Skocz do zawartości

Maseczki zbiorowisko bakterii na zawsze


Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Boromir said:

Jak to ? Przecież maseczka cię dobrze chroni, ale przed mandatem...

 

W punkt.

 

3 hours ago, Rnext said:

Na razie strach w narodzie tchórzy udało się na tyle skutecznie zaszczepić, że ludzie wierzą

 

Już nie wierzą. 

Zaledwie 16 proc. badanych deklaruje, że wierzy w statystyki zawarte w regularnych raportach Ministerstwa Zdrowia dotyczących nowych rozpoznanych przypadków COVID-19 – wynika z najnowszego badania omnibusowego, zrealizowanego przez agencję SW Research.

 

IP_Ministerstwo_dane.jpg

 

To już jest stan wojenny i większość zdaje sobie z tego sprawę.

To, źe większość jest tchórzliwa i się podporządkuje to inna sprawa, równie ważna.

Bardziej mnie zastanawia, czy to badanie dotarło do sztabu PiS bo oni od dawna robią badania opinii i tak dawkują "pandemię", jak pokazuja im słupki. Tyle, że to wygląda na badanie niezależne, stąd nie wiadomo czy dotrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zychu napisał:

Dość śmiałe stwierdzenie, zważywszy, że nie ma na tę chwilę badań wykazujących związek pomiędzy liczbą zachorowań a ilością (do tej pory nieoszacowaną) "antymaseczkowców".

 

Z tego co wiem, epidemia rozwija się zgodnie z przewidywaniami rządzących. I będzie się nasilać lub słabnąć w zależności od potrzeb.

W takim razie po cholerę państwo pomaga powodzianom, pogorzelcom, a gdzie indziej - ofiarom huraganów? Porypana logika. Tym bardziej, że tak drastyczny lockdown nie był wcale potrzebny.

Dokładnie tak. Pandemia jest sterowana i idzie wszystko zgodnie z planem, ani szybcie ani wolniej się nie rozwija.

12 minut temu, Fury King napisał:

Cytując klasyka , powodujemy jeszcze trzęsienie ziemi :)

@Adrianoob Nie wiedziałem, że ma taką laskę. Pierwsze zdanie po wpisaniu w google: "tańczy na rurze" :) .  Pamiętam jakieś dramy Khana z laską. Fury jest wspierany przez żonę, ale Cyganie to Cyganie, wspiera jeden drugiego :)

Tak Khana laska mega puszczalska, zdrady tam były mocne. Joshua miał przez swoją nieraz problemy i dziwne ale taki kolos Adonis a nie może z nią skończyć.  Ciągle do niej wraca. Mega dziwne milioner, super wygląda jak skała mięśnie a ona taka sobie i jeszcze pojebany charakter. Nie rozumiem tego. 

 

Żona Furego mega babka, wydaje się ideałem żony.  Też wiele mu wyznaczyła zdrad i narkotyków po walce z Władimirem gdy poszedł w melanż na 2 lata. Ciekawe czemu wybaczyła i czekała :)

 

ona czeka na mojego check'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zychu napisał:

Dość śmiałe stwierdzenie, zważywszy, że nie ma na tę chwilę badań wykazujących związek pomiędzy liczbą zachorowań a ilością (do tej pory nieoszacowaną) "antymaseczkowców".

Ale widać różnice w statystykach. Tam gdzie społeczeństwa są silne i z dyscyplinowane lub władza jest silna, tam udało się to bardzo szybko opanować. Chiny, Korea, Japonia. 

Tam gdzie władza zlała temat lub społeczeństwo nie potrafiło wziąć się w garść i dostosować do sytuacji,  tam jest o wiele gorzej. Wystarczy porównać Włochy z chorymi na Covid wymykającymi się z kwarantanny do restauracji i taką Koreę czy Chiny. 

1 minutę temu, zychu napisał:

 

Z tego co wiem, epidemia rozwija się zgodnie z przewidywaniami rządzących. I będzie się nasilać lub słabnąć w zależności od potrzeb.

Nie wierz nigdy statystykom. One są stworzone do manipulacji tłumem. Mieliśmy koniec epidemii przed wakacjami bo rządowi zależało na tym by ograniczyć rekompensaty dla sektora turystyki. Ale potem wymknęło się to spod kontroli i zaostrzyli wszystko. Ja zaś zakładam najgorszy scenariusz. Pandemia jest, jak zachoruję to mogę skończyć bez płuca albo w worku. Dlatego robię wszystko by zminimalizować ryzyko. 

Nawet jak się mylę to ucierpi na tym moje ego. 

Co jak bym się pomylił mając inne podejście i bym zaraził wujka który ma chemioterapie, co jakbym trafił pod respirator? Wolę nie wiedzieć. Wolę zrobić wszystko by jak najmniej osób trafiło do szpitali. Bo moje samcze ego i ta śmieszna wolność jest niewiele warta w porównaniu do życia. 

