Skocz do zawartości

Bezpieczny, bogaty kraj bez zachodnich ideologii


slusa

Rekomendowane odpowiedzi

 Ktoś mi kiedyś opowiadał, że dopiero na Syberii posmakował prawdziwego łososia, a nie sklepowego szajsu. A tak na poważnie, wielu pluje na Rosję, ale zapomina o tym, że tam w mentalności są zakorzenione znacznie silniejsze wzorce feudalne. Motyw brutalnego satrapy, trzymającego porządek, zapewniającego bezpieczeństwo, ale i wymuszającego brutalnością posłuszeństwo na zwykłym plebsie.

 Rosja, taka, czy inna jest potrzebna do utrzymania równowagi pomiędzy mocarstwami, tak aby ośrodek sprawowania władzy, nie znajdował się w jednym miejscu. W naszym żywotnym interesie jest, aby na świecie panował oligopol (USA, Rosja, Chiny, może Iran, może Niemcy), aniżeli monopol USA. Bo, zakładając czysto teoretycznie, jeśli kiedyś byłby prawdziwy, dbający o polską rację stanu i interes narodu polskiego rząd, który by stwierdził, że sojusz ze Stanami jest zbyt uciążliwy, mógłby użyć tego, jako karty przetargowej, że może rozpatrzeć współpracę z innymi większymi partnerami.

 I takich ośrodków władzy nie powinno być tylko dwóch, jak w czasach zimnej w, bo to też nie było zdrowe. Najlepiej, żeby była to jakaś liczba nieparzysta. 3 albo 5, tak aby było utrudnione podzielenie się na dwa obozy...

 To trochę, jak muzułmanin, który woli mieć 1 albo 3 żony, niż 2 albo 4, bo wtedy jest minimalne prawdopodobieństwo, że się wezmą za łby...

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slusa napisał:

XD jeszcze raz: jebie mnie stan służby zdrowia. Do takiego poziomu opanowałem dbanie o swoje zdrowie, iż jestem pewien że czeka mnie długie i zdrowe życie do końca moich dni, mam pewność że nie zachoruje na żadna z chorób "cywilizacyjnych", i nie położy mnie żaden śmieszny wirus. Liczą się dla mnie inne rzeczy

 

Ok.

 

Tylko bardzo niegrzecznie postępujesz wobec Braci pisząc:

 

20 minut temu, slusa napisał:

Co mnie obchodzą umierający starzy akoholicy? Nic na to nie poradzę

 

W Polsce wskaźnik nadumieralności za te dwa lata wynosi do tej pory 489 dodatkowych zgonów na 100'000 mieszkańców. W tej liczbie są ojcowie, wujkowie, dziadkowie niektórych Braci z Forum. Pamiętaj, że zgony na COVID-19 częściej dotykają mężczyzn niż kobiety, a to jest męskie Forum. Na szczęście jak do tej pory w tej liczbie nie ma nikogo z mojej rodziny.

 

Wsród tych "starych alkoholików" jest ktoś, u kogo nie wykonano operacji, bo szpital nie miał zapasu tlenu - bo zamiast 5-7 osób pod tlenem na intensywnej terapii jak było projektowane, było wtedy w tym szpitalu 85 osób pod tlenem. Innym "starym alkoholikiem" jest ktoś, do kogo nie przyjechało pogotowie gdy miał atak serca, bo tego dnia pogotowie miało 10 razy więcej wyjazdów niż zwykle, z czego 90% było "przyjeżdżajta czem pryndzy bo mi się tu stary dusi". Nie stworzysz w ciągu kilku dni 10 razy więcej karetek pogotowia i 10 razy więcej zespołów ratownictwa, żeby zapewnić ten sam poziom obsługi przy 10 większej liczbie zgłoszeń.

 

Tak więc prosiłbym cię bardzo, żebyś się odnosił z szacunkiem do Braci i tych z ich bliskich, którzy odeszli w ostatnich latach.

 

A jeśli się zdarzy, że przejedzie cię tramwaj i obetnie ci nogi... No cóż, nie oczekuj ode mnie, że będę dzwonił po pogotowie. Przecież opanowałeś dbanie o swoje zdrowie, dasz sobie radę, weźmiesz nogi na plecy i pójdziesz do domu gdzie je sobie przyszyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem nadmienić, że zdecydowanym plusem Rosji jest przystopowanie wariactwa lewackiego, które, nie oszukujmy się, tam też chciałoby wkroczyć... Jest to typowe gotowanie żaby i ten cyrk będzie postępował coraz bardziej. Za 5 lat dostaną prawo do adopcji dzieci. Za 10 lat dojdą parytety, ze 50% dzieci ma trafiać do rodzin homo, drugie 50% do rodzin hetero, a za 15 lat, jeśli dasz kosza przystawiającemu się do ciebie transwestycie, a potem się okaże, że wszedłeś w normalny związek z kobietą, to ten cię pozwie o dyskryminacje, że go niżej wartościujesz tylko na tej podstawie, że jest "kobietą urodzoną w ciele mężczyzny"...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, KolegiKolega said:

