Skocz do zawartości

CBDC - cyfrowy Auschwitz made in Tajlandia


Martius777

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z proponowanym planem każdy obywatel Tajlandii w wieku powyżej 16 lat z aplikacją portfela cyfrowego na swoim telefonie otrzymałby #CBDC o wartości 280 USD. Muszą go jednak wydać w ciągu sześciu miesięcy, a także w promieniu 4 kilometrów od miejsca zamieszkania.

 

https://www.bangkokpost.com/thailand/politics/2627787

 

No i proszę, oto jak zbudować obóz koncentracyjny bez ogrodzenia.

 

Pieniądze z terminem ważności abyś nigdy nie mogł odłożyć kasy!

 

Teraz jeszcze śrubować ceny wszystkiego, tak by człowiek nie mógł poradzić sobie bez państwowych dopłat i ograniczamy działanie portfela do 4 km od miejsca zarejestrowanego przebywania.

 

I cyk - 15 minutowe miasta gotowe - mokry sen Klausa Schwaba.

 

No dobra,  damy możliwość wyjazdu raz w roku żeby się bydełko nie burzyło a rządzący mieli punkt zaczepienia : nie jest prawdą że jesteś przykuty do swojego getta bo możesz wyjechać raz w roku.

 

Sęk w tym, że to może być jakiś wstęp do czegoś większego. Zaczyna się niewinnie od jakiegoś programu pilotażowego w najmniejszej wiosce w danym kraju, a jak się sprawdzi, to za jakiś czas wprowadzą to dla wszystkich.

 

Najpierw zachętami po dobroci, przyzwyczajanie, potem odcięcie od alternatyw i na końcu przymus i zniewolenie. 

 

Na tym polega sztuczka, nikt nie zakazuje, ale jak sobie pojedziesz 10 km od domu, choćby na wycieczkę rowerową i zechcesz kupić wodę to zdechniesz albo będziesz pił z kałuży.

 

W nowym świecie tego co nie do końca wprost podają - cyfrowy tokenik płatniczy będzie obwarowany szeregiem ograniczeń1) czas 2) miejsce 3) rodzaj produktu to tak na początek, a w tle 4) kredyt węglowy 5) kredyt społeczny i 6) certyfikat szczepień bo bigpharma przekupiła rządy i chce mieć stałe dochody.

  • Like 16
  • Dzięki 2
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejęcie twoich aktywów oraz zablokowanie "złego obywatela" będzie się wiązało z jednym kliknięciem. Stety/niestety proroctwa Biblijne wypełniają się na naszych oczach. Bestie (tak ich nazywa biblia), czyli koalicje krajów będą dążyć do totalnego zniewolenia, a następnie zaczipowania społeczeństwa, bo pod nowy system potrzebny będzie nowy portfel z elektronicznym ID. Do 2030 pewnie będą chcieli to domknąć globalnie.

Edytowane przez smerf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest projekt i mokry sen elYt, daleko wykraczający poza granice Tajlandii.

Kieruję często Wasz wzrok na CBDC i szkoda, że "dupa najważniejsza", bo elYty to wykorzystają, montując nam w niej, centralnie własny palec.

Ostatnio (?) zdaje się tu wrzucałem - zeszłoroczny wpis:

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczny pieniądz wejdzie wszędzie na świecie lepsze narzędzie wyprze gorsze, żadne protesty i petycję tego nie zmienią. Będzie się tylko różnic poziom zamordyzmu wprowadzonego za jego pomocą. Jak będzie zbyt ostro i zacznie padać gospodarka do punktu w którym sprawowanie władzy staje się bardzo niepewne będzie luzowanie. Może w Europie będzie lepiej, może w Tajlandii, może w Rosji, może w Ameryce, ciężko stwierdzić. Najgorsza jest perspektywa przymusowych szczepień, ja chcę mieć dzieci, zdrowe dzieci, i nie bardzo mi się widzi jakiekolwiek szczepienie 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał(a):

