Skocz do zawartości

Polska chciała wysłać wojsko na Ukrainę


Rekomendowane odpowiedzi

Co może się stać, jeżeli kraje NATO wyślą wojsko na Ukrainę? 

 

Pytam się o możliwe scenariusze, jak dalej potoczyłaby się wojna, bo ja się nie znam.

 

Przestałem śledzić już wszystkie informacje dotyczące wojny ponad rok temu, bo w kółko to samo media pokazują, a wojna nie posuwa się w żadnym kierunku. 

 

Moim zdaniem Rosja odczułaby to jako zagrożenie dla granic swojego kraju i może zacząć się bombardowanie krajów bałtyckich, aby wymusić wycofanie wojsk NATO. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manygguh napisał(a):

Przypominj nam jakie masz osiągnięcia życiowe w porównaniu z Dmowskim? O tym, że jeździsz samochodzikem godzinami w GTA po Vice City I znasz je perfekcyjnie, to już wiemy z innego tematu. Skoro miarą prawdy są efekty to napewno jest coś oprócz tego GTA. 

Większe mam osiągnięcia na szczęście. 
Ale serio - jakie osiągnięcia ma Dmowski? Że stworzył błędne teorie, które są przez Polaków prorosyjskich powtarzane, że "niektórzy Polacy to bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę" jakby to nie było tak, że miarą miłości do Polski jest nienawiść do Rosji. Nie odniosłeś się do niczego konkretnego co napisałem, tylko od razu mnie zaatakowałeś ad personam, że grałem kiedyś w gry. Napisałem wprost - czy skrajny katolicyzm nie jest w sprzeczności z polską ideą narodową? No jest? Czy Dmowskiemu na stare lata już pod tym względem kompletnie pochrzaniło w ułożeniu spójności swoich idei? No tak, kiepsko to się łączyło, co wspomniany Stachniuk opisywał (podobnie jak o Feliksie Konecznym). Mądrze Stachniuk pisał, że bardzo miałka była myśl polska w tamtym czasie - nie widząca wewnętrznego wroga w postaci biernej kultury wziętej z idei Kościoła katolickiego. 

24 minuty temu, Alejandro Sosa napisał(a):

Jak to jest, że pewne osoby, wypowiadają się w przeróżnych wątkach, i w każdym, w tonie wybitnego eksperta/znawcy, całymi dniami produkując duże ilości pomieszanych informacji, które notabene zajmuje bardzo dużo czasu.

 

Gdy absurdalne ściany tekstu nie wytworzą efektu "zakrzyczenia" innych, następuje grzeczne wycofanie, ba, nawet przeprosiny, a później znowu jazda swoje.

Nie no, trzeba robić hieroglify i prosić dzieci w przedszkolu by narysowały na kartce jakiś bardziej skomplikowany tekst, bo ktoś przy rozmowach politycznych woli kierować się tym kto ma lepszą propagandę zamiast pisać ściany tekstu wyjaśniające do korzeni co jest czym, do krwy nędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fruit napisał(a):

Co może się stać, jeżeli kraje NATO wyślą wojsko na Ukrainę? 

A jak kończy się próba sił, gdy jedna ze stron mówi "sprawdzam"?

Na przykładzie Ukrainy widać. Tu mielibyśmy już tylko eskalację.

 

Nie wiem jak wy, ale ja już zaczynam pucować trzewiki. Zadam szyku na paradzie zwycięstwa w Moskwie.

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, doler napisał(a):

Wp.pl, dział informacje biznesowe. A tak na poważnie to jesteś takim ignorantem i myślisz, że jakieś media napiszą o największej łapówce usa w historii ? Poczytaj sobie może o więzieniach CIA w PL. Wystarczy żeby połączyć kropki z tym co się dzieje ostatnio. Lot Tuska i Dudy razem do USA też jest bardzo ciekawy, czyżby CIA szykowało jakiś prezent ? Zobaczyzmy co się stanie i wrócimy potem do tego tematu

Tak, znam temat więzień CIA. Nie wiem czemu miałoby mnie to szokować. Bardzo dobrze, że to się stało. Daje nam przykład Ameryka jak zwyciężać mamy.

