Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Martius777 napisał:

Co macie do żółtych napisów? Ten kolor jest dla osób niesłyszących i z problemami ze wzrokiem, żółty jest bardziej kontrastowy i stąd takie użycie, taki kolor napisów najczęściej używany jest w USA

Wiesz przecież, o co chodzi :) Nie o ułatwienia dostępu do widzów słabiej widzących, ale pewne stereotypowe (nie powiem) ujęcie "kontrowersyjnych" treści, chociażby na YT.

 

Teraz, wrotycz napisał:

Konkretnie?

Wrzuciłem powyżej wrzut z Twittera współautorki artykułu z Lancetu i jej dementi co do interpretacji teksu, który był tu przywoływany, jako nowa teoria spiskowa o skuteczności szczepionek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orybazy napisał:

Czytam:

"- Eksperymentalnym przestaje być lek, który zostaje zarejestrowany na poziomie krajowym i unijnym. Szczepionki przeciwko COVID, które stosujemy w Polsce, zostały zarejestrowane i dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej i w Polsce - mówi prof. Robert Flisiak, lekarz, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych."

 

Czyli tak kiedyś mieliśmy procedury, lata badań klinicznych na ograniczonej grupie płatnych wolontariuszy. Teraz dopuszczenie warunkowe, stempelek i już nie jest to terapia eksperymentalna

Szczepionkę na Ebolę wprowadzono na rynek w mniej niż 2 lata od rozpoczęcia badań więc bez przesady, nie zawsze trwało to dekady ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Obliteraror napisał:

Wiesz przecież, o co chodzi :) Nie o ułatwienia dostępu do widzów słabiej widzących, ale pewne stereotypowe (nie powiem) ujęcie "kontrowersyjnych" treści, chociażby na YT.

Rozumiem te stereotypy ale te krzywdzą docelową grupę. Dlaczego? Kolejny producent filmu zrezygnuje z żółtych napisów aby nie być kojarzonym z teoriami konspiracyjnymi a finalnie pokrzywdzona będzie osoba z wadą wzroku, może nie zobaczyć białych napisów i ma zero dostępu do informacji :) O to mi chodzi.

 

Ciekawostka - na świecie paradoksalnie najmniej napisów jest dla anglojęzycznych odbiorców. Szok? Znam niesłyszącego Amerykanina, był zasmucony widząc polskiego Netflixa, że ma napisy dla 99,99% filmów, dla anglojęzycznych dorwanie się do jakikolwiek napisów graniczy z cudem, jedynie mogą znaleźć głównie jak kupią filmy na dvd. Niektórzy muszą celowo kupić usługę w obcym języku gdzie dodawane są napisy po angielsku, paranoja :)

 

Wiem, że żółte napisy tak się kojarzą a nie powinny bo to jest celowa pomoc informacyjna i nie ma celu na oznaczanie treści konspiracyjnych :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Ale martwi, że tego typu brednie przedostają się do szerszej narracji, jak ta o procentowej skuteczności szczepionek.

 

Taka sama brednia jak 95% skuteczność.

 

Jedno i drugie to nieprawda, z tym, że twierdzenia farmaceutów to kłamstwa a twierdzenia czytelników artykułu to nieprawda wynikająca z niezrozumienia samego artykułu, w którym brak jest wyjaśnienia pojęć o których mowa (Jest różnica między nieprawdą a kłamstwem). Wyjaśnienie jest, i owszem, w dodatku, opublikowanym osobno, na trzeciej stronie. W dodatku równie niezrozumiale.

 

Z tego co w tym dodatku jest napisane wynika, że skuteczność, na poziomie ufności 0,95 (95%) wynosi od 52% - 89% w zależności od szczepionki, a  ryzyko  względne (w %) od 2% - 5%.

 

Wynika stąd też fakt, iż podane przez producentów skuteczności zostały zawyżone od 8% - 48%.

 

Czy producenci nie mają fachowców którzy potrafią liczyć czy podają zmanipulowane dane świadomie?

 

A to wszystko tylko i wyłącznie nomenklatura. Odpowiednie, medialne, nazywanie rzeczy innymi nazwami.