Zaczyna się niewinnie od jakiegoś programu pilotażowego w najmniejszej wiosce w danym kraju, a jak się sprawdzi, to za jakiś czas wprowadzą to dla wszystkich

Zaczęło się już lata temu, a tak wyraźnie to wraz z pandemia. Pamiętam szyderę prześmiewców jaka to szuria umysłowa powielać fantazje o 15 minutowych miastach, o cyfrowym pieniądzu i innych instrumentach zniewolenia i totalnej kontroli. To się kurwa najbardziej bordowym komuchom nie śniło. Tylko trzeba tresury, odpowiednio dozować strach i stworzyć aparat uzależnienia od łaski pańskiej. Pamiętam jak tata mowił: dobrze, że nie żyliście w czasach ciemnej komuny... A tu będziemy mieli swoją tylko w gorszym wydaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, UncleSam napisał(a):

I co z tym zrobimy? 

Idzmy na wybory i zaglosujmy na kontrolowana opozycje , ktora napewno nam to wszystko pozmienia . 🙃
Nie ma szans za duzo biorobotow ktore wszystko lykaja co uslysza od pacynek w tv.

Edytowane przez thyr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, thyr napisał(a):

Idzmy na wybory i zaglosujmy na kontrolowana opozycje napewno nam to wszystko pozmienia . 
Nie ma szans za duzo biorobotow ktore wszystko lykaja co uslysza od pacynek w tv.

 

Tu raczej bez znaczenia jest to na kogo się zagłosuje. Kto by nie rządził i tak będzie to musiało być wdrożone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Machine89 napisał(a):

Kto by nie rządził i tak będzie to musiało być wdrożone.

Niekoniecznie, tylko Konfederacja się oburzyła, PiS, PO, Lewica i płaczek Hołownia, przyklepaliby wszystko.

 

Hołownia chce "jak najszybciej" pozbawić Polaków własnej waluty oraz możliwości płacenia gotówką. Jest zdecydowana reakcja Konfederacji.

https://dorzeczy.pl/opinie/388879/holownia-chce-skonczyc-z-gotowka-konfederacja-przeciwna.html

 

 

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie książkę "gotówka to wolność" razem z raportami specjalnymi odnoszącymi się do zmieniającej się sytuacji już po wydaniu książki i ostatnio dotarł do mnie pierwszy raport więc może zanim zawalicie temat skrajnym pesymizmem podzielę się kilkoma pozytywnymi zmianami na tym polu :

 

-W Szwajcarii ruszyła oddolna inicjatywa wpisania gotówki do konstytucji i jest już niemal na ukończeniu.

-Słowacja poczyniła te same kroki.

-Żyd Morawa wycofał się z tej części nowego wału, która mówiła o ucięciu płatności między klientem a firmą do maksymalnie 20k w gotówce a także próbowali wprowadzić limity między osobami fizycznymi i z tego też się wycofują (wiadomo wybory, myślę, że po tym czasie temat wróci)

 

Do tego bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce w UK i nad nią trochę bardziej bym się pochylił. Mianowicie politykowi jakiejś prawicowej (Nigel Farage) opcji zablokowano konto (wiem, wiem nie tylko jemu wcześniej mieliśmy też sprawę z jakimś księdzem) kiedy zadzwonił do banku nie chcieli mu podać powodu powiedzieli, że przyjdzie na piśmie kiedy pismo przyszło okazało się, że nie ma tam uzasadnienia tylko informacja o tym, że bank zamknął konto. Polityk zaczął drążyć i nagłaśniać sprawę po drodze okazało się, ze nie tylko jemu zamknięto konto jak i że sprawa nie tyczy się tylko prawej strony politycznej gdyż kilku polityków lewicy (pewnie zbyt wolnościowi...), których spotkał podobny los odważyło się odezwać głośno przy owej sprawie a wcześniej siedzieli cicho. Aktualnie sprawa jest w trakcie wyjaśniania ale wygląda na to, że politycy wszystkich opcji w UK są nieźle wkurwieni na banki, zaczęto organizować odpowiednie ustawodawstwo przeciwko tej patologii jak i zarządano od banków listy wszystkich kont które w ten sposób zamknięto, być może jak lista wypłynie będą dalsze konsekwencje.

