Jump to content

800 tysięcy ofiar przemocy domowej w Polsce, a ustawa antyprzemocowa


Recommended Posts

Zrobiłem krótką prasówkę po przyjęciu przez senat ustawy antyprzemocowej i oczywiście obwieszczono wielki sukces, natomiast warto przytoczyć pewne kwiatki, które dają do myślenia ile może być w przyszłości facetów na bruku.

 

Cytat

Centrum Praw Kobiet liczbę ofiar przemocy domowej wśród kobiet szacuje na 800 tys. Policja – na nieco ponad 90 tys. (2018 r.).
Policja robi to na podstawie liczby Niebieskich Kart, które nie są miarodajnym wskaźnikiem, bo większość ofiar z obawy przed sprawcą przemocy oraz opinią otoczenia latami tkwi w przemocowych związkach, nie zgłaszając się po pomoc.

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25926615,natychmiastowa-izolacja-sprawcy-i-zakaz-zblizania-sie-do-ofiary.html?disableRedirects=true

 

 

Cytat

"Sukces kobiet". Sejm przyjął ustawę antyprzemocową

Posłanki Koalicji Obywatelskiej wyraziły w czwartek zadowolenie, że Sejm uchwalił tzw. ustawę antyprzemocową, która zmierza do natychmiastowej izolacji sprawcy przemocy od ofiary. Ich zdaniem to sukces wielu lat działań organizacji pozarządowych, działaczek społecznych oraz posłanek KO.

Monika Rosa wskazała, że rocznie w wyniku przemocy domowej ginie w Polsce 400-500 kobiet. - Są mordowane, giną w wyniku pobicia, popełniają samobójstwa. Ta ustawa pozwoli tym kobietom, dzieciom mieć nadzieję, że to pasmo przemocy, którego doświadczają w domu, się skończy, że to nie one będą musiały uciekać z miejsca swojego zamieszkania, ale to oprawca będzie od nich izolowany i to on będzie musiał opuścić miejsce zamieszkania

Zwróciła jednak uwagę, że w kwestii walki z przemocą domową jest jeszcze wiele do zrobienia - trzeba zmienić ustawę o przeciwdziałaniu przemocy domowej oraz funkcjonowanie tzw. niebieskiej karty; potrzebne jest również wprowadzenie do polskiego prawa definicji "przemocy ekonomicznej", a także wsparcie organizacji pozarządowych.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-30/poslanki-ko-o-ustawie-antyprzemocowej-to-wynik-wielu-lat-pracy-wielu-kobiet/

 

Cytat

Wbrew krytykom, zarzutom, jakoby lekceważymy problem przemocy wobec kobiety, to właśnie my przedstawiliśmy konkretne rozwiązanie, które jest odpowiedzią na te dramaty

— powiedział Ziobro.

Dodatkowo w określonych przez ustawę sprawach pisma procesowe będą mogły być doręczane nie tylko przez pocztę, ale również za pośrednictwem policji, a osoby domagające się zastosowania środków wobec sprawy przemocy będą zwolnione z kosztów sądowych.

Ustawa wejdzie w życie po upływie sześciu miesięcy od dnia ogłoszenia.

 

https://wpolityce.pl/polityka/498255-ustawa-antyprzemocowa-uchwalona-ogromny-sukces

 

 

Cytat

Sprawę widzą nieco inaczej środowiska antyfeministyczne (nazywające same siebie „zdroworozsądkowymi”), wskazując, że ustawa umożliwia wyrzucanie z domu mężczyzn, niesłusznie oskarżanych o przemoc – bez możliwości obrony. Jest to bzdura zarówno co do istoty, jak i co do faktów, wynikających z przepisów. Fałszywe „oskarżenie” jest przestępstwem, a projekt nie rozróżnia płci.

https://bezprawnik.pl/ustawa-antyprzemocowa-uchwalona/


Już organizacje broniące "praw kobiet" informują na fb co i jak:

