum ale także facebooka, instagrama czy też linkedin zauważyłem, że często stanowią one platformy do wyrzygania swoich negatywnych emocji tudzież złośliwości albo chęci dokopania komuś ponieważ człowiek czuje się sam ze sobą źle.

 

Też to niestety zauważyłem.

Masa hejtu, złości tych użytkowników przekracza ludzkie pojęcie.

 

U nas na forum osoby za takie zachowania będą surowo karane.

Nie ma już taryfy ulgowej na robienie dram czy burz w tematach oraz chlewu emocjonalnego bo ktoś chce udowodnić, że ma większe jajka.

 

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Doskonałym przykładem jest tu ten wątek z forum:

 

Osobiście jestem za zamknięciem tego wątku bo poziom merytoryki skończył się po kilku stronach.

Teraz to jest tylko naparzanka kto ma rację i ciekawe informacje, które można wyśmiać, zanegować czy po prostu wyżyć się na drugiej osobie.

 

Najgorsze są te docinki, wyśmiewanie, oczernianie czy wbijanie szpilek oponentom.

Ludzie nie mają świadomości jak wpadną w szał nie trzymając emocji na wodzy iż robią negatywnym PR forum.

 

Dlatego powtarzam po raz kolejny by dwa razy zastanowić sie co piszecie i czy to komuś nie zaszkodzi.

Miejcie również na uwadze, że za wasze zachowanie najbardziej obrywa właściciel forum nasz przyjaciel Marek, który później musi tłumaczyć i świecić za was oczami.

 

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Od jakiegoś czasu staram się kontrolować to co podsuwam mojemu mózgowi, a także to jak spędzam czas w internecie.

 

Ja akurat w necie w tygodniu pracy poza forum braciasamcy i plusujemy z niczego innego nie korzystam.

W weekend dorzucam co najwyżej CDA i ekino by obejrzeć jakiś ciekawy film, który mi pasuje.

Na telefonie zazwyczaj gdy robię jedzonko lub sprzątam you tube i kanały typowo sportowe, historyczne, rozrywkowe jak kabarety, stand up

i moje ulubione o różnych ciekawostkach.

 

4 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Chcę jeszcze podzielić się z Tobą moją metodą na gównoburze w netcie kiedy widzę, że ktoś pisze totalne bzdury albo próbuje mnie zaczepić - odchodze od kompa na około 30 minut - wówczas zazwyczaj do mojego mózgu przedostaje się informacja - "po co chcesz tracić czas na odpowiedź temu człowiekowi skoro możesz teraz czegoś się nauczyć / zrobić cos przyjemnego".

 

Jak widzę coś takiego to z racji bycia modem u nas na forum reaguje lecz nie wchodzę w dyskusje czy pyskówki tylko co najwyżej ostrzegam czy daje kary.

Były momenty, że przez jakiś czas nie wchodziłem bo negatywne zachowanie poszczególnych użytkowników zabierało mi energię.

Nie chciałem również marnować czasu, który jest zbyt cenny na polemikę z osobami niereformowalnymi. 

Teraz i tak zrobiło sie przyjemniej i spokojniej jak kilka osób odeszło z forum lub dostały długi odpoczynek.

 

 

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze o tym wspominałem, wielu ludzi uznaje to za szamanskie rzeczy ale w nauce też to ma odzwierciedlenie.

Jeśli się dba o wszystkie fundamenty (ciało, umysł, ducha) i ma się tą energię to przyciąga się pozytywne osoby a te negatywne same zanikają w życiu.

 

To też pokazuje jak ludzie się wypalają i przestają być dziećmi stąd też wkrada się monotonia w życiu i związku też lubię raz na miesiąc poleżeć na tej na kanapie ale gdy leżę dłużej to i tak wychodzi na to że aktywnie spędzę dzień. 

 

Kiedy ostatnio budziliście się z myślą "co mnie czeka w dzisiejszym dniu ?" Zawsze takie coś generują nowe miejsca, nowi ludzie, nowe czynności.

Ile z tych mądrości pisanych tutaj jest odzwierciedlone w rzeczywistości na ile szczerzy jest każdy ze swoimi słowami ?

 

 

Dla mnie słowo jest jak diament i jeśli mówię tutaj coś czy komukolwiek kogo spotkam to ta rzecz nie staje się gównem.... Bo po prostu powiedziałem to od tak sobie i to się nie urzeczywistni.

 

Słowo dane musi mieć wartość i być kompatybilne z wnętrzem ducha i myśli jak i czynami.

