Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do 10k nie kupisz marki premium. Nawet Grand Seiko chodzi powyżej tej kwoty.

Z tego co napisałeś to proponuję spojrzeć na Junghans Max Bill Automatic, najlepiej z ciemną tarczą. Koszt to około 6000-7000, w zależności od komplikacji. Jeśli lubisz dużo udziwnień to bierz Chronoscope. Ogólnie zegarek nie jakiś super premium ale to jest fajna seria i że tak powiem "kto wie ten wie". Wg. mnie jedyny minus to szkiełko akrylowe ale zapewne ze względu na kształt nie dało się zrobić szafirowego.

Tutaj masz review:

Zegarek do garnituru/marynarki musi być w miarę płaski, tutaj divery się nie nadają.

 

Coś bardziej premium to być może udało by się znaleźć używaną Omegę Constellation, tutaj cena może się zaczynać od ok 10k.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam mały nadgarstek i przymierzałem Bulove właśnie. Gumowy pasek, elegancka tarcza. Nietypowy bo półokrągły to też zaleta bo dobrze leży. Kupiłem Atlantica bo tańszy był, chyba bardziej elegancki ale na pewno nie taki efektowny. Może Ci się spodoba. 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/48491_Bulova_Curv_Chronograph_98A162?utm_source=GADS&cd=17504807949&ad=&kd=&gclid=EAIaIQobChMI8pjO0731_QIVDb53Ch2m5AbdEAQYAyABEgLtmPD_BwE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 09:23, RENGERS napisał:

tudora też przymierzę, ale raczej nie mają 36 mm kopert, a gdzieś w 36 mm na oko muszę celować,

Tudor oferuje model 1926 w rozmiarze 36mm. Mam takiego 41mm i na moim nadgarstku 16,5cm wygląda bardzo dobrze. Jest też wersja 39 i prawdopodobnie nie potrzebujesz mniejszego sikora, bo na dzisiejsze standardy (G-Shocki 56mm) 36mm to dziwnie mały zegarek. Będzie wyglądało, że matce podebrałeś.
Zobacz też Longinesa Conquesta 39mm, przy czym zwróć uwagę, że ten z czarną tarczą ma lumę, a niebieski i biały nie mają. To jest hicior Longinesa, który od lat sprzedaje się jak świeże bułeczki.

 

W budżecie do 10k zawodnikiem trudnym do pokonania jest firma Sinn. Wśród koneserów bardzo szanowana, a ziomek z Sinn-em na ręce natychmiast ma +10 punktów do RiGCZu. Obadaj ofertę Sinn-a, w podanym budżecie to jest może nie jedyny słuszny wybór, ale na pewno jeden z najlepszych od strony technicznej (jakieś powłoki z paznokci Kurvinoxa itp bajery).

Inna bardzo szanowana firma to Oris.

 

Ja osobiście bardzo lubię Fortis-a, firmę zaopatrującą w zegarki rosyjskich kosmonautów (obadaj rodzinę Official Cosmonaut), ale to jednak duże, ciężkie zegarki, którymi można gwoździe wbijać. No ale zegarków latających w kosmos jest garstka, więc każdy taki sikor jest kultowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 24.03.2023 o 18:35, Shark napisał(a):

Z tego co napisałeś to proponuję spojrzeć na Junghans Max Bill Automatic,

Tak jest potwierdzam, świetny minimalistyczny zegarek, Choć chyba nie dla każdego. 

 

W dniu 25.03.2023 o 23:52, Adams napisał(a):

W budżecie do 10k zawodnikiem trudnym do pokonania jest firma Sinn.

Także coś pięknego. 

 

Ja ze swojej strony dołożyłbym jeszcze Glycine i Hamiltona.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.