Cytat

Fundacja Centrum Praw Kobiet oddział we Wrocławiu
Ustawa jest rozwiązaniem postulowanym od wielu lat przez organizacje świadczące pomoc osobom doznającym przemocy.
Co dokładnie zakłada ustawa ?
➡️ Policja (oraz Żandarmeria Wojskowa) będzie posiadać uprawnienie do wydawania natychmiastowego nakazu opuszczenia lokalu przez sprawcę przemocy domowej na okres 14 dni; Sąd na wniosek osoby pokrzywdzonej może ten termin odpowiednio wydłużyć.
➡️ Dodatkowo można zastosować względem sprawcy zakaz zbliżania się do mieszkania ofiary i jego bezpośredniego otoczenia.
➡️ Niezastosowanie się do zakazu jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, bądź grzywny (do 5000 złotych).
➡️ Nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu będzie egzekwowany – łącznie z możliwością użycia środków przymusu – bez względu na sytuację materialną i mieszkaniową sprawcy.
➡️ Jeżeli sprawca nie będzie miał alternatywnego lokalu, policja wskaże mu miejsca noclegowe.
➡️ Osoba, która ma się wyprowadzić z mieszkania ma prawo do zabrania rzeczy osobistych oraz niezbędnych do wykonywania pracy zarobkowej. Jest także zobowiązana oddać klucze. Zabranie z mieszkania kolejnych niezbędnych rzeczy jest możliwe jednorazowo w asyście Policji.
➡️ Po opuszczeniu lokalu, Policja będzie zobowiązana do regularnego sprawdzania, czy osoba objęta nakazem opuszczenia mieszkania lub niezbliżania się do niego stosuje się do nałożonych na nią sankcji. Jeżeli nie będzie tego robić, będzie podlegać karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
➡️ Sądy będą zobowiązane do rozpoznanie całej sprawy w terminie miesiąca od dnia wpłynięcia wniosku, zaś osoby pokrzywdzone będą zwolnione od ponoszenia kosztów sądowych.
➡️ Dodatkowo ofiarom przemocy domowej zostanie udzielona pomoc psychologiczna oraz niezbędne wsparcie i leczenie w zakresie uzależnień.

Czy Andrzej Duda podpisze ustawę? Niestety nie mamy takiej pewności. W Senacie przedstawicielki i przedstawiciele PIS i prawicy głosowali przeciw przyjęciu ustawy w brzmieniu opisanym wyżej.

Dlatego apelujemy i wzywamy Prezydenta Andrzeja Dudę do stanięcia po stronie osób doświadczających przemocy i jedyną słuszną decyzję – PODPISANIE USTAWY!

https://www.facebook.com/pg/cpk.wroclaw/posts/


 

Cytat

"Mamy zdecydowanie więcej zgłoszeń, także od klientek, które wcześniej nie dostrzegały, że pewne zachowania mają przemocowy charakter, a teraz uległy nasileniu" – mówi Urszula Nowakowska, prezeska Centrum Praw Kobiet w reportażu Duży Format.

https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25910374,przemoc-w-kwarantannie-od-kiedy-sie-zaczelo-z-ta-epidemia.html?fbclid=IwAR0iQID-AU6W4s4agipjFIngxRwihum04kvGmb4f-QnsVFG5NvP9XeFhBi8
 

 

Moje dwa grosze. Nawet dałbym tej ustawie szanse, ale nie ma żadnej ochrony przed fałszywymi oskarżeniami, a powinien być zapis np 10 lat więzienia za takie oskarżenie bez podstaw i brak opieki nad dziećmi w przypadku rozwodu. Panie mówią o 800 tyś ofiar przemocy domowej rocznie, oczywiście chodzi im o kobiety, zatem bez procesu oraz dowodów, tylko wyłącznie z oskarżenia Pań i bez odpowiedzialności za fałszywe oskarżenie możemy się spodziewać rocznie pewnie od kilkudziesięciu do może ponad stu tysięcy facetów na bruku? Może docelowo będzie to rocznie kilkaset tysięcy mężczyzn na bruku rocznie, fali rozwodów, przejmowania majątków, bo pewnie będzie to stosowane jako powód rozwodu mimo, że mężczyzna nie będzie miał się za bardzo jak bronić przed fałszywym oskarżeniem.

Powtarzam jeszcze raz, gdyby interes mężczyzn był również chroniony to rozumiem, a tak czeka nas "holocaust" mężczyzn w Polsce, to nie przesadzone. Wzrośnie i tak jedna z największych liczb samobójstw mężczyzn w Europie w naszym kraju, dzieci będą zabierane i nie będą mieli z nimi kontaktu przez co będą miały problemy psychologiczne.

 

To co nas czeka już jest w Hiszpanii, gdzie tylko 10% zgłoszonych spraw jest prawdziwych:


Przykład jak kobiety same się okaleczają aby oskarżyć mężczyzn:Warty czasu artykuł w Rzeczpospolitej o Orwellu w Hiszpanii z tą ustawą:
https://www.rp.pl/Publicystyka/308289913-Orwell-w-Hiszpanii.html

Badanie z 2005 roku, które dowodzi, że 70% przemocy domowej jest inicjowanej przez kobiety:
"Among relationships with nonreciprocal violence, women were reported to be the perpetrator in a majority of cases (70.7%),"

https://ajph.aphapublications.org/doi/pdf/10.2105/AJPH.2005.079020

 

 

 

Potencjalne rozwiązania.
- Jeśli facet fałszywie oskarżony będzie czekał na przyjazd policji chyba zostaje mu tylko większe samookaleczenie i liczenie że zrobi to większe wrażenie na policjantce niż samookaleczona kobieta. Wiem jak to brzmi, ale co począć. 
- Monitoring w mieszkaniu oraz nagrywanie dźwięku w celu ochrony przed włamaniami itd.
- Wspólne mieszkanie w wynajętym lokum, najlepiej umowa na Panią.
- Plaga rozwodów, której podstawą i dowodem będzie fałszywe zgłoszenie przemocy domowej automatycznie potwierdzane przez policję, zatem od razu będzie orzeczenie o winie i przejmowanie całego majątku.

