Skocz do zawartości

Izrael nie chce ścigania przez polskie prawo za sformułowanie " Polskie Obozy Śmierci "


Headliner

Rekomendowane odpowiedzi

Izraelscy politycy nie spodziewali się, że podczas obchodów 73 rocznicy holocaustu, byli więźniowie przeciwstawia się sformułowaniu o

,,Polskich obozach śmierci,,. Wygłosili na żywo zdruzgotanie i złość ujęta w kulturalnych słowach a ten przekaz poszedł w caly świat. Jesteśmy w komfortowej sytuacji, lecz kwestia karania za ,,polskie obozy,, musi być dalej aktywna i pod naporem Izraela nie możemy z tego zrezygnować. Morawiecki miał już rozmowę z Netanjahu i mówił że da się dojść do kompromisu w tej kwestii. Dla mnie sprawa związana z przyrobieniem Polakom mordy faszystów i nazistów podczas rocznica Hitlera jest kompatybilna z kwestia rocznicy holocaustu. Krótko ujmując moim zdaniem Żydzi chcieli mieć jakiś as w rękawie jeśli powinie im się noga. Mam nadzieję że kwestią roszczeń żydowskich jest już na wyczerpaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale z tego co doczytałem sobie to bynajmniej nie chodzi o "polskie obozy śmierci", a o to, że ścigane będzie każde posądzanie przedstawicieli "narodu polskiego" o udział w mordowaniu Żydów, ergo w Holocauście.
Poprawka wniesiona w ostatniej chwili przez dwóch posłów PiS spowoduje, że będzie ścigane każde stwierdzenie, że "przedstawiciel narodu polskiego" był kolaborantem.

I o to sprawa idzie. Ponieważ takie przypadki były, to jest to ustawowe negowanie prawdy historycznej. Przegięcie w każda stronę jest bez sensu.

 

Jak znajdę ten artykuł to go zalinkuje.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleckwiadomo, że istniały jednostki, które współpracowały z niemcami. To żadna nowość i całkiem możliwe. 

Przypuszczam też, że wśród Żydów również byli i tacy - patrz : policja żydowska w Gettcie Warszawskim na przykład. 

To teraz wyjdź i powiedz, że Żydzi mieli udział w holokauście to Cie oskarżą o antysemityzm. Także popieram pomysł PiSiorów - aby karać za oskarżenia Polaków o udział w holokauście.

Czemu to właśnie my mamy być zawsze tacy kurwa w dupę szczerzy a później zawsze za to zbieramy po łbach ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Headliner no to propagujesz podwójne standardy :) znaczy wiemy, że zdarzali się Polacy mordujący lub pomagający w mordowaniu Żydów, ale nie wolno (ustawowo) o tym mówić, pisać, itp. ?
Generalnie postawa taka - współpraca z Niemcami - była powszechna w całej Europie - nie jest to nic czego byśmy już nie wiedzieli.
ja bym raczej szedł w edukację niż ustawową ingerencję w historię. Ale ... co tam komu w duszy gra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niespecjalnie podoba mi się pomysł penalizacji ustawowej tego co wolno mówić a czego nie, bo to po prostu druga strona medalu pod nazwą cenzury. Zawsze zaczyna się to od pierwszego kroku.

 

Za to głośniej powinno się mówić o Judenratach, bo jednak głos pani Arendt (żydowska pisarka i intelektualistka) jest przemilczany choć napisała znamienne słowa: "Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej tej ponurej historii"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, GurneyHalleck napisał:

Generalnie postawa taka - współpraca z Niemcami - była powszechna w całej Europie - nie jest to nic czego byśmy już nie wiedzieli.
ja bym raczej szedł w edukację niż ustawową ingerencję w historię. Ale ... co tam komu w duszy gra ...

Wszystko się zgadza, a kto miałby tą edukację historyczną napisać? bo dziś każdy kraj ma swoją, każdy się wybiela,winami obarcza innych, u nas przespano dekadę w tym względzie i mamy efekt.

Moim zdaniem należało by wprowadzić w całej jewropie kilka obowiązkowych lektur napisanych w tamtym czasie przez ludzi którzy to przeżyli, ale w czyim to interesie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.wprost.pl/kraj/10100729/swiatowy-kongres-zydow-krytykuje-ustawe-o-ipn-to-atak-na-demokracje.html

"Oświadczenie w sprawie nowelizacji ustawy o IPN wydał Światowy Kongres Żydów (WJC). Dokument określono jako „atak na demokrację” oraz „zaciemnianie historii”.

 

Po naszej stronie są fakty historyczne, po stronie Żydów silne lobby i wielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wokół Polski staje się coraz bardziej hardkorowa. Najpierw UE, Niemcy, Rosja, a teraz Żydzi.

