Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maroon napisał:

To jest element kampanii. Płacą influęcerkom za promowanie szczepki. Zastanawia mnie tylko ile hajsu publicznego zostanie przepierdolone na ten marketing dla Pfizera i innych. 

No ja rozumiem, ale to są zwykłe randomowe panny koło 30stki....  Im nie płacą.

 

Godzinę temu, maroon napisał:

Sam Vateusz jest zbyt tępy na samodzielne myślenie, to tylko pionek. 

Oj chyba go nie doceniasz. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Martius777 said:

Prezydent Poznania, pan Jaśkowiak nie będzie spotykać się z niezaszczepionymi.

To niech się zaszczepi - będzie bezpieczny. Chyba po to są szczepki? Czy nie?

ps. Ależ to się błyskawicznie degraduje, teraz już nawet żeby być prezydentem miasta trzeba nie mieć rozumu. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Garrett said:

No ja rozumiem, ale to są zwykłe randomowe panny koło 30stki....  Im nie płacą.

A te panny patrzą na inne, mniej randomowe panny... 

39 minutes ago, Garrett said:

 

Oj chyba go nie doceniasz. :)

Doceniam. Jest na tyle inteligentny żeby się nachapać bez ograniczeń i zapewnić obfite koryto innym. Ale jest tępy, bo patrzy tylko na czubek swojego nosa i myśli, że eldorado będzie wiecznie trwało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Perun82 napisał:

Gdzieś to słyszałem -a! dyskryminacja pozytywna :)

Czuję się bardzo dyskryminowany faktem, że nie dostanę zniżki do Teatru Lalki i Aktora, do Filharmonii Sudeckiej i Muzeum Porcelany. Strasznie mi przykro.

Dla mnie to zwykły tani zabieg marketingowy za hajs publiczny, który sfinansują niestety niezaszczepieni i zaszczepieni z Wałbrzycha. 

7 godzin temu, Martius777 napisał:

@Ansolo To tylko "bonus"?

 

Ale ładnie nazwałeś segregację. Już nie brzmi tak groźnie. kto się zaszczepił w Wałbrzychu to otrzymuje "bonusy" w postaci 50% tańszych biletów do wybranych miejskich instytucji kultury.

 

Co będzie potem?

 

"Bonus" do przyjęcia zgłoszenia po karetkę?

 

"Bonus" na wejście na pocztę?

 

"Bonus" na możliwość wyjazdu z miasta?

 

"Bonus" na możliwość otrzymywania pensji?

 

To tak jakby opaski z gwiazdką Davida nazwać "wizualną identyfikację mniejszości nie mającej prawa do wejścia do parku, opuszczania getta czy jazdy tramwajem".

 

Przyjazd karetki, poczta, wyjazd z miasta to pierwsza potrzeba. Bez teatru i muzeum da się obejść, a i tak mało kto tam pójdzie.

Porównanie do gwiazdy Dawida to mocna przesada, zupełnie nieadekwatne. Nikt nikogo publicznie nie piętnuje na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Prezydent Poznania, pan Jaśkowiak nie będzie spotykać się z niezaszczepionymi.

Nawet gdyby mi dopłacali to z czymś takim nie chciałbym się spotkać.

 

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Domaga się przymusowych szczepień.

Szczurki wyczuwają nadejście rządów co najmniej autorytarnych, więc wchodzą w pupę gubernatorom kraju. My zawsze z wami towarzysze!

 

Godzinę temu, Ansolo napisał:

Czuję się bardzo dyskryminowany faktem, że nie dostanę zniżki do Teatru Lalki i Aktora, do Filharmonii Sudeckiej i Muzeum Porcelany. Strasznie mi przykro.

Dla mnie to zwykły tani zabieg marketingowy za hajs publiczny, który sfinansują niestety niezaszczepieni i zaszczepieni z Wałbrzycha. 

Już widzę jak ktoś rezygnuje z części dochodów w imię walki z plandemią :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fury King napisał:

Przekonała mnie ta piosenka,

z dumą jutro odsłonie rano :(

Dno. Jak zwykle, covidioci odwołują się do emocji, nie do merytoryki. Najbardziej żenujące jest to, że ci, którzy tak bezkrytycznie wierzą w NAŁUKĘ, z nauką zazwyczaj nie mieli nigdy do czynienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Garrett napisał:

ale to są zwykłe randomowe panny koło 30stki...

To są instazdziry. Gdyby modny był łańcuszek z jedzeniem gówna, one też by to zrobiły, byle atencja się zgadzała. Instazdzira nie może iść pod prąd, ona zawsze płynie z nurtem (szamba), bo to się opłaca.

