Skocz do zawartości

Ustawa o obronie Ojczyzny oraz wprowadzenie dobrowolnej służby wojskowej?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Orybazy napisał:

A to obce wywiady zabierają Polakom większość ich dochodów podatkami, napuszczają policję by stała pod sklepami i karała za brak namordników, mnożyła przepisy, waliła drakońskie kary za niestosowanie się do ograniczenia 50km/h w obszarze zabudowanym polami itd.?  

 

To jest temat szalenie skomplikowany, ale z całą pewnością jeżeli chodzi o podatki, mnożenie przepisów, próby jego skomplikowania robienia durniów z ludzi oraz wywoływanie wszelkiej NIECHĘCI WOBEC WŁASNEJ PAŃSTWOWOŚCI, KRAJU, NARODU oraz OJCZYZNY to oczywiście, że tak. Wszelka forma walki ideologicznej tj. TRADYCJA vs  NIETRADYCJA, to jestem przekonany, że w znacznej mierze tak. :)

 

PS. Zaznaczę tylko, że od obecnego kursu politycznego naszego rządu, również mi bardzo daleko. :)

5 minut temu, Carl93m napisał:

@HumanINC zgadzam się w jednej części z Tobą. A z drugiej strony Kaczyński - śmieć i cała śmietanka + bogaci spierdolą na 'Emigrancję do Londynu', a patriotyczne Jasieńki pójdą do piachu i tylko czy Marysieńka będzie przynosić pąk białych róż? No kurwa średnio mi się to wydaje widząc nasze obecne Marysieńki. 

 

Cóż... to co zrobią inni mnie niewiele interesuje w ujęciu "jednostek". To czy spierdolą, czy nie... to jest jedna wielka niewiadoma, ale zadajmy sobie pytanie - Dlaczego myślimy, że  przywódcy spierdolą? Jakie mam podstawy tak sądzić?

 

I co daje to drugiej stronie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa - właśnie nasz czcigodny przywódca powiedział w sejmie, że niech żyje Wolna Ukraina i Polska będzie przywracać niezależność temu krajowi. Co za debile skończone, po prostu im zależy serio na wojnie bo Eu i Ameryka to bankruci. 

 

Zamiast być neutralnym i oferować pomoc to się pchają debile, jak na talerz Putinowi. Banda skończonych idiotów. 

 

Niestety nie wygląda to dobrze. Zamiast trzymać mordę na wodzy to się pchają na wojnę z silniejszym, naprawdę nasza klasa rządząca to jest odrealnienie. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
  • Dzięki 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanK, w obecnej sytuacji nie mógł i nie powinien powiedzieć nic innego. Jeżeli Pućka zainstaluje swojego oligarchę w Kijowie, to mamy przejebane, bo stajemy się państwem frontowym.

 

Oczywiście oni są zachwyceni, bo w sytuacjach kryzysowych czują się jak ryba w wodzie. Zagrożenie jednoczy wokół obozu władzy, a także oddala czas rozliczeń.

 

40 minut temu, HumanINC napisał:

Oczywiście narracja "będę uciekał, nie mam zamiaru walczyć za kraj z dykty, kartonu i ogórków korniszonych" mówi nam o szeroko zakrojonym zwycięstwie obcych środowisk wywiadowczych oraz punktów wojny psychologicznej oraz dywersji psychologicznej.

 

To nie obca agentura doprowadziła do takiego stanu, ale nasze wewnętrzne wojenki, dziadostwo i upadek ducha obywatelskiego. A obcy tylko podsycają. Wszystkiego na "tamtych" zwalić się nie da.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SzatanK napisał:

Kurwa - właśnie nasz czcigodny przywódca powiedział w sejmie, że niech żyje Wolna Ukraina i Polska będzie przywracać niezależność temu krajowi. Co za debile skończone, po prostu im zależy serio na wojnie bo Eu i Ameryka to bankruci. 

 

Zamiast być neutralnym i oferować pomoc to się pchają debile, jak na talerz Putinowi. Banda skończonych idiotów. 

 

Niestety nie wygląda to dobrze. Zamiast trzymać mordę na wodzy to się pchają na wojnę z silniejszym, naprawdę nasza klasa rządząca to jest odrealnienie. 

 

Dokładnie tak jak mówi @zychu. W obecnej sytuacji inna retoryka zupełnie nie wchodzi w grę. Obecnie rząd stara się maksymalnie oddalić wojnę od granic i będą to robić za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zychu napisał:

@SzatanK, w obecnej sytuacji nie mógł i nie powinien powiedzieć innego.