 

Nie wchodzę na wp, ale potem wejdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strusprawa1 napisał(a):

Nie no, trzeba robić hieroglify i prosić dzieci w przedszkolu by narysowały na kartce jakiś bardziej skomplikowany tekst, bo ktoś przy rozmowach politycznych woli kierować się tym kto ma lepszą propagandę zamiast pisać ściany tekstu wyjaśniające do korzeni co jest czym, do krwy nędzy.

 

Pozycja wyższości i znów pryzmat eksperta 😂

Jeśli robisz to za darmo to jesteś bardziej "pożyteczny" niż większość myśli.

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alejandro Sosa napisał(a):

 

Pozycja wyższości i znów pryzmat eksperta 😂

Jeśli robisz to za darmo to jesteś bardziej "pożyteczny" niż większość myśli.

Nie robię z siebie żadnego kogoś wyższego ani eksperta. Proszę tylko o jakieś argumenty w swojej dyskusji a nie atakowanie emocjonalne, że to ja się wywyższam, że jestem agentem, że mi płacą. No krwa, to takie trudne? 

tumblr_o32jqwXOEr1qa05h5o1_1280.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Strusprawa1 said:

Nie odniosłeś się do niczego konkretnego co napisałem, tylko od razu mnie zaatakowałeś ad personam, że grałem kiedyś w gry.

I nawet nie zamierzam się odnosić, bo mi szkoda na to czasu I uważam za bezcelowe. Wystarczy to, co widzę w tym wątku I na innych podobnych. Zostałeś tu wielokrotnie wyjaśniony przez Zychu, Rnexta, Obliteratora czy Niemlodegojode oraz paru innych userów i akurat ataki ad personam to głównie twoja domena, bo dostajesz sraki i dzikiego pierdolca regularnie. Ja to traktuję jak zwiedzający w zoo. 

 

Pytam o wyniki, bo skoro spędzasz tak dużo czasu na forum, twiterze I jeszcze gierki do tego, to musisz naprawdę wygrywać w życie I twój mental, poglądy I filozofia życiowa po prostu działa. Albo jesteś po prostu teoretykiem, który naczytał się książek i jedynie pogrąża się w bezsensownych rozmyślaniach przepalając czas jaki pozostaje do życia i bez osiągania czegokolwiek namacalnego i znaczącego w życiu, oprócz poczucia subiektywnej satysfakcji, że "wygrało się" dyskusję. 

  • Like 14
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Ale serio - jakie osiągnięcia ma Dmowski?

Ale to serio napisałeś? Wykładu historycznego potrzebujesz, by znać dorobek realnego ojca polskiej niepodległości ;) ?

 

12 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

niektórzy Polacy to bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę" 

I to jest święta (i niestety bardzo smutna) prawda.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, manygguh napisał(a):

I nawet nie zamierzam się odnosić, bo mi szkoda na to czasu I uważam za bezcelowe. Wystarczy to, co widzę w tym wątku I na innych podobnych. Zostałeś tu wielokrotnie wyjaśniony przez Zychu, Rnexta, Obliteratora czy Niemlodegojode oraz paru innych userów i akurat ataki ad personam to głównie twoja domena, bo dostajesz sraki i dzikiego pierdolca regularnie. Ja to traktuję jak zwiedzający w zoo. 

 

Pytam o wyniki, bo skoro spędzasz tak dużo czasu na forum, twiterze I jeszcze gierki do tego, to musisz naprawdę wygrywać w życie I twój mental, poglądy I filozofia życiowa po prostu działa. Albo jesteś po prostu teoretykiem, który naczytał się książek i jedynie pogrąża się w bezsensownych rozmyślaniach przepalając czas jaki pozostaje do życia i bez osiągania czegokolwiek namacalnego i znaczącego w życiu, oprócz poczucia subiektywnej satysfakcji, że "wygrało się" dyskusję. 

 

Wiesz każdy może od czasu do czasu się odpalić na forum. Ale kurwa 3.5k postów trollingu? 😅 To robi wrażenie.

  • Like 8
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Do prostego człowieka” po raz pierwszy opublikowano w 1929 roku.

Warto również przypomnieć, co spotkało Tuwima po tej publikacji. Fala nienawiści. Oskarżenia o zdradę, defetyzm i takie tam ;)

 

Co Ci przypomina widok znajomy ten? ;)

 

Historia się powtarza - ale z reguły jako farsa.

 

BTW - równie doskonały jest Tuwimowy "Bal w operze"..