 

To jest taka sama manipulacja jak płciowa różnica płacowa na poziomie 23%. Tyle, że tą łatwiej wyłapać, bo  pojęcie średniej jest prostsze, jest podane wprost i łatwiejsze do weryfikacji. Danych podanych przez producentów, jak widać nikt nie był w stanie zweryfikować, skoro nawet fachowcy w tej dziedzinie, nie tylko nie zauważyli a ci co zauważyli nie potrafili tego opisać, musieli się podpierać dopiskami, które publikują po fakcie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Normik'78 said:

Szczepionkę na Ebolę wprowadzono na rynek w mniej niż 2 lata od rozpoczęcia badań więc bez przesady, nie zawsze trwało to dekady ...

Kto pisał o dekadach? Źródło o <2 latach poproszę.

Tutaj:

2014 początek badań klinicznych, 2019 zatwierdzenie czyli 5 lat. 

Druga 2015-2020 czyli też faza badań klinicznych (III faza wdrożenia) 5 lat.

W czasie epidemii 2014-2016 zaszczepiono i obserwowano 3537 osób.

 

Czyli nawet w Afryce nie robi się eksperymentów na milionach ludzi jak w Polsce. 

Szczególnie że ebola jest niebezpieczniejsza od grypy, śmiertelność na poziomie 40%.

 

https://www.cdc.gov/about/ebola/ebola-by-the-numbers.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Ebola_vaccine#rVSV-ZEBOV

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co widzę?

 

Na dzień 14 czerwca ministerialny raport informuje, że w Kaliszu  są 3 osoby zakażone,  a w otaczającym nasze miasto powiecie  0 (zero).

 

 Ani w Kaliszu ani w powiecie nikt nie zmarł z powodu covida. Na kwarantannie przebynwa w Kaliszu 73 osoby, a w powiecie 23

Zresztą w ciągu ostatniej doby w całej Polsce nikt nie zmarł z powodwu covida, a tylko jedna osoba z powodu covida i chorób współistniejących.

 

https://zyciekalisza.pl/artykul/kalisz-ostatnia-wirusowa/1184521.amp

 

Dlaczego wciąż trwa cyrk i straszenie, nakazywanie noszenia maseczek, nadal jest utrudniony dostęp do leczenia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orybazy napisał:

Kto pisał o dekadach? Źródło o <2 latach poproszę.

Tutaj:

2014 początek badań klinicznych, 2019 zatwierdzenie czyli 5 lat. 

Druga 2015-2020 czyli też faza badań klinicznych (III faza wdrożenia) 5 lat.

W czasie epidemii 2014-2016 zaszczepiono i obserwowano 3537 osób.

 

Czyli nawet w Afryce nie robi się eksperymentów na milionach ludzi jak w Polsce. 

Szczególnie że ebola jest niebezpieczniejsza od grypy, śmiertelność na poziomie 40%.

 

https://www.cdc.gov/about/ebola/ebola-by-the-numbers.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Ebola_vaccine#rVSV-ZEBOV


Żeby już nie wspomnieć o wielu latach poprzednich gdzie nad tym wirusem pracowano na różne sposoby i raczej dlatego praca nad samą tą właśnie szczepionką - bo zapewne były inne, mniej udane próby we wcześniejszych latach- trwała tylko tyle.
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Martius777 said:

Dlaczego wciąż trwa cyrk i straszenie, nakazywanie noszenia maseczek, nadal jest utrudniony dostęp do leczenia?

Bo wirus tylko się przyczaił i czeka jak wyluzujemy obostrzenia. Nie nosiłeś maski w sierpniu na plaży, to się nie dziw że we wrześniu wirus znowu uderzył. 

3 minutes ago, Vishkah said:

Żeby już nie wspomnieć o wielu latach poprzednich gdzie nad tym wirusem pracowano na różne sposoby i raczej dlatego praca nad samą tą właśnie szczepionką - bo zapewne były inne, mniej udane próby we wcześniejszych latach- trwała tylko tyle.

Na grypę też już były szczepionki, tylko innego rodzaju i ciężko było trafić we właściwy szczep.

