Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, Pyrkosz said:

Gwarantuje Ci, że nikt by nie kwestionował epidemii cholery która kosiła całe wsie w miesiąc.

Byłbym pierwszy, który by:

- rzucił pracę jeśli nie dało by radę z domu jej wykonywać

- ściągnął rodzinę z miasta

- zadekował się, nigdzie nie chodził, gonił widłami każdego koło bramy, założył drut kolczasty na siatkę

- żarcie zamawiałbym kurierem, kurier by kład paczki na wózeczku który bym na sznurku na działkę wciągał i poddawał kwarantannie/dezynfekcji

 

To były by racjonalne zachowania w przypadku choroby, która by dla mnie była zagrożeniem. Grypa nie była i nie jest. Może kiedyś będzie. 

 

 

6 minutes ago, KolegiKolega said:

W realnym korwinizmie sądy pracy nie istnieją.

Gdzie są te zasady korwinizmu, źródło proszę. 

Nie potrzebne są sądy pracy, tak jak nie potrzebne są sądy urlopów. Ludzie podpisują ze sobą kontrakty (tym jest umowa o pracę) a sądy są od pilnowania ich egzekwowania.

W krajach anglosaskich nim podpiszesz umowę dostajesz do przeczytania regulamin pracy. W jednym miałem np. że muszę mieć krawat. Za brak krawata mogłem być zwolniony, zgodziłem się. Gdyby pracodawca mnie zmuszał do noszenia spodni w kant wyciągnął bym tę książeczkę i pokazał "eee o kantach tu nic nie było". Gdyby mnie zwolnili to do sądu, normalnego od prawa cywilnego.

12 minutes ago, KolegiKolega said:

Dlaczego to zrobili? Przede wszystkim dlatego, że im się opłaci. Policzyli sobie ryzyko powstania ogniska COVID-19 wśród pracowników, oszacowali potencjalne straty z tego tytułu i wyszło im, że nie dopłacą do tych dwóch dni wolnego. Przy okazji zrobili sobie dobry PR wśród pracowników i na mieście. Trzeci powód może być taki, że praktycznie każdy pracownik dzień po szczepieniu może iść do lekarza, powiedzieć że się źle czuje po szczepionce i bez większych problemów dostać na gębę 1 do 3 dni chorobowego.

Z twoich wypowiedzi wnioskuje że nie zarządzasz ludźmi? 

W praktyce wygląda to tak u mnie, pracownik ma temperaturę, dzwoni do lekarza, nie ma wizyty ale jest L4 przez telefon i skierowanie na test. Do czasu wyniku testu jest L4, nawet jeśli jest już zdrowy. Test jest pozytywny. Pracownik nie ma grypy, ma 37,5C i po trzech dniach jest zdrowy. Na zwolnieniu/izolacji jest dwa tygodnie.

 

Firmy kalkulują lepiej dać dwa dni niż być oszukiwanymi przez pracowników, NFZ. NFZ oszukuje że leczy przez telefon a pracownicy że są chorzy.

 

Chcesz mieć parę dni wolnego, zgłaszasz że źle czujesz i czekasz na test, albo prosisz kumpla "jak wyjdziesz pozytywny to powiedz że się widzieliśmy". 

 

Znam więcej niż jeden przypadek gdzie był tylko stan podgorączkowy, 2-3 dni złego samopoczucia i pozytywny wynik testu.

Nie ma czegoś takiego jak bezobjawowa choroba. Gdy nie ma objawów to jest się nosicielem (jak np. HIV). 

 

 

17 minutes ago, Orybazy said:

- ściągnął rodzinę z miasta

Dodam jeszcze nawet najbliższa rodzina musiała by przejść test tuż przed przyjazdem lub kwarantannę w namiocie w ogrodzie. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Obliteraror napisał:

Ale podanie wprost takiego powodu uważam za prawnie kontrowersyjne. Jest to oczywiście do zrobienia wieloma innymi metodami.

 

Współczuję i dużo zdrowia dla żony i Ciebie.

 Dziękuję, oczywiście masz 100% racji, ale my bez problemu w naszej pracy jesteśmy w stanie wymusić pożądane przez pracodawcę zachowania pracowników dla wspólnego dobra.

