Jump to content

Recommended Posts

Witajcie Bracia! Dziś mamy 81 rocznicę największej tragedii naszego narodu, w której zginęło ponad 6 milionów Polaków, wiele milionów zostało kalekami fizycznymi i psychicznymi, i trafiliśmy pod zabór rosyjski gdzie wycofywanie wojsk i administracji rosyjskiej trwało do niemal połowy lat 90tych, a później Rosja robiła nas jak chciała (umowy gazowe, ruble transferowe, "wypadek" samolotu itd) przez szereg lat, do dziś oskarżając o wywołanie 2WŚ, udając że Katynia i Sybiru nie było.

 

Zbrodnia i kara, wina i zadośćuczynienie. Tak? Jak widać nie. Rząd marionetkowy PRL wraz z analogicznym rządem NRD "dogadali" się pod dyktatem rosyjskiego zaborcy o braku roszczeń o odszkodowania za zbrodnie niemieckie. O zbrodniach rosyjskich mowy nie było, ale...

- rząd PRL i NRD były rządami wykonującymi rozkazy Rosji, więc nie były to uznawane polskie władze. 

Danuta Helena Siedzikówna nie pisała do Bieruta prośby o ułaskawienie, gdyż nie uznawała go za polskiego przywódcę, i słusznie. Dziś my kroczmy tą drogą i idźmy po swoje.

- zbrodnie ludobójstwa nigdy się NIE przedawniają. Skoro nigdy, to znaczy że nigdy. Póki żyje put in, realnie możemy zapomnieć o tym, ale...

Historia nie zapomina. Za 10, 20 lat może się coś zmienić i co wtedy? Czy 30 lat temu wiedzieliście jakie będą samochody i telefony współcześnie? 

No właśnie. Kropla skałę drąży, trzeba mówić o tym przy KAŻDEJ okazji. 

 

A co do Niemiec, zrobić porządną wycenę, i... No właśnie, co dalej. 

Po pierwsze, mało osób o tym wie. Mało osób w Polsce ma wiedzę o świecie, historii, ekonomii czy polityce co widać po wynikach wyborów. 

 

Wiecie co to tragedia Grecka? Cokolwiek zrobisz, ściągniesz na siebie zgubę. Idealnie obrazuje II turę wyborów w Polsce...

 

Wracając do tematu - mało osób wie i rozumie, więc trzeba informować. Myślałem o tym już dawno, ale dziś z okazji rocznicy wybuchu 2WŚ postanowiłem napisać o swoim pomyśle. 

Ruch pojednania polsko - niemieckiego. 

 

Aby się pojednać, należy rozliczyć się z win. I tu pasuje struktura organizacyjna, kadra fachowców od prawa i historii, aby to wszystko rozliczyć.

 

Tak, wiem, już podliczanie było wiele razy, i ciągle są odkrywane nowe fakty. Ale nikt nie wziął tego za łby i nie doprowadził do końca. 

Brakuje nam dobrych przywódców, brakuje nam hmmm... Męża stanu, żeby nie powiedzieć dosadniej. Brakuje nam własnych mediów (my własne media mamy, szkoda tylko że tak mało osób robi cokolwiek. Marek ma 10 tysięcy subów, niechby 10 procent ludzi się zarejestrowało i udzielało, do tego 10-20 procent z forum i coś znaczymy ale nie, fejsbuk ważniejszy), brakuje świadomości społecznej

 

Ktoś ma pomysł jak to ugryźć, żeby nie skończyło się na myśleniu? Pamiętajcie że jeden mały krok znaczy więcej niż wielkie niewdrożone plany, i że razem możemy niemalże wszystko.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • Replies 106
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Głównym punktem ciążącym za tym, dlaczego Polska nie uzyska tych reparacji nie jest taka, że nam się należy, ale dlatego, że nie mamy wystarczających sił współcześnie, aby wymusić te reparacje. Podobn

Odsetek, to jest bardzo manipulacyjny wskaźnik i nie powinien być używany przy okazji takiej tematyki.    Dodatkowo powstaje pytanie, czy uwzględniać tylko Polaków, czy również inne nacje za

Mordu dokonuje morderca. Morderca morduje swoje ofiary. Ci, którzy giną z ręki mordercy, są ofiarami. Powód dla którego ktoś zdecydował się zostać mordercą - pieniądze, bieda, zlecenia, seks

4 godziny temu, DOHC napisał:

Ktoś ma pomysł jak to ugryźć, żeby nie skończyło się na myśleniu? Pamiętajcie że jeden mały krok znaczy więcej niż wielkie niewdrożone plany, i że razem możemy niemalże wszystko.