Sam myślałem kiedyś czy się na grypę zaszczepić ale rozmawiałem z osobą (z branży medycznej) która się zaszczepiła, pół roku cherlała i twierdziła że już lepiej grypę przejść niż pół roku po szczepionce chorować. To była normalna szczepionka, osłabione wirusy nie terapia genowa.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orybazy napisał:

Bo wirus tylko się przyczaił i czeka jak wyluzujemy obostrzenia. Nie nosiłeś maski w sierpniu na plaży, to się nie dziw że we wrześniu wirus znowu uderzył. 

Śmieszy mnie to, że od dwóch tygodni ludzi grupuje się multum, setki jak nie tysiące razy więcej niż w trakcie największych wzrostów. Kluby otwarte, puby otwarte, wszyscy żyją pełna piersią ale wirus tak jakoś się nie roznosi. Śmieszą mnie ludzie, którzy nie widzą tej ściemy. Jeszcze pół roku temu można było wierzyć mediom i politykom ale teraz? Proszę was. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Jonash said:

Śmieszą mnie ludzie, którzy nie widzą tej ściemy. Jeszcze pół roku temu można było wierzyć mediom i politykom ale teraz? Proszę was. 

Mnie za dowód ściemy wystarczały panie-terminatory z kas w hipermarketach. Kawałek pleksy i wirus niby drogą kropelkową się rozprzestrzeniający nie przenosił się.

W pracy w biurze 25m2 na 4 osoby kawałek pleksy i jeden Covidowiec nikogo nie pozarażał. 

2m od gościa przez 8h i nikt się nie zaraził. Jak co roku ktoś tam jakąś grypę złapie, poleży parę dni i wraca do pracy. 

Rok jak każdy inny, tyle że babcia zmarła bo karetka nie mogła przyjechać (stały pod szpitalem z Covidowcami) i gdy po godzinach przysłali śmigłowiec było i tak za późno.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej tej koronaściemy nie kupuję ale w moim środowisku w zasadzie zostałem sam niezaszczepiony i jeden mój pracownik który ma odrobinę intuicji. Cała reszta już po szprycy i co ciekawe obserwuje sobie tych ludzi i tak jakby wkradła się w nich taka niczym nieuzasadniona euforia. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Shit test odbiłem rozwodem said:

Ja dalej tej koronaściemy nie kupuję ale w moim środowisku w zasadzie zostałem sam niezaszczepiony i jeden mój pracownik który ma odrobinę intuicji. Cała reszta już po szprycy i co ciekawe obserwuje sobie tych ludzi i tak jakby wkradła się w nich taka niczym nieuzasadniona euforia. 

U mnie podobnie, firma zbiera już po cichu kwity na "niezaszczepionych". Jako jedyny odmówiłem podania ile osób z mojego zespołu jest nie/zaszczepionych. Na razie liczą parchatych, zobaczymy co dalej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orybazy napisał:

Kto pisał o dekadach? Źródło o <2 latach poproszę.

Tutaj:

2014 początek badań klinicznych, 2019 zatwierdzenie czyli 5 lat. 

Druga 2015-2020 czyli też faza badań klinicznych (III faza wdrożenia) 5 lat.

W czasie epidemii 2014-2016 zaszczepiono i obserwowano 3537 osób.

 

Czyli nawet w Afryce nie robi się eksperymentów na milionach ludzi jak w Polsce. 

 

Czyli te dramatyczne "lata prac" to w sumie kilka lat?

Dziesiątki naukowców powtarzają dzięki czemu można było szybko uzyskać szczepionkę przeciwko Covidowi jedni w to wierzą inni nie. "Naukowe" dyskusje dyletantów nie mają wartości poznawczej dlatego staram się w nich nie uczestniczyć.

Absurdalnym jest żądanie by zaszczepieni płacili za ewentualne skutki uboczne. Skoro wszystko odbywa się zgodnie z prawem, eksperyment medyczny to nie jest (to znaczy na forum BS pogląd jest inny ale umówmy się przeciętny obywatel nie będzie się kierować nieoficjalną opinią takiego czy innego towarzystwa tylko oficjalnymi zaleceniami), to ubezpieczony, postępujący z zaleceniami obywatel miałby bulić?