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyobraźcie sobie, że ten mnich przyjeżdża do Polski.

 

Dostaje etat, na najniższą krajową, bierze na pokład Julkę i mieszkanie na kredyt. 

 

Po miesiącu, zmienia się w oświeconego Janusza. Sączy browar,  użera się z Julką i innymi Januszami. Mantrując pod nosem, somsiad ch*j, złodziej pier*opony.🙂 

 

Ale ma chłop dużo racji i uwielbiam go słychać 🙂 Ba wiele jego rad zastosowałem w życiu.  

 

 Żodna z tych rad nie zadziała, jeśli pijesz, kręcisz śmiglem i zrzędzisz.

 

 

Edytowane przez vodkas85
  • Like 4
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupie o jakiś wspólnych wyjściach na fb widziałem post takiego gościa co opisał trasę i szukał jakiegoś towarzystwa do dołączenia bez względu na płeć.

Od kogo otrzymał hejt? Największy od innych gości, że np. z tym profilowym każdego straszy itp. Nawet tam dziewczyny w komentarzach potrafiły mu dodać słowa otuchy.

Goście go zjechali, a post miał opisany zwyczajnie.

 

Higiena umysłowa dużo daję, trzeba o nią dbać.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FakingPikiBlańda napisał(a):

Top tier temat. Bardzo dobrze, że ktoś to wreszcie poruszył, bo wpływ tego czym karmimy swoje umysły jest nieoceniony jeśli chodzi o jakoś naszego życia. Bardzo fajnie napisany post.

 

Cenny ziomeczek, rzadko kogoś mam na uwadze skąd i od kogo mogę coś czerpać. 

Ale ten przypadek to nie przypadek.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niemlodyjoda napisał(a):

Od jakiegoś czasu staram się kontrolować to co podsuwam mojemu mózgowi, a także to jak spędzam czas w internecie..

Ja nie oglądam telewizji w ogóle, oprócz sportu i lepiej się czuję. W ogóle nie mam potrzeby oglądania wiadomości i seriali. 

 

Natomiast z internetem to jest tak, że jest cała masa rzeczy drenujących z energii- głupkowatych filmików, które nic nie wnoszą do życia, a tylko mogą uwsteczniać człowieka. Ale zauważyłem też, że jest druga strona medalu- jest cała masa nagrań, podcastów, które są użyteczne i wartościowe. Filmy z zakresu rozwoju biznesu, zdrowia, zarządzania finansami, budowania wartościowego życia, inspirujących wywiadów. Mam wrażenie, że takie kanały wyrastają jak grzyby po deszczu. I z jednej strony to dobrze, ale z drugiej strony człowiek by musiał siedzieć cały dzień, żeby to wszystko zobaczyć i wysłuchać. To też jest zgubne i prowadzi do poczucia, że przecież jeszcze tyle wartościowych rzeczy dziś mam do przesłuchania. A realne życie ucieka. Czasami myślę, że lepiej sobie oglądać jakiś kanał i zacząć wprowadzać pewne rzeczy w życie niż oglądać 100 kanałów dziennie i tracić czas. Takie oglądanie filmów prowadzi często u mnie do przeświadczenia, że no kurcze, jaki ja ciemny jestem, tyle tu wiedzy, trzeba oglądać więcej. A wiedza, która nie jest wprowadzona w życie, nie jest nic warta. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ja w życiu zmarnowałem czasu na kłótnie w internecie albo na messengerze. Kończyłem zdenerwowany i spocony, kilka godzin stracone, wszystko co miałem zrobić danego dnia szło w pizdu.

 

Szkoda, że nie mogę odciąć wszystkich negatywnych treści. Chciałbym, ale to tak, jakby przedsiębiorca przestał się interesować, co nowego szykują mu politycy, jak kraj będzie rozwalany i jakie zmiany podatkowe zaraz będą. Muszę chłonąć szambo, żeby lepiej się przygotować na nadchodzącą fale nieczystości.

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vodkas85 napisał(a):

Teraz wyobraźcie sobie, że ten mnich przyjeżdża do Polski.

 

Dostaje etat, na najniższą krajową, bierze na pokład Julkę i mieszkanie na kredyt. 

 

Po miesiącu, zmienia się w oświeconego Janusza. Sączy browar,  użera się z Julką i innymi Januszami. Mantrując pod nosem, somsiad ch*j, złodziej pier*opony.🙂 

 

Ale ma chłop dużo racji i uwielbiam go słychać 🙂 Ba wiele jego rad zastosowałem w życiu.  