- Absolutne zrezygnowanie z małżeństwa, ta ustawa już chyba dobiła tą instytucję. Pewnie będą przypadki gdy Pani będzie w ciąży z kochankiem, zgłosi przemoc domową i na jej podstawie wyrzuci męża i wniesie o rozwód itd.
- Nagrywanie całego zajścia, łącznie z interwencją Policji, teatrzykiem damy itd oraz wrzucanie do internetu, może da to do myślenia innym mężczyznom.

- Po wprowadzeniu definicji przemocy ekonomicznej nastąpi kolejna eksplozja fałszywych oskarżeń, wtedy mało który facet będzie chciał mieć bliższe relacje z kobietami.
 

Idą mroczne czasy Panowie, kilka lat takiego prawa i będzie to kraj męskich wraków wieszających się w lesie. To będą straszne czasy, Państwo to zacznie się rozpadać, a śruba będzie już tylko dokręcana. Nawet Ziobro bez ogródek mówi, że to ustawa dla kobiet.

 

Edited by spacemarine
 • Like 14
 • Thanks 1
 • Sad 4
Link to post
Share on other sites
 • Replies 200
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zrobiłem krótką prasówkę po przyjęciu przez senat ustawy antyprzemocowej i oczywiście obwieszczono wielki sukces, natomiast warto przytoczyć pewne kwiatki, które dają do myślenia ile może być w przysz

Znaczy, zgódźcie się na wszystko co powie kobieta? Bo ona nie ustąpi, założenie racjonalności człowieka w emocjach jest z zasady nieracjonalne. Policjant wydaje nakaz opuszczenia mieszkania, ni

Ustawa antyprzemocowa zakłada natychmiastową izolację oprawcy i jest wymierzona w Polskich mężczyzn dodatkowo nawet jak kobieta bezpodstawnie cię oskarży o przemoc według nowych uprawnień policja

Imo. Zgłoszenie o przemocy => eksmisja sprawcy=> obdukcja= > wywiad kuratorski.

Był opisywany na jednym blogu przypadek gdy "ofiara" w rzeczywistości miała urojenie dotyczące przemocy. 

W wywiadzie kuratorskim wyszło że ofiara ma początki schizofrenii

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, spacemarine napisał:

Idą mroczne czasy Panowie, kilka lat takiego prawa i będzie to kraj męskich wraków wieszających się w lesie.

Moim zdaniem to nie koniec. Ustawa przeszła tak gładko, że kolejne niszczące mężczyzn, będą tylko kwestią czasu. W tym domniemanie winy mężczyzny, przy samym oskarżeniu o gwałt. Co już ma miejsce w Hiszpanii.

Edited by ufo
 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Im gorzej w tym państwie tym mam większy ubaw, szkoda, że Niemcy nie chcą nas wchłonąć całkowicie tylko zachodnie województwa a Rosja jest za słaba żeby tu wejść. Niemyślący ludzie wybierają takich samych między sobą i później będą ponosić tego konsekwencje, w przyszłości może znowelizują ustawę jak będzie za dużo przekrętów, jak to w socjalizmie zgodnie z zasadą socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju.

Mnie to cieszy kolejny kamyczek do depopulacji z czego ci biedni politycy będą żyć jak im zacznie ubywać niewolników w tempie geometrycznym?

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Kobiety to ogromna grupa wyborcza, w Hiszpanii po wprowadzeniu tego prawa socjaliści rządzą bodajże już kilkanaście lat. Tam nawet po wyrzuceniu chłopa z domu Państwo daje zasiłek kobiecie. Jest mnóstwo protestów, ale nie się nie zmienia, zachęcam do obejrzenia tego dokumentu co tam się dzieje. W Polsce podejrzewam, że wraz z kryzysem ustawa ta będzie bardzo często wykorzystywana.

 

Polecam też obejrzenie dyskusji między innymi z mecenasem o tej ustawie, prawie godzina, ale są tam ciekawe wątki: https://youtu.be/WEQztCvPkgA
Przykładowo, ustawa jest tak skonstruowana, że nawet sąsiad może wezwać policję na kogoś w innym mieszkaniu i również taka osoba może wylecieć z swojego lokum, tak drodzy Panowie. Może być sytuacja, że dziecko wezwie Policję na rodziców, którzy nie dają kieszonkowego jako przemoc ekonomiczną. Serio to rozsadzi kompletnie tkankę społeczną.

