Skocz do zawartości

Ubóstwo Menstruacyjne


Rekomendowane odpowiedzi


Tak w sumie z ciekawości jakie jest wasze podejście do tematu powstaje ten temat.

Ja się tylko zapytam, serio? Kurde... Nie wiem jak wam, ale mnie się wydaje że tak podstawowe środki higieny osobistej są tak tanie, że w sumie powinny być dostępne za darmo w każdej toalecie.
Tu nie chodzi o żadne uprzywilejowanie... DSM porównał to do braku maszynek i pianki do golenia. Jak zazwyczaj go propsuję i się z nim zgadzam w 99% przypadków to, tym razem się nie zgodzę. 

 

Rozumiem, że trzeba być przygotowanym i sam z tego powodu kiedy muszę skorzystać z publicznej toalety, noszę ze sobą jakieś mokre chusteczki (xD) "na wszelki wypadek", ale na szczęście raczej nie trzeba ich używać bo wszystko jest.

Tak samo rozumiem, że większość kobiet jest przygotowana i wie z czym się wiąże i jakiego volumenu (xD) można się spodziewać... Ale "wypadki" się zdarzają. 

 

Uważam, że doraźnie dla pań które zapomniały bądź "przeciekły", to należy się jak papier toaletowy każdej innej osobie. 

Nie uważam za to, że powinniśmy wam płacić za podpaski i tampony bo tak was natura stworzyła.

 

Wszystko w sumie sprowadza się do tego jak będziecie z tego korzystać. To nie jest darmowy grant na comiesięczne krwawienie, tylko doraźna zapomoga, co by nikt nie musiał się wstydu najeść i można było z godnością człowieka przejść przez "te" dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak za darmo - w tym przypadku rozkładasz koszty na wszystkich.

 

Ja się zgadzam z DSM.


Jest to na tyle przewidywalne wydarzenie, że jesteś w stanie się do niego przygotować -> a jeżeli nie potrafisz się przygotować to noś **rwa codziennie.
10 szt. ~ 10,49 zł -> -1 paczka fajek /-2 piwa /-1 paczka laysów/-1 butelka coli.

 

Od 7 listopada 1918 kobiety mają prawa wyborcze -> na miłość boską skoro mogą wpływać na los kraju, niech chociaż będą w stanie zorganizować sobie popdpaski.

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie kazda dziewczyna nosi podpaskę/tampon w torebce, jak nie to wielokrotnie sobie pomagają, jak któraś zapomni. Tu akurat są bardzo solidarne.

Nie mam nic przeciwko, by podpaski były w damskich toaletach dostępne jak papier. Powinny to być jednak jakies bardzo podstawowe, albo w jakimś podajniku dajacym 1szt, żeby zniechęcać do brania na zapas do domu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bzgqdn napisał(a):

Nie mam nic przeciwko, by podpaski były w damskich toaletach dostępne jak papier. Powinny to być jednak jakies bardzo podstawowe, albo w jakimś podajniku dajacym 1szt, żeby zniechęcać do brania na zapas do domu.

 

To ja jeszcze proszę o:

 

-- darmowe gumki

-- darmowe środki przeciwbólowe

-- darmowe parkingi

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenobi napisał(a):

To ja jeszcze proszę o:

 

-- darmowe gumki

-- darmowe środki przeciwbólowe

-- darmowe parkingi

Porównałem to do papieru toaletowego, bo ma to związek z podstawową fizjologią na którą nie mamy wpływu. Kobietom też się zdarza okres wcześniej niż się spodziewały, nie widzę problemu żeby mogły dostać tą jedną awaryjną podpaskę, która pozwoli im dojść do sklepu po tą właściwą.

 

Stosowanie gumek, środków przeciwbólowych,  samochodów - to wybór nie przymus.

 

Jak w hotelach, masz do dyspozycji ręcznik, mydło, odżywkę, szampon, kapcie, zestaw do szycia, zestaw do manicure itd., ale to nie znaczy że wszystko trzeba zabrać/zużyć bierzesz tyle ile potrzebujesz.

