Skocz do zawartości

Jak widzisz się w wieku emerytalnym


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Analconda napisał:

 Nawet jakbym dożył pewnie już nawet nie będzie emerytur.

Starość jest wtedy, gdy koszt świeczek przekracza wartość tortu.

 

Cycki im większe za młodu, tym dłuższe na starość.

 

Pomyśl też o tym, jak będziesz miał problemy z prostatą i nie będzie ci chciał stanąć do końca, parkinson w takim wypadku, może być rozwiązaniem.

 

Takie żarciki, a poniżej na poważnie.

 

https://www.blasty.pl/tag/mlodosc-a-starosc

 

https://obrazkowo.pl/main/media/b61bdf26a090195720e227fe45fffb21/STAROŚĆ-TEŻ-RADOŚĆ

 

https://demotywatory.pl/4868501/Czesto-mowimy--Bedzie-co-wspominac-na-stare-lata

 

https://demotywatory.pl/1036057/Starosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się widzę ?

 

Bardzo prosto - obowiązkowo rentierka, wynajem 2 kawalerek i divy, ale tylko do 3 stówek.

 

A na poważnie, nie liczę na żaden ZUS, tylko na siebie, mam nadzieję, że uda mi się uzbierać odpowiednią sumę, by w wieku 60 lat móc nie pracować  i jeździć sobie po świecie i podziwiać piękno natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię co trzeba by być do tego wieku w pełni spełnionym człowiekiem, jeśli się nie uda totalnie i moje życie będzie tylko niekończącym się pasmem porażek  to przepiszę wszystko co mam na siostrę lub jej dzieci i honorowo zakończę życie, choć jednym celem strzałem, w którym ja będę decydował o sobie. 

To zrobię gdy wszelka nadzieja zostanie porzucona, wszelkie ideały i z moich marzeń wyjdą nici.

 

Natomiast gdyby mi się udało, to w tym wieku będę bardzo szczęśliwym i zadowolonym człowiekiem ale póki co nie myślę o sobie jako o 65 latku, bo na tej chemii którą żarłem to nie wiem czy tak długo będziemy żyć po prawdzie. Ja jestem rocznikiem, który znał jeszcze normalne jedzenie ale mimo wszystko dużo to nie zmienia, wyjdzie jakiś rak czy skorpion i będzie coca cola rozlana jak to się mówi.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uczyć kogoś. Dzielić się z młodymi ludźmi doświadczeniem i wiedzą. Z perspektywy powiedzmy lat 65-70 może będę wstanie bardziej obiektywnie ocenić co było warto w życiu robić a czego nie robić lub czego nie zrobiłem a powinienem. Liczę, że będę miał lepszy wgląd na to co jest ważne w długiej perspektywie i na czym należy się skupić a co można odpuścić. 

 

Takie trochę górnolotne ale sprawiało by mi to przyjemność. 

 

Obecnie nie ma mody na rozmowy ze starymi ludźmi a pomyślcie jakie to źródło wiedzy. Taki 70 latek - przeżył swoje - małżeństwo, dzieci, żona, może rozwód, może romans, śmierć bliskich, pogoń za pracą w młodości. No i teraz pytasz takiego gościa - co warto było robić z perspektywy całego życia. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie się spuszczają nad tym rentierstwem, jakby to niby miało dać jakąś wolność. Rentiersto to takie bycie bezrobotnym, tylko, że za swoje a nie publiczne.

 

Praca to przede wszystkim status, bycie docenianym przez innych i poczucie własnej wartości. Dlatego nie zamierzam przestać ever. Nie mówię to o całym etacie, ale takie 20h tyg. to minimum.

 

Starość pewnie nie będzie się dużo różniła od obecnego życia, tylko że z gorszym zdrowiem. Więc se sprawie dobrą klamke lub jakiś inny eutanazol i będę go trzymał w sejfie na wypadek jak już zdrowie nie da mi się cieszyć nawet małymi rzeczami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Jak widzisz się w wieku emerytalnym
1 godzinę temu, larry napisał:

Praca to przede wszystkim status, bycie docenianym przez innych i poczucie własnej wartości.

Mało jest ludzi którzy łączą pasje z zarabianiem pieniędzy. Większość ludzi "nie lubi" swojej pracy. Stąd się bierze min. apoteoza bycia rentierem. Kasa "sama" wpada do kieszeni. A człowiek cieszy się życiem czyt. alko, koko i divy:).

Edytowane przez Baca1980
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.