Konfederacja chce spłaty od Niemiec reperacji wojennych od Niemiec dla Polski za II wojnę światową,  POPIERAĆ KONFEDERACJĘ. Wspierać Konfederację, wspierać takich twórców jak Arkadiusz Olszewski. Gość odwalił kawał dobrej roboty. Otwarcie o tym mówić , jak na przykład prężnie działająca w Polsce fundacja Schumana wspiera pakiet klimatyczny dla Polski. Jak chcą coś dobrego zrobić dla tego kraju, niech wesprą spłatę reparacji wojennych. Jak piszą Niemieckie organizację, opłaceni Niemieccy Youtuberzy, walić im prawdę prosto w pysk. O tym, ze zgodnie  z prawem międzynarodowym zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu, o tym, że szkopy wypłacili wszystkim reparacje, tylko nie Polsce. A nie, że będą np LGBT wspierać albo pakiet klimatyczny dla Polski.

 

 

Edited by Boromir
 • Like 1
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Templariusz said:

Ta grafika chyba wszystko wyjaśnia, choć zamiast III Rzesza powinno być wprost napisane Niemcy.

32187570_1714543061994831_3049009296453926912_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=7HaJ-ybbYbUAX_shEwB&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=174d02c61d548d1ca5ff4c193d90a01a&oe=5F75E761

Odsetek, to jest bardzo manipulacyjny wskaźnik i nie powinien być używany przy okazji takiej tematyki. 

 

Dodatkowo powstaje pytanie, czy uwzględniać tylko Polaków, czy również inne nacje zamieszkujące na terenie ówczesnej Polski i posiadające obywatelstwo? 

 

I teraz jak chcemy reparacji od Niemców, to czemu też nie od Ruskich, którzy ciągneli zasoby i kasę przez kilkadziesiąt lat? Czemu nie od Angoli i Usa, że się w Jałcie Stalinowi nie postawili? 

 

A może pójść drogą Żydów, ogłosić się narodem szczególnie uciskanym i żądać reparacji od całego świata?

 

A co z Watykanem, na który idzie miliard rocznie? Może też jakieś reparacje wypłacą? 

 

To jest dużo bardziej skomplikowany temat, niż śmieszne pseudopatriotycze hasełka konfy "dojebmy Niemcom". Chłopcy w krótkich spodenkach gówno o realpolitik mają pojęcie, ale szabelką potrząsać, to oczywiście najłatwiej. Pis bis. 

 • Like 3
 • Confused 1
Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, maroon napisał:

Odsetek, to jest bardzo manipulacyjny wskaźnik i nie powinien być używany przy okazji takiej tematyki. 

Dla takiej tematyki każdy wskaźnik i metodologia będzie manipulacyjna a już na pewno niedoskonała. Nie zmienia to faktu iż jakąkolwiek z nich wybierzemy Polska poniosła ogromne straty. 

46 minut temu, maroon napisał:

Dodatkowo powstaje pytanie, czy uwzględniać tylko Polaków, czy również inne nacje zamieszkujące na terenie ówczesnej Polski i posiadające obywatelstwo? 

Dlaczego mieliby nie być uwzględniani ?

49 minut temu, maroon napisał:

I teraz jak chcemy reparacji od Niemców, to czemu też nie od Ruskich, którzy ciągneli zasoby i kasę przez kilkadziesiąt lat?

Kto powiedział iż nie chcemy od Rosji reparacji, po prostu w tej chwili nie ma szans na ich uzyskanie.

 

49 minut temu, maroon napisał:

Czemu nie od Angoli i Usa, że się w Jałcie Stalinowi nie postawili? 

Nie wiem czy widzisz subtelną różnicę pomiędzy zdradą a bezpośrednim wyniszczeniem drugiego narodu. Od Angoli co najwyżej możemy żądać zagarniętego złota.