W Polsce wskaźnik nadumieralności za te dwa lata wynosi do tej pory 489 dodatkowych zgonów na 100'000 mieszkańców. W tej liczbie są ojcowie, wujkowie, dziadkowie niektórych Braci z Forum. Pamiętaj, że zgony na COVID-19 częściej dotykają mężczyzn niż kobiety, a to jest męskie Forum. Na szczęście jak do tej pory w tej liczbie nie ma nikogo z mojej rodziny.

 

O panie, powaznie? Myślałem że wchodzenie na psychę i wywoływanie poczucia winy to domena pań :D Zgony podczas pandemii wirusa celebryty wynikają z działań rządu oraz niedbałości ludzi o własne zdrowie, braku edukacji w tym zakresie. Nic mi do tego

23 minutes ago, Edelgeist said:

Zapomniałem nadmienić, że zdecydowanym plusem Rosji jest przystopowanie wariactwa lewackiego, które, nie oszukujmy się, tam też chciałoby wkroczyć... Jest to typowe gotowanie żaby i ten cyrk będzie postępował coraz bardziej. Za 5 lat dostaną prawo do adopcji dzieci. Za 10 lat dojdą parytety, ze 50% dzieci ma trafiać do rodzin homo, drugie 50% do rodzin hetero, a za 15 lat, jeśli dasz kosza przystawiającemu się do ciebie transwestycie, a potem się okaże, że wszedłeś w normalny związek z kobietą, to ten cię pozwie o dyskryminacje, że go niżej wartościujesz tylko na tej podstawie, że jest "kobietą urodzoną w ciele mężczyzny"...

 

Dla mnie to jest oczywisty schemat, to jak się skończył eksperyment gdzie szczury miały wszystko co potrzeba w środowisku w którym nie było drapieżników, czy rażące w oczy podobieństwa między upadkiem rzymu a zamordyzmem i lewactwem na zachodzie. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolega zacznijmy od tego, że nadumieralność w czasie Covida a nie z powodu Covida (to ważne) była spowodowana decyzja rządzących o tym aby z normalnych szpitali zrobić szpitale covidowe czyli tym samym ograniczono ludziom opiekę medyczną w pozostałym zakresie. Oczywiście o tym nie wspomnisz bo nie zgadza się to z twoim spranym mózgiem. 

 

Jednym słowem lekarze przestali  leczyć na wszystko inne niż Covid bo się nie opłacało. 15 tys. dodatku piechotą nie chodzi. 

 

 

Co więcej! Ludzie twojego pokroju mają krew na rękach, tych wszystkich osób które nie otrzymały pomocy w pozostałym zakresie. Jednym słowem jesteś na równo z tymi rządzącymi mordercami u steru tego państwa. Tfu! Pseudo państwa! 

Edytowane przez Jonash
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że propaganda ogłupia i obraża inteligencję czytelników. Każda propaganda :) Więc i taka, która kreuje "stację benzynową pełną buriackich analfabetów". To jest tak głupie, że aż śmieszne. Komunikat rodem z czytanek na WUML-u (tu dla młodych disclaimer: wieczorowy uniwersytet marksizmu - leninizmu). W miejscu X jest samo dobro, w miejscu Y czyste zło. Pełna dychotomia. A odcienie szarości, które budują współczesny świat chyba dostały wieczny urlop.

 

Pojadę Michnikiem z najlepszych czasów - rasistowskie brednie. Rasistowskie, bo przypisywanie innemu narodowi sensu largo konglomeratu wyłącznie negatywnych cech nie jest niczym innym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem co kogo obraża i po co to wszystko relatywizować. Mieszkam teraz w Toruniu. Pamietam to miasto średniej wielkości, nie żadną metropolię z czasów swojej młodości czyli podłej komuny (nie mylić z Euro-komuną bo to naprawdę nie to samo)  i szczerze wyglądało to słabo.