 

https://literat.ug.edu.pl/balwop/poemat.htm

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, manygguh napisał(a):

I nawet nie zamierzam się odnosić, bo mi szkoda na to czasu I uważam za bezcelowe. Wystarczy to, co widzę w tym wątku I na innych podobnych. Zostałeś tu wielokrotnie wyjaśniony przez Zychu, Rnexta, Obliteratora czy Niemlodegojode oraz paru innych userów i akurat ataki ad personam to głównie twoja domena, bo dostajesz sraki i dzikiego pierdolca regularnie. Ja to traktuję jak zwiedzający w zoo. 

Byłem wyjaśniony? Czy może mam inny pogląd na świat, inne priorytety, inny widok na pewne sprawy i pewne moje zdanie pozostaje niezmienione? KIEDY ostatnio atakowałem kogoś tak masowo ad personam jak ty atakujesz mnie teraz bez jakiegokolwiek podania przeciwstawnej argumentacji, bez jakiegokolwiek powoływania się na rzeczywiste dane, na rzeczywiste fakty, na to co jest dobre, co złe i co z tego wynika? Nic mi konkretnego nie napisałeś. Zarówno ty, @thyr czy @Alejandro Sosa potraficie tylko kręcić bekę, że jestem agentem - to jest dziecinada. Naprawdę, nie chciałbyś żebym zniżył się w dyskusji do twojego poziomu. Już sobie to wyobrażam

Ty: "Haha, jesteś agentem, ile ci płacą? Do klubu też chodzisz? Grasz w gry, wchodzi na forum - musisz być niezłym przegrywem! :D
Ja: "Nie, haha, bo to ty jesteś przegrywem, bo wchodzisz na forum. Nazywasz mnie od agentów? Nie, TY jesteś agentem. Ile ci płacą? Money, money money. 


Dużo piszę, bo szybko piszę. Napisanie tego mi zajęło 30 sekund.

 

6 minut temu, Alejandro Sosa napisał(a):

Wiesz każdy może od czasu do czasu się odpalić na forum. Ale kurwa 3.5k postów trollingu? 😅 To robi wrażenie.

Większość postów moich nie jest z obecnego czasu a głównie z 2017-2020.

 

14 minut temu, manygguh napisał(a):

Pytam o wyniki, bo skoro spędzasz tak dużo czasu na forum, twiterze I jeszcze gierki do tego, to musisz naprawdę wygrywać w życie I twój mental, poglądy I filozofia życiowa po prostu działa. Albo jesteś po prostu teoretykiem, który naczytał się książek i jedynie pogrąża się w bezsensownych rozmyślaniach przepalając czas jaki pozostaje do życia i bez osiągania czegokolwiek namacalnego i znaczącego w życiu, oprócz poczucia subiektywnej satysfakcji, że "wygrało się" dyskusję. 

Jak jesteś ciekawy mojego życia prywatnego, to tylko napiszę, że idzie zaskakująco dobrze jak na to ile czasu poświęcam temu forum czy twitterowi (mniej niż na to wygląda). Czasem tylko zdarzy się spać bardzo mało. W następnych miesiącach tylko będę mieć bardzo mało czasu. Osiągam coś namacalnego i znaczącego w życiu, ale to może inny temat. 

Teraz, zuckerfrei napisał(a):

No @Strusprawa1 ładnie nam się Pan przedstawił przed milionami słuchaczy. 
Typie jesteś skończony. 

Spoko. Za które? ;) Ten tekst o Dmowskim? 

14 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Ale to serio napisałeś? Wykładu historycznego potrzebujesz, by znać dorobek realnego ojca polskiej niepodległości ;) ?

Nie, to rozumiem. Rzeczpospolita i bez niego by się odrodziła tak jak odrodziła się Czechosłowacja, Estonia, Łotwa...

Jednak nie podoba mi się jego ideologia, której realizacja wciąż nie uczyniłaby z Polaków narodem wielkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Obliteraror napisał(a):

I to jest święta (i niestety bardzo smutna) prawda.

Car miał inne zdanie na ten temat i zawiera się w słowach: 
"Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę"

To chyba wystarczająco mówi o tym jak się sprawy między nami mają.

3 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

Całokształt. Dmowski pod koniec życia miał jakieś schorzenie umysłowe wynikające z wieku. Nic mi do tego. 

No to fajnie mieć własne zdanie.