 

51 minut temu, maroon napisał:

To jest dużo bardziej skomplikowany temat,

Oczywiście że jest to skomplikowany temat i wciąż wywołujący emocje. Jednak nie oznacza to iż jest to jakieś tabu i nie należy o nim mówić gdyż urazimy uczucia potomków SSmanów i Gestapowców. Jest to też temat który powinien być ponadpartyjny i nie być wykorzystywanym do rozgrywania politycznych wojenek na naszym własnym podwórku. Oczywiście zawsze będzie jakaś grupa volksdeutschów krzycząca że nic nam się nie należy i powinniśmy jeszcze dziękować naszym oprawcom za ich "misję cywilizacyjną" na wschodzie. Mam nadzieję iż @maroon się do niej nie zalicza. Pozdrawiam,

 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites

@Templariusz to czy się zaliczam, czy nie nie ma znaczenia. Znaczenie ma analiza historii i wyciąganie wniosków, a tych się nie czyni. Polska zapłaciła badzo srogą cenę za "nawet guzika nie oddamy!". Hasełka to jest łatwo rzucać, gorzej z ich realizacją. Nadal podtrzymuję, że konfa nie ma pojęcia o realpolitik, podobnie jak i inne partie, więc rzucanie takich populistycznych hasełek jest po prostu śmieszne. 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Głównym punktem ciążącym za tym, dlaczego Polska nie uzyska tych reparacji nie jest taka, że nam się należy, ale dlatego, że nie mamy wystarczających sił współcześnie, aby wymusić te reparacje. Podobnie ma się rzecz z Nord Stream 2 - Niemcy mogą łamać prawo UE tylko dlatego, ponieważ są najsilniejszym państwem w UE. Mogą, bo są silni. Realpolitik. Nie ma co liczyć na ochłapy. Jedyną nadzieją jest robić wszystko, aby wzmocnić państwo, zwiększać geopolityczną rolę w okolicy i dopiero wtedy MOŻE przy silnej administracji mających kompetencje (bo jak zauważam ostatnie "elity" Polski nie mają kompetencji dyplomatycznych...) udałoby się ugrać reparacje. Współcześnie jedynie by powiedzieli, że "kwestia reparacji zamknęła się w PRL i koniec, spi/rdalać Polaczki, a poza tym jest u nas fasolka do zebrania z pola". Trzeba zacząć z nimi realnie konkurować w waznych dziedzinach i dopiero wtedy coś się uda, jak pisałem wcześniej.

https://www.bitchute.com/video/QpVh4WWE2UdN/

Edited by Strusprawa1
 • Like 5
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, maroon napisał:

Nadal podtrzymuję, że konfa nie ma pojęcia o realpolitik, podobnie jak i inne partie, więc rzucanie takich populistycznych hasełek jest po prostu śmieszne. 

Czy ja w swoim pierwszym poście w jednym chociaż słowem nawiązałem do jakiejkolwiek partii politycznej, ugrupowaniu, opinii jakiejś osoby /poza Panem Peterem Normanem/ ?

 

3 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Trzeba zacząć z nimi realnie konkurować w waznych dziedzinach i dopiero wtedy coś się uda, jak pisałem wcześniej.

Całkowicie się zgadzam, dodatkowo nie można pozwolić aby ten temat został zapomniany. Niemcy robią co mogą aby w oczach światowej opinii publicznej wybielić się ze swoich zbrodni i gdy jest już bardzo niewielu naocznych świadków tych mrocznych dni może im się to udać. Jako Polacy nie możemy dopuścić aby w przyszłości zostało to "zamiecione pod dywan" albo co gorsza abyśmy to my nie zostali policzeni jako oprawcy. 

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

W Polsce zmienił się tylko okupant. Wyszli Rosjanie, przyszli Amerykanie, dodatkowo zabór tzw. "UE"... Ja nadal nie uważam Polski za wolny kraj.

Tworzenie jakiegoś ruchu? Kto to będzie finansował? Jak dla mnie to wygodna furtka, do tworzenia kolejnej fundacji, zatrudniania pociotków itd. Nie, nie można wszystkiego. Nie w tej rzeczywistości politycznej. Ideały, ideałami... Rządzący dobrze wiedzą, że jeśli sprzeciwią się światowemu porządkowi, to będzie jak na Ukrainie, czy na Białorusi teraz.