Toruń to miasto partnerskie innego miasta średniej wielkości w Federacji Rosyjskiej - Kaliningradu a jak wyglądają inne miasta partnerskie grodu Kopernika - Holandia Lejda, Niemcy - Getynga.  
Zanim ten zgniły Zachód się do końca zbiesi i rozpuści (słyszę o tym juz od 30 lat) to Rosja raczej rozpadnie się na mniejsze kawałki bo nic poza chwilowym okresem "odwiży" nie świadczy o ich jakimś wielkim sukcesie w ciągu ostatnich 35 lat a karmienie tym co będzie kiedyś czy będzie pieniądz fiducjarny czy jakiś inny Trader 21 coś Wam powie  i co tam sie przyśni jakiemuś z bożej łaski innemu geoanalitykowi, nie zmieni wiele w perspektywie jednego czy dwóch pokoleń. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jonash napisał:

zacznijmy od tego, że nadumieralność w czasie Covida a nie z powodu Covida (to ważne) była spowodowana decyzja rządzących o tym aby z normalnych szpitali zrobić szpitale covidowe czyli tym samym ograniczono ludziom opiekę medyczną w pozostałym zakresie.

 

Słuchaj @Jonash, ten wątek nie jest stricte o Covidzie, ten wątek jest o tym czy warto przenieść się do rosji i pośrednio o porównaniu życia w rosji, w Polsce i w innych krajach. @slusa rzucił tezę, że przynajmniej jeśli chodzi o Covida, to wszystko jedno gdzie, bo wszędzie i tak kicha. Okazuje się, że nie jest to prawda - rosja przeszła przez Covid dużo gorzej niż kraje "upadłego Zachodu", znacznie więcej ludzi tam chorowało, znacznie więcej umarło.

 

Jeśli teraz przyjmiemy twoje założenie, że za dodatkowe śmierci w czasie Covidu odpowiada wyłącznie rząd i "zamordyzm covidowy", to na postawie suchych danych musimy dojść do wniosku, że decyzje rządu w moskwie były pięciokrotnie gorsze od decyzji rządu w Paryżu, zaś "zamordyzm covidowy" w rosji było pięciokrotnie bardziej dotkliwy niż we Francji. I 42 razy mocniejszy niż w Australii.

 

(Bo za zgony odpowiada "zamordyzm covidowy, prawda? Więc jeśli gdzieś jest 42 razy więcej zgonów na 100'000 mieszkańców, to i tego "zamordyzmu" musiało być odpowiednio więcej. Prawdopodobnie rosja dużo częściej niż Francja lub Australia z normalnych szpitali robiła szpitale covidowe i prawdopodobnie dużo bardziej w rosji ograniczono ludziom opiekę medyczną w pozostałym zakresie.)

 

Wnioski z tego wyciągam takie:

1. Lepiej żyć w kraju "upadłego Zachodu" i mieć normalny mądry rząd niż znaleźć się na terenie imperium surowcowego pod rządami cara-mafiozy. Przynajmniej restrykcje covidowe są łagodniejsze, przez co umiera znacznie mniej ludzi.

2. Podczas pandemii powinniśmy byli starać się naśladować rozwiązania wdrażane na przykład we Francji, natomiast kijami powinniśmy okładać hochsztaplerów stręczących nam rozwiązania zbliżone do rosyjskich (Braun, Korwin, Dziambor).

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ktoś tu wierzy, że Rosja to jest fajny kraj do życia? Nie rozumiem tego wątku. Znam ludzi z róznych branż, którzy mówią że dosłownie w ich obszarach w ciągu ostatniego poł roku nastąpiła masowa emigracja i całe biura przestają istnieć (np. architektoniczne) bo wszyscy dają drapaka albo do Finlandii albo do Niemiec.
Jakie elementarne poczucie wolności, sprawczości i po prostu chęci do  dobrego życia w normalnym kraju ma znaczenie, w porównaniu do jakiegoś wydumanego sukcesu Rosji jesli chodzi o  cytuję :"zdecydowane plusy  Rosji" polegające na "przystopowanie wariactwa lewackiego, które, nie oszukujmy się, tam też chciałoby wkroczyć... " Jakiego, czego ? Uznaniu  związków homoseksualnych ? Wydumanego, czegoś że "za 5 lat jakieś grupki obywateli dostaną/albo nie  prawo do adopcji dzieci", że "za 10 lat dojdą parytety, ze 50% dzieci ma trafiać do rodzin homo, drugie 50% do rodzin hetero, a za 15 lat" gdzie tak trafiły ? W Polsce? Na LItwie, w Bułgarii w innych krajach Wschodniej Europy które należą do UE? . Co to za bełkot jest i jakie to ma znaczenie w odniesieniu do życia ludzkiego, że  "jeśli dasz kosza przystawiającemu się do ciebie transwestycie, a potem się okaże, że wszedłeś w normalny związek z kobietą, to ten cię pozwie o dyskryminacje, że go niżej wartościujesz tylko na tej podstawie, że jest "kobietą urodzoną w ciele mężczyzny"... " 
To jest kuźwa PROBLEM? Nawet jesli domyślam się co i dlaczego kogoś tam jednostkowo uwiera, przy wpisie powyżej, to naprawdę to jest jakaś kluczowa, egzystencjalna i paląca kwestia?  Problemem to jest to że w tej niby konserwatywnej Rosji jak poskrobać to wychodzi paździerz gdzie oligarchowie okradają złoża naturalne, generałowie kradną żołdy wojaków , a zwykłe szwejki jumają co się da na Ukrainie". To pokazuje skale spier@lenia tego kraju a nie że może gdzieś tam będzie za 10 lat "tak okropnie jak w Hiszpanii".