 

Pretendujemy do bycia rozwiniętą Europą,  więc może stać nas na te 50gr. Oczywiscie w każdym społeczeństwie są ludzie którzy będą tego nadużywać, ludzie wynoszą papier toaletowy, kawę  czy herbatę z pracy itd. Dlatego to powinna być jakaś podstawowa, jak szary papier w publicznych wc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pompowany nie od dziś i jak przystoi krypto-pogardzie, femi-tradycyjnie, niczym w pysk kobietom na odlew strzelony "plaskacz". A te się gUpie jeszcze cieszą.

 

"Ludzie ludziom zgotowali ten los", traktowania przez współpłciowe "siostry", kasujące tłuste femi-prowizje, jako kompletne idiotki, zaskoczone własną, podstawową fizjologią. 

Sam, będąc babą, czułbym się spoliczkowany, upokorzony i manifestował(a), że nie jestem w stanie w tak podstawowym zakresie fizjologicznym, w zasadzie - na poziomie podtarcia się toaleciakiem i kąpieli, samodzielnie się ogarnąć bez pomocy ideologicznej, plasującej mnie na poziomie chomika, zaskoczonego kupą, która ląduje w spodniach. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę tego tematu. 
Zawsze to tak kwituję :

Jak dziewczyna nie ma na podpaski, to znaczy, że w domu nie ma nawet na chleb! Ktoś tu pogubił hierarchię wydatkowania. 

Jeśli kobieta zużywa ok. 5-8 podpasek codziennie w trakcie trwania miesiączki, to znaczy, że powinna iść na CITO do ginekologa.
Wtedy faktycznie jakaś pani może miesięcznie wydawać ok.40-60 zł na tampona/podpaski, a ok.100 zł, jak jeszcze kupuje udziwnione, bo "specjalne" chusteczki do higieny intymnej.

Eh, tradycyjnie się uzewnętrznię ze swoją fizjologią, dla dosadnego przykładu. 
Dopóki nie schudłam, to prawie nic nie miesiączkowałam. Pomijając szczegóły tego miesiączkowania i objawów przed, w trakcie, po...
Gdy schudłam, miesiączkuję prawidłowo, max.4 dni. Nie trzymając się diety, to :
- mam nieregularną miesiączkę;
- bolesną;
- bez objawów przed (PMS, zmiana nastroju, krwawienia zapowiadające itd.);
- wiem, że muszę po niej nieźle zapodać sobie mg!

Wydaję na tę dyskryminacyjną miesiączkę... max.10 zł miesięcznie. 
Podpaski w DINO : do 5 zł;
Chusteczki do higieny intymnej : do 5 zł 

Gdybym zapomniala podpaski/tampona, to zapytam w kibelku jakąkolwiek kobitkę, to mnie poratuje. W każdej pracy mamy swój koszyczek ratunkowy, w którym są te pierdolone podpaski.
W dużych galeriach jest podpaskomat za 1 zł za sztukę. 
Idę na wesele, do knajpy, są ładne kosze ratunkowe, w których są podpaski/tampony. 

Mój ojciec to mega zadaniowy facet, więc bez skrępowania ogarniał mnie i mamie podpaski. Wiedział, która z jakiej firmy używa. :D Żadna filozofia. 

Problem z dupy, który ma zająć ludziom głupi łeb. Bycie bohaterem w bzednych przedsięwzięciach, to domena dzisiejszych społeczności!
Czy to ma być ogólnodostępne, za free? NIE! Z tej racji, że to będzie wynoszone. Papier toaletowy w wielu miejscach publicznych jest na klucz w pojemnikach. Ciekawe dlaczego?

Miesiączka jest taką reakcją fizjologiczną organizmu, która ma pokazać kobiecie, co tam ze zdrowiem. 

  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meghan dziękujemy szeroką wypowiedź. 

