Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, TheFlorator napisał:

To na powaznie?

Niestety poważnie, wczoraj dostałem od niej informacje telefoniczną.  Czeka tylko jeszcze kiedy na jej drzwiach  mieszkania będzie jeszcze stosowny napis. Bo takie przypadki też się zdarzały i zdarzają.  Na szczęście wie, jaki zawód wybrała i co może ją czekać - doświadczenie szkoleń wojskowych w PRLu robi swoje.,

 

Do mediów nie ma co z tym iść - nie ma co nakręcać spiralę, poza tym miała by problemy. Byłaby tylko narzędziem to walki jaka teraz ma miejsce.  

7 minut temu, TheFlorator napisał:

aby napietnowac takie zachowania.

Obawiam się również, że bardziej ona zostałaby napiętnowana. Fasada upadła (wiem powtarzam się) - "dobroć" aż leje się strumieniami po ulicach. 

 

https://strajk.eu/oburzone-pielegniarki-pisza-do-premiera-z-niewolnika-nie-ma-pracownika/

 

Poczytaj komentarze :) 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Perun82 said:

Bo takie przypadki też się zdarzały i zdarzają.

Dlatego trzeba to naglasniac. Wystarczy abys wpisal jakis wpis na twitterze/fb jakiejs lokalnej gazety lub telewizji.

Mozesz przeciez anonimowo.

10 minutes ago, Perun82 said:

Byłaby tylko narzędziem to walki jaka teraz ma miejsce.  

Jakiej walki bo nie rozumiem?

 

Sluzba zdrowia to w tej chwili najwazniejszy tryb w tym wszystkim i ci ludzie maja miec: sprzet, warunki, szacunek spoleczenstwa, pierwszenstwo w testach i sklepach spozywczych. Koniec, kropka.

 

To co opisales to mam nadzieje ewenement ale piszesz, ze coraz czestszy wiec to trzeba dlawic od razu.

 

To nie XVIII w gdzie palcem sie pokazuje ludzi tredowatych. To kwestia mentalnosci spoleczenstwa, ktora trzeba tez czasami pietnowaniem ksztaltowac jak widac.

 

Oczywiscie nie mam do ciebie pretensji ale troche sie zagotowalem. Podziekuj mamie za to co robi od chlopakow z forum?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TheFlorator napisał:

o co opisales to mam nadzieje ewenement ale piszesz, ze coraz czestszy wiec to trzeba dlawic od razu.

Lekarze i pielęgniarki są wyrąbani po dyżurach - oni po prostu chcą mieć spokój. Nie chcą medialnego szumu bo już dużo jego jest w mediach. Chcą pracować i spokojnie po cichu wrócić do domu. 

 

Artykułów masz od groma w mediach - coś to daje? 

 

https://www.dorzeczy.pl/kraj/137327/niesamowity-hejt-na-pielegniarki-nie-mozemy-zejsc-z-posterunku-poki-ktos-nas-nie-zmieni.html

 

https://www.se.pl/zdrowie/slask/juz-nie-dla-wszystkich-jestesmy-bohaterami-zycie-powoli-wraca-do-normy-aa-2MSy-FiAr-eV5Y.html

 

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-lekarze-padaja-ofiarami-hejtu/680pxz2

 

https://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/10811

 

Jeśli rząd traktuje pracowników ochrony zdrowia jako mięso armatnie - to daje przyzwolenie na takie działanie. 

12 minut temu, TheFlorator napisał:

To nie XVIII w gdzie palcem sie pokazuje ludzi tredowatych.

https://bydgoszcz.tvp.pl/47695126/koronawirus-budzi-hejt

 

 

Cytat

 

Człowiek tego nie robi dla pieniędzy, sławy, dla korzyści. Pracuję najlepiej, jak potrafię, pracuję od lat, bo chcę pomagać ludziom, tymczasem, gdy jest trudniej, gdy boimy się nie tylko o siebie okazuje się... no właśnie, że jestem trędowata.

- wyznaje pielęgniarka ze szpitala, do którego trafiają osoby zakażone.

 

Cytat

Kobieta relacjonuje, że obok gestów solidarności, wsparcia i zrozumienia, coraz częściej pojawiają się skrajnie inne reakcje. By nie narażać dzieci na nieprzychylne komentarze, kobieta zawiozła je do babci, zakupów już nie robi w swoim osiedlowym sklepie. Jak mówi - sąsiedzi albo omijają ja z daleka albo pozwalają sobie na wyzwiska. - Ja nie chcę żadnej gloryfikacji, gratulacji, życzliwych, miłych uścisków dłoni. Ja po prostu chciałabym po pracy iść normalnie zrobić zakupy w swoim osiedlowym sklepie - zaznacza pielęgniarka.