 

http://wsensie.pl/bez-komentarza/27020-nocna-rozmowa-premierow-polski-i-izraela-potrzebny-jest-dialog-w-celu-wyjasniania-zmian

Rzecznik rządu, Joanna Kopcińska poinformowała o nieplanowanej wcześniej rozmowie między premierem Polski, Mateuszem Morawieckim, a Benjaminem Netanjahu, premierem Izraela.

 

– W niedzielę wieczorem odbyła się rozmowa telefoniczna premiera Polski Mateusza Morawieckiego i premiera Izraela Benjamina Netanjahu. Obie strony potwierdziły, że potrzebny jest dialog w celu wyjaśniania zmian w ustawie o IPN przygotowywanych w naszym kraju.

 

– powiedziała Kopcińska.

 

Zgodnie z nowelizacją, każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez Niemcy, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Izrael wyraził sprzeciw wobec zmian.

 

To pokazuje jak słaby jest nasz kraj. Polski premier musi uzgadniać z premierem Izraela polską ustawę dotyczącą karaniu osób, które zarzucają Polakom odpowiedzialność za zbrodnie Niemców :blink:

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/Polityka/180139976-New-York-Times-Polska-probuje-ksztaltowac-historie-na-swoja-korzysc.html New York Times przyrównuje ustawę IPN do kształtowania historii na polską korzyść do tego co robili w ZSSR :blink:

"O nowelizacji ustawy o IPN pisze amerykański "New York Times". "Nie można zaprzeczyć, że Polacy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w zbrodniach" - czytamy w dzienniku."

 

Swój materiał amerykański dziennik zaczyna od stwierdzenia, że zastanawiający jest fakt przyjęcia "niepotrzebnego, głupiego i obraźliwego" projektu w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

 

Zdaniem dziennikarzy "New York Times" twórcy projektu chcą prawdopodobnie ukryć rolę Polaków w Holokauście. "Polska postąpiłaby dobrze, gdyby usunęła ustawę tak szybko, jak to możliwe" - czytamy dalej.

"NYT" podkreśla, że zrozumiały jest fakt, że Polaków dotykają słowa mówiące o tym, że hitlerowskie obozy śmierci były "polskimi". Trzeba pamiętać, że byli Polacy, którzy pomagali Żydom i zostali nazwani "sprawiedliwymi wśród narodów świata".

 

"Nie można również zaprzeczyć, że byli Polacy, którzy pośrednio lub bezpośrednio uczestniczyli w zbrodniach popełnianych na polskich ziemiach. Byli Polacy, którzy są winni pogromów żydowskich w czasie wojny i po niej. To fakty ze strasznej historii" - pisze "New York Times".

 

"Projekt jest wysiłkiem nacjonalistycznego rządu, który prowadzi ofensywę przeciwko rządom prawa i wolności słowa, w celu zniechęcenia do prowadzenia badań naukowych" - uważają autorzy artykułu.

 

"Polski rząd nie jest pierwszym, który próbuje ukształtować historię na swoją korzyść. Związek Radziecki wolał mówić o 'ofiarach faszyzmu' niż konkretnie wskazywać Żydów, a Austria przedstawiała się jako pierwsza ofiara faszyzmu. Takie myślenie zostało odrzucone wiele lat temu" - pisze "NYT".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 29.01.2018 at 3:04 AM, Funky.steel said:

Wg. mnie, lacza wiec 2 sprawy 1 watek, i nie odnosza sie do tego co przedstawia wg. naszej wiedzy Polski Premier.

Sugerujesz, że nie próbują nas wmanewrować, nawet podajesz cytat. Chwała ci za to (jesteś jednym z tych nielicznych, którzy przeczytali artykuł ze zrozmumieniem). Jest jedno małe ale - 90% ludzi nie czyta artykułów, nawet nie czyta pierwszego akapitu. Czyta natomiast tytuły a pełny tytuł artykułu, który cytujesz brzmi "Death Camps Weren’t 'Polish' - but Poles Were Bad Enough to Jews Without Them, Holocaust Historian Says". Ten sam historyk, tudzież autor artykułu powołujący się na historyka pisze, że i owszem "obozy zagłady nie były polskie ale Polacy byli wystarczająco źli w stosunku do Żydów i bez nich". Co teraz sobie pomyśli przeciętny Żyd, Amerykanin czy Niemiec czytający tytuł tego artykułu? Ano wiadomo skądinąd, że słowo "ale" pełni intersującą funkcję - zaprzecza poprzedzającą część zdania i osoba czytająca przyjmuje informacje następująca po "ale" a pomija zupełnie to co było przed. Lingwistyczna sztuczka, retoryczny wybieg, świadoma manipulacja.

