Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Rnext napisał:

Ale jak zwykle, wystarczy że Ci jacyś manipulanci z niby "anty-fejk-njusów" coś podłożą i już masz przestawioną ścieżkę myślową na "prawilną i jedynie słuszną".

 

Ale przeczytałeś całość tego tekstu, który linkowałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

Ale przeczytałeś całość tego tekstu, który linkowałem?

Owszem.

I debil by zauważył, że ideą artykułu jest sugerowanie fałszu interpretacji tych badań Lancetu, jeśli piszą coś takiego:

Quote

Autorzy tekstu z "The Lancet" wcale nie podważają podawanych w mediach danych o skuteczności szczepionek. Tłumaczą tylko, że do zdobycia pełnej wiedzy o działaniu poszczególnych preparatów warto stosować także drugą metodę analizowania ich skuteczności.

Czyli niniejszym potwierdzają, to czemu na pozór zaprzeczają. Skoro L wskazuje luki w metodologii, przez które wskaźniki są niższe, to znaczy że się zgadzają z tymi zawyżonymi? Niech tu się ktoś puknie w głowę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Czyli niniejszym potwierdzają, to czemu na pozór zaprzeczają. 

A stanowisko współautorki artykułu z Lancetu zauważyłeś? :) Resztę, jak wyjaśnienie błędu semantycznego w tłumaczeniu nazw wskaźników i inne spiskowe manipulacje masz wprost opisane w artykule. Pisanie o procencie skuteczności preparatów jest zatem kłamstwem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tego "nawracania" jednych przez drugich...

Niech każdy robi jak uważa. Ja się zaszczepiłem, bo trzech moich znajomych w wieku 45+ zawinęło się po covidzie- fakt mieli wcześniej astmy, nadciśnienia itd ale wcześniej żadna grypa ich nie skosiła więc skalkulowałem że w wieku 43 lat z nadciśnieniem, problemami z płucami po prostu mi się to opłaca- ewentualne sterowanie moją osobą poprzez wszczepionego "cipa" Billa Gatesa uważam za mniejsze zło.

Każdy powinien zrobić jak uważa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Normik'78 said:

Ja nie rozumiem tego "nawracania" jednych przez drugich...

Niech każdy robi jak uważa. Ja się zaszczepiłem, bo trzech moich znajomych w wieku 45+ zawinęło się po covidzie- fakt mieli wcześniej astmy, nadciśnienia itd ale wcześniej żadna grypa ich nie skosiła więc skalkulowałem że w wieku 43 lat z nadciśnieniem, problemami z płucami po prostu mi się to opłaca- ewentualne sterowanie moją osobą poprzez wszczepionego "cipa" Billa Gatesa uważam za mniejsze zło.

Każdy powinien zrobić jak uważa.

 

Myślę że wszyscy się z tym zgadzamy, problem jednak jest taki że narracja w mainstreamowych mediach zmierza do piętnowania i ograniczania życia publicznego  osób niezaszczepionych. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Normik'78 said:

Każdy powinien zrobić jak uważa.

Dokładnie, dlatego:

- każdy kupuje preparat z własnej kieszeni, płaci za jego podanie lub robi to sam

- podpisuje deklarację o dobrowolnym udziale w fazie badań klinicznych preparatu

- nie ma żadnych przywilei, paszportów itd. związanych z faktem że przyjął preparat

- płaci koszty leczenia jeśli będzie miał powikłania lub ubezpiecza się od tego we własnym zakresie

 

Udział w eksperymentach medycznych był zawsze dobrowolny i formą zarabiania pieniędzy.  

 

https://izba-lekarska.pl/numer/numer-112015/badanie-kliniczne-to-rodzaj-eksperymentu-medycznego/

 

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef Kancelarii Premiera padł niedawno ofiarą ataku hakerskiego. Jak wynika z wykradzionych maili, producenci szczepionek podnoszą ceny preparatów. Ostatnio zdrożały szczepionki Pfizera i Moderny.

 

Czyli będzie trzecia i czwarta dawka. Takiego źródła darmowej kasy nie można zamknąć.

 

https://www.money.pl/gospodarka/szczepionki-coraz-drozsze-producenci-podnosza-ceny-6650809854385024a.html

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Orybazy napisał:

Ta sama Izba Lekarska propsuje szczepienia więc oni nie widzą związku między artykułem z 2015 a szczepieniami na Covid, a Ty nadinterpretujesz albo masz większą widzę niż specjaliści których cytujesz.

Covid przypomina mi katastrofę w Smoleńsku, tam każdy kto leciał samolotem na wakacje dyskutował ze specjalistycznymi opracowaniami, a tu każdy kto łyknął raz w życiu APAP na ból zęba albo montował sobie czopka w tyłku jest specjalistą od prionów i białek z kolcami 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orybazy napisał:

Widać w 2015 jeszcze ich tak państwo nie skorumpowało. 