Sam nie widzę nic złego żeby takie coś było, ale nie twórzmy z tego jakiegoś problemu. Sto lat temu nie słyszano o podpasce a panie chodziły na bale, występowały na scenie itd. 

 

Przecież można sobie zrobić taki koszyk albo do szafki wrzucić na zapas zamiast tworzyć temat nr 1. To czego nie lubię w kobietach to ich stosunek do organów płciowych - są nr 1 ich głowach. Chuj że zarabiają słabo, że żyją w postkomunie. 

 

Nie protestujmy przeciw podwyżkom żeby nas było stać odłożyć na pieprzone podpaski, weźmy zróbmy coś żeby była paczka podpasek za parę złotych wtedy ok. 

 

Kiedyś pracowałem w pewnej firmie za najniższą, po miesiącu miała być podwyżka ale jej nie było, więc do widzenia, ale reszta baranów dalej pracowała.

W tej firmie było piwo i można było pić po pracy, chuj że mieli najniższą, chujowe narzędzia i wyposażenie, że nie było latarek do pracy 😂 Kuuurła piwo jest i jest dobrze, kurwa nie wiem, 15 euro za kratę a jełopy zadowolone. 

 

Tak samo kobiety - płacą coraz drożej, ich mężowie muszą pracować dłużej a nie dają takiego poziomu jak wcześniej bo pisflacja ale chuj - nie upomniamy się o to tylko cipy najważniejsze i podpaski za kurwa dwa euro za paczkę.

Edytowane przez DOHC
Dopisanie - DOHC
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Latająca Bella" coś 5 z groszami za 10szt...

 

 

Ale   :

 

W dniu 7.10.2023 o 18:37, UncleSam napisał(a):

dla pań które zapomniały

 

W dniu 8.10.2023 o 00:39, NewMeNewAcc napisał(a):

Jest to na tyle przewidywalne wydarzenie,

 

W dniu 8.10.2023 o 00:39, NewMeNewAcc napisał(a):

że jesteś w stanie się do niego przygotować -

No właśnie nie.

Gdzie ci "statystyczna baba" będzie pamiętać, że ma co miesiąc okres, albo że ma nieregularny i można się spodziewać w każdej chwili.

Zapomnij!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Brat Jan napisał(a):

Gdzie ci "statystyczna baba" będzie pamiętać, że ma co miesiąc okres, albo że ma nieregularny i można się spodziewać w każdej chwili.

Zapomnij!!!

Przecież one mają tok myślenia typu "tu i teraz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał(a):

No właśnie nie.

Gdzie ci "statystyczna baba" będzie pamiętać, że ma co miesiąc okres, albo że ma nieregularny i można się spodziewać w każdej chwili.

Zapomnij!!!

 

właściwie to nie musi pamiętać, bo przecież aplikacja w smartfonie liczy takie daty (ale jak aplikacje to tylko instagram, tiktok i onlyfans).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko za swoje i won. Raz w życiu kobieta mi gumki postawiła. 

 

Ja poproszę o refundację Reginy Rumuankowej do wycierania mojego dupska.

 

Macie nogi ręce to sobie sami refundujcie, Ja przy sobie zawsze noszę jakieś chusteczki higieniczne czy coś na wypadek wypadku, czy to walenie dwójki, czy opatrunek prowizoryczny, czy też rozpałka.

 

Polecam wszystkim kupić sobie dobre bojówki czy inne spodnie typu roboczego i zadaniowego, do tego funkcjonalny plecak i się wyposażyć w niezbędne sprzęty zamiast pierdolić się że to społeczeństwo powinno mi zagwarantować. No gdyby jakiś pajac do mnie podszedł i chciał części mojego sprzętu to kazałbym mu się jak najprędzej oddelegować ode mnie. 

 

Trochę samodzielności, to już pamiętam jak za dzieciaka lubiłem czytać kaczora Donalda, gdybyście chociaż stamtąd kilku porad wysłuchali to nie bylibyście takimi debilami życiowymi. No ale niektórym to się należy, prawda?