 

28 minut temu, Orybazy napisał:

Jeśli macie osobę w grupie ryzyka to powinna być zasada że muszą zrobić test przed wizytą.

Testy mają ograniczoną skuteczność. Wiem z własnego doświadczenia, że te proste metody (dystansowanie społeczne, izolacja, maski) są skuteczne. Zdarzało mi sie być na statku w grupie kilkunastu osób, w pełnej izolacji przez wiele miesięcy. Nikt nigdy nie miał grypy, czy tzw. przeziębienia bo nie było od kogo złapać.

 

Mnie dobija bezsens postępowania covidosceptyków, w tym to co spotkało moją żonę (nie tylko ją).

 

  

26 minut temu, KolegiKolega napisał:

Dla mnie każdy, kto mówi że lepiej żeby Polacy się nie szczepili to zwolennik lockdownów, rozpierniczania służby zdrowia i dobijania polskiej gospodarki. Nie będzie szczepień, to znowu będzie 35000 pacjentów pod tlenem, znowu będzie się tlen w Poznaniu kończył, znowu będą zamknięte szkoły, urzędy i ograniczenia w podróżowaniu. A to powoduje realne ubytki w moim portfelu. Dlatego osobiście uważam, ze takich zwolenników lockdownów należy traktować elektrycznością. I ubolewam, że w obecnym systemie prawnym nie ma szans na realizację tego postulatu.

 

Ja zamiast prądu wolałbym zastosować tradycyjne pałki policyjne, zwane lolami. Jest to bardzo skuteczne narzędzie perswazji. Wiem, bo w latach osiemdziesiątych kilka razy nią dostałem w tyłek od panów z ZOMO gdy z kolegami z klasy próbowałem przemocą obalić ustrój na tzw. zadymach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Stefan Batory napisał:

Testy mają ograniczoną skuteczność

Zbliżoną do kryształowej kuli ;) Nawet w ulotce jest napisane ;) 

15 minut temu, Stefan Batory napisał:

z własnego doświadczenia,

Z mojego doświadczenia żaden Rosjanin nie pije 😂

 

19 minut temu, Stefan Batory napisał:

Ja zamiast prądu wolałbym zastosować tradycyjne pałki policyjne, zwane lolami.

Kolejny Kim Dzong Un. 

 

19 minut temu, Stefan Batory napisał:

Wiem, bo w latach osiemdziesiątych kilka razy nią dostałem w tyłek od panów z ZOMO gdy z kolegami z klasy próbowałem przemocą obalić ustrój na tzw. zadymach.

Widzisz, a powinieneś stać razem z nimi :) W końcu oni byli na prawie, dopuszczeni do napierdalania :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KolegiKolega napisał:

Teraz tak na serio:

Volkswagen Poznań podjął taką decyzję, bo miał prawo ją podjąć

 

Słuszna uwaga. Bo jakiekolwiek benefity i obostrzenia sanitarne powinny być wprowadzane na szczeblu prywatnego biznesu, zgodnie z zasadą wolności gospodarczej, nie centralnie. Jak pisałem tu już chyba N razy, klient zdecyduje, z jakiej usługi skorzysta. Knajpy, burdelu, sklepu czy innej usługi. Wsio rawno.

 

Jako pachołek Systemu, jak tu mnie parę razy ładnie nazwano, jestem pełnym zwolennikiem szczepień (covidowych również) i przeciwnikiem wariackich teorii.

 

Ale nie jestem zamordystą.

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Stefan Batory napisał:

Mnie dobija bezsens postępowania covidosceptyków, w tym to co spotkało moją żonę (nie tylko ją).

 

