Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry temat, ale chciałbym dorzucić parę słów o kowidku w kontekście podróży. Na tę chwilę mamy około 35 krajów, do których można wlecieć, wjechać bez żadnych obostrzeń. Brawa dla Skandynawów i Brytoli, co ciekawe na tej liście jest Holandia, gdzie jeszcze niedawno policja strzelała do obywateli. Cała reszta robi na tym interesy, wymagając testów (często uznają tylko PCR kosztujący 350PLN, ewentualnie antygenowy 100PLN) lub nawet nie wpuszczając niezaszczepionych. Część osób dla świętego spokoju przyjmowała tę jednodawkową Johnson, niestety dla nich, w Niemczech są już traktowani na równi z niezaszczepionymi. W zeszłym roku jechałem do Niemiec na kilka dni i zrobiłem ten test, oczywiście niepotrzebnie, bo na granicy nikt nic nie sprawdzał. 

Konkluzja jest taka, że sztucznie zawyżono koszty podróży i firmy wykonujące te testy (często powiązane z placówkami medycznymi) trzepią ogromne siano. Wiem, wakacje to nie jest potrzeba tylko zachcianka, nie muszę na nie jechać, ale chciałoby się pozwiedzać coś, a takie testy potrafią nadszarpnąć studencką kieszeń. 

 

P.S. znalazłem ten stary test z zeszłego roku, ma jakiś kod kreskowy, datę zmieni się w Paincie, myślicie że przejdzie? 😃

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CiekawyNowego20 napisał:

chciałbym dorzucić parę słów o kowidku w kontekście podróży.

 

Wciąż jest cyrk. Nie mam ochoty sprawdzać gdzie i co obowiązuje, czy wymagają testów analnych, kwarantann, namordników, wykupienie medalika św Grzesiowskiego czy nagle mi nie zmienią wytycznych akurat gdy byłbym za granicą.

 

W tym roku będę kontynuować zwiedzanie Polski :D

Edytowane przez Martius777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicach drogowych z Niemcami nie ma żadnych kontroli, co najwyżej mogą chcieć przy kontroli drogowej. Nawet przy lotach można przejść bez sprawdzania, ostatnio leciałem tylko z bagażem kabinowym i nikt nie sprawdzał, być może jak nadajesz bagaż rejestrowany to sprawdzają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paazik napisał:

Na granicach drogowych z Niemcami nie ma żadnych kontroli, co najwyżej mogą chcieć przy kontroli drogowej. Nawet przy lotach można przejść bez sprawdzania, ostatnio leciałem tylko z bagażem kabinowym i nikt nie sprawdzał, być może jak nadajesz bagaż rejestrowany to sprawdzają. 

Dokąd leciałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirus, wirusem A już realizują kolejny krok.

 

Kredyt społeczny w stylu chińskim dociera do serca Europy.

https://www.lifesitenews.com/news/new-social-credit-app-to-reward-italian-citizens-for-virtuous-behavior/

 

Nowa aplikacja kredytów społecznościowych, aby nagradzać obywateli Włoch za „cnotliwe zachowanie”

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spacemarine napisał:

Autoimmunologiczne zapalenie wątroby po szczepieniu na C19, zaczyna się

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0896841121001499

 

 

 

Zmarł Dr Hałat, zrobił wiele dobrego w kwestii walki z pandemią, szkoda chłopa

Wielka szkoda. Słuchałem wywiadów z nim jeszcze z czasów sprzed kowida (wywiady o zasadach funkcjonowania służby zdrowia w Polsce, co i dlaczego trzeba zmienić), facet zawsze mówił rozsądnie i prosto z mostu, bez owijania w bawełnę.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że państwowa spółka zakupiła aparaty po cenie ponad dziesięciokrotnie wyższej niż cena producenta. KGHM zapłaciło za 30 respiratorów 3 mln 564 tys. zł, czyli prawie po 119 tys. zł za sztukę, gdy, jak podkreśla "Wyborcza", producent Jiuxin Medical Technology Co. oferował je wówczas w internecie za niecałe 10 tys. zł. NIK ustaliła dodatkowo, że chińskie maszyny w ogóle nie nadawały się do użytku. Nie posiadały certyfikatów CE, pozwalających na ich obrót na terenie Unii Europejskiej, nie miały też instrukcji po polsku, paszportów technicznych wymaganych przy dopuszczeniu do użytku jakiegokolwiek sprzętu medycznego ani oznaczeń producenta na tabliczkach znamionowych. Dodatkowo miały przeterminowane czujniki tlenu — ich przydatność skończyła się w marcu 2019 r. — wymienia dziennik.

 

https://www.onet.pl/?utm_source=www.wykop.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=65ea3e9d-d6b8-44aa-aa50-f3cba83a1d0b&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpawel5 Ludzkie barany nabierają się na ten płacz o brak pieniędzy i odstąpienie od umowy zamiast konsekwentnie cisnąć rząd, kazać się im wytłumaczyć, rozliczyć z tego i podobnych zakupów.

 

Gdzie są służby wywiadowcze?

 

Gdzie jest CBA?

 

Czy istniały jakieś naciski z zewnątrz na polskich polityków podejmujących decyzje o podpisaniu umów z koncernami?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medialna pandemia spowodowała, że teraz mam obrzydzenie/odruch wymiotny na widok:

 

- pracownika służby zdrowia

- polityka

- WHO

- reporterów, ogólnie ludzi związanych z mediami

- osób co naganiali na szczepionki - Grzesiowskiego, Simona i innych covidofanatyków

- Szumowskiego, Morawieckiego i Niedzielskiego - wielką trójcę co pozbawiła Polskę z pieniędzy, wolności i życia

- gazetę.pl

- ludzi co głoszą i popularyzują ideę Wielkiego Resetu i chcą to wprowadzić

- ludzi co wciąż chodzą w maseczkach

- ludzi co straszą klimatem i chcą Fit 55

- ludzi co w ogóle nie rozumieją co się dzieje na świecie, beee beee

- flagi Kanady, Australii, Austrii, Włoch, Niemiec i Chin

 

Ziemia mi zbrzydła, chcę już kolonizować Marsa z Elonem Muskiem.

Edytowane przez Martius777
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.