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Templariusz said:

Czy ja w swoim pierwszym poście w jednym chociaż słowem nawiązałem do jakiejkolwiek partii politycznej, ugrupowaniu, opinii jakiejś osoby /poza Panem Peterem Normanem/ ?

A sorry, to @Boromir nawołuje za konfederacją, a że pod jego postem wrzuciłeś grafikę, to pomyślałem, że też popierasz.

 

6 minutes ago, Templariusz said:

Niemcy robią co mogą aby w oczach światowej opinii publicznej wybielić się ze swoich zbrodni i gdy jest już bardzo niewielu naocznych świadków tych mrocznych dni może im się to udać. 

No i tu znowu się kłania realpolitik. 

 

Nie wszyscy na świecie się masturbują martyrologią jak Polacy. Niemcy, zwłaszcza młode pokolenie mają już dość posypywania głowy popiołem za błędy dziadków i pradziadków sprzed 70 lat. Tylko idiota tych trendów nie widzi. Żydzi idiotami nie są, więc sprytnie część winy za "polskie obozy śmierci" chcą przekierować na Polaków, jak to naród wybrany ma w zwyczaju. A Polak jak ten idiota stawia im muzeum i nadal krzyczy "dojebać Niemcowi". 

 

Po co się męczyć, jak murzyn za nas robotę robi?  I tak to mniej więcej wygląda. 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Napiszę co ja bym zrobił gdybym miał władzę w naszym obozie koncentracyjnym. 

- wycena pieniężna zniszczeń dokonanych przez Niemców 

- wysłanie do Merkel całego kosztorysu. 

- wysłanie terminu spłaty. 

 

W razie nie dostosowania się do żądań zerwanie jakichkolwiek stosunków z Niemcami wraz z adnotacją persona non grata dla całego narodu niemieckiego na terenie Polski. 

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

To czy II RP była państwem w pełni suwerennym i czy mogła rozegrać przystąpienie do II wojny św. inaczej to kwestia dyskusyjna, natomiast na pewno obecna III RP nie jest państwem suwerennym, z resztą w obecnych czasach na świecie państw w pełni suwerennych jest niewiele, III RP jest zależna przede wszystkim od światowej geopolityki od układów i stosunków z wielkimi tego świata czyli głównymi graczami - USA, UE, Chiny i Rosja, Banki, Wielkie Korporacje itp Polska jest uwikłana w cały szereg wzajemnych zależności i układów miedzy tymi podmiotami w dodatku znajdujemy się w ważnym strategicznie miejscu Europy a może nawet Świata, może gdyby w dawnych czasach największej świetności Królestwa Polskiego nasi możnowładcy mieli więcej oleju w głowach to dzisiaj to Polska rozdawałaby karty w światowej polityce a tak jesteśmy tylko co najwyżej parobkami u angoli.

Edited by Ace of Spades
 • Like 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, maroon napisał:

To jest dużo bardziej skomplikowany temat, niż śmieszne pseudopatriotycze hasełka konfy "dojebmy Niemcom". Chłopcy w krótkich spodenkach gówno o realpolitik mają pojęcie, ale szabelką potrząsać, to oczywiście najłatwiej. Pis bis. 

O właśnie. Jakie reparacje wojenne? Reparacje wojenne zarzucono po pierwszej wojnie światowej nie bez przyczyny i właśnie dlatego takiego tematu po zakończeniu drugiej wojny światowej nie było w ogóle. Po pierwsze, to między innymi reparacje doprowadziły (pośrednio) do powstania NSDAP i dojścia do władzy Hitlera. Po drugie, o czym się nie mówi, reparacje wojenne i tak nie zostały wypłacone z powodu Wielkiego Kryzysu, po którym temat zarzucono, bo po prostu nie było jak od winnych państw wyegzekwować należności, na których spłatę nie było ich stać. 

 

Polecam poczytać: https://histmag.org/Problem-reparacji-wojennych-19621/ 

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Wyceny i procesy za II WŚ przeciw Niemcom, są kontrowane roszczeniami niemieckimi za "ziemie utracone", i o tym nie wolno zapominać.

Bo może więcej byśmy zyskali, gdybyśmy te ziemie sprzedali na wolnym rynku, niż gdybyśmy przehandlowali je za reparacje w ramach "pojednania".

