Skocz do zawartości

A myśleliście, że w Polsce wielkiej i katolickiej nie ma eutanazji, jest i to bez zgody pacjenta, bez zgody rodziny, bez wyroku sądu - arbitralna decyzja komisji konowałów


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

https://espresso.com.pl/mlody-ukrainski-lekarz-z-zarzutem-zabojstwa-pacjenta/

 

Podsumowując, doktore wyjął wtyczkę pacjentowi po operacji, ale sprawa wypłynęła tylko dlatego, że wtyczkę wyjął nim szpitalna wierchuszka jednomyślnie zadecydowała, żeby pacjenta ubić. Wierchuszka zwana jakżeby inaczej wewnętrzną komisją szpitala. Sprawa się rypła bo w całym szpitalu znalazł się jeden lekarz z sumieniem i jeden dziennikarz, który to opisał.

 

Jak widzicie, nasi dzielni medycy mogą was komisyjnie odłączyć od aparatury "bo prognozowali śmiertelność xD" i nikt się o tym nie dowie.

 

27-letni Andrii K., rezydent z Ukrainy specjalizujący się w anestezjologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, został aresztowany pod zarzutem zabójstwa pacjenta. Zdarzenie, które miało miejsce na początku stycznia 2024 roku, wywołało kontrowersje w szpitalu i społeczności medycznej. Całą sprawę opisał Zbigniew Borek na łamach Tygodnika Polityk

Decyzja młodego lekarza Andriia K., pochodzącego z Ukrainy i specjalizującego się w anestezjologii, o odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie 86-letniego pacjenta, wywołała lawinę kontrowersji w środowisku medycznym i społeczności Gorzowa. Mimo że decyzja ta została poparta przez wewnętrzną komisję szpitala, która uznała ją za właściwą, to Andrii K. został aresztowany pod zarzutem zabójstwa.

 

Do zdarzenia doszło na początku stycznia 2024 roku w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Andrii K. podjął decyzję o odłączeniu pacjenta od aparatury podtrzymującej życie, po operacji usunięcia jelita cienkiego. Mężczyzna miał niewielkie szanse na przeżycie, a prognozowana śmiertelność wynosiła ponad 90%. Według relacji lekarzy, pacjent był w praktyce już martwy, a Andrii K. uzasadnił swoją decyzję o braku resuscytacji humanitarnymi względami i unikaniem uporczywej terapii.

Inny lekarz zgłosił sprawę do prokuratury

Mimo pozytywnego wyniku pracy komisji szpitalnej, inny lekarz zgłosił sprawę do prokuratury, twierdząc, że doszło do zabójstwa. Po długim dochodzeniu prokuratura zdecydowała o tymczasowym aresztowaniu Andriia K., który ma spędzić za kratkami przynajmniej trzy miesiące. Zarzuty te spotkały się z oburzeniem personelu medycznego, który bronił kompetencji i decyzji Andriia K.

 

Mimo że zarząd szpitala podkreślił, że nie było błędu w sztuce medycznej, wskazał na pewne niedociągnięcia organizacyjne, takie jak samodzielność decyzji lekarza bez konsultacji z konsylium. Wszystko to sprawiło, że sprawa nabrała dodatkowego wymiaru z powodu potencjalnych uprzedzeń narodowościowych. Andrii K., będąc pochodzenia ukraińskiego, miał spotykać się z niechęcią ze strony innego rezydenta, co mogło wpłynąć na jego decyzję o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.

Szpital, starając się zachować transparentność, wydał oświadczenie zapewniające o współpracy z prokuraturą i transparentności w działaniach mających na celu wyjaśnienie sprawy. Wydarzenie to pozostanie tematem szerokiej debaty zarówno w środowisku medycznym, jak i społecznym.

 

 

No i ja się was pytam, gdzie ten wmawiany nam etos lekarza katolika, który walczy o pacjenta do ostatniego tchnienia?

 

Jak widać zgodnie ze sztuką medyczną, mogą was wysłać na tamten świat i twierdzą, że wszystko jest ok, a w tym kraju nawet nie ma legalnej eutanazji xD 

 

I tu nawet pacjent nie miał zaniku aktywności mózgu, zwyczajnie był stary i doktory rokowali, że ma mniej niż 10% szans na przeżycie. 