Edytowane przez zychu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, nowy00 napisał:

Na jakimś dzisiaj płocie z ogłoszeniami widziałem plakat:

Wycieczka do Tarnowa pod koniec czerwca...Na czerwono pisze na końcu tego komunikatu - wyjazd jedynie dla osób zaszczepionych na covid 19.

Segregacja start. 

Jeżeli to wycieczka prywatna, to chu im rzyć. Ludzie dają sobie założyć smycz, bo są uzależnieni od kawiarenek, pubów, supermarketów i rozrywki w multipleksach. I zagranicznych wycieczek, które nie mają nic wspólnego z poznawaniem obcych krajów. A bez tego da się żyć - i to nawet lepiej i nierzadko zdrowiej. Ogarniajcie kontakty, dogadujcie się z drobnymi rolnikami, tymi starszymi paniami, co handlują jajami na bazarze etc. Niech wiedzą, że możecie im zaoferować coś w zamian za 20 zdrowych jajek (choćby to była dobra nalewka albo para wełnianych rękawic). Tylko oddolną inicjatywą można się postawić faszystowskim zapędom państwa.

Macie dom z podwórkiem? Poproście znajomego rolnika (takiego drobnego, nie przemysłowca), niech wam odstąpi po kurce i koguciku, oczywiście w zamian za coś równie cennego.

13 minut temu, spacemarine napisał:

Bez obaw nie mają już amunicji

I właśnie teraz mogą wprowadzić najbardziej radykalne rozwiązania. Jest zbyt wiele do zyskania, a Oni są zbyt zdeterminowani.

 

Czytaliście pytania w Spisie Powszechnym? Przecież to stalinowski poziom inwigilacji!

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, spacemarine said:

Bez obaw nie mają już amunicji, Polacy nie chcą się szczepić, a ci co byli dziabnieci pierwsza dawką często nie chcą drugiej, bo tak jej "efekty" musiała się im podobać. Im więcej piszczą, tupią nogami tym to znak że wygrywamy.

 

To raczej znak na to że prawdziwa walka o siebie dopiero się zacznie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Fury King said:

Składam samokrytykę ;(

Przekonała mnie ta piosenka,

O, prof. Dzieciątkowski w teledysku że trzeba było się uczyć :D Spłakałem się. To ten, z którym miałem osobistą utarczkę że maseczki nie chronią (na co dziś mamy dowody naukowe) i że wirus nie przenosi się tylko drogą kropelkową (co również dowiedziono). Tak tak profesorze, posłuchaj własnej rady i się zastosuj - trzeba było się uczyć. 

 

Chyba że wydźwięk piosenki jest taki, że nie trzeba się uczyć i można być lekarzem. Kiedyś było że "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera ale czasy się zmieniły i obowiązuje już: nie matura lecz otucha zrobi z ciebie łapiducha. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała masa, szczególnie karynek, szczepi się, bo: "Chcę w wakacje lecieć do Egiptu". To jest ten poziom mentalu i tego się nie przeskoczy. Dyskusja, że przecież szczepionka nic nie daje i tak trzeba testy robić, skutkuje pustym spojrzeniem i "No ale lepiej będzie się zaszczepić". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rnext napisał:

O, prof. Dzieciątkowski w teledysku że trzeba było się uczyć :D 

Ten to jest debil, pieprzył niedawno jak wszystkie kobity w ciąży jak złapią C19 ocierają się o respirator. Sama kobita jak by wierzyła skurwielowi to z samego strachu i stresu mogłaby poronić ale na szczęście weterynarza z wielkim łbem mało kto bierze na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, maroon said:

To jest ten poziom mentalu i tego się nie przeskoczy.

Taka jest narzucana "mądrość etapu" w ramach oswajania z absurdem. Maseczka nie chroni przed wirusem, ale przed mandatem, szczepka nie chroni przed chorobą ale ma umożliwić wakacje. Wszystko jest po co innego niż miałoby być. Więc i podatki zamiast zrzutą na wspólną infrastrukturę i usługi państwowe są elementem "szerzenia sprawiedliwości" i ograniczania inflacji. 

7 minutes ago, Fury King said:

Ten to jest debil, pieprzył niedawno jak wszystkie kobity w ciąży jak złapią C19 ocierają się o respirator.

Może nie chwyta o co ocierały się kobiety zanim były w ciąży ;)
Ale @H jak tylko go widzi to ma wściekłość w oczach. Głównie wścieka się na siebie, że poważała go na studiach jako lekarza i wykładowcę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27098418,sanepid-wycofuje-decyzje-o-zamknieciu-wroclawskich-lokali-dzialajacych.html?disableRedirects=true

 

Sanepid umarza decyzje o zamknięciu lokali działających w czasie lockdownu.