Edytowane przez Personal Best
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Personal Best napisał:

To jest kuźwa PROBLEM? Nawet jesli domyślam się co i dlaczego kogoś tam jednostkowo uwiera, przy wpisie powyżej, to naprawdę to jest jakaś kluczowa, egzystencjalna i paląca kwestia? 

Patrząc na zachowania polityków, przynajmniej tych medialnych, z tzw. zachodu to tak. ;) Główny problem do kręcenia dram.

Tylko pewnie dlatego, że realnymi problemami nikt się zajmować nie chce/nie wie jak. To tak jak ta nasza aborcja: wielka afera tak naprawdę o nic. Chyba, że mam zbyt duża wiarę w ludzkość i umiejętność użycia antykoncepcji. 😲 No ale wszyscy wolą się kłócić o to niż o realne sprawy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Obliteraror napisał:

Taki Ermitaż np. to coś naprawdę wspaniałego.

Kronsztad, Carskie Sioło, Peterhof, Pałac Zimowy, Monastyr Sołowiecki

 

21 godzin temu, KolegiKolega napisał:

A jak to się ma w kraju surowcowym? Jeśli jesteś jednym z wąskiego kręgu władzy, to jedyne co musisz to zapewnić sobie dostęp do dziury w ziemi, z której się te bogactwa wydobywa. W tym celu potrzebujesz stosunkowo niewielkiej grupy uzbrojonych w karabiny strażników, którzy będą pilnowali tej dziury. I drugiej, stosunkowo niewielkiej grupy tępych rylców, którzy dla ciebie będą w tej dziurze ryjami ryli i surowce wydobywali - taniej, niewykształconej, biednej i posłusznej siły roboczej. Żadnej technologii u siebie nie musisz rozwijać - bo po co? Przecież wszystko czego potrzebuje twoja kopalnia możesz kupić za granicą, za pieniądze ze sprzedaży surowców. Los reszty społeczeństwa cię nie obchodzi, oni nie mają wpływu na twoje dochody jak długo nie są w stanie wymordować strażników kopalni. Więc najlepiej niech reszta społeczeństwa pije. Edukacja? A po co to? Żeby się buntowali? Na kopalni potrzeba silnych, resztę załatwią kontraktowi inżynierowie z zagranicy. Więc jeśli podnieca cię kariera takiego tępego rylca, w zasadzie niewolnika, tracącego zdrowie dla swojego chlebodawcy oligarchy - rosja jest zdecydowanie miejscem dla ciebie.

Model rozwoju RON :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga w sprawie mieszkać czy nie mieszkać w rosji. Tak się złożyło, że po 24 lutego kto tylko ma jakieś szersze horyzonty i możliwości to spieprza z rosji najszybciej jak może. Dotyczy to przede wszystkim kadry, która powinna móc znaleźć zatrudnienie wszędzie, na przykład informatyków i programistów. Oczywiście staramy się temu zjawisku przeciwstawiać, nie oferując żadnej pomocy w otrzymaniu wizy, relokacji czy znalezieniu pracy - ja sam miałem przyjemność odradzania zatrudnienia rosjanina - projekt poza Polską - bo przecież "w każdej chwili mogą mu wizę cofnoć, wdroży się do projektu, zainwestujemy i wtedy go z kraju wywalą". Jak się okazało skutecznie - przyjęto inną osobę "bez ryzyka politycznego" i "nie stwarzającą napięć w zespole" a ja nie muszę kacapskiego ryja codziennie oglądać.

 

Szacuje się, że około 300'000 osób opuściło rosję na stałe od wybuchu wojny na Ukrainie. Przede wszystkim całkiem wartościowych ludzi: z wykształceniem technicznym, drobnych przedsiębiorców, artystów, pisarzy i dziennikarzy, innych wolnych zawodów.