 

A panie które nie potrafią zadbać o własną higienę to paszoł won do lasu razem z dzikami mieszkać. Ja to się wstydzę iść na randkę brudny i niewydepilowany, gdybym mnie ktoś rozebrał w takiej sytuacji i sprzedał same ciuchy to parę tysięcy by zarobił, a Wy o własną dupę nie potraficie zadbać? Wstyd i hańba. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno dałabym dostęp do takich środków za darmo dla dziewczynek w szkołach. I to na zasadzie pobrania tych środków higienicznych od higienistki/innego pracownika szkoly. Jeśli jest to zbyt czesto to zgłoszenie do pomocy społecznej, że dziecko nie ma zabespieczonych podstawowych potrzeb.

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peg napisał(a):

Ja napewno dałabym dostęp do takich środków za darmo dla dziewczynek w szkołach.

Za darmo to nawet wpierdol nie dostaniesz. Nie ma nic za darmo ktoś za to musi płacić, a jak chcesz to płać ze swoich skoro taki z ciebie ochotnik.

 

 

A jeśli to jest zbyt częste to niech potomkowie debili umierają zamiast ktoś miałby ich utrzymywać ponieważ dalej patologia rośnie. Bieda rodzi biedę i potem mamy społeczeństwo debili.

Niech zdychają pod płotem, przynajmniej pula genetyczna się oczyścić. 

 

10 debili trzyma orła za nogi i by ten nie mógł wzlecieć.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peg napisał(a):

Chodzi mi o dostepność @Imiennik. Uwież mi skożystają  z tego tylko te dziewczynki które muszą

Muszą to rodzice robić na dzieci które sobie zaplanowały, a jak chcesz coś organizować to rób to za swoje.

 

Gdybym ja miał dla wszystkich w szkole organizować podpaski to kazałbym zwyczajnie spierdalać i wolałbym swojej córce kupić paczkę czy dwie by miała zapas na długo. Kolejny komunistyczny pomysł który powinien zginąć w piachu. Mnie nie obchodzą czyjeś dzieci bo nie ja ruchałem, także nie obchodzą mnie dzieci wywołane kłamstwem matki czyli tak zwanym łapaniem na dziecko. Do tanga trzeba dwojga elo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peg napisał(a):

Imiennik przyjdę po twoje pieniądze. 

No dobra to gdzie ustawka? Zobaczymy czy zabierzesz im portfel.

 

Bo nasyłając prawną mafię to każdy jest cwany ale co do czego przyjdzie to każdy osrany.

 

Dlaczego taki reaktywny? Bo mam dosyć komunistycznego plebsu i najchętniej to w mordę by wam natłukł i napluł tylko przy mnie jakoś nikt nie chce nic mi zabierać. Najlepiej to siedzieć na dupie w domu i liczyć na komunizm.

A reaktywny to muszę być bo widzę że ci zbyt mało reaktywni są za bardzo w dupę dymani i jeszcze się z tego cieszą.

 

Ha tfu, a potem są tematy jak się bardzo kobiet boicie i nie możecie nic w tej kwestii osiągnąć xD

Naprawdę mi was nie żal.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Imiennik napisał(a):

Gdybym ja miał dla wszystkich w szkole organizować podpaski to kazałbym zwyczajnie spierdalać i wolałbym swojej córce kupić paczkę czy dwie by miała zapas na długo.

Nie rozumiesz idei, czy trolujesz?

 

Masz dziewczynkę, weźmy 12 lat, która dostała pierwszy raz okresu w szkole w czasie lekcji. Odmówisz jej wacika za 50gr od pielęgniarki szkolnej? A ch*j niech jej płynie po nogach jak rodzice nie zadbali. Serio?

 

W kiblach bym nie położył,  bo by się, gówniarze rzucali.