 • Like 1
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Serio to rozsadzi kompletnie tkankę społeczną.

To bialirycerze pod naciskiem kobiet żeby dopiec badboy-om uchwalili takie prawo, że będzie odwrotnie kogo to obchodzi.

Link to post
Share on other sites

Wszędzie te jebane "Monkey Simpanzie", sami sobie kręcą bat na dupy.

Mam nadzieję, że część (p)osłów dostanie rykoszetem tego gówna, które wrzucili w wentylator. 

Marcinkiewicz to dobry przykład. 

 • Like 6
Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, SSydney said:

Mam nadzieję, że część (p)osłów dostanie rykoszetem tego gówna, które wrzucili w wentylator. 

Obawiam się że nie, to się podoba większości kobiet i biało rycerskiej części męskiej populacji. Czyli większości elektoratu. Poseł na bruku nie wyląduje, mają hotel sejmowy.

Link to post
Share on other sites

Ładnie temat został podsumowany na tej stronie oraz długoterminowe skutki w innych krajach:
https://swiadomosc-zwiazkow.pl/ustawa-antyprzemocowa-mezczyzni-wyrzucani/

Rozwodów jest 70% w Hiszpanii, mało kto chce się żenić, nawet była głośna sprawa o organizacjach dokonujących fałszerstwa :

"Nie sposób nie napisać też o ostatniej aferze związanej z tym prawem. Jak pokazuje raport hiszpańskiej policji, aktywistki feministycznej organizacji Infancia Libre (hiszp. Wolne Dzieciństwo), działały niedawno jak zorganizowana grupa przestępcza, dopuszczając się fałszowania dokumentów w celu obierania ojcom dzieci."

 

Sytuacja jest poważna i ta konwencja stambułska pewnie jest w całej Europie, czas chyba przeprowadzić się na Białoruś, mówię serio albo gdzieś do Azji. W USA jest podobne prawo, więc to słaby kierunek. Jak w Polsce zobaczą że faceci nie chcą się żenić to dowalą takie bykowe, że już hurtem będą uciekali.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
On 5/11/2020 at 7:40 AM, spacemarine said:

Wzrośnie i tak jedna z największych liczb samobójstw mężczyzn w Europie w naszym kraju

Może i pojadę po bandzie, ale wzrośnie też przemoc domowa najcięższego kalibru. Dlaczego to niby mężczyźni mieliby się sami zabijać, zamiast ukarać sprawcę fałszywego oskarżenia - ze skutkiem?

Nawet logicznie, jeśli nie zrobią nic, skończą w noclegowni albo na ulicy - a tak, państwo zapewni im wikt, wyżywienie i dach nad głową na następne 10 do 25 lat.

Paradoksalnie, powstanie sytuacja gdzie prawo będzie faworyzować zabójstwa - bo trup cudzego domu nie zdoła zająć!

 

Dlatego też, na każde 100 tysięcy mężczyzn okradzionych w majestacie prawa tą ustawą, przewiduję na początku kilkaset zamordowanych kobiet, i pewnie kolejnych kilka tysięcy okaleczonych trwale - i to nie tych, gdzie patola i przemoc domowa jest na co dzień; ale z tych, które spróbują tą metodą "uprościć procedury rozwodowe". W perspektywie dziesięciu lat, jeśli nie zostanie to prawo zmienione, a każdy będzie doskonale wiedział z czym wiąże się takie zgłoszenie, liczba morderstw może sięgnąć 20% takich spraw, a ciężkich pobić - 35%.

 

Nic z tego by nie wystąpiło, gdyby prawo skutecznie przestrzegało jednej zasady - za fałszywe oskarżenie, kara jak za przestępstwo zarzucone obmówionemu.

Ale na to raczej nie ma co liczyć.

 

Może trzeba uświadamiać skutki uboczne, kampanią słowa:

"Mój to jest taka pizda, że pójdzie won bez słowa, jak tylko go zgłoszę - dzień wcześniej chwaliła się swym koleżankom ofiara".

"Gdy po siedmiu latach objęła go amnestia, i powrócił, z nostalgią wciągnął zatęchły zapach swojego domu. Gdyby przeżyła, pewnie by go sprzedała - pomyślał."

 

1 hour ago, spacemarine said:

Sytuacja jest poważna i ta konwencja stambułska pewnie jest w całej Europie, czas chyba przeprowadzić się na Białoruś, mówię serio albo gdzieś do Azji.

Można inaczej. Wystarczy przejść czasowo na islam jako religię państwową - była już o tym dyskusja.

Szkoda, że KRK nie dostrzega , jak potencjalnie może oberwać w perspektywie dziesięcioleci, i nie angażuje się w "obronie każdego człowieka".