 

On 29.01.2018 at 3:04 AM, Funky.steel said:

"You could call it overly sensitive," said Heinrich. "But in Germany most people don't want to be put into that category. Those were terrible things that happened and people don't want to be compared to that."

Piekna argumentacja uwzgledniajaca emocje ludzi - podziwiam zagrywke.

Piękna argumentacja i iście emocjonalna. Tylko czy to nie jest to samo co w Polsce? Czy chcesz żeby cię nazywali pogromcą Żydów?
Tak jak dla współczesnych Niemców to zamierzchła przeszłość i nie chcą być nazywani Nazistami skoro dziś nimi nie są tak Polacy nie chcą być nazywani żydobójcami czy antysemitami skoro nimi nie są (i nigdy nie byli).

To jest pomówienie i w świetle (przynajmniej) polskiego prawa można się od tego odwoływać.

Niemcy są tak "wychowywani" od dawna. Teraz przyszła kolej na Polaków. Poniewaz nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie atakował neutralnej osoby ani tym bardziej ofiary to trzeba z ofiary zrobić ofiary zrobić sprawcę - tak to ze współczesnych Niemców robią nazistów (nie bronię Niemców - są odpowiedzialni za 2 wojnę ale dziś to jest tylko propagandowa karta używana do manipulacji masami - w tym wypadku niemieckimi), zresztą posłuchajcie tego pana:

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

a z Polaków antysemitów:

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

"Żydzi tutaj mają więcej pieniędzy i lepsze mają jakieś chody, żeby robić niesamowitą propagandę. A to jest absolutnie niemożliwa rzecz. Dosyć tego kłamstwa na litość boską. Wstańcie Polacy, powiedzcie prawdę Amerykanom bo to są ostatnie tumany, oni nic nie wiedzą."

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się składa do kupy. Antypolskie żydowskie media publikują jakichś pajaców - nagranie sprzed roku. Do tego zbieżność dat itd. Teraz chcą nas oskarżyć o współpracę z nimi. Za PO to by pewnie przeszło. Nie kocham PIS za wchodzenie w tyłek klerowi, ale jednak w niektórych sprawach są przydatni.

 

A o karaniu za "polskie obozy" myślałem już parę lat temu. Wpłata na obóz i na Polskie media na publikację materiałów o obozie.

 

A co do współpracy z niemcami, francuskie dywizje SS służyły w naszym kraju i gnębiły polaków. Od żabojadów jakoś nic nie chcą.

 

PS jak tak dalej pójdzie - wymarsz na ulice jest bliski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się znalazła jedna feministka, która staje po stronie Żydów - Eliza Michalik.

https://dorzeczy.pl/kraj/54682/Michalik-Polacy-mordowali-swoich-Zydowskich-sasiadow-z-wlasnej-woli-chciwosci-i-podlosci.html

Dziennikarka Superstacji Eliza Michalik stwierdziła, że mordowanie Żydów przez Polaków zdarzało się notorycznie. Michalik sugeruje, że jest to trudna prawda, której nie chcemy przyjąć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2018 o 09:04, zuckerfrei napisał:

Rząd powinien zainwestować w stronę www w podstawowych językach na ten temat i w razie jakiś „polskich obozów” MSZ odrazu reaguje oraz wysyła stronę www do danej gazety itd.

Ależ oczywiście, że taka strona już istnieje: http://www.truthaboutcamps.eu/

 

Reakcje MSZ są, pytanie brzmi czy nie za bardzo stłumione? Jako naród który stracił ponad 20% swojej ludności powinniśmy robić nie mniejszy raban niż władze Izraela na samo słowo "holocaust" czy "polskie obozy śmierci", już pomijając nawet fakt, że żydzi zamordowani podczas wojny byli obywatelami polskimi więc nas też te straty dotyczą. Czytając wczoraj komentarze pod artykułami Daily Mail, Jerusalem Post czy innego Guardiana nóż w kieszeni się otwierał gdy jakiś 40 latek z zadupia w Wisconsin wypowiadał się w roli eksperta z historii i pisał o polskich dywizjach SS.. Moim zdaniem MSZ robi na pewno więcej niż poprzednie rządy od 89', ale wciąż jest za mało radykalny i stanowczy, tutaj potrzebna jest szeroko zakrojona akcja na uświadamianie, nie nas, a alfy i omegi z zachodu.