A w doprowadzenie do powtórnych plebiscytów przynależności, raczej nie uwierzę - chyba, że przynależność do USA/Izraela będzie jedną z opcji.

 

57 minutes ago, maroon said:

A Polak jak ten idiota stawia im muzeum

Status Polin jest tak niejasny, że nieomal rację ma Braun, mówiąc o eksterytorialności. Dodatkowo, lokalizacja blokuje jakiekolwiek możliwości wykopalisk archeologicznych w tym miejscu.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Kespert said:

Wyceny i procesy za II WŚ przeciw Niemcom, są kontrowane roszczeniami niemieckimi za "ziemie utracone", i o tym nie wolno zapominać.

 

O właśnie. A to będzie przecież ze 40% obecnego naszego terytorium. I nie można też zapominać, że te ziemie do czysta obrali Sowieci, więc tu już się trójstronne roszczenia robią. 

 

8 minutes ago, Kespert said:

Status Polin jest tak niejasny, że nieomal rację ma Braun, mówiąc o eksterytorialności. Dodatkowo, lokalizacja blokuje jakiekolwiek możliwości wykopalisk archeologicznych w tym miejscu.

Ja tu gdzieś kiedyś wrzucałem wyliczenia ile dziś byłby wart majątek Żydów w Polsce. To są astronomiczne kwoty i tego należy się bać, a nie krzyczeć o reparacjach od Niemca. 

 • Thanks 1
 • Haha 1
Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, maroon said:

To są astronomiczne kwoty

Ale też są dane, ile pieniędzy pożyczono w bankach latem 1939r... i nigdy nie oddano. Po podliczeniu odsetek, mogliby wyjść na minus - i dlatego roszczenia na razie są jednostkowe do nieruchomości, a nie grupowe do gotówki.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Kespert said:

Ale też są dane, ile pieniędzy pożyczono w bankach latem 1939r... i nigdy nie oddano. Po podliczeniu odsetek, mogliby wyjść na minus - i dlatego roszczenia na razie są jednostkowe do nieruchomości, a nie grupowe do gotówki.

To tak nie do końca. Banki były prywatne głównie, jak nie praktycznie wszystkie. Wiec roszczenia o gotówkę mogą być od tych prywatnych właścicieli. A grunty, nieruchomości i fabryki kolektyw państwowy przejął. 

 

W ogóle zwrot mienia po dekrecie Bieruta to jest burdek, bajzel, patologia i kombinatorstwo do kwadratu. Komuś na tym musi/musiało zależeć, żeby tak było. 

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

To był jednak majstersztyk polityki, iż Niemcy z roli oprawców, po sowitym opłaceniu się Góralom z góry Synaj przechodzą na status poszkodowanych. Bo przecież wiadomo od lat, że w wszyscy Niemcy służyli tylko na kolei w czasie II WŚ :) 

 

Do kwestii reparacji ciężko będzie wrócić z takimi elitami politycznymi. Mało realne. A szkoda.

 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Obliteraror said:

po sowitym opłaceniu się

Sporo zostało uzgodnione jeszcze PRZED rozpoczęciem II WŚ, a generalnie chodziło o historię powstania państwa okupującego Palestynę.

Od słynnej przepowiedni o 6 milionach ofiar potrzebnych do odrodzenia, zaczęło się wszystko.

I my w tym mieliśmy swój udział: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/03/28/czy-dowodcy-armii-andersa-byli-ojcami-zalozycielami-panstwa-izrael/

 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Boromir napisał:

Jak piszą Niemieckie organizację, opłaceni Niemieccy Youtuberzy, walić im prawdę prosto w pysk. O tym, ze zgodnie  z prawem międzynarodowym zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu, o tym, że szkopy wypłacili wszystkim reparacje, tylko nie Polsce. A nie, że będą np LGBT wspierać albo pakiet klimatyczny dla Polski.

Nic dodać nic ująć, jestem za!

12 godzin temu, Templariusz napisał:

zamiast III Rzesza powinno być wprost napisane Niemcy.

Dobra grafika, zdrowy wniosek we wpisie.

11 godzin temu, maroon napisał:

Odsetek, to jest bardzo manipulacyjny wskaźnik i nie powinien być używany przy okazji takiej tematyki. 