 

A sumując - pewne prawa dotyczące społeczeństw można odsuwać w czasie, ale nie można ich zmienić. Wahadło wychylone za mocno w jedną stronę, wymaga ciągłego dostarczania energii do zachowania równowagi... wystarczy chwila, i wychyli się w drugą stronę jeszcze gwałtowniej.

 • Like 4
Link to post
Share on other sites

To teraz czas na tysiące nowych fundacji i stowarzyszeń feministycznych, wspierających kobiety, w procederze usuwania mężczyzn z ich własnych oraz wspólnych mieszkań i domów. Zasilanych z naszych podatków, tak jak robią to w Hiszpanii.

 

Jakim cudem zaledwie 768 gmin regionu Andaluzji może pomieścić aż 2270 stowarzyszeń typu Federacja Postępowych Kobiet, Federacja Kobiet Rozwiedzionych? Biznes skupiający tysiące ludzi, którzy zajmują się indoktrynowaniem, szkoleniami antyprzemocowymi i warsztatami feministycznymi jest branżą, która tylko z definicji miała być przeznaczona do ochrony i pomocy ofiarom przemocy.

https://www.rp.pl/Publicystyka/308289913-Orwell-w-Hiszpanii.html

h9rgp0-800x500_c.jpg

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Chcecie się uchronić? Bądźcie przykładni.

Miejcie dobrą opinie wśród sąsiadów. Dbajcie o dzieci.

Unikajcie eskalacji. 

Jak ma dojść do kłótni to miejcie telefon z dyktafonem.

Nie pijcie.

 

Są w tym kraju domy gdzie są dzieci, matka utrzymuje wszystko a ojciec jest napruty w trzy dupy i robi burdy o byle co.

Ona sama dzieci nie utrzyma przy wynajmie. Dom zaś należy do ojca.

I tak trwają. A potem jak przyjdzie co do czego to się dziwią "Dlaczego nikt nic nie zrobił?"

 • Like 3
 • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@Libertyn no i widzisz, tu jest problem. Jedną z funkcji systemu prawnego było m.in. to, żeby - o ile ktoś innym nie wyrządza realnych szkód - mógł żyć bez groźby szykan tylko z tego powodu, że ma wyjebane na sąsiadów albo lubi sobie od czasu do czasu walnąć flaszeczkę (a co, to grzech?), czy też, że w zdenerwowaniu, sprowokowany dajmy na to przez partnera, palnie parę słów za dużo (nieeleganckie, ale serio ma być za to sankcja?). Stąd takie staromodne, plugawe, reakcyjne pomysły, jak domniemanie niewinności, konieczność przedstawienia dowodów, czy też prawo do sprawiedliwego procesu. Za pomocą tej ustawy w jakimś stopniu to zostało wyrzucone do śmietnika.

Edited by leto
 • Like 4
Link to post
Share on other sites

A wiecie co jest paradoksalne?

 

Że tutaj właściwie funkcjonuje dokładnie ten sam mechanizm, który w naszym kraju funkcjonuje w wielu innych dziedzinach. Czyli - możliwość potencjalnego nadużywania regulacji prawnych. I teraz proponuję powrócić do tematu poruszonego przy okazji koronawirusa i skonfrontować z wypowiedziami niektórych użytkowników. 

 

Panie zrobią teraz dokładnie to, na co w Polsce jest przyzwolenie społeczne - będą wykorzystywać regulacje prawne do nadużyć na swoją korzyść. To jest szerszy problem. 

 

Tylko jak dotyczy Pań, to wszyscy nagle w wątku krzyczą o niesprawiedliwości polskiego prawa, o złych ludziach (w tym wypadku kobietach) które prawa nadużyją i że fe. 

 

Ale jak mowa o nadużywaniu prawa w innych kwestiach, to nagle wokół jest pełno "zdroworozsądkowców", którzy z rozbrajającą szczerością piszą rzeczy w stylu "Nie przestrzegam prawa, osądzam samodzielnie, trzeba myśleć samodzielnie, jasny umysł itd.". A tu nagle płacz, bo ktoś będzie robić w sumie to samo.

 

Warto to przemyśleć. 

Link to post
Share on other sites
57 minut temu, Libertyn napisał:

Chcecie się uchronić? Bądźcie przykładni.

Miejcie dobrą opinie wśród sąsiadów. Dbajcie o dzieci.

Unikajcie eskalacji. 

Jak ma dojść do kłótni to miejcie telefon z dyktafonem.

Nie pijcie.

Istnieje prostszy sposób, nie wchodźcie w relację z kobietami, nie zamieszkujcie razem a jeśli już to tylko wynajem, nie bierzcie ślubów i unikniesz miliarda problemów.

