Skocz do zawartości

Jak mieć dobrą formę, poświęcając mało czasu na treningi. Poradnik dla zabieganych bądź leniwych


krzy_siek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, krzy_siek napisał(a):

Pewnie poziom cukru spada. Możesz albo zjeść więcej węglowodanów przed treningiem, albo w trakcie popijać jakieś węglowodany (jeść w trakcie treningu to nie bardzo), np. woda z miodem

Grając w piłkę nożną parę lat temu jakieś tam mecze też potrafił mi poziom cukru spaść, głodny nie byłem :)

Jakie węglowodany przed treningiem byłyby dobre na tego tenisa ziemnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krzy_siek napisał(a):

Pewnie poziom cukru spada. Możesz albo zjeść więcej węglowodanów przed treningiem, albo w trakcie popijać jakieś węglowodany (jeść w trakcie treningu to nie bardzo), np. woda z miodem

Kolega kolarz mówił mi kiedyś, że właśnie głównie z miodu, cytryny i wody robi sobie taki izotonik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nowy00 napisał(a):

Jakie węglowodany przed treningiem byłyby dobre na tego tenisa ziemnego?

Generalnie to jakiekolwiek bo cukry to cukry, te bardziej złożone i tak rozłożą się na podstawowe, złożone mają jakieś tam może śladowe ilości minerałów i witamin.

Im bliżej treningu tym bardziej proste węglowodany. Na treningu proste.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Druid napisał(a):
5 godzin temu, krzy_siek napisał(a):

Na treningu proste.

Masz jakieś fajne przepisy dań ? Znasz ?

Tak jak pisałem woda z miodem, a i woda z cukrem nawet by była OK, chodzi o to żeby po prostu glukozę podnieść.

Ja jestem na ketozie gdzie obcinasz drastycznie węglowodany ale w trakcie treningu czasami ładuję węglowodany, w formie suszonych owoców, daktyle, rodzynki, figi, śliwki. Mi to pasuje bo mam trening siłowy z dość długimi przerwami między seriami, niektórym jedzenie w trakcie treningu nie będzie odpowiadać także ogólnie to raczej nie polecam. Bardziej forma płynna. Łatwostrawne węglowodany, szybko wchłanialne. 

Cukierki też mogłyby się sprawdzić.

Cukier nie jest ogólnie niezdrowy, niezdrowy jest jego nadmiar i wywalanie poziomu glukozy bardzo wysoko. Jak ćwiczysz i pijesz/jesz cukry to nie podbijesz nadmiernie glukozy bo ona od razu będzie spalana i ładowana do glikogenu mięśniowego.

 

Są też mieszanki Carbo, tzn. suplementy. Ale to nic więcej nie pomoże niż woda z cukrem xd 

Carbo może się trochę szybciej wchłaniać, bo tam dają maltozę dekstrozę, takie cukry które szybciej podbijają glukozę, ale zwykły cukier da ten sam efekt.

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzy_siek napisał(a):

Cukier nie jest ogólnie niezdrowy, niezdrowy jest jego nadmiar i wywalanie poziomu glukozy bardzo wysoko. Jak ćwiczysz i pijesz/jesz cukry to nie podbijesz nadmiernie glukozy bo ona od razu będzie spalana i ładowana do glikogenu mięśniowego.

 

 

O to mi chodziło, o twoją zbilansowaną dietę, co jesz, gotujesz, żeby było dobre, zdrowe i nie za dużo czasu w kuchni zajmowało.

Edytowane przez Druid
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 20:06, Druid napisał(a):

O to mi chodziło, o twoją zbilansowaną dietę, co jesz, gotujesz, żeby było dobre, zdrowe i nie za dużo czasu w kuchni zajmowało.

Może kiedyś zrobię jakiegoś bloga albo temat. O diecie. 

W skrócie to dieta ketogeniczna, ale raz na jakieś 14 dni jem posiłek z węglami złożonymi na noc, by obniżyć kortyzol, aby trzustka popracowała, serotoninę zwiększyć; taki posiłek jem gdy następny dzień rano cwiczę (na czczo) także akurat szybko wejdę w ketozę z powrotem. 

Węgle też jem (najczęściej) na treningu, owoce suszone, ekwiwalent 40 g węglowodanów (w sensie tyle owoców by było max te 40-45 g ww).

 

A tak na co dzień, to mięso, jajka, ryby (najczęściej w puszce, wygoda/czas, lub makrela z mięsnego), sery różnego rodzaju.

Warzyw bardzo dużo. Tłuszcze, smalec, łój wołowy, oliwa z oliwek, masło, olej kokosowy. Orzechy (samodzielnie zbierane). Czekolada 95% i kakao. 

Posiłek na szybko, to po prostu kroję warzywa - papryki, seler naciowy, kapusta kiszona, pomidory, bakłażan, cukinia itd. (same warzywa nie-skrobiowe), daję na głęboką patelnię (wok), potem od razu mięso w kostkę, przed końcem dodaję tłuszcz np. masło/smalec (nie na początku aby niepotrzebnie nie utleniać). 

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 22:42, krzy_siek napisał(a):

Może kiedyś zrobię jakiegoś bloga albo temat. O diecie. 

Jeśli o chodzi o czas, jak jesteś zapracowany i uczysz się jeszcze, warto, żeby jeszcze poruszyć temat czasu, np. ja pracując na zmiany nocne wogule nic nie ćwiczyłem ,tylko spałem albo robiłem wszystko, żeby zachować na noc zdolność psychoruchową, taką, jaką masz w dzień.

I oczywiście podać przykładowe przepisy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.