 

Wszyscy mają piać według jednej narracji - w domyśle na tym forum. Inaczej są skończeni, o to chodzi? Zapewne masz rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Strusprawa1 said:

Ty: "Haha, jesteś agentem, ile ci płacą? Do klubu też chodzisz? Grasz w gry, wchodzi na forum - musisz być niezłym przegrywem! :D
Ja: "Nie, haha, bo to ty jesteś przegrywem, bo wchodzisz na forum. Nazywasz mnie od agentów? Nie, TY jesteś agentem. Ile ci płacą? Money, money money. 

Drodzy admini, czy jest szansa na dodanie  reakcji "Facepalm"? 

 

11 minutes ago, Strusprawa1 said:

Większość postów moich nie jest z obecnego czasu a głównie z 2017-2020.

A teraz popatrzymy, kto jest zawsze w top 3 postujacych w jakichkolwiek wątkach wojennych. Ty? W głównym wojennym wątku nastukałeś ile postów przez 2 lata? Ale ile już w tym? I to są długie tasiemce. Ale w sumie, skoro szybko piszesz... 😉 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manygguh napisał(a):

 

A teraz popatrzymy, kto jest zawsze w top 3 postujacych w jakichkolwiek wątkach wojennych. Ty? W głównym wojennym wątku nastukałeś ile postów przez 2 lata? Ale ile już w tym? I to są długie tasiemce. Ale w sumie, skoro szybko piszesz... 😉 

Bo to mnie najbardziej interesuje. Życie damsko-meskie mam ustawione, zresztą kobiety są dużo prostsze od polityki, ekonomii, tego jak działa świat więc jak to się ogarnia plus minus, to relacje z kobietami robią się banalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, manygguh napisał(a):

Drodzy admini, czy jest szansa na dodanie  reakcji "Facepalm"? 

 

A teraz popatrzymy, kto jest zawsze w top 3 postujacych w jakichkolwiek wątkach wojennych. Ty? W głównym wojennym wątku nastukałeś ile postów przez 2 lata? Ale ile już w tym? I to są długie tasiemce. Ale w sumie, skoro szybko piszesz... 😉 

 

Strussprawa 1 pisze jak agent amerykanski albo ukrainski. Nikt nie bedzie w Polsce umieral za Ukraine i ich interesy. Bestia z zachodu bedzie sie dwoic i troic zeby wciagnac w prowokacje dlatego spodziewajmy sie czegos naglego w najbliszym czasie ale prawdopodbnie bedzie to false flage. Poza tym winowajca wojny na Ukrainie jest USA przez zachlannosc na wciagnecie kolejnego kraju do NATO i UE. Tylko i wylaczenie z tego powodu jest tam wojna.

Edytowane przez doler
  • Like 9
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Tak, znam temat więzień CIA. Nie wiem czemu miałoby mnie to szokować. Bardzo dobrze, że to się stało. Daje nam przykład Ameryka jak zwyciężać mamy.

Jakoś to przegapiłem ;)

 

Jak by to ująć.. Jak nazwać kogoś, kto akceptuje, iż na jego terenie, tj. tzw. sojusznika "hegemon" dopuszcza się  praktyk, które są oficjalnie (surowo) penalizowane na terenie hegemona? ;) I rąk sobie hegemon oficjalnie nie brudzi?

 

Mafijny cyngiel najniższego sortu czy najtańsza prostytutka za bilet na pociąg i Marlboro?

 

Gdy sam się nie szanujesz nie licz, że otrzymasz szacunek od innych.

 

Albo, jak to ujął kanonik w "Narrenturm" Sapkowskiego: największą pretensją do Judasza nie powinno być, że sprzedał naszego Pana. Tylko to, że zrobił to za tanio ;)

 

16 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Życie damsko-meskie mam ustawione, zresztą kobiety są dużo prostsze od polityki, ekonomii, tego jak działa świat więc jak to się ogarnia plus minus, to relacje z kobietami robią się banalne.

Obyś się nigdy nie zdziwił ;)

 

Nie życzę tego, bo jak wiesz, dobrze Ci życzę. Ale po parunastu latach małżeństwa nie mogę się z powyższym zgodzić.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, doler napisał(a):

 

Strussprawa 1 pisze jak agent amerykanski albo ukrainski. Nikt nie bedzie w Polsce umieral za Ukraine i ich interesy. Bestia z zachodu bedzie sie dwoic i troic zeby wciagnac w prowokacje dlatego spodziewajmy sie czegos naglego w najbliszym czasie ale prawdopodbnie bedzie to false flage. Poza tym winowajca wojny na Ukrainie jest USA przez zachlannosc na wciagnecie kolejnego kraju do NATO i UE. Tylko i wylaczenie z tego powodu jest tam wojna.

