Skocz do zawartości

Zwiększają liczbę osób wzywanych na ćwiczenia wojskowe - może to nam dokuczyć.


Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Analconda said:

Do wojska pójdę - na moich warunkach - 10k netto + służbowy samochód.

 

Nie no... nie mieszkam w Polsce a oni nawet nie są w stanie ustalić gdzie siedzę xD.

hehe jaka inflacja buchnie w Polsce to będziesz miał 10tyś żołnierskiego żołdu i słubowego honkera na poligony.

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz: co z ludzmi którzy tak jak analconda siedzą od dawna za granicą?? Czy powołenia do rezerwistów są w dalszym ciągu wysyłane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PoCoMiOko napisał:

Samcy alfa boja sie wojska xd? Lament jakbym babe słyszał...

W ubiegłym roku niemal nie poszedłem na ochotnika. W tym roku zwolnienie lekarskie i fałszywa pandemia przekreśliły służbę w WOT.

 

Ale osobiście nie uważam aby na siłę brak kogoś "bo tak czeba". 

Osobiście gdybym miał być wykorzystany do jakiegoś tłumienia zamieszek to bym coś odjaniepawlił i dał się wylać aby w tym nie uczestniczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, DOHC said:

W ubiegłym roku niemal nie poszedłem na ochotnika. W tym roku zwolnienie lekarskie i fałszywa pandemia przekreśliły służbę w WOT.

 

Ale osobiście nie uważam aby na siłę brak kogoś "bo tak czeba". 

Osobiście gdybym miał być wykorzystany do jakiegoś tłumienia zamieszek to bym coś odjaniepawlił i dał się wylać aby w tym nie uczestniczyć. 

 

Znajomy podporucznik na moje stwierdzenie "no ale jak nas wezmą do tłumienia zamieszek i trzeba będzie swoich lać?" odpowiedział. Strzelać raczej nie rozkażą ale jak będzie trzeba lać to trzeba będzie. I tak to wygląda. Rozmyślałem o tym jakiś czas temu. Dzisiaj wiem że miał rację. Nie ma wyjścia w takich sytuacjach. Zabijanie czy strzelanie do ludzi we własnym kraju to już inna para kaloszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, somsiad napisał:

Zastanawia mnie jednak jedna rzecz: co z ludzmi którzy tak jak analconda siedzą od dawna za granicą?? Czy powołenia do rezerwistów są w dalszym ciągu wysyłane?

Przypominam 1-2 WŚ na Zachodzie było mnóstwo Polaków (USA, Francja, Niemcy, Włochy etc kilka mln ludzi) czy uczyłeś się na historii że przed tymi wojnami przyjechało kilka milionów imigrantów którzy natychmiast byli wchłonięci przez armię??

 

W trakcie 1 WŚ ~ 13% populacji USA stanowili amerykanie niemiecko-austriacko-szwajcarskiego pochodzenia (USA 1914 miało około 130mln ludności czyli blisko 17mln ludzi wyżej wymienionego pochodzenia)  czy przed wojną Niemcy ściągnęli wszystkich do wojska i amerykanie ich deportowali do kraju przodków przy użyciu wspólnych działań policji???

 

-_- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor niepokojące co powiadasz. 

 

Oglądałem materiał, gdzie bodajże policjanci pozwolili się polać strażakom podczas ich protestu, ale nie używali siły na swoich, stali biernie w szeregu.

 

Pa tera! Coś takiego już szykują

 

https://osp.pl/artykuly/strazacy-maja-wspierac-policjantow-w-zabezpieczaniu-protestow-i-demonstracji,23057/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand poruszył bardzo ciekawy temat. O ile rozumiem panienki które poszły na ochotnika, o tyle nie rozumiem dlaczego nie wzywano kobiet i dlaczego nikt o tym nie mówi. Chcą równości - idźmy po całości. Na budowę nie chcą - to już wiemy.

Poza tym szkoda że nie ma już zasadniczej służby. Kiedy ja byłem na komisji, byłem po wypadku i miałem 50% uszczerbku na zdrowiu na papierze, nie pokazałem go, chciałem iść i dostałem A.

 

Tak poza tym: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/kwalifikacja-wojskowa-2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zetce rok. Falowo do tego specjalista podoficer.

Większość z narzekających tu marnie by skończyło w zetce z takim nastawieniem, U mnie tylko z mojego poboru nie wytrzymało czterech i się zaważyło. 

W wojsku albo masz pancerną psychę albo ...