 

Co do istoty całego tego dramatu, z debatą byłoby wszystko w porządku gdyby media zachodnie i żydowskie podkreślały, że chodzi o pojedyńcze jednostki i nie igrały z ogniem w tytułach artykułów, a tutaj np. niejaka Lahav Harkov (dziennikarka Knesetu i wyżej wspomnianego Jerusalem Post) pisze o tym, że to były "polish death camps" na twitterze bez jakichkolwiek oporów nie licząc (słusznego) linczu ze strony naszych rodaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Już się znalazła jedna feministka, która staje po stronie Żydów - Eliza Michalik.

A kim ona jest, żeby się w tej kwestii wypowiadać? Prowadziła i prowadzi programy rozrywkowe i pseudo-publicystyczne.  To są slogany a sama stacja jest de facto rozrywkowa więc tym bardziej jej słowa nie są warte funta kłaków.
Niestety ktoś to ogląda i ktoś tego słucha, gorzej jak do niego nie dociera że jest wrabiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz Napisalem ze podziwiam zagrywke, ciezko mi to ujac inaczej - ale nie jest zupelnie tak, ze ja pochwalam. Raczej ze polskie media moglyby sie uczyc, jest to manipulacja ale tak pieknie zrobiona ze jej nie widac, a czytelnik jeszcze sie ucieszy.

 

Co do sytuacji Polski to mam 2 teorie:

 

1. Panstwa posiadajace potencjal nuklearny (Wlk. Bryt, Francja, USA i np. Izrael)  - zawsze beda uwazac nasz kraj za 3cia lige. Dyskusja jest prowadzona przez nie z pozycji swiadomosci sily.

 

2. Na zachodzie wydaje sie ze rzadza mniej wiecej wspolne pogladowo ekipy - socjaldemokracje - mniej wiecej od czasow Rewolucji 1968 (koniecznie poszukaj np. na Wikipedii jesli nie znasz). To sa ludzie ktorzy raczej sie znaja i moga miec ponadnarodowe poglady i beda raczej sie wspierac. Polska ekipa w tym momencie jest i bedzie chlopcem do bicia - za np. katolicyzm i konserwatyzm. Zachod z Izraelem bedzie mowil jednym glosem - bo to ich interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MoszeKortuxy napisał:

Już się znalazła jedna feministka, która staje po stronie Żydów - Eliza Michalik.

 

 

Pamiętam w jednej ze swoich audycji Marek mówił o tym, ze kobiety mają najwięcej do powiedzenia w kwestiach, o których nie mają bladego pojęcia. Eliza Michalik zdaje się być tego przykładem. Otóż z tego co wiem na przełomie lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku RFN wraz z ZSRR przeprowadziło oficjalne śledztwo na temat tych pogromów, między innymi w Jedwabnem. W wyniku tego śledztwa wynikło iż istnieje oficjalny rozkaz niemiecki z 3 lipca 1941 roku, który nakazuje wojskom okupującym Polskę i nie tylko organizowanie takich pogromów jak w Jedwabnem, tak aby wyglądało na to, że dokonała tego ludność miejscowa. Nie muszę chyba wspominać, że odpowiedzialność za to co dzieje się na terenach okupowanych ponosi okupant, a nie ludność okupowana oraz tak szybkie zorganizowanie mordu w Jedwabnen, gdzie miejscowi polscy chłopi i nie tylko tak szybko zagonili miejscowych Żydów do stodoły wymagało bardzo dobrze zorganizowanej logistyki, która tu zapewnić mogli tylko okupanci. Jeśli faktycznie mordu dokonali Polacy to za wiedzą i zgodą Niemców, a zgodnie z rozkazem przeze mnie wspomnianym raczej zostali do tego zmuszeni.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand Eliza Michalik... No cóż. Swego czasu oglądałem jej programy, ale zauważyłem, że po takich seansach zacząłem pić wodę z kibla i jeść ser topiony razem z folią. Poszedłem do lekarza żeby zbadać inteligencję. Chłop złapał się za głowę i spytał czy oglądam jakieś programy w TV. Powiedziałem, że Superstację czasami i słucham Elizy. Dostałem zjebę i przepisał mi parę książek. Od tamtej pory mi się poprawiło. 

Natomiast dzisiaj słucham w radio:

http://www.rmf24.pl/fakty/news-wojewoda-zablokowal-manifestacje-narodowcow-przed-ambasada-i,nId,2516306

Powiedzcie mi, kur...a czy jest inny kraj na świecie, w którym takie jaja się dzieją? Ja rozumiem, że w rządzie wszyscy siorbią pisiorki zachodniej europie i USA, ale mogliby chociaż spermę zetrzeć z ust jak występują publicznie. Czy jest inny kraj na świcie, gdzie jak nam mówi się co ma robić, myśleć i uchwalać? Zapamiętajcie nazwiska - Zdzisław Sipiera i Joachim Brudziński.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.