 

Edytowane przez Perun82
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Perun82 said:

Jeśli rząd traktuje pracowników ochrony zdrowia jako mięso armatnie - to daje przyzwolenie na takie działanie. 


Zla sytuacja sluzby zdrowia to jedno a szacunek do tych ludzi to drugie.

 

Jak to wyglada podczas konferencji prasowych z rzadem? Czy temat jest poruszany w TV czy na razie jest to tylko w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TheFlorator napisał:

o a szacunek do tych ludzi to drugie.

Z tym zawsze był problem. Koronawirus tylko jeszcze bardziej zdjął maski ludziom. 

 

7 minut temu, TheFlorator napisał:

Jak to wyglada podczas konferencji prasowych z rzadem?

Jak widzisz dziennikarze uwielbiają mieć wierszówki albo clipy z takimi newsami by były wejścia etc. Ale podczas konferencji prasowych milczą jak zaklęci. To, o czym piszę - media żerują na takich przypadkach, wylewają krokodyle łzy by jeszcze bardziej zachęcić "ofiary" to zwierzeń a później zostawiają samemu sobie - bo jest materiał.  Tylko pieprzenie w TV dla samego pieprzenia. Sztuka dla sztuki. Byle tylko była oglądalność, klikalność. 

 

Za takie zachowanie wobec przedstawicieli ochrony zdrowia powinny być kary takie jak za zniesławienie funkcjonariusza publicznego. 

 

A teraz odpowiedzmy sobie na proste pytanie - jeżeli rząd przyzwala by tak traktowano newralgiczny personal podczas epidemii - to jaki daje przekaz reszcie inwentarza? Rząd zostawił ochrona zdrowia samej sobie. 

 

Zobacz na link o tym jak rząd traktuje legislacyjnie pielęgniarki. 

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, tytuschrypus said:

Wirus wirusem a jak tam susza Panowie?

Wirus nas nie wyrżnął masowo po świętach, jak to niektórzy zapowiadali, to wyschniemy na wiór w myśl zasady - "jak nie kijem go to pałką" ;)

 

A tak bez żarcików - problem niedoborów i jakości wody w Polsce jest ultra-poważny. Pisałem o tym rok? Dwa - temu. Temat jeszcze nie był wówczas ani modny ani nośny, bo dopiero teraz media podchwytują. Jeśli dobrze pamiętam, pisałem w kontekście wydatków na zabezpieczenie retencji na poziomie rocznych kosztów "programu" 500+. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imigranci w Hiszpanii płacą nawet 5,4 tyś Euro aby z niej uciec do swoich krajów:
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-el-pais-migranci-uciekaja-z-hiszpanii,nId,4458504#iwa_source=special

 

Cytat

Z ogarniętej epidemią koronawirusa Hiszpanii uciekają migranci, szczególnie obywatele Maroka i Algierii. Najbardziej zdesperowani nie wahają się zapłacić za nielegalną podróż łodzią do swoich krajów 5 400 euro - pisze madrycki dziennik "El Pais".
Gazeta wskazuje na kilkaset już potwierdzonych przypadków "bezprecedensowej ucieczki" z Hiszpanii. Przypomina, że dotychczas kierunek nielegalnej podróży przez Morze Śródziemne był odwrotny. Inne też były ceny rejsu - według policji gangi przemycające ludzi z Afryki Północnej na Półwysep Iberyjski pobierają od 400 do 1000 euro za osobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

Jeśli dobrze pamiętam, pisałem w kontekście wydatków na zabezpieczenie retencji na poziomie rocznych kosztów "programu" 500+.

Tylko że takie programy są rozciągnięte w czasie. Więc nie są w priorytecie polityków. Którzy żyją od wyborów do wyborów.Taka jest właśnie rzeczywistość naszego kraju.

 Obecna sytuacja to tylko obnaża.   "Pierdel, serdel, burdel".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sport.onet.pl/koronawirus-w-polsce-odmrazanie-sportu-co-gdzie-jak-kiedy/8fdrd87

 

Niech żyje logika:)

https://gazetakrakowska.pl/koronawirus-po-otwarciu-galerii-beda-znakowac-klientow-po-zakazeniu-czerwony-po-kwarantannie-zolty-bez-kontaktu-z-wirusem/ar/c3-14936608?fbclid=IwAR1EvI-lEYqsXo75WnrmlQsPxwt-WzbRfgExqOy001RMy4MoxDtaigv29WA

 

Cytat

Przecieki z rządu mówiły o możliwości otwarcia centrów handlowych w okolicach 18 maja, ale to się może nie udać. Ministerstwo Rozwoju chce to zrobić możliwie bezpiecznie, by popularne centra nie stały się ogniskami epidemii. W tym celu przygotowywana jest m.in. specjalna aplikacja, która podzieli klientów i pracowników sklepów na trzy kategorie bezpieczeństwa: po zakażeniu - czerwony, po kwarantannie - żółty, bez kontaktu z wirusem - zielony. Chodzi o to, by w każdym sklepie mogło przebywać więcej klientów „czystych”, czyli – zielonych.