Żądanie na poziomie tego by  niezaszczepieni byli stygmatyzowani poprzez różnorakie zakazy- utrudnianie przemieszczania, zakaz uczestniczenia w koncertach itd. (choć tu akurat uważam, że organizator powinien mieć prawo decydowania kogo chce mieć u siebie na imprezie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Normik'78 said:

Czyli te dramatyczne "lata prac" to w sumie kilka lat?

Dalej czekam na źródło tych dwóch lat, i cytat o "dekadach". 

Pełny (od pomysłu do przemysłu) cykl wdrożenia nowej szczepionki to 10-15 lat:

https://www.health.ny.gov/prevention/immunization/vaccine_safety/science.htm

Tu masz fazy:

https://www.fda.gov/vaccines-blood-biologics/development-approval-process-cber/vaccine-development-101

 

Zakładając że było to już w fazie testów na ludziach gdy zaczął się Covid, trzecia faza to testy na tysiącach ochotników. Jak w przypadku szczepionki na ebola ta faza to 5 lat.

Mamy drugi rok III fazy testów na ludziach, koniec tej fazy 2023-25 (zależy który producent), potem ocena wyników przez takie FDA i decyzja czy można dopuścić do używania.

 

14 minutes ago, Normik'78 said:

Absurdalnym jest żądanie by zaszczepieni płacili za ewentualne skutki uboczne. Skoro wszystko odbywa się zgodnie z prawem, eksperyment medyczny to nie jest (to znaczy na forum BS pogląd jest inny ale umówmy się przeciętny obywatel nie będzie się kierować nieoficjalną opinią takiego czy innego towarzystwa tylko oficjalnymi zaleceniami), to ubezpieczony, postępujący z zaleceniami obywatel miałby bulić?

Mylisz przepisy ze sprawiedliwością. Forum BS jest specyficzne, tu większość myśli swoją głową, rozumie czym jest moralność, sprawiedliwość. 

Generalnie nie interesuje mnie opinia przeciętnego obywatela, łykającego propagandę rządową jak pelikan.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orybazy napisał:

 

 

Mylisz przepisy ze sprawiedliwością. Forum BS jest specyficzne, tu większość myśli swoją głową, rozumie czym jest moralność, sprawiedliwość. 

Generalnie nie interesuje mnie opinia przeciętnego obywatela, łykającego propagandę rządową jak pelikan.  

Czyli przeciętny Kowalski, taki szary Polak, który brał udział w finansowanym i wspieranym przez rząd i tysiące tęgich łbów z tytułami naukowymi programie szczepień, programie który nie jest wg prawa żadnym "eksperymentem medycznym" miałby płacić za ewentualne NOPy?

Bo co, bo użytkownik "Orybazy" na niszowym forum ma pogląd, że to jednak jego zdaniem jest eksperyment medyczny?

Idąc tym tokiem rozumowania, to każdy kto się nie zaszczepił nie powinien być leczony na Covid itd. Tym bardziej że tu szczepienie propagują nie randomy z forum tylko konkretni ludzie, z imienia, nazwiska, z jakimś dorobkiem.

Pisałeś o latach prac, używając zwrotu "dekady" celowo przejaskrawiłem twoją wypowiedź by podkreślić dramatyzm z jakim pisałeś o tych wszystkich latach. Owszem zazwyczaj trwa to10-15 lat ale bywało i krócej - dlaczego? Setki wypowiedzi naukowców to wyjaśniały, wyjaśniały też tok prac nad szczepionką na Covid,  bez sensu powtarzać to kolejny raz. Zresztą wałkowane to było już tyle razy i nikt nikogo nie przekonał.

 

 

Edytowane przez Normik'78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Normik'78 said:

Pisałeś o latach prac, używając zwrotu "dekady"

Kiedy proszę o cytat, bo nie kojarzę (może pominąłem)?

32 minutes ago, Normik'78 said:

Bo co, bo użytkownik "Orybazy" na niszowym forum ma pogląd, że to jednak jego zdaniem jest eksperyment medyczny?

Forum jest miejscem wymiany opinii.