 

Moi drodzy to, że ja mówię od dawna, że pomysły tych wszystkich wyedukowanych idiotów na szczytach nie mają racji bytu a ich odklejenie bierze się stąd, że nigdy między nami robakami nie spędzili nawet sekundy i myślą debile, że my tu będziemy się ich genialnych pomysłów słuchać ALE CZYŻBY ŻYDOWSTWO STAŁO SIĘ JUŻ AŻ TAK GŁUPIE I BEZCZELNE, ŻEBY POPEŁNIAĆ BŁĄD PABLO ESCOBARA, KTÓRY GDYBY NIE WYZWANIE RZUCONE POLTYKOM POD KONIEC LAT 80TYCH ZAPEWNE DO DZISIAŁ, ŻYŁ BY JAK KRÓL W KOLUMBII??

 

Wygląda na to, że tak.

 

Ehh kiedy te wszystkie holtze, bergi i steiny zrozumieją, że centralne sterowanie i socjalizm jest rozwiązaniem wszystkich bolączek tej planety ale jedynie w ich zjebanych semickich łbach i nigdzie więcej.

 

A no i jeszcze jedno niewątpliwe światełko w tunelu a przynajmniej ja je tak interpretuje :

 

Przeczytałem ostatnio książkę Klausa Schwaba pt Czwarta rewolucja przemysłowa i jestem wniebowzięty bo znalazłem w niej dokładnie to czego się spodziewałem po odklejeńcu z bogatej rodziny, który (który ja już raz to powtarzam....) nigdy nawet dnia między jedwabnikami nie spędził i gówno pojęcia o życiu zwykłych ludzi ma.

 

Nie będą już po raz kolejny przywoływał porównania z pracą u odklejonego studenciaka, który wszystko dostał po starych bo zwymiotuję.

 

98% książki to ogólniki czyli dokładnie to czego oczekiwałem aby się uspokoić, pierdolety typu "obecni prezesi będą musieli podważyć swoje modele sukcesu aby stać się liderami przyszłości" oczywiście bez tłumaczenia jak to zrobić i czym dokładnie ma być ów lider przyszłości (rozumiem, że jak wszystko w lewactwie, również i tak kwestia jest całkowicie płynna i arbitralna) itp całość doprawiona odrobiną nowomowy typy że coś jest "super-" albo "mega-", skretynianie języka jak w Orwellu chyba wiecie o co mi chodzi.

 

Jednocześnie Pan Schwab również ku mojej radości zdaję się jedynie kilkukrotnie w trakcie trwania całej książki cumować w rzeczywistości i stwierdza co następuje a o czym ja tez od dawna gadam, że np :

 

- Przez internet i to jak ludzie mogą szybko się dzisiaj komunikować i zgrupowywać rządy będą bardzo mocno zepchnięte do defensywy a wręcz z czasem staną sie tylko dostarczycielami usług konkurującymi między sobą niczym na wolnym rynku o głosy klienta - czyli tłumacząc na mój pokolenie debili jakim byli nasi starzy wypierdalać bo wkraczają sto razy bardziej świadomi, oczytani i ogarnięci z końcówki roczników 80tych i roczniki 90te a także urodzeni po 2000 a my nie jesteśmy tak głupi i nie łykamy wszystkiego w tv jak te starsze pokolenia a po drugie nasze pokolenie o wiele więcej ogląda treści tworzone na yt przez takich samych jedwabników jak my a o wiele więcej odchodzi od tej medialnej papki, którą nasi starzy uwielbiają sobie faszerować swoje i tak niezbyt kumate łby - czyli z czasem żydostwo będzie mieć jeszcze mniejszy wpływ na to co ładujemy sobie do głów z resztą już dziś wiadomo, że YT wygryzie ten medialny ściek kiedyś.