 

W każdym cywilizowanym kraju pacjent sam decyduje przed zabiegiem czy w razie komplikacji można go odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Jeśli zdarzenie było nagłe, decyduje rodzina, jeśli nie ma zgodności w rodzinie to decyduje sąd.

 

W PL, ubój pacjenta jest zgodny ze sztuką medyczną, jak jest stary i ma małe szanse na przeżycie xD

 

A jak nikt z grona doktorów, nie wyniesie informacji na zewnątrz, to zostaniecie zutylizowani i nikt się o tym nie dowie ;)

 

 

  • Like 6
  • Smutny 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na A myśleliście, że w Polsce wielkiej i katolickiej nie ma eutanazji, jest i to bez zgody pacjenta, bez zgody rodziny, bez wyroku sądu - arbitralna decyzja komisji konowałów

Rasistowski artykuł piętnujący pochodzenie lekarza.

Powinno być napisane lekarz pracujący w POLSKIM szpitalu (analogicznie jak w anglosaskiej prasie pisze się "nazistowskie obozy zagłady w Polsce").

Nie rozumiem dlaczego w artykule piętnuje się człowieka, dzięki któremu bomby nie spadajo.

Przecież to nie ma żadnego znaczenia, że uśmiercił Polaka?

Przecież Polacy też gwałco, zabijajo, kradno, mordujo, pijo, żony bio więc po co ta rasistowska uwaga?

Przecież Polacy sami wybrali, że zamiast kasy na służbę zdrowia, swoje emerytury etc. zadłużyli się na pokolenia na kupno wojskowego szrotu z Ameryki i kupowanie z zachodu ropy i gazu po zawyżonych cenach.

Więc nie narzekajcie.

Sprawna i szybka obsługa w szpitalach to jest to, a dzięki masowej emigracji zapełnimy wakujące wakaty więc na co narzekać?

 

Dodatkowo przecież czekają na Nędzymorze świetne interesy jakie zrobi na odbudowie Ukrainy bo przecież dostaniemy najlepsze tereny do odbudowy nieprawdaż?

 

Odbudowa-terenow-Ukrainy-01-1200x1200.pn

 

Plotki mówią, że poza Donbasem, w zamian za pomoc, Ukraińcy mają nam też dać Krym do odbudowy XD 

 

PS Jeśli facet jest Ukraińcem to jest 90% szans że nie jest katolikiem. Katolicy na Ukrainie to jakieś 8-10% populacji wliczając w to tę ich cerkiew unicką.

PS 2 I to raczej fake news nie jest skoro lewacka gazeta o tym pisze:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2254067,1,ukrainski-lekarz-z-zarzutem-zabojstwa-co-sie-zdarzylo-w-gorzowskim-szpitalu.read

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda ale ja nie odnosiłem się do narodowości lekarza, bo ona nie ma znaczenia.

 

Sam fakt, że w tym kraju mogą ci skrócić żywot, bo tak komisja w szpitalu postanowi jest szokujący.

 

Zwróć uwagę, że niby ukraiński lekarz wtyczkę wyciągnąć, ale polscy też to chcieli zrobić tylko jeszcze nie zdążyli pieczątki przybić, mówiąc w uproszczeniu.

 

 

I powtarzam, w cywilizowanym kraju jeśli pacjent przed zabiegiem jest w pełni władz umysłowych, sam decyduje podpisując lub nie odpowiednie oświadczenie co zrobić w razie poważnych komplikacji.

 

Jeśli sytuacja wynikła ze zdarzenia nagłego decyduje rodzina/ opiekun prawny po wysłuchaniu opinii lekarza, który dodatkowo im zaleci, żeby przed podjęciem decyzji skonsultowali się z innym lekarzem, który potwierdzi lub nie jego opinię.

 

Jeśli nie ma zgodności w rodzinie, decyzję podejmuje sąd.

 

 

A tu masz grupę konowałów, którzy stwierdzą komisyjnie, stary dziad, mniej niż 10%, trzeba odpiąć.

 

Wiesz jakie to stwarza pole do nadużyć?