Dlaczego nie? Odsetek rozwodów, samobójstw itd też jest zły? Nie rozumiem.

11 godzin temu, maroon napisał:

teraz jak chcemy reparacji od Niemców, to czemu też nie od Ruskich, którzy ciągneli zasoby i kasę przez kilkadziesiąt lat?

Proszę o jedno: przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem.

10 godzin temu, Templariusz napisał:

Jednak nie oznacza to iż jest to jakieś tabu i nie należy o nim mówić gdyż urazimy uczucia potomków SSmanów i Gestapowców

Dokładnie Bracie, i banderowców, i wybranych również.

10 godzin temu, maroon napisał:

Nadal podtrzymuję, że konfa nie ma pojęcia o realpolitik, podobnie jak i inne partie, więc rzucanie takich populistycznych hasełek jest po prostu śmieszne. 

Racja. Dalej głosujmy na popis i narzekajmy że źle. Brawo Ty.

10 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Głównym punktem ciążącym za tym, dlaczego Polska nie uzyska tych reparacji nie jest taka, że nam się należy, ale dlatego, że nie mamy wystarczających sił współcześnie, aby wymusić te reparacje. Podobnie ma się rzecz z Nord Stream 2 - Niemcy mogą łamać prawo UE tylko dlatego, ponieważ są najsilniejszym państwem w UE.

Merytoryczne bardzo dobra wypowiedź. Dziękuję za umieszczenie, to bardzo treściwy kontent. Podobne wnioski umieściłem na górze.

10 godzin temu, Templariusz napisał:

Niemcy robią co mogą aby w oczach światowej opinii publicznej wybielić się ze swoich zbrodni i gdy jest już bardzo niewielu naocznych świadków tych mrocznych dni może im się to udać. Jako Polacy nie możemy dopuścić aby w przyszłości zostało to "zamiecione pod dywan" albo co gorsza abyśmy to my nie zostali policzeni jako oprawcy. 

Tak i tak. Jaka jest nasza polityka? Oprócz tego że IPN wypuści jakiś film (a są też naprawdę dobre!) władze Warszawskie gówno robią. Opluwają nas w muzeum Polin za nasze pieniądze, niedowierzanie!

9 godzin temu, Cagliostro napisał:

Rządzący dobrze wiedzą, że jeśli sprzeciwią się światowemu porządkowi, to będzie jak na Ukrainie, czy na Białorusi teraz.

Tak, jest to możliwe. Ale jakie masz inne rozwiązania? Całe życie być gojem, niewolnikiem? To już lepiej od razu palnąć sobie w łeb.

9 godzin temu, maroon napisał:

Polak jak ten idiota stawia im muzeum i nadal krzyczy "dojebać Niemcowi". 

Polak? Stolzman, Kalkenstein to są Polacy? 

 

Co powiesz o żydowskim święcie Chanuki w sejmie? Nie wiesz co to? Parę sekund na YT i masz wszystko. To ma być "polski" sejm?

Jeśli byś napisał to samo odnośnie Watykanu to bym się zgodził.

@Kespert ok. Jaki wpływ mieli Polacy na swoje granice, skoro wszystko ustalili w Jałcie? Nawet powstanie Warszawskie nic nie dało. Dostaliśmy zachód, a ile straciliśmy wschodu?

Tak, odnośnie Auschwitz to pełna zgoda.

8 godzin temu, maroon napisał:

Ja tu gdzieś kiedyś wrzucałem wyliczenia ile dziś byłby wart majątek Żydów w Polsce.

Co mówi prawo międzynarodowe o mieniu bezspadkowym?

Ponawiam pytanie: jaki mieliśmy wpływ na to, że nam dadzą trochę z zachodu, a zabiorą jeszcze więcej z odwiecznych wschodnich ziem? 

8 godzin temu, maroon napisał:

W ogóle zwrot mienia po dekrecie Bieruta to jest burdek, bajzel, patologia i kombinatorstwo do kwadratu.

Być może nie było idealnie jak to za komuny, ale Polacy oddali USA grube miliony na rzecz roszczeń, więc jednak to przeczy Twoim słowom.

