Skocz do zawartości

Gessler vs Wojciechowska w Dzień Dobry TVN o mężczyznach i równouprawnieniu kobiet


Shuriken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamieszczam link do materiału wartego obejrzenia, trzeba trochę przecierpieć reklamy, jednak na tej stronie jest chyba najdłuższa wersja.

Jak pamiętam gdy oglądałem to pierwszy raz w internecie nagranie było jeszcze dłuższe, brakuje początku zanim pojawiła się Wojciechowska która doszła później. Czyli już istotne części wycieli z nagrania.

 

https://dziendobry.tvn.pl/a/gesslerw-polsce-kobiety-maja-prawie-ze-najlepiej-na-swiecie

 

W telewizji śniadaniowej Magda Gessler chciała poruszyć znany nam temat równouprawnienia w praktyce, uważa że w Polsce kobiety są traktowane niemal najlepiej na świecie a pozycja mężczyzn uległa pogorszeniu i należy im pomóc, na co oczywiście przybiegła wspaniała Martyna ze swoimi poglądami, by wspólnie z resztą osób w studiu wyprowadzić Gesslerową z „błędu”.  Zamiast niej w dyskusji miała uczestniczyć Agnieszka Woźniak-Starak, jednak „zupełnie przypadkiem” w studiu zjawiła się Wojciechowska chętna ją zastąpić.

 

Gessler jest jaka jest ale tutaj trochę zyskała w moich oczach (no chyba że to mogło być ustawione też całkiem możliwe).    

        

Temat jest dość stary, z 2016 roku,  nie wiem czy był już poruszany, pomyślałem że warto go wrzucić dlatego że jak widać nawet w świecie celebrytów ludzie zaczynają powoli dostrzegać co jest grane.

Jeśli wrzucam post w niewłaściwym miejscu to mnie poprawcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze gdy Pani Guzowska narzekała, że mnie zarabiała w boksie od mężczyzn. Szkoda że zapomniała wspomnieć, że bokser zarabia tyle, ile jest chętnych na oglądanie jego walk. 

 

Ile było oglądających walki Pani Guzowskiej, a ile walki Pana Adamka czy Pana Szpilki?

 

Ano właśnie... reszty nawet nie komentuję.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zastanowić do kogo programy typu - pierdoololo do jajecznicy i parówek ... kogo zapraszają i jakie tematy podejmują.

Programy, te nie ma co ukrywać są adresowane do kobiet, więc zaprasza się kobiece autorytety z różnych dziedzin. 

Tematyka jest nieprzypadkowa a jej zadaniem jest pranie łbów....ot co.

Jest fajnie i miło jak panie jednym głosem napierdalanie na straszny los kobiet w patriarchalnym świecie białych mężczyzn - no i oczywiście jak powinno być, co jest modne, jakie poglądy, no i oczywiście do tego multikulti wraz z poglądami politycznymi. 

To nic innego jak narzędzie manipulacji, na ogląda się jedną z drugą - i potem sobie wzajemnie opowiadają, kto był co mówił, a potem jest napierdalanie misia w domu....bo kicia rano słyszała w telewizji na wizji, w czasie rzeczywistym co i jak powinno być, bo to mówiła ...wiesz ta popularna i znana więc ona mósi mieć rację, bo wiesz...bo by jej do telewizora nie zaprosili a biedny miś musi się wpasować i podporządkować jak nie chce być zniszczonym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Podstawowa linia obrony przed propagandą to brak telewizora

Dlatego szanuję sobie, że mając telewizor odpalam tylko ze względu na mecze. Ewentualnie jak jest jakieś wydarzenie.

Z ex miałem pranie mózgu, bo co weekend u niej rano PNŚ, Dzień dobry TVN czy inne takie słodkie programy że aż głowa bolała. Jakie szczęście, że teraz wybieram co chcę i już nie muszę jaśnie hrabiny Wojciechowskiej oglądać. Ale Gessler mnie zaimponowała teraz. Zawsze była gdzieś nisko w hierarchi osobistości (nie, nie tam nisko:P)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona czasami włączy sobie TV rano jak jestem jeszcze w domu...

Właśnie ostatnio rozpoczęła rozmowę, że takiego szczucia na facetów to jeszcze nie widziała...

Kiedy by nie oglądała to poruszany jest temat rozwodów, alimentów, jak wyciągnąć kasę od byłych mężów, jak radzić sobie w sądzie podczas rozpraw, kiedy można założyć facetowi niebieską kartę....