 

Tak sobie myślę i się zastanawiam co by było gdyby w 1920 społeczeństwo było takie jak dziś i biadoliło że kopanie okopów i barykad przeciwko sołdatom Tuchalczewskiego jest niezgodne z prawem i odbiera wolność. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Libertyn napisał:

Pandemia jest, jak zachoruję to mogę skończyć bez płuca albo w worku. Dlatego robię wszystko by zminimalizować ryzyko. 

Nawet jak się mylę to ucierpi na tym moje ego. 

Co jak bym się pomylił mając inne podejście i bym zaraził wujka który ma chemioterapie, co jakbym trafił pod respirator? Wolę nie wiedzieć. Wolę zrobić wszystko by jak najmniej osób trafiło do szpitali. Bo moje samcze ego i ta śmieszna wolność jest niewiele warta w porównaniu do życia.

Oczywiście masz tutaj rację. Dlatego - mimo sceptycyzmu - uważam, że niestosowanie się do reżimów sanitarnych jest przejawem głupoty i arogancji. Tym bardziej, że ludzie starsi często są w strachu, bo raz, że znajdują się w grupie ryzyka, a dwa, że rządowa propaganda sączy w nich tę paranoję.

 

Ale niestety - lockdownów nie da się utrzymywać w nieskończoność. W końcu ludzie będą musieli wyjść i pracować, uczyć się, czy nawet spotykać. Przy okazji obudzimy się w świecie o bardziej zaostrzonej kontroli społecznej, jeszcze bardziej spolaryzowanym i znacznie biedniejszym. Na szczęście z każdego dołka można się wygrzebać.

18 minut temu, Libertyn napisał:

co by było gdyby w 1920 społeczeństwo było takie jak dziś i biadoliło że kopanie okopów i barykad przeciwko sołdatom Tuchaczewskiego jest niezgodne z prawem i odbiera wolność.

W tej chwili to rząd jest takim Tuchaczewskim.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Libertyn napisał:

Tak jak niczyja to wina że mamy antyszczepionkowców i antymaseczkowców i ich skutki w postaci o wiele szybciej rozprzestrzeniającej się epidemii. 

A co do tego mają antyszczepionkowcy? Czy wirus  rozprzestrzeniałby się mniej jakby ich nie było? 

Na chwilę obecną nie ma dostępnych szczepionek, chyba, że ten wirus atakuje ze względu na to, kto jakie ma poglądy.

Danuto Holecka tego forum, tutaj trzeba się trochę bardziej postarać bo propaganda najniższego szczebla nie za bardzo działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Libertyn napisał:

 

 

Tak sobie myślę i się zastanawiam co by było gdyby w 1920 społeczeństwo było takie jak dziś i biadoliło że kopanie okopów i barykad przeciwko sołdatom Tuchalczewskiego jest niezgodne z prawem i odbiera wolność. 

 

 

To powiedziała mi moja 72 letnia mama tylko zamiast 20 roku powiedziała o okopach Warszawy w 1939. Dodatkowo powiedziała wczoraj "ciekawe co by było gdyby okazało się, że ofiarami wirusa były by małe dzieci".
Nie wiem co z nami się porobiło, że nie ma za grosz szacunku dla starszych osób które najczęsciej są własnie najbardziej zestresowane tą sytuacją. 
Niby wkoło deklarowany szacunek do seniorów ale arogancja, sobiepaństwo, mundrość i elementarny brak empatii zawsze górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zychu napisał:

Ale niestety - lockdownów nie da się utrzymywć w nieskończoność. W końcu ludzie będą musieli wyjść i pracować, uczyć się, czy nawet spotykać

Lockdown nikomu się nie opłaca.

Państwo traci wpływy z podatków, firmy padają, ludzie tracą pracę. 

Jest jednak konieczny bo żyjemy otoczeni przez takich a nie innych ludzi. Którzy bez bata na karku nie zrobią nic co by było dla nich niewygodne a wpłynęło by dodatnio na bezpieczeństwo społeczeństwa. 

 

Jak zemdlejesz na tłumnej ulicy, nie pomoże nikt, bo każdy uważa że ktoś powinien, ale sam ma ważniejsze rzeczy do roboty. 

Edytowane przez Libertyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PoCoMiOko napisał:

U mnie w pracy ect. ludzie już chodzą bez maseczek bo to szkoda zachodu :) I tak się pozarażali, ozdrowieli więc względny spokój teraz. Niech kończą tą farse jak najszybciej xD

Ale kto ma kończyć ? ludzie u Ciebie w pracy? Oni są częścią społeczeństwa, są jeszcze ich rodzice, dziadkowie, starszy sąsiedzi i co w imię własnej zajebistości też uważasz że należy skończyć " tĄ farsę"

Edytowane przez Personal Best
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Personal Best napisał:

Ale kto ma kończyć ? ludzie u Ciebie w pracy? Oni są częścią społeczeństwa, są jeszcze ich rodzice, dziadkowie, starszy sąsiedzi i co w imię własnej zajebistości też uważasz że należy skończyć " tĄ farsę"

Dokładnie tak :) Plan nie wyszedł, wracamy do rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:
2 hours ago, Perun82 said:

postawa minister zdrowia Ewy Kopacz, za to że w sprawie szczepionek podjęła odważną decyzję, nie poddając się licznym naciskom

Tak na marginesie i nie wiem ile w tym prawdy, ale tajemnicą poliszynela jest to, że najzwyczajniej zabałaganiła i spóźniła się z jakimś wnioskiem a nie że to była realnie świadoma decyzja. 