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red prawdy się nie dowiemy niestety, ale współczesne leczenie, co poznałem na własnej skórze i skórze moich bliskich (ciotka leczona paracetamolem na raka, oczywiście już martwa) to i bez takich akcji ryzyko. Mojej seniorce w rodzinie wykryli wadę serca 20 lat temu. Lekarz pierdolił, żeby sprawy swoje pozałatwiała, bo długo nie pożyje. Dzisiaj kobiecina już prawie 90 lat i dalej się kręci.

 

To, co się odpierdala z ludźmi, z tym całym gówno społeczeństwem to już od dawna nieśmieszny żart.

 

Z tego wynika, że mogą właściwie każde schorzenie wziąć i powiedzieć, nie leczymy, humanitarnie będzie odjebać pacjenta i zwolnić łóżko dla jakiegoś bogola, co więcej zapłaci. To tego typu narracja. Dystopia na pełnej kurwie. Zgadzam się z Mosze Redem w tej materii. Wystarczy zwodnicza narracja, żeby wszystko przyklepać i każdemu, bez żadnych kontroli.

 

I tak na marginesie. Niczego się tak w życiu nie boję, jak katolickich dogmatów cierpiętniczych. Piekło na ziemi.

Edytowane przez mac
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mosze Red napisał(a):

@niemlodyjoda ale ja nie odnosiłem się do narodowości lekarza, bo ona nie ma znaczenia.

 

Ale ja się z Tobą zgadzam co napisałeś po prostu ironicznie odpisałem, że nasz kraj zamienił się w cyrk i burdel na kółkach z którego pozostaje już się tylko śmiać :D 

Stąd mój komentarz :) 

Mnie po prostu bawi, że media nagle przestawiły wajchę i podają narodowość :D 

A że jako szary ludek mam 0 mocy sprawczej nad tym wszystkim już się tylko po prostu śmieję :D 

Z bzdur które pieprzą media, politycy i ludzie.

Jako że mogę sobie palcem w bucie pokiwać to tylko śmiech pozostał :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał(a):

@ManOfGod mogło to mieć znaczenie, ale nie musiało.

 

 

Ja się np. zastanawiam czy nie było tak, że "młodego" podpuścili żeby ręce umyć.

Jakkolwiek było człowieka (tego co nie żyje) szkoda.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd przestałem chodzić po lekarzach związanych z głównym nurtem medycyny moje zdrowie na tym zyskało diametralnie. Z jednej choroby potrafili mnie wpędzić w inną. Oczywiście nie widząc pewnych zależności widocznych gołym okiem dla zwykłego śmiertelnika.

 

Nie dziwne, że mówią o nich chamy w kitlach, a ci bardziej radykalni nazywają ich nawet mordercami w kitlach.

 

Co do samej narodowości owego lekarza, to dzięki jego brawurowej akcji w gorzowskim szpitalu, która poprzedzona była przenosinami do naszego kraju, bomby na nas nie spadają, a ruskie czołgi nie stoją na naszych ulicach. Powinno się mu postawić pomnik i nazwać kilka ulic jego imieniem. Sprawę powinno się wyciszyć jak w przypadku rakiety co zabiła kilku naszych obywateli, a najlepiej przykryć jakąś... gaśnicą???

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendycy, konowały, kalekarze... To jest jak sekta satanistyczna, takie tam bohemian grove, ze statusem hollywoodzkiego Marlona Brando, gdzie baby klękają i muszą przynieść łapówkę w zębach, żeby nie zostać potraktowanym gorzej niż gówno.  Ego tych ludzi i ich ogólny konstrukt psychiczny wypracowany latami nie różni się niczym od SS'mana który pilnuje żeby obóz rósł w siłę rękami roboli, a gdy już są bezużyteczni to wyłączamy wtyczke.

 

7 minut temu, bassfreak napisał(a):

Pomijając pochodzenie lekarza każdy wie że 80 procent lekarzy nie powinno wykonywać zawodu bo to kaci i sprzedawczyki koncernów. 

 

No ale trafiają się też spoko SSmani, na luzie, ale to na pewno nie jest 20%, może z 5%.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije tego co wyrabiano w dobie najstraszliwszej pandemii.

 

Duża część lekarzy brała udział w tym przedstawieniu poprzez nabijanie plandemicznych statystyk, oczywiście nie  robiła tego za darmo.