Mnie dobija postępowanie covidioidiotów ale uważam, że jak najbardziej mają prawo zachowywać się jak się zachowują, ich wybór. Nasza rodzina żyje normalnie od roku, większość była pozytywna. Odwiedzaliśmy babcię, odwiedzamy dziadka, razem spędzamy święta blisko 30 osób. Babcia zmarła na jesień, miała 85 lat, straciła przytomność, potłukła się mocno, od tej pory nie chciała jeść, miała już kłopoty z rzeczywistością. W szpitalu stwierdzili, że na 50 % może mieć covida, a w ogóle ma lata i na chuj ją będą leczyć. Więc zabraliśmy ją do naszego domu, babcia umarła gdzieś po miesiącu, spokojnie z rodziną, umarła jak człowiek, umarła jak chciała, bo zawsze mówiła, że chcę odejść, jak nie będzie mogła żyć samodzielnie. Miała normalny pogrzeb nikt nie szukał winnego. Reszta to osoby w średnim wieku i ich dzieci i ich wnukowie. I nie było ani jednego ciężkiego przypadku covida, jakieś przeziębienia, pierdoły. Jeden z kuzynów jak to złapał to miał lekką panikę, jeździłem z nim po lekarzach, nikt go nie przyjął. Dziadek mieszka po sąsiedzku z ciocią pielęgniarką, która od razu zapisała się na covidowy bo wiadomo hajs się zgadza. Wujek co mieszka z dziadkiem chodzi do niej codziennie na kawę, możecie powiedzieć samobójcy, ale chuj, to są dwa domy na krzyż w okolicy kilometra, więc z kimś muszą rozmawiać. Cioci sajgon na covidowym zaczął się jak ruszyły szczepienia, mnóstwo starszych ludzi, połowa po tych wspaniałych bezpiecznych szczepionkach. Ciocia pierdoli nie szczepi się, za dużo się naoglądała. Pytam ją, czemu nikt o tym nie mówi: "jak by powiedzieli prawdę, kto by się chciał szczepić" odpowiada. Wnukowie dziadka też odwiedzają, ma 90 lat, tyle mu w życiu zostało. Ok, jak ktoś jest przeziębiony kaszle i kicha to nie jedzie i tyle. Jedna rodzina musiała zamknąć działalność gospodarczą, pracują na kasie w sklepie. 

25 minut temu, Stefan Batory napisał:

Ja zamiast prądu wolałbym zastosować tradycyjne pałki policyjne

To się będziemy napierdalać. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BumTrarara napisał:

Tylko takie statystyki to o kant D potłuc. Ile zrobisz testów tyle będzie :P. Jak nie zrobisz żadnej to nic nie będzie.

Tak, wiem o tym. Ale brat KolegiKolega bredził coś o tym jak ważne są dzienne statystyki zachorowań, więc wskazałem mu że takie podejście jest o kant dupy potłuc.

 

1 godzinę temu, BumTrarara napisał:

Albo ktoś tu manipuluje liczbami ;) albo chińscy genetycy w wuhan byli tak dobrze, że zrobili wirusa który nie kosi żółtych. A to przebrzydli rasiści.

Albo ktoś wykorzystuje plandemię to wdrożenia postanowień forum ekonomicznego w Davos.

 

47 minut temu, Fury King napisał:

W szpitalu stwierdzili, że na 50 % może mieć covida

Na 50% Pan ma grypkę, na 50% ma Pan raka, na 50% ma Pan trądzik.

 

47 minut temu, Fury King napisał:

To się będziemy napierdalać. 

Kolega @Stefan Batory został "wychowany" pałką ZOMO, stąd teraz ma takie a nie inne poglądy na ludzi o innym niż on podejściu do niektórych spraw.

 

52 minuty temu, Pyrkosz napisał:

Widzisz, a powinieneś stać razem z nimi :) W końcu oni byli na prawie, dopuszczeni do napierdalania :) 

Jeszcze nic straconego. Ja jesień pierdzielną kolejną falę. Choć dzisiaj nie trzeba pałować, lepiej denuncjować niepokornych do sanepidu i policji.

 

52 minuty temu, Pyrkosz napisał:

Kolejny Kim Dzong Un.

To tylko kolejny dowód, że człowiek nafaszerowany propagandą jest tępym narzędziem w ręku cwanych gagatków.

 

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

Jako pachołek Systemu, jak tu mnie parę razy ładnie nazwano, jestem pełnym zwolennikiem szczepień (covidowych również) i przeciwnikiem wariackich teorii.

 

Ale nie jestem zamordystą.

Nie ma absolutnie żadnych powodów, żeby stosować jakikolwiek przymus szczepienia.