12 minut temu, peg napisał(a):

Może nawet taką akcję zorganizuję w szkole mojej córki.

Myślę, że takie akcje w ramach reklamy to niejeden producent by za free zasponsorował.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Nie rozumiesz idei, czy trolujesz?

 

Masz dziewczynkę, weźmy 12 lat, która dostała pierwszy raz okresu w szkole w czasie lekcji. Odmówisz jej wacika za 50gr od pielęgniarki szkolnej? A ch*j niech jej płynie po nogach jak rodzice nie zadbali. Serio?

Oczywiście niech pielęgniarka jej da, ale później niech wystawi i te 50 gr na rachunek rodzicowi. Nie rozumiesz tej ideologii że każdy płaci za siebie? No i tak że za swoje potomstwo się ruchało to trzeba utrzymać skoro chce się mieć potomstwo a nie zrzucać to na innych bo ja chcę ale mnie nie stać. Biedota i nieróbstwo niech pod płotem zdycha.

 

Poza tym bardzo was proszę bez odbioru bo dzisiaj byłem na spacerze i już mam dosyć widoku plebsu którego prawie nie zatłukłem. Dobranoc.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się - pretendujemy do bycia zachodnią Europą to nie dziadujmy na pierdołach.

 

Jak ide do dentysty prosto z pracy to też mam możliwość skorzystać z jednorazowej szczoteczki, a na stacji benzynowej są rękawiczki foliowe jak ktoś potrzebuje itd.

 

I tu nie chodzi o żadne "należy mi się", tylko o pewną postawę społeczną. Tak samo jak w Afryce rozdawania gumek ma chronić przed aids, tak takie gesty np. w szkołach przyczyniają się do pewnej normalizacji i edukacji. 

 

 

Ciekawy temat przebrzmiał w tym wątku między wierszami.

Właśnie owe "należy mi się" - nasz naród ma takie pokomunistyczne myślenie że jak coś od dawna jest za darmo to już "się należy" i potem jest kwik.

Tak było choćby z jednorazowymi siatkami w sklepie, teraz darmowe autostradki będzie kwik jak po wyborach opłaty wrócą.

To samo z 500+, 13 pensją, dodatkami gorników, wcześniejszą emeryturą itd. łatwo było dać, trudno odebrać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym do ludzi. U nas w szpitalach nie ma papieru toaletowego (!). I teraz sobie wyobraź, że sklep jest zlikwidowany na dole (co ostatnio się zdarza). Wpadłbyś na to?

 

U mnie w szkole  (co prawda 30 lat temu) był papier toaletowy tylko w damskich ubikacjach. Śmiem wątpić, że takie standardy nadal są w Polsce, a te filmiki to bezrefleksyjne powtarzanie problemów nagłaśnianych w USA. 

 

Może by tak porównali system emerytalny z innymi krajami (nawet w Europie) albo to, że w USA nie ma urlopu macierzyńskiego. Takie to piekło mają u nas, że jak się opowie Amerykankom o nim to nie wierzą, że taki dobrobyt może być. Tu mówię poważnie, na jednej z konferencji spotkałem taka feministę z Ameryki to twierdziła, że na pewno kłamię z tym wiekiem emerytalnym i notoryczne chodzeniem przez ciężarne na zwolnienie, bo przecież kraj by zbankrutował! Za to świetnie była poinformowana (przez feministyczne grupy) o tym, że co dziennie umierają kobiety w szpitalach, bo lekarze, teraz nie robią żadnych operacji ginekologicznych odkąd mamy prawo katolickie (twierdziła, że jesteśmy państwem wyznaniowym i że biskupi uchwalają prawo). Można się śmiać, ale nasze witaminki w tym piekle znajdują czas by nagłaśniać "swoją wojnę" w świecie. 

 

Tu nie chodzi o same artykuły higieniczne, ale ogólnie o sposób funkcjonowania społeczeństwa. Nie sądzę, żeby to można było rozwiązać uchwalając jakieś prawo.

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.