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/9-mld-zlotych-na-dodatki-covidowe.html

 

Część lekarzy wystraszyła się wirusa o wskaźniku  śmiertelności niższej niż sezonowa grypa i nie leczyła wcale lub leczyła po omacku, zdalnie.

 

Szpitale były puste, włącznie z oddziałami zakaźnymi co wykazałem w poniższym temacie:

 

 

 

A prawdziwych lekarzy prześladują izby lekarskie. Za to, że leczyli pacjentów. Ale o tym nie dobra mówić. Są nagrania na yt, można sobie pooglądać jak wygląda ta procedura.

 

Oczywiście członkowie izb lekarskich przeważnie znajdują się w konflikcie interesów z bigpharmą.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alejandro Sosa napisał(a):

 

No ale trafiają się też spoko SSmani, na luzie, ale to na pewno nie jest 20%, może z 5%.

Lekarze powinny leczyć holistycznie a nie przypisywać recepty na frykasy które na dłuższą metę powodują inne choroby i tylko maskują objawy.

 

Np mało kto o tym wie że statyny mogą dorpowadzić do cukrzycy XDDDDD 

 

90% chorób można wyleczyć stylem życia i odpowiednią wiedzą.

 

Lekarz powinien by potrzebny jako rzemieślnik czyli chirurg, laryngolog czy stomatolog.

 

A nie endokrynolog który na hashimoto wpierdoli ci receptę na euthyrox i się pierdol.

 

Takie sprzedawczyki mamony do utylizacji się nadają.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bassfreak napisał(a):

Lekarze powinny leczyć holistycznie a nie przypisywać recepty na frykasy które na dłuższą metę powodują inne choroby i tylko maskują objawy.

 

Dokładnie, wszystko ładnie pięknie, dlatego dziwi mnie, że sam łykasz takie pyszne cukierki jak finasteryd, w jakimś innym temacie pisząc jak by to było super przebadane bez uboków, które ma rzekomo tylko 5%. Masz tu niezły rozjazd w postrzeganiu mendycyny! Pamiętaj, że dietetyka, kosmetologia to odnogi medycyny i pryncypia są te same.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alejandro Sosa

 

Ja nie potrzebuje fina, napisałem po prostu komuś kto pytal o łysienie bo to jest 1 rzecz która powinno się zastosować.

 

Jednak wychodzą badania że łysienie nie jest stricte powiązane tylko z DHT lecz z pewnym dysbalansem innych hormonów.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota lekarza lub brak znajomości procedur. To drugie, chyba bardziej przeraża. 

Dziwi mnie Wasza ekscytacja. Sytuacja ta wyszła na jaw przez działanie lekarza - odłączył od aparatury.

W 95% takich przypadków po prostu nie podejmuje się działań przedłużających życie pacjenta. Nie rozpocznie się aktywnej resuscytacji. Lub poda się środki pozwalające na bezbolesną śmierć. Dokumentacje się ominie.

Nie mi oceniać, czy to dobre, czy złe. Czasem sztuczne podtrzymywanie człowieka nie ma sensu. 

Wniosek taki, że zaniechanie łatwiej ukryć niż działanie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bassfreak napisał(a):

@Alejandro Sosa

 

Ja nie potrzebuje fina, napisałem po prostu komuś kto pytal o łysienie bo to jest 1 rzecz która powinno się zastosować.

 

Jednak wychodzą badania że łysienie nie jest stricte powiązane tylko z datą lecz z pewnym dysbalansem innych hormonów.

 

Nie zaprzeczasz tutaj sam sobie, w ogóle komukolwiek proponując branie tego gówna? W kontekście tego jak postrzegasz te mendy lekarskie i jak przypisują farmaceutyki nie patrząc na długoterminowe spustoszenie w organizmach używanie słowa "powinno" jest delikatnie mówiąc faux pa. 