 

Gibraltar - zaszczepiono wszystkich nadających się do szczepienia, szczepienia lokalnej ludności zakończono prawie miesiąc temu. Nie było przymusu. Teraz Gibraltar ma już ponad 200 dawek dostarczonych na 100 mieszkańców, bo stał się celem "turystyki szczepionkowej" - Brytyjczycy, którym nie chce się czekać na swoją kolejkę jadą na Gibraltar, bo tam można szczepionkę dostać od ręki.

Falklandy, Seszele - ponad 120 dawek na 100 osób. 160 dawek na 100 osób oznaczać będzie pełne zaszczepienie dwiema dawkami wszystkich nadających się do tego, bo nie szczepi się dzieci i młodzieży do 16 roku życia i osób mających przeciwwskazania. Również żadnego przymusu.

Izrael - również 120 dawek na 100 mieszkańców, jedyną grupą która nie chce się szczepić to hiperortodoksi, dla których nawet mydło to wynalazek szatana. Reszta chce się szczepić i się szczepi. Dobrowolnie.

 

U nas też pewnie zaszczepi się jakieś 97,7% kwalifikujących się do szczepienia. Bo ludzie jednak wolą żyć.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bill G. byłby dumny depopulacja w Polsce idzie zgodznie z planem pół miliona Polaków zmarło w ostatnich 12 miesiącach. Uwaga 155 tysięcy nadmiarowo !!!

 

 

 

 

5 mln amerykanów nie chce drugiej dawki szczepionki, czyżby poznało skutki ubczone na sobie ? https://nypost.com/2021/04/25/more-than-5-million-americans-skipped-second-covid-19-vaccine-dose/

 

Będzie teraz Warto Rozmawiać na fb, osttanio zdjęto program gdzie lekarze krytykowali lockdown, będzie w nowym odcinku o uciszaniu takich lekarzy: https://www.facebook.com/284786781556387/videos/761912614521478/

 

 

Połowa Polaków boi się powikłań po szczepionce: https://obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/2074-szczepienia-na-covid-duzy-odsetek-nie-chce-sie-szczepic

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine, weź się szurnij! Po co to wrzucasz i podważasz oficjalną narrację?

2 godziny temu, Fury King napisał:

To się będziemy napierdalać. 

Tylko czekałem, aż ktoś klasykiem poleci. Sam się trochę bałem, bo nie chciałem, aby mnie który ormowiec prądem pierdolnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Po co to wrzucasz i podważasz oficjalną narrację?

Przecież te dane tylko potwierdzają oficjalną narrację: że COVID-19 to poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego i nie należy go lekceważyć.

 

I kompletnie obalają argumenty szurów: że to taka grypka na którą nikt nie umiera, że "u mnie w rodzinie nikt nie umarł", że #otwieraMY bo co się złego może przydarzyć, że obostrzenia są niepotrzebne bo przecież żadnej epidemii nie ma.

 

No to wyjaśnijcie mi: jeśli u was w rodzinie nikt nie umarł, to skąd się wzięło te 155 tys nadmiarowych zgonów?

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Brat Jan said:

According to Israel’s Channel 12 news, Elbaz was infected with the South African COVID variant despite being fully vaccinated. 

 

No i na tyle się przydaje szczepka. Niedawno był link do badań, że zaszczepieni zapadają 8x częściej na odmianę RPA od niezaszczepionych niczym. 

BTW - Krawczyk też się przekręcił i miał C19 mimo podwójnej dawki Pfizera. Dlatego nie grzali za bardzo jego tematu medialnie pod kątem C19. To info o zaszczepieniu wszystko pochrzaniło. 

1 minute ago, KolegiKolega said:

I kompletnie obalają argumenty szurów: że to taka grypka na którą nikt nie umiera, że "u mnie w rodzinie nikt nie umarł",

Zamknij szpitale i lecz w nich tylko trądzik w ramach NFZ i będziemy mieli to samo. A "szurowie" głównie mają zastrzeżenia do metod i ich skuteczności oraz co do deklarowanych celów. Ale zaraz co bystrzejsi inaczej, łykną hasełko propagandy, klasyfikujące "szurów" do  grupy koronasceptyków i płaskoszczepionkowców. 

3 minutes ago, Martius777 said:

Zamknięte przychodnie, teleporady, odwołane zabiegi, zawieszenia leczenia nowotworów, powikłania po szczepieniu, zabijanie pacjentów respiratorami, pominąłem coś?