 

@trop jestem tego samego zdania, ale musimy się po pierwsze upominać, po drugie znaczyć cokolwiek, a nie przerywać ekshumacje w Jedwabnem bo żydzi się smucą że znaleźli łuski z MG42 (Lech Kaczyński przerwał ekshumacje). I nie płacić na muzeum polin żeby nas za nasze pieniądze szkalowano.

 

@Kespert czytałeś może książkę "Hitler założyciel Izraela"? Nie mogę jej dostać.

 

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, DOHC said:

 

Być może nie było idealnie jak to za komuny, ale Polacy oddali USA grube miliony na rzecz roszczeń, więc jednak to przeczy Twoim słowom.

Że słucham? Polska pod presją ZSRR zrezygnowała z Planu Marshala, a był proponowany. 

 

Jedna moja rodzina nigdy nie dostała odszkodowania za majątek pozostawiony na Kresach, który przypadł Litwie. Druga rodzina od dziesięcioleci walczy o zwrot lub odszkodowanie za działkę w centrum Warszawy zajebaną dekretem Bieruta. I chuja dostanie, bo nie ma wejść i na nazwisko Braun czy inny Kalkstein. Tymczasem podstawionym żydkom i kombinatorom pooddawali jak leci. Co Ty chłopie pierniczysz. 

Edited by maroon
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Templariusz napisał:

Ta grafika chyba wszystko wyjaśnia, choć zamiast III Rzesza powinno być wprost napisane Niemcy.

Jednak fajnie by było, jakby jeszcze podzielono zabitych, pomordowanych , ile zginęło obywateli ZSRR ze względu na narodowść np. Ilu Rosjan , Białorusinów, Ormian, Kazachów, ile poszczególne republiki straciły obywateli, jaki to jest procentowy udział, ile kosztują straty wojenne dla poszczególnych republik np. Białoruska.

12 godzin temu, maroon napisał:

Po co się męczyć, jak murzyn za nas robotę robi?  I tak to mniej więcej wygląda. 

Kręcić filmy o Niemieckich zbrodniach, o tym jak Niemcy cieszyli się z napaści na Polskę, o zbrodniach na polskich obywatelach w Oświecimiu, jak przerabiano naszych dziadków na mydło, nawóz, robiono ze skóry piękne żyrandole, odbierano dzieci na germanizacje. Pieniądze są z abonamentu, a co jest kręcone:

 

 

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, DOHC said:

Dostaliśmy zachód, a ile straciliśmy wschodu?

Tak naprawdę nic nigdy nie należało "do nas" - dla mnie Polska jest tam, gdzie ludzie myślą o sobie per "Polak".

Stąd, "uczciwe" granice to byłby powszechny plebiscyt w całej Europie środkowej, kto do jakiego państwa chce należeć. Nierealne, niestety.

Tej pozycji nie czytałem, kojarzę jedynie z opowieści - sporo z materiałów z niej, jest dostępnych w innych miejscach...

Link to post
Share on other sites
W dniu 2.09.2020 o 21:14, maroon napisał:

Co Ty chłopie pierniczysz. 

Podałem kilka argumentów i faktów, odpowiedziałeś z wyrzutem tylko odnośnie jednego, co de facto potwierdza że Polska oddawała majątki. A że ktoś oszukał to akurat inna bajka i wcale mi się to nie podoba. Co powiesz o HGW i Warszawie?

 

W dniu 2.09.2020 o 23:07, Boromir napisał:

Kręcić filmy o Niemieckich zbrodniach, o tym jak Niemcy cieszyli się z napaści na Polskę, o zbrodniach na polskich obywatelach w Oświecimiu, jak przerabiano naszych dziadków na mydło, nawóz, robiono ze skóry piękne żyrandole, odbierano dzieci na germanizacje. Pieniądze są z abonamentu, a co jest kręcone:

Bardzo mądry wpis Bracie. Wybrani i niemcy snują propagandę, każdy niemiec był albo kucharzem albo kierowcą, to "naziści" mordowali.

 

W dniu 3.09.2020 o 20:32, Kespert napisał:

uczciwe" granice to byłby powszechny plebiscyt w całej Europie środkowej, kto do jakiego państwa chce należeć.

Wiadomo kto rozdawał karty, 3 mocarstwa. 

 

Ale wiesz, takie pierdolenie że dali to jak 500+, zabrali 700 a dali 500. No ale dali 500, myślenie "bystrzaków".

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.