 

Moim zdaniem nie, takich rzeczy się nie mówi ogólnie gdy lada moment będziemy sąsiadować z kimś kto może mieć na nas zapędy, tym bardziej jak jesteśmy słabi jak chuj. Ja bym zachował super spokój na mównicy na jego miejscu a nie rzucał ostre słowa gdy jesteśmy jak ratlerek. 

Trzeba zachować spokój i rozsądek a nie wjeżdżać na kogoś znacznie potężniejszego od nas. Nam i tak NATO NIE POMOŻE lub będziemy terenem gdzie będą odbywać się walki.

Liczyć na pomoc od innych to jest czysta droga do przegrania, trzeba liczyć na siebie. To my powinniśmy być silni i to na naszą pomoc powinno się liczyć, przecież my jesteśmy w pierwszej kolejności do ostrzelania i rozjechania czołgami a wojujemy słowami jakby jutro miało nie nadejść.

 

Ale nie chcę się denerwować bo jak widzę tych naszych strategów z lewicy to masakra. W pierwszej kolejności spierdolą.

psy-pozostale-rasy_big_1_74038587.jpg?ga

 

No cóż, jak pisałem wcześniej - nadchodzą czasy, gdzie przeciętny mężczyzna znów zacznie się liczyć dla pań.

 

 

3 minuty temu, HumanINC napisał:

W obecnej sytuacji inna retoryka zupełnie nie wchodzi w grę. Obecnie rząd stara się maksymalnie oddalić wojnę od granic i będą to robić za wszelką cenę.

I to jest pizda a nie rozwiązanie.

 

Należy ukazać pełną gotowość na rozszarpanie skurwysyna, który chce krzywdę komukolwiek krzywdę a nie rzucać słowa na wiatr. Groźby nie jest ten kto szczeka, tylko ten kto jest spokojny w obliczu kryzysu a przy tym jest gotowy. My jesteśmy nie gotowi i najwięcej szczekamy, więc aż się prosi by dać w mordę i zniwelować ego.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zychu napisał:

To nie obca agentura doprowadziła do takiego stanu, ale nasze wewnętrzne wojenki, dziadostwo i upadek ducha obywatelskiego. A obcy tylko podsycają. Wszystkiego na "tamtych" zwalić się nie da.

 

Upadek ducha obywatelskiego, Wewnętrzne wojenki oraz dziadostwo są skutkiem (oczywiście według mnie) a nie przyczyną. To jest błędne koło z sprzężeniem zwrotnym.

 

Plus oczywiście, mądre sterowanie itp.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzatanK napisał:

nadchodzą czasy, gdzie przeciętny mężczyzna znów zacznie się liczyć dla pań.

Raczej idą czasy, gdy pastuch z Sahelu będzie mógł przebierać w kobietach z Polski i z Ukrainy.

Dla mężczyzn przewidziany jest inny los.

@HumanINC, błędne koło. Dobrze powiedziane. Ale nie jesteśmy bezsilni, choć wiem, że przełamanie tego społecznego impasu będzie trudne.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy może inaczej ja się tak nie wkurwiam, że Putin może Polskę zaatakować bo aż dziwne że tego jeszcze nie zrobiono (gdyby brać pod uwagę, że nie ma ustawek tylko jest jak w TV mówią), wkurwiam się tylko na tych naszych pastuchów, przez których będziemy kamieniami i butelkami po Coca Coli rzucać w czołgi w razie co a Polak będzie się bronił nożem do smarowania od kurwa delmy czy innego masmixa do masła przed Rosjaninem. Na samą myśl mi słabo jakich idiotów mamy w rządzie.

 

Po prostu nasza klasa rządząca do niczego się nie nadaje a ostatnie do prowadzenia jakichkolwiek umysłowych działań wojennych. Chociaż w sumie najlepsi są w machaniu szabelkami i spierdoleniu do kraju, gdzie jest luzik. W tym to są mistrzami.

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, SzatanK said:

No cóż, jak pisałem wcześniej - nadchodzą czasy, gdzie przeciętny mężczyzna znów zacznie się liczyć dla pań.

Szatanku szatanku, zupełnie bez złośliwości, ale chyba za dużo czasu w rezerwatach spędziłeś, że wierzysz w takie cuda.

 

Nie pamiętam który z historyków to powiedział, ale w czasie wojny w Jugosławii problemem dla kobiet było znalezienie dobrego manikiurzysty (dobrego, a nie jakiegokolwiek). xd

 

Umiesz manicure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eknm2005 napisał:
16 minut temu, SzatanK napisał:

No cóż, jak pisałem wcześniej - nadchodzą czasy, gdzie przeciętny mężczyzna znów zacznie się liczyć dla pań.