On w to przecież nie wierzy i w żadne śmierci pacjentów w karetkach też nie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Martius777 napisał:

Zamknięte przychodnie, teleporady, odwołane zabiegi, zawieszenia leczenia nowotworów, powikłania po szczepieniu, zabijanie pacjentów respiratorami, pominąłem coś?

Koledze nie wytłumaczysz. Zresztą, czy warto? 

 

Przynajmniej jest wesoło i komicznie.

16 minut temu, Rnext napisał:

On w to przecież nie wierzy i w żadne śmierci pacjentów w karetkach też nie.

Życiowe myśli przewodnie @KolegiKolega

 

  • Program partii – programem narodu
  • Razem budujemy drugą Polskę!
  • Covidianie wszystkich krajów, łączcie się!
  • Realizujemy uniwersalne zasady budownictwa socjalistycznego w polskiej rzeczywistości!
  • Realizujemy program IX Zjazdu PZPR – linię porozumienia, walki i socjalistycznych reform!
  • Jesteśmy wierni robotniczej tradycji!
  • PZPR PIS – partia klasy robotniczej, przewodnia siła narodu!
  • Partia wśród robotników – robotnicy w partii!
  • Dobro człowieka – nadrzędnym celem działania partii!
  • Socjalistyczne państwo jest silne (nie)świadomością swych obywateli!
  • PRON – płaszczyzną porozumienia obywateli PRL.
  • Polska Ludowa naszym największym dobrem! Nie szczędźmy sił dla jej umacniania i jej rozwoju!
  • Reforma gospodarcza – szansą wyjścia z kryzysu. Musimy ją w pełni wykorzystać!
  • Dyscyplina społeczna – to przesłanka rozwoju kraju!
  • Zaangażowaniem i ofiarnością budujemy lepszą przyszłość Ojczyzny! Bierność i bezwład opóźniają nasz rozwój!
  • Niech żyje i zwycięża socjalizm!
  • Od socjalistycznej odnowy nie ma odwrotu!

Podnosząc rękę na towarzysza Morawieckiego podnieśli rękę na wszystko, co ludzkość ma najlepszego, ponieważ Morawiecki jest naszą nadzieją (…) Morawiecki jest naszym sztandarem. Morawiecki jest naszą wolą. Morawiecki jest naszym zwycięstwem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 12:44, zychu napisał:
W dniu 22.04.2021 o 12:23, Martius777 napisał:

bSh2a3HuSvHsIFyoFScqW8GvSpJHXqJq.png

 

Żydzi tańczyli bez maseczek, zero kary.

 

Jak zrobisz to samo to trafisz do pierdla na przemodelowanie odbytu!

 

To już nie jest śmieszne. 

 

Rozwiń  

Ale jak? Potwierdza się, że Żyd w Polinie może więcej. Może wszysto.

 

Ortodoksi wszędzie sprawiają kłopoty i mają wywalone na wszystko i wszystkich. W Izraelu tamtejsze władze w mieście zamieszkałym przez nich użyły wojska, aby nad nimi zapanować.

 

Tu link do The Jerusalem Post i notatki o rajdzie policji na synagogę. Chciałbym zobaczyć w Polsce rajd policji na kościół:

 

https://www.jpost.com/Breaking-News/Police-raids-synagogue-in-Bnei-Brak-with-about-20-people-five-arrested-623326

 

Tu o facecie, który dostał mandat 10.000 NIS (szekli izraelskich) za brak maseczki na mordzie i naruszenie kwarantanny. Dziesięć kilo szekli to kilkanaście tysięcy PLN. To mi się podoba::

https://www.jpost.com/breaking-news/bnei-brak-coronavirus-patient-breaks-quarantine-fined-nis-10000-645141

 

Nie patyczkują się tam z nimi, do tego masowe szczepienia w Izraelu. O co im chodzi? O depopulację i NWO?

 

W przypadku powyżej, użycie naszej policji byłoby słabym pomysłem. Trzeba by ich wszystkich aresztować, skandal, same problemy.

Lepiej było odesłać ich do Izraela. Tym bardziej, że na filmie widać, że siedzą tylko w swoim towarzystwie i się tylko wzajemnie mogą zakażać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Stefan Batory napisał:

Nie patyczkują się tam z nimi, do tego masowe szczepienia w Izraelu. O co im chodzi? O depopulację i NWO?