 

I jeszcze kilka momentów takich, w których Schwab sam zdaje się przeczyć swoim mokrym snom w całej książce znajdziemy ale nie oczekujmy zbyt wiele po lewicowej burżuazji, przecież wiemy, że tam każdy pomysł jest genialny z samego faktu zaistnienia..... ironia oczywiście z mojej strony.

 

Reasumując bo trochę się rozpisałem :

 

Im więcej na to wszystko patrzę tym bardziej zaczynam powątpiewać w inteligencję światowych elit, bo pęknięcia i sprzeczności w ich działaniach walą po oczach tak mocno, że nie da się tego nie zauważyć podam choćby jeden przykład z głowy wymyślony teraz na szybko:

 

Skoro chcemy zamienić Europę w kołchoz to czemu ściągamy do niej X milionów wojownyczych i buntowniczych głównie młodych mężczyzn z krajów, które są dzikie jak i przybysze z nich? Przecież ci wszyscy ludzie a nie rozleniwieni europejczycy będą trzonem stawiania oporu przeciw wszystkim kretyńskim zakusom "wykształconych" elit. Czy nie sto razy lepiej byłoby murzynów wykańczać u siebie nie ma tam prawników i wszelkiej innej maści obrońców praw ludzi więc można by dziesiątkować te wojownicze rasy o wiele szybciej niż w europie a europejczyka dalej gotować jak żabę aby niczego się nie spodziewał?

 

Ale po co? Jestem żydem/masonem i wydaje mi sie, że jestem mądry bo mam bogatych rodziców i studia tak więc nasram w europę murzynami, którym tam niewiele mogę zrobić (bo obrońcy praw człowieka, prawnicy, pełno organizacji) jednocześnie zaprzepaszczając kilka dekad gotowania białego człowieka jak żaby i wzmacniając w nim nastroje nacjonalistyczne i izolacyjne i zmotywyuje go do głosowania na partię narodowe i wolnościowe czyli to od czego od kilku dekad staram się go odwieść 🤪 ✡️TA!! 🤪✡️DAAAAAAAAA!!! ✡️🤪

 

Debile.

 

Wiem, że trochę odbiegłem od tematu o gotówce ale mam naprawdę dużo spostrzeżeń na temat wzajemnie wykluczających się posunięć tych idiotów u władzy, kiedyś może nawet założę o tym temat.

4 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Powinno być u nas takie coś do transferów socjalnych. 

 

W Nigerii jest.

 

Kraj gdzie kilkadziesiąt procent ludzi nie ma dostępu do prądu, smartfona i cała masa nie potrafi czytać. Kolejny debilizm rządzących, dzięki.

  • Like 9
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko w Tajlandii. Ledwie dwa dni temu przeczytałem co się stało w Brazylii z ich projektem cyfrowej waluty. Otóż:

 

Cytat

Brazylijska odmiana CBDC nazywa się DREX. Aktualnie jest ona jeszcze na etapie tzw. Proof of Concept (PoC), czyli przeprowadzania projektu, który ma udowodnić, że rozwiązanie to jest technicznie możliwe do zrealizowania.

Nazwa DREX jest akronimem, w którym każda litera oznacza pewną właściwość tej waluty:

- litera „D” - czyli cyfrowa (digital),
- litera „R” - oznacza reala, czyli tradycyjną fizyczną walutę w Brazylii,
- litera „E” - czyli elektroniczna,
- litera „X” – ma symbolizować nowoczesność.

Dzięki temu, że na początku lipca 2023 roku Bank Centralny Brazylii umożliwił publiczny audyt kodu systemu, wyszły na jaw szczegóły dotyczące brazylijskiej CBDC, które powinny budzić nasz niepokój. Mianowicie, została ujawniona dotychczas ukrywana przed obywatelami funkcja, którą celowo zainstalowano w cyfrowej walucie DREX. Odkrył ją deweloper sieci Blockchain - Pedro Magalhaes, który upowszechnił informację na ten temat.

Odtworzył on bowiem kod kryjący się za cyfrową walutą brazylijskiego CBDC. Magalhaes, jako wybitny specjalista w swojej dziedzinie, bez problemu przejrzał interfejs programowania aplikacji, opublikowany przez władze na portalu Github.