 

 Żodna z tych rad nie zadziała, jeśli pijesz, kręcisz śmiglem i zrzędzisz.

 

 


Masz trochę racji, polsza to dom wariatów, taki Oddzial zamknięty, pozostaje tylko eliminować toksyków z życia i cieszyć się nim. Ja na pewnym etapie zakończyłem wiele znajomosci bo mnie dołowały, ba sam dokładałem do tego na tym forum aż mi nawet zwrócono uwagę. Teraz mam wywalone i cieszę się życiem. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

słów kilka o YT.

 

Zanim napisałem post tytułowy dokonałem "rzezi niewiniątek" wśród kanałów jakim dałem suba - zostały mi tylko kanały, które reprezentują te 3 grupy - praca, nauka, relaks. Wyciąłem cały syf jaki kiedykolwiek zasubskrybowałem albo martwe kanały, które nie są mi potrzebne.

 

Dodatkowo przyjąłem zasadę korzystania z opcji "nie interesuje mnie to" lub "nie polecaje kanału" w przypadku:

- promowania erotyki / szczucia cycem czy gołą dupą (polecam szczególnie na no fap)

- rzeczy, które wpływają na mnie negatywnie

- rzeczy, które nic nie wnoszą do mojego życia.

 

Przykład - wyciąłem kanały z nagraniami stargo "997" (lubiłem oglądać ten program a jest obecnie dostępny chyba cały na YT za darmo) - pożeracz czasu powodujący tylko negatyne emocje i wzmacniający poczucie zagrożenia. Zamiast tego - programy kulinarne (gotowanie to moja pasja) + kanały o zwierzętach - hit dla mnie ostatnio to świstak / bobak / marmot:

 

 

Bardzo ale to bardzo polecam Wam eliminowanie treści dla Was zbędnych i wytrenowanie w odpowiedni sposób algorytmu pod Was, jeśłi korzystacie z YT jako zalogowany użytkownik.

 

Ważna uwaga jeśłi chodzi o informacje "codzienne" - polecam korzystanie z kanałów, które omawiają to w sposób zdawkowy, tak, żeby jeśli samemu Was coś zainteresuje, zgłebić temat na własną rękę.

 

Dzięki powyższum działaniom po otwarciu YT mam juz naprawdę ładnie przesiane treści :) 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, niemlodyjoda napisał(a):

Panowie,

 

słów kilka o YT.

 

Zanim napisałem post tytułowy dokonałem "rzezi niewiniątek" wśród kanałów jakim dałem suba - zostały mi tylko kanały, które reprezentują te 3 grupy - praca, nauka, relaks. Wyciąłem cały syf jaki kiedykolwiek zasubskrybowałem albo martwe kanały, które nie są mi potrzebne.

 

Dodatkowo przyjąłem zasadę korzystania z opcji "nie interesuje mnie to" lub "nie polecaje kanału" w przypadku:

- promowania erotyki / szczucia cycem czy gołą dupą (polecam szczególnie na no fap)

- rzeczy, które wpływają na mnie negatywnie

- rzeczy, które nic nie wnoszą do mojego życia.

 

Przykład - wyciąłem kanały z nagraniami stargo "997" (lubiłem oglądać ten program a jest obecnie dostępny chyba cały na YT za darmo) - pożeracz czasu powodujący tylko negatyne emocje i wzmacniający poczucie zagrożenia. Zamiast tego - programy kulinarne (gotowanie to moja pasja) + kanały o zwierzętach - hit dla mnie ostatnio to świstak / bobak / marmot:

 

 

Bardzo ale to bardzo polecam Wam eliminowanie treści dla Was zbędnych i wytrenowanie w odpowiedni sposób algorytmu pod Was, jeśłi korzystacie z YT jako zalogowany użytkownik.

 

Ważna uwaga jeśłi chodzi o informacje "codzienne" - polecam korzystanie z kanałów, które omawiają to w sposób zdawkowy, tak, żeby jeśli samemu Was coś zainteresuje, zgłebić temat na własną rękę.

 

Dzięki powyższum działaniom po otwarciu YT mam juz naprawdę ładnie przesiane treści :) 


Z yt jest ten problem że daje mnóstwo syfu w feed, nawet jak się naklikasz żeby nie polecał to po miesiącu znowu podpowiada podobne. Przydałby się jakiś dodatek blokuje feed ale często te dodatki wykradają  dane i hasła.

 

Jest taki program focusme płatny ale b dobry i tam można blokować adresy url na czas czy dać przedział czasu kiedy strona jest dostępna 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.