Szatanku szatanku, zupełnie bez złośliwości, ale chyba za dużo czasu w rezerwatach spędziłeś, że wierzysz w takie cuda.

Uważam, że jednak dobrze myślę.

 

Kobiety w razie realnych zagrożeń, szukają schronienia w mężczyznach, stąd Ukrainki będą nalegać na małżeństwa z Polakami i staną się bardziej otwarte niż zwykle, począwszy od dnia wczorajszego. Może to ten rezerwat a może to rozum @eknm2005 Polki to samo ale znacznie mniej może tendencja podskoczy o 25%. może 20% bo ślub jest pewnym gwarantem, że jednak będzie chroniona. Nie mam statystyk to potwierdzających - piszę jak uważam.

 

Gdy żarty się kończą panie szukają metod do przeżycia i rozum się aktywuje a nadto instynkt przetrwania a nie Menicur. 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, to czy właśnie nie iści się incelski sen niektórych, jak to teraz ma być pełno i dla każdego (czyt. tego, kto nie mógł zamoczyć) w bród?

Wiecie, ten set:

- "cipka kosztuje tyle co puszka mielonki",

- "panie będą się bać wojny i skutków ekonomicznych, to będą się garnąć",

- "korpoloszki potracą gównoprace" .

 

 

4 minuty temu, SzatanK napisał:

Może to ten rezerwat a może to rozum @eknm2005 Polki to samo ale znacznie mniej może tendencja podskoczy o 25%. 

 

Gdy żarty się kończą panie szukają metod do przeżycia i rozum się aktywuje a nadto instynkt przetrwania a nie Menicur. 

 

Szatan, ty szatanie! Właśnie napisałeś równocześnie to, co ja. Tylko, ze tak na serio...

 

Ty szatanie! Skoro strategia napieprzania milion postów w rezerwacie nic nie dała, sprowadziłeś nam wojnę, żeby zakisić! 

Edytowane przez Casus Secundus
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, SzatanK said:

Gdy żarty się kończą panie szukają metod do przeżycia i rozum się aktywuje a nie Menicur. 

Manicure też będzie, a rozum oczywiście się zaktywuje, ale w mojej ocenie inaczej niż to przewidujesz.

 

Wybaczcie moje nieistniejące zdolności artystyczne :P 

(w tle może lecieć piosenka Staszewskiego - "Idź przodem") 

 

l1NaUZY.jpeg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Casus Secundus napisał:

sprowadziłeś nam wojnę, żeby zakisić! 

Podobnie zakisiłem ogóra jak Twoje udane małżeństwo.

No nie pykło - jak to się mówi ale żyć trzeba dalej.

5 minut temu, eknm2005 napisał:
15 minut temu, SzatanK napisał:

Gdy żarty się kończą panie szukają metod do przeżycia i rozum się aktywuje a nie Menicur. 

Manicure też będzie, a rozum oczywiście się zaktywuje, ale w mojej ocenie inaczej niż to przewidujesz.

 

No ale tzw "Janusz" i przyklejenie się do niego nie jest strategią kobiet na przetrwanie? Moim zdaniem jest i o tym między innymi pisałem.

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, HumanINC said:

NIECHĘCI WOBEC WŁASNEJ PAŃSTWOWOŚCI, KRAJU, NARODU oraz OJCZYZNY

Dla mnie niestety państwowość, czyli 0,5 miliona urzędników i polityków to rak żerujący na narodzie. Nie wierzę by to byli agenci. Sama góra, być może jest częściowo skorumpowana przez obce wywiady. Większość to pożyteczni idioci, wykonujący rozkazy.  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SzatanK napisał:

Podobnie zakisiłem ogóra jak Twoje udane małżeństwo.

 

Ależ ja je uważam za bardzo udane!

Z tym jednak, że moja decyzja o zakończeniu związku z kobietą, która mi nie odpowiada, nie ma nic do możliwości kiszenia lub nie, prawda? :)

Znaj proporcją, mocium panie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Janek Horsie said:

(podobno) demokratycznie wybieramy

W praktyce to nie wybieramy:

premiera, ministrów, sędziów sądów najwyższych, posłów (jedynie partie, które mogą zmieniać), komendantów policji i innych wpływowych polityków typu NBP.