Ku swojemu zdziwieniu, zauważył w nim funkcję polegającą na tym, że rząd wbudował możliwość zamrażania kont użytkowników, zmniejszania sald, konfiskowania środków obywateli, transferowania ich na inny adres oraz dowolnego wytwarzania nowych jednostek cyfrowej waluty. Dodać trzeba, że udostępniony kod nie zawiera żadnych informacji odnośnie tego, kto konkretnie miałby prawo dokonać takich działań ingerujących w prawo własności.       

W Brazylii zawrzało. Obywatele tego państwa pamiętają bowiem, że w latach 90-tych XX wieku prezydent już raz zamroził ich finanse na 18 miesięcy.

Co istotne, na odkrycie Magalhaesa władze odpowiedziały znamiennym milczeniem. Jednak dziennikarz Vini Barbosa, który zajmuje się zawodowo kryptowalutami, potwierdził te szokujące informacje. Jako osoba współpracująca z brazylijskimi władzami w tym zakresie przyznał on, że rewelacje Magalhaesa są prawdziwe.

Najgorsze jest jednak to, że możliwość manipulowania środkami obywateli jest w pełni zgodna z przepisami prawnymi w Brazylii, zaś bank centralny może korzystać z tej funkcji, jeśli uzna to za stosowne. Została więc ona „zalegalizowana” przez polityków, mimo nieświadomości społeczeństwa na ten temat, kiedy „po cichu” przegłosowali to w parlamencie.

A co to oznacza dla nas wszystkich?

Otóż rewelacje Magalhaesa to bardzo znamienna dla nas informacja na temat tego, w którym kierunku zmierzają cyfrowe waluty banku centralnego. Jest rzeczą pewną, iż inne państwa również „po cichu” zainstalują podobne funkcję w swoich cyfrowych walutach, o ile już tego nie zrobiły.

Trzeba bowiem otwarcie powiedzieć, że możliwość dowolnego manipulowania przez władze jest tak naprawdę właściwością CBDC. Cechą każdej takiej waluty cyfrowej jest bowiem tzw. programowalność. Oznacza ona to, że CBDC mogą być zaprogramowane w sposób określony przez rządzących za pomocą tzw. smart contracts (z ang. inteligentne kontrakty). Jest to rozwiązanie technologiczne, które może narzucać ludziom stosunki prawne zgodnie z zaprogramowanymi w nim przez władze warunkami. To tłumaczy, dlaczego tak bardzo zależy im na jego wprowadzeniu.

Jeżeli zatem gotówka zostanie zlikwidowana, do czego dążą państwa i banki centralne, a w jej miejsce zostanie narzucone CBDC, to wówczas cała nasza wolność i własność będą bezpośrednio zagrożone. 

 

Więcej na ten temat tutaj:

https://independenttrader.pl/brazylijskie-cbdc-pozwoli-wladzom-zamrazac-srodki-obywateli.html

 

Polecam także swój temat z kwietnia:

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Król Jarosław I said:

Skoro chcemy zamienić Europę w kołchoz to czemu ściągamy do niej X milionów wojownyczych i buntowniczych głównie młodych mężczyzn z krajów, które są dzikie jak i przybysze z nich? Przecież ci wszyscy ludzie a nie rozleniwieni europejczycy będą trzonem stawiania oporu przeciw wszystkim kretyńskim zakusom "wykształconych" elit

 

Szukasz argumentów pod swoją tezę. Ciapaków się sprowadza żeby wyrównać z Europejczykami i mieć fajnego toola do kontroli i straszenia. Dwa, ci ludzie pochodzą ze społeczeństw z niskim IQ oraz stylem przetrwania silnie r na skali r/K (warto wiedzieć). Będą oni głosować na tych co dadzą najwięcej za darmo i na najbardziej populistyczne tematy, a jak się jeszcze doda "white supremacy" to ci jeszcze w mordę dadzą jak będziesz na jakieś demonstracje chodzić 

 

Ludzie aktualnie są ogłupieni od gównianego jedzenia oraz zabawowego stylu życia, testem była jawna ściema z wiruskiem, część ludzi wyszła na ulicę, i coś się stało? Kogoś rozliczono? 