Powiem ci jedno @Libertyn pan policjant będzie miał w dupie te rzeczy, zobaczy zapłakaną kobietę i tyle z twoich super porad.
Miłego nocowania na dworcu. Każdy jest mądry dopóki w twarz nie dostanie.

 

Ten pomysł zakłada domniemanie winy i daje nadzwyczajne kompetencje policjantom wybacz, ale patrząc po kompetencjach naszej policji to wolałbym im nie dawać takich uprawnień.

 

57 minut temu, Libertyn napisał:

Są w tym kraju domy gdzie są dzieci, matka utrzymuje wszystko a ojciec jest napruty w trzy dupy i robi burdy o byle co.

Ona sama dzieci nie utrzyma przy wynajmie. Dom zaś należy do ojca.

I istnieją środki, które umożliwiają pomoc takim ludziom. Problem w tym, że tak trwają w tym wszystkim bo myślą, że nie można nic z tym zrobić.

Nie pomożesz wszystkim i wszystkich nie uratujesz jeśli tego nie chcą. No i jeszcze istnieje kwestia, że starasz się pomóc dość wąskiej grupie ludzi, którzy skorzystają bądź nie z tej pomocy kosztem wszystkich.

 

Mnie to nie dotyczy, nie mam zamiaru babrać się w związku, wspólne mieszkania, małżeństwa itp. Szkoda mi na to życia i czasu, ale umiem dostrzec patologię na kilometr i to jest właśnie patologia.
 

Co następne, domniemanie gwałtu? Czy inne tego typu "światłe" pomysły.

Edited by Reflux
Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Libertyn said:

Unikajcie eskalacji.

Znaczy, zgódźcie się na wszystko co powie kobieta? Bo ona nie ustąpi, założenie racjonalności człowieka w emocjach jest z zasady nieracjonalne.

51 minutes ago, Libertyn said:

Jak ma dojść do kłótni to miejcie telefon z dyktafonem.

Policjant wydaje nakaz opuszczenia mieszkania, niezależnie od tego co masz na dyktafonie, bo nie on jest od rozsądzania spraw. Od tego są sądy.

A zanim sąd wyda wyrok, będziesz mógł sobie puszczać z telefonu "a ja cię stąd wyjebie, bo pokochałam Achmeda!" - w lesie, pod mostem, w noclegowni dla bezdomnych, lub w najlepszym przypadku u rodziny.

53 minutes ago, Libertyn said:

Dom zaś należy do ojca.

O właśnie - prawo własności. Tak znienawidzone przez socjalistów - bo "oni mają, a nam się należy". W wersji łagodnej - "bo dzieciom się należy".

58 minutes ago, Libertyn said:

I tak trwają. A potem jak przyjdzie co do czego to się dziwią "Dlaczego nikt nic nie zrobił?"

Trwają - za wolą i zgodą kobiety. A jak przyjdzie co do czego, ona pierwsza staje w obronie męża.

 • Like 8
Link to post
Share on other sites

 

Cytat


Powiem ci jedno @Libertyn pan policjant będzie miał w dupie te rzeczy, zobaczy zapłakaną kobietę i tyle z twoich super porad.
Miłego nocowania na dworcu. Każdy jest mądry dopóki w twarz nie dostanie.

Noc na dworcu i do prawnika. Sprawa o złożenie fałszywego zeznania. Materiał dowodowy, wywiad środowiskowy, opinia psychologa i wracasz na chatę a ona idzie z torbami.

 

Cytat

I istnieją środki, które umożliwiają pomoc takim ludziom. Problem w tym, że tak trwają w tym wszystkim bo myślą, że nie można nic z tym zrobić.

Bo zwyczajnie się boją, wierzą w zmiane. Bo dzieci muszą mieć ojca. Bo to normalne bo mamusia też obrywała

Cytat

Nie pomożesz wszystkim i wszystkich nie uratujesz jeśli tego nie chcą.

Wiem. Ale wolę uratować parę maltretowanych kobiet z dziećmi bo wierzę że mężczyzna się wybroni.

 

24 minuty temu, Kespert napisał:

Znaczy, zgódźcie się na wszystko co powie kobieta? Bo ona nie ustąpi, założenie racjonalności człowieka w emocjach jest z zasady nieracjonalne.

Nie. Po prostu się nie drzeć, nie zniżać do jej poziomu. Pokazać że jej krzyki są na nic. Że soft wyniesiony z rodzinnego domu nie działa

Cytat

Policjant wydaje nakaz opuszczenia mieszkania, niezależnie od tego co masz na dyktafonie, bo nie on jest od rozsądzania spraw. Od tego są sądy.

I do sądów można się udać. Wnieść pozew i się odbić.

Cytat

A zanim sąd wyda wyrok, będziesz mógł sobie puszczać z telefonu "a ja cię stąd wyjebie, bo pokochałam Achmeda!" - w lesie, pod mostem, w noclegowni dla bezdomnych, lub w najlepszym przypadku u rodziny.