Może kiedyś założę temat.

Od nastu lat mieszkam zagranicą.

Parę lat wstecz WKU przypomniało sobie o mnie, dostałem ponownie kartę mobilizacja z przydziałem.

Wystarczył jeden telefon do WKU aby wytłumacz że niestety nie mieszkam dosyć długo pod wskazanym adresem a do tego posiadam jeszcze inne obywatelstwo. 

Dali sobie spokój.

Ale na jakieś szkolenie nawet do lasu na tydzień pod pałatkę to bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Seveneight said:

Większość z narzekających tu marnie by skończyło w zetce z takim nastawieniem, U mnie tylko z mojego poboru nie wytrzymało czterech i się zaważyło. 

W wojsku albo masz pancerną psychę albo ...

 

U nas na 75 osób 30 odpadło po 2 tygodniach - reszta została do końca (nie licząc typa któremu pękł wyrostek robaczkowy, i ledwo go w szpitalu odratowali). Urazów było sporo. Wybite zęby, połamane żebra, zmiażdżone kolana, wszystkim zimą płuca rozwalało etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mac napisał:

Nie panikujcie. Za rp.pl cytuję. Czytałem o tym kiedyś. Jest promocja zatrudnienia w wojsku. Priorytet nałożony na powołanie bezrobotnych. Można ubiegać się automatycznie o powtórną komisję lekarską potwierdzającą kategorię. Każdemu takie prawo z ustawy przysługuje. Jak czytałem to ochotnicy pokrywają, aż nadto zapotrzebowanie aktualnie.

Z tego co czytałem to ten artykuł nie jest taki nowy, chyba z połowy roku (jeżeli się mylę proszę, popraw mnie) więc mogło się zmienić - bo wzrosły limity.

 

11 godzin temu, mac napisał:

a miesiąc szkolenia wojsko płaci nawet 3,5 tys. złotych. W "ofercie" jest również zagwarantowane spanie i wyżywienie. Taka okazja nie jest jednak nowością. Z przepisów wynika, że ochotnicy mogą sami zgłosić się na szkolenie lub ćwiczenia wojskowe. Limity były jednak niskie, co wiązało się z tym, że niewiele osób korzystało z tego przywileju.

 

Dziękuję za to co oni "płacą" to jakiś śmieszy zasiłek - w pracy jednak zarobię lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 18:30, samotny_wilk napisał:

Mam to do siebie, że nie ufam Państwu Polskiemu i zawsze dopatruję się jego najgorszych intencji (co się niestety bardzo często potwierdza).

Mam tak samo a trochę już na tym świecie żyje.

w tym państwie nic nie działa poprawnie.

W dniu 23.12.2020 o 18:30, samotny_wilk napisał:

Z tego co zrozumiałem Państwo Polskie szykuje się na duży wzrost osób powołanych do odbycia ćwiczeń wojskowych, w tym będą wzywać osoby przeniesione do rezerwy bez odbycia zasadniczej służby wojskowej.

Już się słyszy o nocnych pukaniach do drzwi i wręczaniu powołań ze wstawieniem się rano do odpowiedniej jednostki.

W dniu 23.12.2020 o 18:30, samotny_wilk napisał:

Nie podoba mi się to ponieważ wiodę spokojne, wygodne życie, w pracy mam ustabilizowaną sytuację - jestem niezłym specjalistą w swojej dziedzinie, szefostwo liczy się z moim zdaniem i docenia moje osiągnięcia. Mam co robić po pracy - hobby i to nie jedno - generalnie jestem zadowolony z życia. Nie widzi mi się bawić w wojsko w wieku ponad 32 lat - nigdy nie przestrzegałem hierarchii i nie jestem jednostką, która się podporządkowuje (zresztą w szkole zawsze mi mówili, że jestem jednostką aspołeczną) i nie mam zamiaru działać pod dyktando jakiegoś pajaca w mundurze. Co innego jak kogoś rajcuje wojski - niech się spełnia.

Tej władzy w tym państwie nie obchodzi twoje dobro i szczęście tylko zaspokojenie własnego interesu twoim kosztem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy tak Okulicki jak na pytanie co się stanie jak przegrają Powstanie Warszawskie - "To nas niemcy powyżynają".

Polskie szabelki na czołgi - kurwa jaki ten naród JEST GŁUPI. Chryste jak się poczyta tą naszą historię to dziwne że jeszcze instniejemy.

Polskie wojsko to syf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.