Kiedyś było w TV w programie porannym sporo o gotowaniu i takie tematy ją interesowały, teraz twierdzi, że nie ma dla niej żadnych wartościowych treści...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poza Netflixem i HBO - GO nic nie ogladam, choć i to sporadycznie.

Telewizor spełnia u mnie rolę mebla.

Mam stary telewizor...i ostatnio natchnęło mnie by go zmienić....bo ten jest.... stary i ma ponad 10.... tylko po co? - no żeby mieć Smart TV, oglądać YouTube i Netfliksa, posłuchać radia internetowego. A warto ? - mam komputer, tablet....więc po co? Po chwili wahania doszedłem do wniosku, że może kupię nowy...jak ten się zepsuje... może. 

Telewizja to śmietnik...za który płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jako dzieciaka w czasie stanu wojennego zachwyciły tego typu (bo trochę inne graficznie były i "o" było przełącznikiem kanałów) nalepki na słupach:

6c507b5d3805e00e9c167772d5ad97e7.jpg

 

Nie do końca to rozumiałem, ale pomysł i przekaz mi się podobał.

W TV były tylko gadające głowy a na bajkę "wilk i zając" nie można się było doczekać :D

W sumie wiele się nie zmieniło, podobne pierdolenie, jest tylko więcej telewizorów kolorowych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dobry tema na audycję :) 

Żadnego wniosku w tym programie, chyba że to tylko fragment. Dla mnie tego typu narzekanie i skarżenie, że świat jest zły i traktuje kobiety niesprawiedliwie bez jakiejkolwiek chęci pokazania jak to naprawić czy zmienić, to zwykłe szczucie kobiet na mężczyzn i próby, coraz zresztą bardziej bezpardonowe, doprowadzenia mężczyzn do takiego poziomu wściekłości, żeby wreszcie wprost wytknąć im "wrodzoną" agresję jako potwierdzenie tego o czym próbuje się wszystkich przekonać.

 

Takie coś na zasadzie:

Pani pyta w tramwaju pewnego chłopaka:

-  Czy ty jesteś Chińczykiem?

- Nie, proszę pani nie jestem. - odpowiada chłopak z uśmiechem.

- Oj chyba jesteś - z przymrużonymi oczami stwierdza pani.

- Nie, naprawdę nie.

- Moim zdaniem - znów drąży kobieta - na pewno jesteś Chińczykiem.

- Proszę pani - mówi bardziej stanowczo chłopak - zdecydowanie nie jestem Chińczykiem.

- No to może ktoś w twojej rodzinie był Chińczykiem?

- Nie. - chłopak już lekko wściekły, cały tramwaj się przygląda, ludzie mają ubaw.

- Na pewno?

- Nie.

- Moim zdaniem tak, ale w ogóle to wydaje mi się, że jednak jesteś Chińczykiem.

- Dobra, ku...wa, jestem Chińczykiem - wybucha chłopak.

- Oooo, a nie wyglądasz - odpowiada zdziwiona kobieta.

 

Programowanie na wściekłość - prosty chwyt manipulacyjny. Masy społeczne nie widzą i dają się wodzić za nos i tańczą jak tylko im się zagra. A książki od historii nikt nie traktuje jak podpowiedzi, że to wszystko przecież już było...

Edytowane przez Stradi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Ktoś ogląda takie programy xD?

Jeśli oglądałem tv, to tylko programy typu Animal czy National, szkoda karmy na takie gowno.

 

Tyle że do końca się tego nie da uniknąć, zawsze jak jestem u kogoś z rodziny czy znajomych to zdarzy się że ktoś odpali te syfne programy i siłą rzeczy coś ci wleci do głowy.

Też od jakiegoś czasu nie oglądam TV szczególnie tych śniadaniówek,  ale są niestety tacy co to oglądają prawie codziennie i później powtarzają te głupoty po celebrytach z przekonaniem że mają racje, jak dyskutujesz z takim to tylko ręce się załamują, szczególnie z babami nie ma szans żeby coś przetłumaczyć.

 

10 godzin temu, Stradi napisał:

to zwykłe szczucie kobiet na mężczyzn i próby, coraz zresztą bardziej bezpardonowe, doprowadzenia mężczyzn do takiego poziomu wściekłości, żeby wreszcie wprost wytknąć im "wrodzoną" agresję jako potwierdzenie tego o czym próbuje się wszystkich przekonać.

 

Też mi się wydaje że te ciągłe nawijanie jak to kobiety nie są uciskane ma trochę charakter prowokacyjny, jak mężczyzna zareaguje negatywnie to wtedy można mu przypiąć jakąś łatke na potwierdzenie swoich teorii.           

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.