 

Tuż po otwarciu restaurację zalała fala kontroli. - Potrafiłam przyjechać o godz. 8 i już widzieć, że ktoś tam stoi. Pytanie, kto tym razem. Poza sanepidem i policją odwiedzała nas straż pożarna czy państwowa inspekcja nadzoru budowlanego - wylicza restauratorka. - Ta polityka strachu sprawiła, że byłam już na skraju załamania nerwowego. Policjanci legitymowali gości, u jednego zakończyło się postępowaniem w sądzie, bo podniósł argumenty prawne. Zresztą jak same pytałyśmy o podstawy prawne kontroli, nie otrzymywałyśmy odpowiedzi.

Pod koniec stycznia br. powiatowy sanepid we Wrocławiu wydał nakaz zamknięcia restauracji. Właścicielki się odwołały. 14 maja przyszła decyzja dolnośląskiego sanepidu o umorzeniu postępowania organu pierwszej instancji.

Decyzję o umorzeniu postępowania sanepidu otrzymali również właściciele klubów Boogie i Wall Street na pasażu Niepolda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rnext said:

Wszystko jest po co innego niż miałoby być.

Ja znałem języki, nie mnie uczyć jak
Pisać wprost to, co łatwiej można pisać wspak.

...

Ja byłem jak Mojżesz, niosłem Prawa Nowe,
Na których się miało oprzeć Odbudowę.

 

Wraca Nowe :(

1 hour ago, Rnext said:

Głównie wścieka się na siebie, że poważała go na studiach

Za inflacją liczby studentów, idzie inflacja liczby wykładowców. Dodatkowo, rozbicie przemysłu i nauki stworzyło patologię edukacji technicznej, a resztę dołożył mechanizm "weź kredyt, kup studia".

 

1 hour ago, maroon said:

To jest ten poziom mentalu i tego się nie przeskoczy.

Do umysłów obywateli, powoli sączy się przekaz, że "niektórych" nie warto ratować, nie warto się dla nich poświęcać - niech ich zaszczepią dla ich własnego dobra. Kwestii czy jest to racja, jednak lepiej jeszcze nie podejmować, ze względu na swoje własne człowieczeństwo. Akceptacja szczepień chroniących przed starością - któż mógłby odmówić takiego daru!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,niedzielski-o-nowych-mutacjach-wirusow--musimy-byc-na-nie-gotowi,artykul,24465592.html

 

Fragment

 

We wtorek w polskim Sejmie odbywa się spotkanie prezydiów parlamentów Grupy Wyszehradzkiej. Podczas niego minister Niedzielski podkreślał, że po luzowaniu obostrzeń "widać już bardzo wyraźnie te symptomy zmieniającej się rzeczywistości". "To oczywiście jest bardzo optymistyczne i wszyscy bardzo tęsknimy za tym powrotem do normalności, ale niestety zawsze z tyłu głowy będzie się teraz czaił pewnego rodzaju lęk" - podkreślał.

Szczepionka J&J skuteczna przeciw mutacjom z RPA i Brazylii

"Musimy niestety się liczyć z tym, że ryzyko pandemii, ryzyko pojawienia się nowych mutacji w ramach tej pandemii, z którą mamy czy ryzyko w ogóle pojawienia się wirusów, to jest ryzyko, z którym musimy się oswoić. Oswoić, bo musimy się liczyć z tym, że kolejne mutacje mogą się pojawić, mogą się pojawić kolejne wirusy, kolejne pandemie i my musimy być do tego przygotowani" - mówił szef resortu zdrowia zaznaczając, że chodzi o przygotowanie sprzętowe, ale także koncepcji działania.

 

Bedą fale i fale i nowe wspaniałe pomysły.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Martius777 napisał:

bo musimy się liczyć z tym, że kolejne mutacje mogą się pojawić, mogą się pojawić kolejne wirusy, kolejne pandemie i my musimy być do tego przygotowani" - mówił szef resortu zdrowia zaznaczając, że chodzi o przygotowanie sprzętowe, ale także koncepcji działania.

 

Bedą fale i fale i nowe wspaniałe pomysły.

 

To nas czeka epoka pandemii :) Raz kurwa, zawsze kurwa, daliśmy się razem wpieprzyć w lockdowny to są pewni eskimosi, że mogą nas zamykać kiedy i gdzie chcą.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perun82 napisał:

 

Oj oj, a co  a to pan z Poznania? Kolejny mundry?

 

19 minut temu, Fury King napisał:

To nas czeka epoka pandemii :) Raz kurwa, zawsze kurwa, daliśmy się razem wpieprzyć w lockdowny to są pewni eskimosi, że mogą nas zamykać kiedy i gdzie chcą.

Ale patrzycie negatywnie! Może juz wystarczy tej szopki? Powiedzą że wirus jest w odwrocie, szczypawki nas uratowały itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.