Cytat

Aplikacja ta byłaby całkowicie dobrowolna, ale musieliby ją stosować klienci pragnący wejść do sklepu po wyczerpaniu limitu osób, jakie mogą tam przebywać – czyli skorzystać z przywileju dla „zielonych”.

Bydło trzeba znakować. 

 

Folia, za dużo folii

Edytowane przez Perun82
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/pomorze/koronawirus-w-polsce-koszalin-mieszkancy-nie-wpuscili-lekarzy-do-budynku-izolatorium-4565024

 

Cytat

 

Małżeństwo lekarzy musi przejść kwarantannę po tym, jak w koszalińskim szpitalu odkryto pierwsze przypadki koronawirusa. Pojechali do jednego z mieszkań, które jest wyznaczone na izolatorium. Wejście zablokowali im jednak inni mieszkańcy budynku. - Narastały emocje, pojawiała się agresja, na szczęście jedynie słowna - mówi Cezary Sołowij, rzecznik szpitala w Koszalinie. Musiała jednak interweniować policja.

 

 

Rzecznik szpitala mówi, że sytuacja ich "zaskoczyła i zbulwersowała".

- Z jednej strony spotykamy się z postawami pełnymi empatii, a z drugiej strony niestety coraz częściej spotykamy się z przejawami niezrozumiałej agresji - podsumowuje.

 

Wystarczyłoby by sytuacja się trochę pogorszyła i by było wiele takich "zaskoczeń".

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, spacemarine napisał:

Ponoć w Afryce biją się o towary podczas koronawirusa, czy to prawda czy fake, ciężko stwierdzić, ale dość ciekawe:

To wygląda tak jakby się po prostu wywaliły te klatki z ciężarówki i miejscowa ludność skorzystała. Poza tym kolega musi wiedzieć że za odpowiednią kasę takie filmiki nawet w PL można by zaaranżować. Wprawdzie u nas trochę mniej statystów, ale szlak przetarła TVN ze swoimi urodzinami Adolfa (może budżet mieli mniejszy).

Edytowane przez Kleofas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dorzeczy.pl/kraj/137860/uczona-niewiedza-koronawirusa-wielka-pandemia-czy-najwieksza-pomylka.html

 

 
Cytat

 

Prof. W. Julian Korab-Karpowicz | | Uczona niewiedza, po łacinie docta ignorantia, to termin z filozofii średniowiecznej. Określa sytuację, kiedy nauka staje bezradna w obliczu poznania pewnego problemu. W średniowieczu chodziło o bezradność, jeżeli chodzi o naukowe poznanie istnienia Boga, dzisiaj nauka okazuje się bezradna w obliczu poznania koronawirusa. Kiedyś lekarstwem na docta ignorantia była żywa wiara, dzisiaj potrzebny jest zdrowy rozsądek, którego najwyraźniej brak.

 

Wielkie spustoszenie w medycynie zrobiła nadmierna specjalizacja. Poza nielicznymi wyjątkami, lekarze boją się mówić o tym, co wykracza poza ich wąską dziedzinę. Kiedy się wypowiadają to rzadko wybiegają poza swoją specjalność. Tymczasem, aby w pełni ogarnąć zjawisko koronawirusa potrzebna jest wiedza syntetyczna, nie tyko z medycyny, ale także z socjologii, ekonomii, psychologii i politologii. Ponieważ osób posiadających tak szeroką wiedzę jest niewiele, a jednocześnie potrzeba odwagi cywilnej, aby wypowiedzieć poglądy znacznie różniące się od tzw. mainstream, otrzymujemy dziś błędny, o ile nie zakłamany, obraz pandemii i równie błędne zalecenia. Spróbuję to teraz udowodnić.

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82 prof. Karpowicz w podobnym tonie już apelował w marcu, zarzucałem wywiad z nim:

Prof. ogólnie wypowiada się w tonie niezwykle eleganckim i dyplomatycznym. Ja dla odmiany dość obcesowo i bezpośrednio. No i co? I i tak żaden sposób nie ma szans na przebicie się do szerszej świadomości i choćby nawiązanie walki z propagandą, która czuje się tak wątła, że nie wpuści do przestrzeni publicznej jakiejś znaczącej kontestacji. Tym bardziej nie dopuści do dyskusji. Jest realizowana "jedynie słuszna racja". Wszyscy będą wierzyli, że koronawirus to coś nowego i obcego, jest ultra-niebezpieczny itd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.