Albo w mediach. Temat dla Uwagi i jeśli w istocie jesteś ofiarą żmii która wrabia Cię w przemoc by zawłaszczyć mieszkanie to hmm. 

Cytat

O właśnie - prawo własności. Tak znienawidzone przez socjalistów - bo "oni mają, a nam się należy". W wersji łagodnej - "bo dzieciom się należy".

Prawo własności się należy komu się należy. Ale jest też wyższe dobro.

Czy jeśli się zadłużysz i ja ten dług dajmy na to hipoteczny wykupie. To czy powinieneś się stać bezbronną pacynką w mych rękach w imię mojej własności?

Cytat

Trwają - za wolą i zgodą kobiety. A jak przyjdzie co do czego, ona pierwsza staje w obronie męża.

Tak. Ze strachu.

 • Haha 1
 • Confused 2
Link to post
Share on other sites

Policjant nawet widząc, że kobieta udaje i wrabia swojego partnera np, że sama się uszkodziła tym bardziej wyrzuci faceta. Dlaczego? Bo policjant widząc wariatkę będzie wiedział, że jego może posądzić o coś, oskarżyć itd, a jak ponownie sobie zrobi krzywdę po zgłoszeniu to policjanta będą ciągać za odpowiedzialność, że nie ochronił kobiety przed "sprawcą". Jakby ktoś zarabiał te 2,5 tyś zł to by nie ryzykował tylko z automatu dawał do zrozumienia facetowi, że niestety musi opuścić mieszkanie, a jak pokaże filmik z dowodem, ze się walnęła sama o futrynę? To tym bardziej, bo nie wiadomo co jeszcze takiej odwali. Zobaczycie, że tak się to skończy, ze policjanci będą się bali pomagania facetom, bo będzie kwik za każdym razem tych feministycznych kręgów, że policjant nie wyrzucił na czas faceta, a kobieta dalej była ciemiężona psychicznie/finansowo itd. Jedne policjant dostanie za to dyscyplinarkę i reszta będzie się już bała, oczywiście jak przyjdzie na chatę Pani policjantka to już wogóle.

 

@Libertyn

Kult matki Polki w tym kraju plus dziecko, które zawsze jest im zasądzane oraz rozdawanie na lewo i prawo niebieskiej karty sprawia, ze to nie takie proste. Oczywiście jest inny problem facetów co czasem nie mają już własnych pieniędzy i na prawnika ich nie stać mimo, że finansują wszystko w domu. Matka z dzieckiem jest chroniona przez prawo i tak łatwo raczej nie da się ją pozbyć z mieszkania, no chyba że wynajmowane to inna kwestia.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Libertyn napisał:

Ale wolę uratować parę maltretowanych kobiet z dziećmi bo wierzę że mężczyzna się wybroni.

Robiąc to kosztem ogromnych ludzkich dramatów i jeszcze większej patologii?
Dlaczego ktoś ma się w ogóle bronić przed takimi zagraniami w swoim własnym domu? 
Bo parę kobiet dokonało takich a nie innych wyborów? Proszę cię miały wybór i dalej go mają, ale trwają w tym wszystkim nie z powodu tych przekonań, które wymieniłeś bo to są zwykłe usprawiedliwienia.

 

I nikt nie będzie się bronił, zwyczajnie spadnie liczba związków w efekcie tej ustawy i tyle.
Ale nie tych pato-związków te dalej będą się miały dobrze ;) 
 

14 minut temu, Libertyn napisał:

Tak. Ze strachu.

Nie tylko ze strachu, podoba mi się to jak spłycasz dość poważny wielowymiarowy problem do prostego: "BO ONA SIEM BOI!!11oneone!".
 

Edited by Reflux
 • Like 2
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Reflux napisał:

Bo parę kobiet dokonało takich a nie innych wyborów?

Przecież te baby niby maltretowane jeszcze będą bronić misia w 3/4 przypadków jak sąsiedzi zadzwonią po policję. 

Powiem więcej w cale nie mała część z nich sama prowokuje awantury i prowokuje rekoczyny zamiast spakować siebie i dziecko i wiać. ;)

 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Libertyn said:

Pokazać że jej krzyki są na nic. Że soft wyniesiony z rodzinnego domu nie działa

Ale właśnie w tej sytuacji zadziała. W majestacie prawa. Już nawet samookaleczenie nie będzie potrzebne, wystarczy sam krzyk, i dwa niesprzeczne zeznania.

22 minutes ago, Libertyn said:

I do sądów można się udać. Wnieść pozew i się odbić.