Są różne serie wyprodukowanych szczepionek, nie każda seria musi być wybrakowana.

 

7 minut temu, Stefan Batory napisał:

Tu o facecie, który dostał mandat 10.000 NIS (szekli izraelskich) za brak maseczki na mordzie i naruszenie kwarantanny. Dziesięć kilo szekli to kilkanaście tysięcy PLN. To mi się podoba::

"Dzisiaj my, jutro wy". Faktycznie, jest powód do zadowolenia.

 

8 minut temu, Stefan Batory napisał:

Tym bardziej, że na filmie widać, że siedzą tylko w swoim towarzystwie i się tylko wzajemnie mogą zakażać.

Jak to tak? Przecież covid jest wszędzie, wykrywają go nawet w mrożonkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cst9191 napisał:

"Dzisiaj my, jutro wy". Faktycznie, jest powód do zadowolenia.

Działania władz bratniego Izraela wobec ortodoksyjnych Żydów, en masse- coronasceptyków powinny być inspiracją dla polskich władz. 

 

Teraz, cst9191 napisał:

Są różne serie wyprodukowanych szczepionek, nie każda seria musi być wybrakowana.

 

Z wątku "Wirus w Wuhan" dowiedziałem się, że pandemia jest jedną wielką bujdą, a szczepionki to berbelucha, wielki eksperyment itd. 😂.

 

O co chodzi rządowi Izraela, że masowo szczepi ludzi? Poyebało ich?  

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,koronawirus-w-izraelu--od-kilku-dni-nie-ma-przypadkow-smiertelnych,artykul,25753017.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Stefan Batory said:

Skutek jest taki, że moja żona jest w stanie ciężkim i ma słabe rokowania. 

Przykra sprawa. Zwłaszcza że w PL leczy się szczepionką i kadzidłem. Co za absurd.

W każdym razie., H. (ona jako jeszcze młody i ambitny lekarz śledzi liczne badania) trafiła niedawno na takie dot. wyjątkowo obiecującej terapii, bardzo ciężkich stanów C19 za pomocą inhalacji interferonem. Jeśli chcesz i potrafisz zrobić z tego użytek to voila:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7833737/

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Przykra sprawa. Zwłaszcza że w PL leczy się szczepionką i kadzidłem. Co za absurd.

W każdym razie., H. (ona jako jeszcze młody i ambitny lekarz śledzi liczne badania) trafiła niedawno na takie dot. wyjątkowo obiecującej terapii, bardzo ciężkich stanów C19 za pomocą inhalacji interferonem. Jeśli chcesz i potrafisz zrobić z tego użytek to voila:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7833737/

 

 

Dziękuję za artykuł. warto być na bieżąco w najnowszej wiedzy medycznej. H jest dobrym lekarzem. Studia medyczne mają to do siebie, że ich się nigdy nie kończy.

 

Mam wuja, który trafił do szpitala na rutynowy zabieg operacyjny, tam złapał covida, w domu zakaził ciotkę. wiek, choroby współistniejące itd. Jest żle. 

 

Ciągle jestem bombardowany takimi historiami. Długo, długo nie było nic i nagle zaczęło się to zwalać ze wszystkich stron. Rodzina,

 

koledzy, znajomi. Ostatnio na covida zmarł nasz szef. Niesamowicie szybko się zawinął (kilka dni).

 

Ja sam przeszedłem to badziewie, ale łagodnie. Od listopada nie mam smaku i węchu, ale to drobiazg.  Jeden z załogi mojego

 

holownika przywlókł wirusa, oczywiście wszystkich zakaził. My zrobiliśmy sobie kwarantannę "na burcie"- zero zejścia na ląd i brak

 

kontaktu z innymi ludżmi przy stałym monitorowaniu naszego stanu zdrowia przez dwa tygodnie. Szczęśliwie  nie było problemów.

 

Mam już tego dosyć. Co z innymi chorobami? Co z onkologią? Co ze szpitalami psychiatrycznymi itd?

 

Ja nie boję się o siebie, tylko o moich bliskich. Kiedy to się skończy?

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.