 

Trzeba przeczekać aż system się pod swoim ciężarem zawali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slusa napisał(a):

Trzeba przeczekać aż system się pod swoim ciężarem zawali

Przecież o tym właśnie piszę.

 

7 minut temu, slusa napisał(a):

Ludzie aktualnie są ogłupieni od gównianego jedzenia oraz zabawowego stylu życia, testem była jawna ściema z wiruskiem, część ludzi wyszła na ulicę, i coś się stało? Kogoś rozliczono? 

 

Tak europa od covidu jest jednym wielkim polem strajków, które z pewnością spowolniły wiele zakusów rządzących.

 

8 minut temu, slusa napisał(a):

ci ludzie pochodzą ze społeczeństw z niskim IQ oraz stylem przetrwania silnie r na skali r/K (warto wiedzieć). Będą oni głosować na tych co dadzą najwięcej za darmo i na najbardziej populistyczne tematy,

 

Oczywiście ale i oni zaczną w końcu odczuwać efekty tych genialnych rządów i wyjdą na ulicę o wiele prędzej niż białe kuki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Król Jarosław I napisał(a):

centralne sterowanie

Działa. Powiąż to sobie z takim Cesarstwem Niemieckim czy Azjatyckimi tygrysami. 

 

2 godziny temu, Król Jarosław I napisał(a):

W Nigerii jest.

 

Kraj gdzie kilkadziesiąt procent ludzi nie ma dostępu do prądu, smartfona i cała masa nie potrafi czytać. Kolejny debilizm rządzących, dzięki.

Polska to nie Nigeria. Tu kazda patokaryna ma badoo czy innego Tindera. Bezdomni i meliniarze by mogli mieć karty prepaid. 

 

Patokaryna by nie latala po kosmetyczkach a meliniarze by  nie wydawali socjalu na mózgotrzepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn co do azjatyckich tygrysów to ci się pomylił plan na odbudowę gospodarki + inwestycje z docelowym przejściem na wolny rynek z centralnym sterowaniem, które ma charakter ciągły i jest tragiczne.

 

Co do cesarstwa niemieckiego to wziąłeś przykład państwa szykującego się do wojny więc kolejny przykład trochę z dupy. Bismarck pierwsze 10lat władzy poświęcił na romans z liberałami i przepchanie reform gospodarczych scalających landy potem kopnął ich w dupę na rzecz konserwatystów i przepychania coraz wyższych budżetów wojskowych. To nie jest sytuacja występująca standardowo.

 

Znowu to robisz..... oj chłopcze......

 

29 minut temu, Libertyn napisał(a):

Patokaryna by nie latala po kosmetyczkach a meliniarze by  nie wydawali socjalu na mózgotrzepy

 

Na studiach ci sprzedali takie wąskotorowe myślenie czy całe życie byleś tym obciążony ?

 

Popatrz na to ;) :

 

Idzie żul do sklepu po mózgotrzep ale nie chcą mu go sprzedać bo wszedł w życie twój genialny pomysł.

 

Oczywiście w umyśle każdego lewaka sprawa jest załatwiona, statystyki sprzedaży mózgotrzepów zaniżone, można odtrąbić zwycięstwo.

 

Oczywiście nawet żul nie jest tak głupi jak lewak i najprawdopodobniej (a raczej na 100% jak bardzo chce się napić) dogada się z kimś, że kupi za swojego e-plna jakiś normalny artykuł następnie odstąpi nawet z delikatnym rabatem (wszak socjal ma za darmo....) komuś potrzebującemu ten artykuł za gotówkę lub mózgotrzepa aby nie musieć drugi raz iść do sklepu.