 

Nawet jak weźmiesz takigo ruska mieszkającego od lat na Zachodzie, nawet takiego bardzo ruskiego co gotów był swoim golfem przez całe niemieckie miasto z ruską flagą jeździć - nawet oni nie palą się do powrotu do matuszki rassji. Wręcz przeciwnie - powrót to rosji to by była dla takiego jedna z najgorszych kar. A przecież oni dobrze wiedzą, na co by się decydowali wracając. Jak oni nie chcą to powinno przynajmniej dać do myślenia.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/28/2022 at 6:58 PM, Edelgeist said:

1.  Ktoś mi kiedyś opowiadał, że dopiero na Syberii posmakował prawdziwego łososia, a nie sklepowego szajsu.

 

2.  I takich ośrodków władzy nie powinno być tylko dwóch, jak w czasach zimnej w, bo to też nie było zdrowe. Najlepiej, żeby była to jakaś liczba nieparzysta. 3 albo 5, tak aby było utrudnione podzielenie się na dwa obozy...

1. Owszem, przyroda nie rozjechana przez człowieka jest najlepsza.

Ciekaw jestem jednak, czy chciałby jeść tego łososia i inne naturalne, nieskażone rzeczy, mieć za darmo opał i nie płacić czynszu ani za prąd mieszkając tam na stałe.

 

2. Tu się nie zgodzę, choć logika w tym jest.

Była nawet w Polsce taka sytuacja, że były dwie partie bardzo silne, ale obie bez większości.

Kto wtedy był prawdziwym panem?

Ten kto miał 2-3% głosów, dokładnie nie pamiętam.

Był języczkiem u wagi, przechylała się tam gdzie on zdecydował więc trzeba go było kupować a cena wygrania licytacji szła pod niebiosa.

Nazywał się Roman Giertych.

Przy pięciu partiach czy krajach nigdy nikt nie doszedłby do zgody i wszystko szło by żółwianym tempem.

Unia ma wiele więcej, ale tu się kończy na grupach krajów, bo tak to nawet nie uchwaliliby czy słońce ma świecić w dzień czy w nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo Rosja to jest kraj który od wielu wielu lat mówi, że już koniec wszystkich i jest jej czas. Ile oni już razy mówili przykładowo, że Ameryka upada i oni na jej miejsce wskakują. Oni wręcz tym żyją, taką propgadaną, że ich wrogowie upadają. Ciągle piszą o inflacji załóżmy w UK, Niemczech itd. Problem tylko taki, że u siebie mają jeszcze znacznie większą... Ameryka ma inflację z 10% niecałe pewnie i oni myślą, że już upada. Pokazują im bezdomnych na ulicy, dają propagandzistów i tak się to kończy. 

 

Mnie to np dziwi też z tą bronią atomową. Dużo Rosjan mówi, żeby zrzucić na Amerykę. Tylko znowu są ofiarami propgadany, bo wierzą przykładowo w to, że mają obronę która ich ochroni, schrony itd. Czyli w skrócie: myślą, że ich odpowiedź nie dotknie tylko oni zniszczą Amerykę a Rosja nie ucierpi. 

 

Reformy nawet sensowne nie działają tam,bo społeczeństwo ich ma problemy duże. Tzn są niskie podatki i inne takie no, ale ogromny alkoholizm, korupcja itd noi nikt tego do przodu nie ciągnie... Jak wchodzę na kanały ekonomiczne to oni chcą znów mieć jakieś ZSRR 2.0 bo kiedyś to według nich lepiej im się żyło. 

 

Kolejna kwestia to młode zdolne osoby. Strasznie dużo młodych zdolnych wyjeżdża z Białorusi i Rosji w inne kraje. Z Rosji niekoniecznie na zachód typowo, ale na wschód do innych krajów. Problem w branży IT np już mają ogromny. Widziałem ostatnio statystyki, że na Bałkany coraz więcej bogatych Rosjan ucieka. 

 

No więc zamiast lepiej, mogą mieć jeszcze gorzej. Sankcje, młodzi zdolni uciekają, demografia się pogarsza i inne rzeczy. 

 

Petersburg, Moskwa i inne takie to nie jest zle, no, ale reszta tragedia... Tutaj biedny Polak to nic w porównaniu z biednym ruskim - nie ma co się oszukiwać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 18:57, $Szarak$ napisał:

- nie ma co się oszukiwać. 

Nie zmienia faktu, że tacy ludzie są często lepsi, niż tacy wielkomiejscy, którzyś nie potrafią się cieszyć z tego, co mają, gonią za szczęściem w wyścigu szczurów. Na myśl przychodzi mi ta piosenka:

 

 

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.