Skocz do zawartości

Top 10 Best off - książka samca, która zmieniła jego życie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bracia tak jak w temacie. Proszę o tytuły książek, które każdy samiec powinien przeczytać zanim wyciągnie kopyta.  Różne gatunki, różne tematy.

Chodzi mi o taką literaturę, która zmieniła wasze postrzeganie na świat, która sprawiła, że trawa stała się bardziej zielona a słońce niebieskie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementarz. Tekst: Ala ma kota. Parę lat pózniej okazało się, że Ala ma pierdolca nie kota. A inna Ala z kotem to czarownica. I tak zakończyłem przygodę z literaturą. Co nie oznacza, że nie umiem czytać. Co nie Krzysiu?

Edytowane przez zuckerfrei
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam "Ojca Chrzestnego" wraz z kontynuacją serii (już nie Puzo był autorem). Od siebie dodam, że warto przeczytać "Akwarium" Suworowa. Nie ze względu na fascynację zimną wojną czy bycia szpiegiem. Są tam zawarte ciekawe aspekty psychologiczne, mianowicie o wierze w siebie, kształceniu umysłu i przekraczania granic. Gdzieś we wcześniejszym poście pisałem o strachu przed upadnięciem z krzesła. Inną ciekawą poradą, którą stosuje w życiu jest patrzenie się w oczy. Robi to niesamowite wrażenie na rozmówcy. Jedną z porad było: Gdy nie wytrzymujesz patrzenia wzroku z rozmówcą to idź do zoo ćwiczyć na zwierzętach. Proste i skuteczne. Nie jakieś tam farmazony typu jak w 3 dni wytrzymać żelazne spojrzenie etc.

Najciekawszą rzeczą było to, że tymi szpiegami-agentami byli ludzie pochodzący tak  naprawdę znikąd. Postawili sobie cel i zostali wyszkoleni.

Edytowane przez I_am_the_Senate
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, I_am_the_Senate said:

 Najlepszą poradą było: Gdy nie wytrzymujesz patrzenia wzroku z rozmówcą to idź do zoo ćwiczyć na zwierzętach. Proste i skuteczne. Nie jakieś tam farmazony typu jak w 3 dni wytrzymać żelazne spojrzenie etc

ZOO a co jak zwierzaki nie są zainteresowane patrzeniem w oczy, ponieważ np.  Są zajęte lizaniem jajek albo nic nie robieniem (deprecha związana z siedzeniem w klatce).

Wtedy choćbym nie wiem jak byś się patrzył – nic z tego trening o kant dupy.

 

Takie tam rozmyślenia.

 

Kobietopedia

Stosunkowo Dobry

No More Mr Nice Guy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś książki, które nie są książkami typu nlp w 21 dni czy tez od zera do bohatera w 20 minut tylko literatura popularna. Czytałem swojego czasu książkę o Janie Zumbachu i żałuję, że nie mamy faceta w swoich szeregach. Dupy, gorzoła, hajs... Do tego twardy, niezłomny i charakterny. Książkę polecam, "Zumbach ostatnia walka".

 

Edytowane przez Woytaz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało to zwierząt w zoo? Najwyżej przyjdziesz innym razem. Przyznam, że jeszcze tego nie sprawdzałem, bo nie byłem w zoo. Jednak gdy idę i widzę psy w ogródkach zawsze staram się patrzeć im w oczy. To akurat nie jest trudne. Zauważyłem, że często nie zaczynają szczekać dopóki nie opuścisz wzorku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl książek Terrego Pratchetta "Świat Dysku". Dość spory, bo liczy 45 książek, ale połknąłem chyba w 3 miesiące. Świetne pióro, przednia rozrywka i ciekawe spojrzenie na współczesne problemy odbite przez krzywe zwierciadło fantazji, ale jakże nadal aktualne. Polecam serdecznie do poduchy i na deszczowe wieczory. Wiele różnych cyklów i stylów, więc każdy znajdzie coś dla siebie (kryminał, detektywistyczne, trochę gospodarka/ekonomia, przygody itd.). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, I_am_the_Senate napisał:

 Jednak gdy idę i widzę psy w ogródkach zawsze staram się patrzeć im w oczy. To akurat nie jest trudne. Zauważyłem, że często nie zaczynają szczekać dopóki nie opuścisz wzorku.

 Myślalem, że napiszesz, że kloca nie robią jak im się w oczy patrzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Woytaz napisał:

Myślalem, że napiszesz, że kloca nie robią jak im się w oczy patrzysz...

Haha, sprawdź to. Nie wiem czy masz psa, ale jak będzie chciał wyjść na spacer to nie wychodź, patrz mu w oczy i sprawdzaj czy nie popuści. Trochę zboczyliśmy z tematu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, I_am_the_Senate napisał:

Gdzieś we wcześniejszym poście pisałem o strachu przed upadnięciem z krzesła.

A czytałeś to? 

http://kontrateksty.pl/files/news/20080116110218.html

Sam trenowałem kiedyś bjj i wiem, że po każdym rzucie, czy powaleniu, upadało się przede wszystkim na bok pleców, ze wcześniejszym uderzeniem ręką w podłogę dla amortyzacji. Upadek na całe plecy często skutkował dusznościami, zachlysnieciem się powietrzem. My byliśmy trenowani by amortyzowac upadek, wypuszczać powietrze i pochylać głowę do klatki, by nie uderzyć potylicą, ale przeciętna osoba mogłaby sobie krzywdę zrobić.

 

Książki nie czytałem, więc nie wiem, jak dokładnie było to opisane, więc czekam ma Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Woytaz napisał:

literatura popularna.

Może nie jest to literatura popularna, powiedziałbym nawet, że bardzo ambitna, ale autor w swojej fabule opisuje pięknie mechanizmy funkcjonowania kobiet i ich sposób myślenia, mimochodem. Absolutnie nie mylić z gównianą adaptacją kinową znanego polskiego reżysera. Podkreślam też - to nie jest samcza literatura bezpośrednio traktująca o nierówności płci i o tym,co forum, ale świetna przygoda z literaturą.

 

"Panna Nikt" - Tomek Tryzna.

 

A typowo męskie książki, fantastyka - wszystko Adama Przechrzty, zwłaszcza "Wilczy Legion". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Top 10 Best off - książka samca, która zmieniła jego życie.

Podam po kolei 10. Nie będę hierarchizował. 

-"Atlas Zbuntowany", Ayn Rand

-"Ostatni Mesjasz" Peter Zapffe (audiobook eseja na yt)

- "Sztywny" Michał Gołkowski

- "Geniusz Żydów na rozum polski" Krzysztof Kłopotowski

- "Ekonomia w jednej lekcji" Henry Hazlitt

- "Dzieje bez dziejów" Jan Stachniuk

- Kobietopedia

- "Etyka protestancka i duch kapitalizmu" Max Weber

- "Istota Człowieczeństwa" Michael Gazzaniga

- R. Ziemkiewicz "Polactwo"

Ciężko tak w sumie określić co się lubi. W każdym różna treść i często inaczej wspomina się książkę w zależności od okresu, w którym się ją czytało. ;)

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.