 

PROBLEM ROZWIĄZANY PO LEWACKU - ŻUL DALEJ NAWALONY A LEWAK MOŻE POUDAWAĆ PRZED LUDŹMI, ŻE ZROBIŁ COKOLWIEK POŻYTECZNEGO ❤️ 

 

35 minut temu, Libertyn napisał(a):

Patokaryna by nie latala po kosmetyczkach 

 

Latałaby...... latała.... wyjdź do ludzi..... bo odpływasz jak pejsaci na górze już powoli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

@Libertyn 

Oczywiście nawet żul nie jest tak głupi jak lewak i najprawdopodobniej (a raczej na 100% jak bardzo chce się napić) dogada się z kimś, że kupi za swojego e-plna jakiś normalny artykuł następnie odstąpi nawet z delikatnym rabatem (wszak socjal ma za darmo....) komuś potrzebującemu ten artykuł za gotówkę lub mózgotrzepa aby nie musieć drugi raz iść do sklepu.

Tylko żul musi znaleźć chętnego do takiego kombinowania któremu to dię opłaci. Jak wiadomo wszyscy kochamy atencje ze strony żuli. 

6 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

PROBLEM ROZWIĄZANY PO LEWACKU - ŻUL DALEJ NAWALONY A LEWAK MOŻE POUDAWAĆ PRZED LUDŹMI, ŻE ZROBIŁ COKOLWIEK POŻYTECZNEGO ❤️ 

Przynajmniej jest próba

6 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

 

Latałaby...... latała.... wyjdź do ludzi..... bo odpływasz jak pejsaci na górze już powoli.

Za hajs kąkubenta. Nie za socjal

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Przynajmniej jest próba

 

Dobre haha

 

3 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Za hajs kąkubenta. Nie za socjal

 

Albo zrobiłaby podmiankę jak żul z mózgotrzepem ;) 

 

Stary jak już jesteś taki scentralizowany to nie wolałbyś żuli wysyłać na przymusowe odwyki połączone z programem aktywizacji zawodowej zamiast mówić ludziom co mają kupować a czego nie ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

Stary jak już jesteś taki scentralizowany to nie wolałbyś żuli wysyłać na przymusowe odwyki połączone z programem aktywizacji zawodowej zamiast mówić ludziom co mają kupować a czego nie ?

Jeszcze jak. Obawiam się jednak ze to byłoby o wiele droższe. 

 

A mówienie ludziom jak mają wykorzystywać dane im w dobrej wierze pieniądze podatników uważam za zasadne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libertyn napisał(a):

Jeszcze jak. Obawiam się jednak ze to byłoby o wiele droższe. 

 

A mówienie ludziom jak mają wykorzystywać dane im w dobrej wierze pieniądze podatników uważam za zasadne

Co takiego? Nikt normalny nie da żulowi pieniędzy za darmo. Taką głupotę może zrobić tylko liberał przy pomocy państwowych funduszy, dotacji, programów pomocowych etc..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

Popatrz na to ;) :

 

Idzie żul do sklepu po mózgotrzep ale nie chcą mu go sprzedać bo wszedł w życie twój genialny pomysł.

 

Oczywiście w umyśle każdego lewaka sprawa jest załatwiona, statystyki sprzedaży mózgotrzepów zaniżone, można odtrąbić zwycięstwo.

 

Oczywiście nawet żul nie jest tak głupi jak lewak i najprawdopodobniej (a raczej na 100% jak bardzo chce się napić) dogada się z kimś, że kupi za swojego e-plna jakiś normalny artykuł następnie odstąpi nawet z delikatnym rabatem (wszak socjal ma za darmo....) komuś potrzebującemu ten artykuł za gotówkę lub mózgotrzepa aby nie musieć drugi raz iść do sklepu.

 

Przypomniałeś mi autentyczny przypadek, jak lata temu, jeden pijok w sąsiedniej wiosce miał przyznany socjal na produkty spożywcze w konkretnym sklepie, to robił komuś zakupy na

"swój" rachunek, a później od tej osoby brał hajs mniejszy od wartości tych zakupów i przeznaczał na napoje alkoholowe.

 

Także pijok = win, osoba która miała rabat dzięki niemu = win.

A Wy mówicie, że socjalizm nie działa. ;) [to ostatnie zdanie, to oczywiście żart]

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.