A ja myślałem, że jestem agentem propolskim, ponieważ chciałbym by Polska nie weszła w PRL 2.0. 
Jeśli naprawdę sądzisz, że chodzi o samą Ukrainę, to... nie wiem, brawo.

Akurat zaatakowała dzika bestia ze wschodu z reżimu moskiewskiego gdzie ludzie żyją jak gówno, ale się cieszą, bo żyją w imperium:
UdAhgSl.jpeg
wHuafL1.jpeg

Żeby dołączyć do NATO, to kraj, który chce dołączyć musi sam, z własnej nieprzymuszonej woli (obywatele wybierają) muszą złożyć podanie. W przypadku Polski było to wręcz dręczenie Ameryki byśmy mogli dołączyć do NATO. Winowajcą jest Rosja i winni są temu, że mają tak gówniane imperium i soft power, że każdy chce od nich uciekać.

 

Wiem, że nie potrafisz po angielsku, ale polecam ci ten filmik:





kolejka-do-zycia-w-unii-vs-zycia-w-rosji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jaka ten gosc moze miec motywacje aby tu z nami o ukrach pisac . No przeciez nie o szekle chodzi . Chlop tak w przerwach pomiedzy kodowaniem dla relaksu tu i pewnie jeszcze w kilku innych miejscach sie udziela . Taki z niego coorva patriota jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Jakoś to przegapiłem ;)

 

Jak by to ująć.. Jak nazwać kogoś, kto akceptuje, iż na jego terenie, tj. tzw. sojusznika "hegemon" dopuszcza się  praktyk, które są oficjalnie (surowo) penalizowane na terenie hegemona? ;) I rąk sobie hegemon oficjalnie nie brudzi?

 

Mafijny cyngiel najniższego sortu czy najtańsza prostytutka za bilet na pociąg i Marlboro?

 

Gdy sam się nie szanujesz nie licz, że otrzymasz szacunek od innych.

 

Albo, jak to ujął kanonik w "Narrenturm" Sapkowskiego: największą pretensją do Judasza nie powinno być, że sprzedał naszego Pana. Tylko to, że zrobił to za tanio ;)

 

No tak, trochę takie nie bardzo, no ale wiadomo. Wielkim można więcej. ;) Wszak Ameryka jest i była większa od Rosji, to można jej więcej. Tak jak Rosja mogła i miała święte prawo zaatakować Ukrainę i robić tam co się jej żywnie podoba, tak i w Polsce USA może robić co jej się podoba, jako że byliśmy byłym wasalem ZSRR, który sromotnie przegrał wojnę i następnie pozostaliśmy bez pana

 

Tak, specjalnie stosuję ten sam chwyt by pokazać jak to dziwacznie brzmi. :D Lecz nie wykluczam, że w tamtym czasie takie mapy mentalne mieli nasi politycy i tym samym się kierowali w kwestii obronności państwa pozostając tą kwestię Amerykanom... I teraz... No tak, na szybko trzeba kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Obliteraror napisał(a):

Obyś się nigdy nie zdziwił ;)

 

Nie życzę tego, bo jak wiesz, dobrze Ci życzę. Ale po parunastu latach małżeństwa nie mogę się z powyższym zgodzić.

 

Miałem takie myśli ostatnio, że może tak więcej poświęcić czasu swojej kobiecie niż rozmowom na forum i generalnie przebywaniu w internecie (tj. w czasie wolnym po pracy).

 

Fakt, jest to trudne (żartowałem z tym, że banalne, bo wychodzą potem trudne rzeczy jak różne zdania itd.). Szczególnie w temacie planów życiowych, kiedy dziecko (ja chcę, ona jeszcze nie) i mnóstwa takich. Za bardzo się wyluzowałem w temacie by rzucać takie proste tezy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Wszyscy mają piać według jednej narracji - w domyśle na tym forum. Inaczej są skończeni, o to chodzi? Zapewne masz rację. 

Pełna zgoda. Jednak widziałem screeny z portalu X. Coś Ci to mówi? Jesteś skończony tutaj. Przykro mi. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.