Ewentualnie, może nawet tak. Ale po jakim czasie? Te trzy dni zapisane w ustawie będą kolejnym martwym przepisem, bo w ciągu trzech dni policja/prokuratura nie przeprowadzi pełnego śledztwa, nawet jak im sam przedstawisz dowody. Czyli, sąd przyklepie decyzję policjanta, a potem można się będzie odwoływać już w normalnym trybie. I z normalnymi w polskich sądach odwlekaniami rozpraw.

25 minutes ago, Libertyn said:

Temat dla Uwagi i jeśli w istocie jesteś ofiarą żmii która wrabia Cię w przemoc by zawłaszczyć mieszkanie to hmm.

Nie jestem fanem mediów telewizyjnych, i nie oglądam ich zbyt wiele - ale chyba tylko dwa razy były przypadki, jak telewizja stanęła po stronie ojca. I to też - nieprzypadkowo.

26 minutes ago, Libertyn said:

Ale jest też wyższe dobro.

Albo obowiązuje prawo wlasności, albo nie obowiązuje. Tertium non datur.

27 minutes ago, Libertyn said:

Czy jeśli się zadłużysz i ja ten dług dajmy na to hipoteczny wykupie. To czy powinieneś się stać bezbronną pacynką w mych rękach w imię mojej własności?

Jeśli ja się zadłużę, to ja świadomie podejmuję ryzyko.

Jesli bank mój dług sprzeda, może się okazać że zrobił to bezprawnie - pierwszy punkt odwołania.

A nawet jeśli dług wykupisz - ja nadal mam inne opcje do wyboru, refinansowanie, odsprzedaż, czy nawet zgoda i serwilizm - i są to konsekwencje mojego wyboru.

A nie jednostronnej decyzji innej osoby wobec mnie.

30 minutes ago, Libertyn said:

Tak. Ze strachu.

Przykład ad extremum - żona Fritza. Strach strachem, ale mogła swobodnie pójść na policję, i zgłosić przestępstwo. Każdego dnia. Przez 24 lata. Ofiara strachu? Wolny żart.

 

23 minutes ago, spacemarine said:

Matka z dzieckiem jest chroniona przez prawo i tak łatwo raczej nie da się ją pozbyć z mieszkania

W rezultacie tej ustawy, żona będzie miała większe prawa niż komornik. Bo komornik nie może bez wyroku sądu dokonać eksmisji, a żona będzie mogła. Ba, kochanka będzie mogła.

Nawet córka będzie mogła - wyrzucić rodziców "za przemoc", bo nie pozwolą jej na tatuaż na przykład.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Libertyn napisał:

Noc na dworcu i do prawnika. Sprawa o złożenie fałszywego zeznania. Materiał dowodowy, wywiad środowiskowy, opinia psychologa i wracasz na chatę a ona idzie z torbami.

Dlaczego mam nocować na dworcu, skoro to jest moje mieszkanie? 

 

Jesteś kobietą czy jak?  Nie rozumiesz czym jest prawo własności? Chcesz nam komunizm wprowadzić czy jak?

55 minut temu, Libertyn napisał:

Wiem. Ale wolę uratować parę maltretowanych kobiet z dziećmi bo wierzę że mężczyzna się wybroni.

Twoja wiara mnie nie przekonuje. Niech te maltretowane matki z dziećmi idą do siebie lub domu samotnej matki. Własność to własność.

58 minut temu, Libertyn napisał:

Nie. Po prostu się nie drzeć, nie zniżać do jej poziomu.

U siebie w domu mogę robić co mi się żywnie podoba. Jak komuś to nie odpowiada to żegnam ;)

59 minut temu, Libertyn napisał:

Temat dla Uwagi

Ty poważny człowieku jesteś? Mam biegać do telewizji żebym mógł wejść do MOJEGO mieszkania? 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Prawo własności się należy komu się należy. Ale jest też wyższe dobro.

Czy jeśli się zadłużysz i ja ten dług dajmy na to hipoteczny wykupie. To czy powinieneś się stać bezbronną pacynką w mych rękach w imię mojej własności?

Wyższe dobro? Dobro kobiety/kobiety z dziećmi jest wyższe od mojego? Nie, nie jest. Od kiedy wartość człowieka zależy od jego wieku? 

Długi należy spłacać i tyle. Za udowodnione przewinienie w postaci przemocy domowej powinny być kary, ale nie pozbawianie majątku na rzecz poszkodowanego - chyba, że do uszkodzenia majątku poszkodowanego doszło i tyle.

 

 

 • Like 5
Link to post
Share on other sites

Najgorsze, że w radiu już są nawet reklamy tego. Oczywiście kobiecy glós zgłaszający, że ON tu jest i grozi jej i dzieciom.

Rozjebią rodzinę i dzietność spadnie. Ja nawet gumki do włosów nie pozwolę kobiecie u mnie zostawić, na śniadanie też im nie pozwole zostać.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.