Jeszcze w 2015 naczelna izba lekarska też uważała testy kliniczne za fazę eksperymentalną. Uważa też tak FDA, którą ci polinkowałem.

Teraz już się nie uważa, bo jest tymczasowe (na rok dopuszczenie) i gruba kasa do zrobienia.

32 minutes ago, Normik'78 said:

Idąc tym tokiem rozumowania, to każdy kto się nie zaszczepił nie powinien być leczony na Covid itd. Tym bardziej że tu szczepienie propagują nie randomy z forum tylko konkretni ludzie, z imienia, nazwiska, z jakimś dorobkiem.

Ehh autorytety, gdy gra idzie o grubą kasę to różne rzeczy ludzie popierają. Kiedyś lekarze reklamowali papierosy:

https://www.history.com/news/cigarette-ads-doctors-smoking-endorsement

Chcesz słuchać ludzi z dorobkiem idź się szczep, tylko łapy precz od innych i dzieci. 

32 minutes ago, Normik'78 said:

Zresztą wałkowane to było już tyle razy i nikt nikogo nie przekonał.

No właśnie każdy niech przeanalizuje argumenty.

Wyciągnie (lub nie) swój portfel, zaszczepi się i jeśli okaże się to złą decyzją niech płaci za skutki i pozywa lekarzy (autorytety), którzy mu to doradzali. 

 

Kampania z palącymi lekarzami w USA się skończyła, potem ludzie z rakiem płuc skarżyli (i wygrywali) procesy o odszkodowanie. 

W Polsce nie licz na to że post factum uzyskasz odszkodowanie od panów z rządu, oni tylko zalecenia WHO wdrażali ... .

35 minutes ago, Normik'78 said:

Czyli przeciętny Kowalski, taki szary Polak, który brał udział w finansowanym i wspieranym przez rząd i tysiące tęgich łbów z tytułami naukowymi programie szczepień, programie który nie jest wg prawa żadnym "eksperymentem medycznym" miałby płacić za ewentualne NOPy?

Tak a potem powinien pozywać państwo, że został oszukany że to jest sprawdzony specyfik. 

Edytowane przez Orybazy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Kiedy proszę o cytat, bo nie kojarzę (może pominąłem)?

 

 Moja wypowiedź do ciebie: 'Pisałeś o latach prac, używając zwrotu "dekady" celowo przejaskrawiłem twoją wypowiedź by podkreślić dramatyzm z jakim pisałeś'

 

Ty skróciłeś moją wypowiedź kierowaną do ciebie: "Pisałeś o latach prac, używając zwrotu dekady"

Obciąłeś moją wypowiedź tak by wynikało, że twierdzę, że użyłeś zwrotu "dekady", tymczasem z całej wypowiedzi wynika że to JA używam zwrotu "dekady" i wyjaśniam dlaczego w dalszej (też wyciętej przez ciebie) części.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Normik'78 said:

Pisałeś o latach prac, używając zwrotu "dekady" celowo przejaskrawiłem twoją wypowiedź by podkreślić dramatyzm z jakim pisałeś o tych wszystkich latach.

Aha, czyli z premedytacją przeinaczyłeś moją wypowiedź.

Rozumiem, że gdy mechanik ci mówi że naprawa będzie kosztować kilkaset złotych a potem chce tysięcy to mówisz "rozumiem to takie przejaskrawienie"?

2 minutes ago, Normik'78 said:

Ty skróciłeś moją wypowiedź kierowaną do ciebie: "Pisałeś o latach prac, używając zwrotu dekady"

Obciąłeś moją wypowiedź tak by wynikało, że twierdzę, że użyłeś zwrotu "dekady", tymczasem z całej wypowiedzi wynika że to JA używam zwrotu "dekady" i wyjaśniam dlaczego w dalszej (też wyciętej przez ciebie) części.

Tak, przepraszam. Odniosłem się u góry do tego.