A no wiadomo, tu na pewno wchodzi w grę korupcja, no bo nie przecież Twoja nadinterpretacja

https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-na-covid-to-eksperyment?_gsa=1&=1

Edytowane przez Normik'78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komitet szkolny zdecydował, że najlepszym sposobem na zapewnienie uczniom i nauczycielom poczucia bezpieczeństwa w tych ciężkich czasach - poza szczepionkami - jest umożliwienie  monitorowania ich w czasie rzeczywistym.

 

Puk puk, tu Korea!

 

https://massprivatei.blogspot.com/2021/06/massachusetts-school-committee-allows.html

 

school committee took a half hour to decide that the best way to make students and faculty feel safe


Wolność za iluzję bezpieczeństwa.

 

W Korei Pólnocnej mają tak wyprane mózgi ze odwrotu i nadziei i tak nie ma. Gdy zaimplementują to tu także odwrotu nie będzie, z kolejnym pokoleniem będzie tylko gorzej aż ludzie zapomną jak było "normalnie"

Edytowane przez Martius777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Normik'78 said:

A no wiadomo, tu na pewno wchodzi w grę korupcja, no bo nie przecież Twoja nadinterpretacja

https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-na-covid-to-eksperyment?_gsa=1&=1

Czytam:

"- Eksperymentalnym przestaje być lek, który zostaje zarejestrowany na poziomie krajowym i unijnym. Szczepionki przeciwko COVID, które stosujemy w Polsce, zostały zarejestrowane i dopuszczone do użytku na terenie Unii Europejskiej i w Polsce - mówi prof. Robert Flisiak, lekarz, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych."

 

Czyli tak kiedyś mieliśmy procedury, lata badań klinicznych na ograniczonej grupie płatnych wolontariuszy. Teraz dopuszczenie warunkowe, stempelek i już nie jest to terapia eksperymentalna bo urzędnik postawił stempelek.

Rozdziel od siebie prawniczą ekwilibrystykę od realiów. Za lek sprawdzony producent bierze odpowiedzialność, tymczasem:

 

https://www.prawo.pl/zdrowie/kto-ponosi-odpowiedzialnosc-za-skutki-uboczne-szczepionki,505505.html

"Ministerstwo odpowiedziało, że umowa zawarta przez Komisję Europejską bezpośrednio z producentami szczepionek ceduje na państwa członkowskie odpowiedzialność cywilną za wszelkie niepożądane zdarzenia w procesie szczepień. - Gwarantem odpowiedzialności cywilnej jest państwo – podkreślił resort.".

 

To trochę tak jakby producent opon zaprojektował na szybko opony które mogą "strzelić" ale scedował odpowiedzialność na oponiarza bo jak ten potrzebuje na szybko nowego rodzaju opon, to nie może oczekiwać że bezpieczne będą.  


  

9 minutes ago, Martius777 said:

Wolność za iluzję bezpieczeństwa.

Franklin mówił, kto ceni bezpieczeństwo nad wolnością nie zasługuje ani na jedno ani na drugie. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Orybazy napisał:

Gwarantem odpowiedzialności cywilnej jest państwo

Czyli nikt ;) 

 

33 minuty temu, Orybazy napisał:

trochę tak jakby producent opon zaprojektował na szybko opony które mogą "strzelić" ale scedował odpowiedzialność na oponiarza bo jak ten potrzebuje na szybko nowego rodzaju opon, to nie może oczekiwać że bezpieczne będą.  

Świetnie porównanie. Teraz każde dziadostwo można uznać za przydatne. I tak teraz będziemy jeść z talerzy pokrytych trującą farbą, radioaktywny czosnek etc.

No ale najważniejsze, że jest pieczątka :) 

 

36 minut temu, Orybazy napisał:

Franklin mówił, kto ceni bezpieczeństwo nad wolnością nie zasługuje ani na jedno ani na drugie. 

A Jefferson, że drzewo wolności czasem trzeba podlać krwią tytanów i patriotów 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Pyrkosz said:

Czyli nikt ;) 

Dokładnie. Zarządzających prywatnymi firmami można jeszcze pozwać z KK i z KC o odszkodowanie. Sędzia z KK nie ruszy polityka a z KC sami zapłacimy będąc podatnikami odszkodowania. Sprytny system. 

10 minutes ago, Pyrkosz said:

A Jefferson, że drzewo wolności czasem trzeba podlać krwią tytanów i patriotów 

Nie pamiętam już kto ale było też powiedzenie, że każde pokolenie musi walczyć o swoją wolność.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orybazy said:

To trochę tak jakby producent opon zaprojektował na szybko opony które mogą "strzelić" ale scedował odpowiedzialność na oponiarza bo jak ten potrzebuje na szybko nowego rodzaju opon, to nie może oczekiwać że bezpieczne będą.