 

Wiesz, jak widzę jak jest promowany fin dla dzieciaków/nastolatków z jakimiś mikro zakolami w internecie to kurwa mać... nóż się w kieszeni otwiera. Dla mnie obniżanie DHT i fin to kolejny scam jakiś depopulacyjno kastrujący. Dorzuć do tego blackpill/looxmaxing i masz odsianą kolejną grupę młodych mężczyzn z tegoż pierdolonego poletka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bassfreak napisał(a):

Lekarze powinny leczyć holistycznie a nie przypisywać recepty na frykasy które na dłuższą metę powodują inne choroby i tylko maskują objawy.

Trzeba niestety mieć swój rozum.

Wydaje mi się że nawet jakby się jakiś porządny lekarz znalazł i postąpił inaczej niż standard leczenia, pacjentowi by się pogorszyło i zechciał się procesować to lekarz miałby duże problemy. Taki system bliskowschodni gdzie tylko patrza jak wyłudzić odszkodowanie bardzo dobrze prosperujący za wielka woda. Także cieszę się że nie jestem na ich miejscu w tych czasach.

10 minut temu, Alejandro Sosa napisał(a):

Dla mnie obniżanie DHT i fin to kolejny scam jakiś depopulacyjno kastrujący.

No ale zakola to no-go dla kobiet (dzisiejszych czy zawsze? W jaskini bylo w glowe zimno i taki samiec byl ciagle przeziebiony?). Myślisz że to jakieś sprzężenie zwrotne medialno-farmaceutyczne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alejandro Sosa

 

Sa inne sposoby na łysienie ale kosztowne i nie łatwo dostępne w pl np peptydy anty androgenowe które aplikujesz na skalp i one tam zostają nie są ustrojowe jak fin.

 

Odsyłam na kanał more plates more dates, Gościu ma całe protokoły any łysieniowe.

 

Co do fina dawanie go małotaom to nie jest dobry pomysł ja z reguły mówię o 25 plus ludziach.

 

Fin to jest ostatnia deska ratunku o tak powiem, jak masz czas i kasę to szukać i się edukować.

 

Trycholog z reguły gówno pomoże chyba że trafisz na bardzo dobrego.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Przemysław napisał(a):

się procesować to lekarz miałby duże problemy

Przecież to jest kasta świętych krów coś jak batmani, więc nie do końca wiem o czym piszesz. U mnie w okolicy lekarz pogotowia w święta naj...y do zawału przyjechał z karetką. Rodzina zadzwoniła po psy i wyszło tak, że konował też niby miał " zawał" , stąd jego zataczanie się.🤯

 

Godzinę temu, Scorsky napisał(a):

wypadek złego słowa nie powiem,

Bo jesteś młody. Dla nich osoba 55 + to zło konieczne. Wypisać receptę, wziąć hajs za wizytę i prowizję od big pharmy i sayonara.

 

 

2 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Sprawna i szybka obsługa w szpitalach to jest to, a dzięki masowej emigracji zapełnimy wakujące wakaty więc na co narzekać?

I liczba chorych spadnie.

 

Przypomniałeś mi dowcip o młodym adwokacie co kancelarie po ojcu przejął.😉

 

 

2 godziny temu, Mosze Red napisał(a):

27-letni Andrii K., rezydent z Ukrainy specjalizujący się w anestezjologii

Trochę młody jak na specjalistę.🤔

Ale u nich z dyplomami uczelni medycznych jest chyba podobnie jak z PJ.🤔

 

2 godziny temu, Mosze Red napisał(a):

A tu masz grupę konowałów, którzy stwierdzą komisyjnie, stary dziad, mniej niż 10%, trzeba odpiąć

Ciekawe jakie są wytyczne/ prognozy, którymi się sugerują obliczając szansę na przeżycie. 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kiroviets napisał(a):

Ciekawe jakie są wytyczne/ prognozy, którymi się sugerują obliczając szansę na przeżycie. 

 

Od wysokości łapówki odejmuje się wiek pacjenta podniesiony do kwadratu i ten wynik dzieli przez sto i taki jest procent szans na przeżycie. 😊

 

[oczywiście żart - podszyty prawdą lub niekoniecznie :P]

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kiroviets napisał(a):

Ciekawe jakie są wytyczne/ prognozy, którymi się sugerują obliczając szansę na przeżycie. 

Rzut monetą. Orzeł nie żyjesz. Reszka żyjesz do kolejnego rzutu monetą. Papier później przyjmie każdy procent.

  • Like 2
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.