Wybieramy:

senatorów (izba dumania), prezydenta (aka długopis) posłów PE (który nie ma znaczenia bo rządzi komisja europejska i komisarze)

Państwem demokratycznym można nazwać Szwajcarię, demos głosuje dwa razy w roku poprzez referenda. I to chyba tyle. Inne państwa to demokracje tylko z pozorów.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Casus Secundus napisał:

Znaj proporcją, mocium panie.

 

Słuchaj Ty masz problem ze mną nie ja z Tobą - to TY mnie zaczepiasz/zaczepiłaś nie ja Ciebie.

 

Zaznaczam..

To nie ja was zaczepiam tylko WY mnie. 

Nie mam nic do Ciebie prywatnie, nie mam nic do kolegi @eknm2005 również ani do @Krugerrand ale jeśli macie do mnie pretensje i atakujecie uszczypliwie, to ja też będę uszczypliwy. Nie pozwolę byście sobie mną wycierali twarz i cieszyli bułę a inni dawali uśmieszki bo jest to nie w porządku.

Zaznaczam..

To nie ja was zaczepiam tylko WY mnie. 

 

 

Oraz druga sprawa @Casus Secundus jeśli moja obecność na forum zakłóca idee tego miejsca to mnie możecie wypierdolić. 

Pisałem już dawno temu, napisać pismo, podpisać się nickami lub zrobić temat albo ja wam mogę zrobić jak nie wiecie jak (rzecz jasna w rezerwacie jak wam się nie chce :D ) i sobie możecie dać swój wyraz.

5 głosów na tak i mnie nie ma - obiecuję. Mozecie nawet fejk konta porobić, nie dbam o to, liczy się 5 głosów na tak.

 

Poza tym, gdybym chciał realnie zakisić ogóra, no cóż zachowam to dla siebie.

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzatanK napisał:

5 głosów na tak

Ja bym tak nie szalał z deklaracjami, bo Kol @SamiecGamma też wyrażał się z niejakim przekąsem....

Ale poważnie mówiąc  - spoko luzik man. Nie przeszkadzasz mi, bo zresztą niby jak miałbyś. Co mi zresztą szkodzi to, że piszesz sobie tu czy tam? Naprawdę luz, graba i w ogóle peace.

O Tobie zresztą wspomniałem tylko mimochodem, leitmotivem posta było to,  że od lat tutaj wyczytuję, jakie to konflikt daje niewiarygodne szanse, zmianę optyki, odwrócenie proporcji. 

Niczym Polacy z XIX wieku, którzy modlili się o konflikt dla ojczyzny wrócenia, tak i tutaj były rozliczne zawodzenia i proroctwa, jakie to poruchowisko nastąpi wraz z wojną! 

No to teraz pokazujcie, co potraficie....

 

.. bo według mnie jest tak, że jak ktoś nie był atrakcyjny dla kobiet w czasie pokoju, to w czasie zawieruchy nadal takim będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, SzatanK said:

Pisałem już dawno temu, napisać pismo, podpisać się nickami lub zrobić temat albo ja wam mogę zrobić jak nie wiecie jak (rzecz jasna w rezerwacie jak wam się nie chce :D ) i sobie możecie dać swój wyraz.

5 głosów na tak i mnie nie ma - obiecuję. Mozecie nawet fejk konta porobić, nie dbam o to, liczy się 5 głosów na tak.

5 głosów ma decydować o X ludziach którzy (jak ja) lubią czytać twoje przemyślenia?

Jak ktoś kogoś denerwuje to ten używa funkcji "ignore" i robi sobie mniejszy komorę echową gdzie tylko czyta to co lubi. 

2 minutes ago, sargon said:

Większość złota jest w Londynie

Uff, więcej gimeli z Muzeum Narodowego dadzą radę zabrać. Taka emigracja bez Kossaka w gabinecie to by ciężka była. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"11 miesięcy" to jest jakaś aberacja. Co ob myśli, że ktoś dobrowolnie pójdzie w kamasze na rok? I za co? Za "uśmiech kierownika"?

Przeszkolenie wojskowe/obrona cywilna powinno trwać 3 miesiące. 6 to maks, dla tych, którzy chcą się nauczyć porządnie strzelać.

 

Macierewicz nie jest taki głupi ale mądry też nie. Typowy trep.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, wrotycz said:

Co ob myśli, że ktoś dobrowolnie pójdzie w kamasze na rok? I za co? Za "uśmiech kierownika"?

Tak, bo to jest niewolnictwo tylko inaczej nazwane. Pra-pra-dziadka na 10 lat wzięli do carskiej armii. Wrócił z szablą i koniem żeby nie mógł mówić że nic za te 10 lat niewolnictwa nie dostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.