To niezupełnie tak. Tutaj aparat terroru, namawia użytkowników do założenia nowych, niesprawdzonych opon, stosując różne środki niebezpośredniego przymusu a odpowiedzialność bierze i tak użytkownik (nawet nie "oponiarz"), bo to on sam sobie finansuje i opony i ewentualne odszkodowanie z własnych podatków (tzw. "mityczne państwo" płaci) jak coś strzeli. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Rnext said:

To niezupełnie tak. Tutaj aparat terroru, namawia użytkowników do założenia nowych, niesprawdzonych opon, stosując różne środki niebezpośredniego przymusu a odpowiedzialność bierze i tak użytkownik (nawet nie "oponiarz"), bo to on sam sobie finansuje i opony i ewentualne odszkodowanie z podatków jak coś strzeli. 

Abstrahując od moralności tego rozwiązania, trzeba przyznać że świetnie pomyślane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orybazy napisał:

trzeba przyznać że świetnie pomyślane. 

Od dekady się o tym mówiło - ale teorie spisgowe i szuru buru foliarska to nuta...

 

W 2009 się nie powiodło, nauczyli się na błędach i produkt już bardziej rozwinęli, zareklamowali i wytworzyli odpowiednią narracje i potrzebę. 

 

Teraz można zobaczyć jaka jest moc internetu i mediów społecznościowych. Dzieli nas tylko dekada..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Orybazy said:

Abstrahując od moralności tego rozwiązania, trzeba przyznać że świetnie pomyślane. 

Wszystko się po prostu idealnie wpisuje w "nowoczesną rolę ekonomiczną państwa" jako "transferowni i pralni pieniędzy" podatkowych.

Aparatczycy, żeby się obłowić, potrzebują "dużych, słomianych inwestycji" na możliwie największą skalę. Idealnym byłby np. projekt polewania Słońca wodą żeby je ostudzić walcząc z ociepleniem. Tylko że projekt musi być wiarygodny i mieć funkcjonalność "krycia dupy" z pakietem "logicznych uzasadnień", żeby większość na tyle przekonać, żeby nie poszła z widłami na Warszawkę.

 

Akurat deal szczepionkowy jest idealny: skala, koszty, uzasadnienie. Nie wiedzieć czemu nie wypaliło to wcześniej, już przy ptasiej i świńskiej? W innych krajach zadziałało. Tyle, że musieli odrobić lekcję z brania odpowiedzialności za produkt. Więc odrobili i nikt jej nie wziął ;) 

Teraz, w nowoczesnym marketingu, jeśli klienci nie chcą kupować jakiegoś produktu, państwo go kupuje, kasuje prowizję, pieniądz wyprany, można się rozejść. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, manygguh said:

Twórca mRNA? Co z tego? Na demagog.org.pl tego nie ma, więc nie ma tematu.

 

Albo na konkret24:

 

"Szczepionki przeciw COVID-19 są skuteczne. Strzeżcie się przed manipulacjami"

 

Oba artykuły powielają manipulacje rozpowszechniane wcześniej m.in. w Stanach Zjednoczonych o czym pisały już portale fact-checkingowe PolitiFact i AFP Fact Check.

 

 

Powtórzę jeszce raz. Szpepionki są skuteczne! Komórka ITAR TASS sprawdziła tę informację.

Towarzysze, bracia i siostry, ludu pracujący kraju, nie słuchajcie szurskiej propagandy wymierzonej w poczucie bezpieczeństwa proletariatu. Strzeżcie się manipulacji, towarzysz Łysenko już się tym zajmuje i przygotowuje komunikaty w tej sprawie.

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wrotycz napisał:

Powtórzę jeszce raz. Szpepionki są skuteczne! Komórka ITAR TASS sprawdziła tę informację.

 

Masz źródła naukowe kontra filmiki z żółtymi napisami, albo selektywną manipulację, wyciąganie zdań z kontekstu, chociażby w tym nieszczęsnym artykule z Lancetu, którego "interpretację" wyjaśniła jedna z autorek. Nic na to nie poradzę :)

Ale martwi, że tego typu brednie przedostają się do szerszej narracji, jak ta o procentowej skuteczności szczepionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Obliteraror napisał:

filmiki z żółtymi napisami

 

Co macie do żółtych napisów? Ten kolor jest dla osób niesłyszących i z problemami ze wzrokiem, żółty jest bardziej kontrastowy i stąd takie użycie, taki kolor napisów najczęściej używany jest w USA. W niektórych grach udostępniany jest taki kolor do wyboru.

 

Jak na ironię te filmy z żółtymi napisami robią więcej dla dostępu do informacji niż państwowe telewizje. Netflix ma napisy do każdego filmu z możliwością personalizacji jak wielkość, tło, kolor a polskie kanały nie mają bo nie da się.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Obliteraror said:

w tym nieszczęsnym artykule z Lancetu, którego "interpretację" wyjaśniła jedna z autorek

 

Konkretnie?

Bo nie wiem i czym mówisz a naprawdę jestem ciekawy.

 

 

Oprócz tego, przypomnę, że piłem do powoływania się na fact-checki, demagogi, konkrety24 i inne trybuny ludu. Ale to druga para kaloszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.