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci covidianie tutaj na forum podpierają się tym, że eksperci i autorytety tak mówią, to nie mogą się mylić, to mnie pusty śmiech ogarnia. Moja siostra swego czasu robiła doktorat z chemii. Zajmowała się tłuszczami spożywczymi. To były czasy wojny margaryna vs masło. Nieraz wspominała, jak jeden czy drugi profesór czy inny docent robili badania wykazujące wyższość jednego nad drugim, w zależności jacy panowie(maslani albo margarynowi) odwiedzali "mędrca" z walizeczka. 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Normik'78 napisał:

Czyli te dramatyczne "lata prac" to w sumie kilka lat?

 

 

Żeby Ci odpowiedzieć - prosto, za wikipedią:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_Ebola

 

Historia odkrycia[edytuj | edytuj kod]

Odkryty w 1976 w czasie epidemii w Zairze (ognisko znajdowało się prawdopodobnie koło rzeki Ebola, dlatego też tak nazwano tego wirusa) i Sudanie (w Zairze wykazywał większą wirulencję i śmiertelność).

Szczepionka[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2008 doniesiono, że przeprowadzono pomyślne testy na małpach. Zwiększa to szansę odkrycia szczepionki skutecznej dla ludzi, nad którą naukowcy pracują od 2009 roku[11].

Opracowano wiele kandydatek na szczepionkę przeciwko wirusowi Ebola w dekadzie przed 2014, ale od października 2014 żadna nie została jeszcze zatwierdzona przez amerykańską Agencję Żywności i Leków do stosowania u ludzi[12][13].

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Normik'78 said:

Czyli przeciętny Kowalski, taki szary Polak, który brał udział w finansowanym i wspieranym przez rząd i tysiące tęgich łbów z tytułami naukowymi programie szczepień, programie który nie jest wg prawa żadnym "eksperymentem medycznym" miałby płacić za ewentualne NOPy?

 

Po pierwsze - i tak płaci. Rząd przyjął "na siebie", czyli na przeciętnego Kowalskiego, odpowiedzialność za NOPy po szczepieniach przeciwko covid.

 

1 hour ago, Normik'78 said:

programie który nie jest wg prawa żadnym "eksperymentem medycznym"

 

Właśnie, że jest.

 

Przypomnę tylko, że konstytucją daje wolność od eksperymentów medycznych.

Art. 39. Zasada wolności od eksperymentów

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.:

Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

 

 

Załącznik nr 1 do Opinii prawnej dotycząca szczepień przeciw COVID-19, w ramach Narodowego Programu Szczepień ogłoszonego przez Radę Ministrów.; 13.01.2021

Wnioski końcowe:

1. Szczepienia przeciw COVID-19, w ramach tzw. Narodowego Programu Szczepień, w świetle obowiązującego prawa, są eksperymentem medycznym na ludziach.

 

5. Obowiązujące prawo zezwala na udział w eksperymencie medycznym jedynie ściśle określonej grupie osób, i tylko w określonych sytuacjach, za ich uprzednią zgodą. W związku z tym brak podstaw prawnych do przeprowadzenia masowych szczepień dorosłej części społeczeństwa, w ramach tzw. Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, z wykorzystaniem szczepionek warunkowo i tymczasowo dopuszczonych do obrotu, pozostających w fazie badań klinicznych.

 

Komentarz Tygodnia: Prawo do wolności – poradnik

 

Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny; Rzeczpospolita 12.05.2021. Rzeczpospolita, a nie jakiś Fakt czy Superekspres czy inny Pudelek.

 

Helsinki Committee: Israel government, Pfizer lead illegal experiment on humans, Report; Jewish business Jan 18th, 2021. Nawet Źydzi się w tej sprawie zgadzają.

 

Ale zawsze możesz słuchać rzecznika prawa pacjenta, wg którego szczepienia przeciwko COVID19 nie są eksperymentem medycznym (15.05.2021?), operetkowej postaci, której słowa nic nie znaczą i nikogo nie obchodzą, bo jego zdanie nic nie znaczy. Zauważ, że takiego oświadczenia nie złożył minister zdrowia, ani nawet członek rządu, tym bardziej na piśmie, bo wtedy by takie oświadczenie miało jajka moc prawną. Skoro rząd Ani minister tego nie powiedzieli, tylko po czterech miesiącach od wybuchu afery zlecili to rzecznikowi.

 

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.