 

Tu jest wywiad Kopacz kontra Balicki, który temu przeczy. W tej jednej, może nie jednej ale nielicznej, sprawie pani minister postąpiła naprawdę fachowo i kompetentnie.

 

Ciekawe jet postepowanie prowadzącego - pierwsze pytanie: "kiedy polski rząd kupi szczepionkę?". Nie czy a kiedy. Oni nawet nie zakładali, że rząd, a tym bardziej minister zdrowia może nie kupić tak cudownego leku.

 

--

 

2 hours ago, Libertyn said:

Wiesz ile bakterii masz na telefonie (...)

A maseczki? W Azji są stosowane od lat, bo smog, bo epidemie, bo dojrzalsze społeczeństwo. 

 

Czy ktoś ci broni? Albo im, tym azjatom? Pozwól więc nam, zaściankowym polaczkom wybrać, czy chcemy czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adrianoob napisał:

Witam. 

Mam pytanie, do kiedy zostaną z nami te maseczki, zbiorowisko bakterii i grzybów? Czy my już do końca życia mamy w tym wchodzić do sklepu? 

Przecież to jest nienormalne!

"Witam. 

Mam pytanie, do kiedy zostaną z nami te majtki, zbiorowisko bakterii i grzybów? Czy my już do końca życia mamy w tym wchodzić do sklepu? 

Przecież to jest nienormalne!"

 

Jak zmieniasz i pierzesz, chyba nie ma takiej dramy z tą maseczką? No chyba, że nie :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

--

 

1 hour ago, Libertyn said:
1 hour ago, zychu said:

Dość śmiałe stwierdzenie, zważywszy, że nie ma na tę chwilę badań wykazujących związek pomiędzy liczbą zachorowań a ilością (do tej pory nieoszacowaną) "antymaseczkowców".

Ale widać różnice w statystykach. Tam gdzie społeczeństwa są silne i z dyscyplinowane lub władza jest silna, tam udało się to bardzo szybko opanować. Chiny

 

No w Chinach udało się w 5 tygodni. Co z tego, że fala trwa 10-12 tygodni, co z tego, że to niemożliwe. Ale w Chinach się udało. Brawo partia, brawo przewodniczący Śi!

 

W Chinach nie ma epidemii bo nie ma testów. Przestali testować, skończyła się plandemia. I wcale na tym nie zarobili, wcale.

 

comment_1599031210IZ2GUeuzSUWG1Mhzy5xuA1

 

--

 

9 minutes ago, Kpt. Skok said:

Jak zmieniasz i pierzesz, chyba nie ma takiej dramy z tą maseczką?

 

A wiesz, że co 45 minut musisz zdjąć na 5 minut? A jak często pierzesz? Masz 10 maseczek na zmianę, jak majtek?

 

 

 

--

Tu jest wywiad Kopacz kontra Balicki.

 

Jakby moderacja mogła to w rzeczonym poście zmienić to byłoby super.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wrotycz napisał:

Masz 10 maseczek na zmianę, jak majtek?

Łoooj panie, 10 maseczek? Któż to słyszał? Fortunę by to kosztowało. No i gdzie to trzymać? Magazyn jaki wynająć chyba przyjdzie. Gdzie tam.

Zrujnowałbym się na to. 

11 minut temu, wrotycz napisał:

A wiesz, że co 45 minut musisz zdjąć na 5 minut? A

Muszę bo... co? 

Edytowane przez Kpt. Skok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Kpt. Skok said:
19 minutes ago, wrotycz said:

A wiesz, że co 45 minut musisz zdjąć na 5 minut? A

Muszę bo... co? 

 

Pulmonolodzy: Maski powinny być zdejmowane po 45 minutach. Po godzinie to konieczność.

Zdaniem specjalistów maski chirurgiczne mogą być używane maksymalnie przez 4 godziny. Zaznaczyli jednak, że w sytuacji nadmiernego zawilgotnienia materiału należy taką maseczkę wymienić wcześniej.

Przestrzegli przy tym, że niewłaściwe noszenie masek ochronnych może narazić układ oddechowy użytkownika na zakażenie bakteriami lub grzybami, a skórę na schorzenia dermatologiczne.

 

Jak jesteś taki higieniczny to bądź też w sprawie maseczek.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kpt. Skok napisał:

"Witam. 

Mam pytanie, do kiedy zostaną z nami te majtki, zbiorowisko bakterii i grzybów? Czy my już do końca życia mamy w tym wchodzić do sklepu? 

Przecież to jest nienormalne!"

 

Jak zmieniasz i pierzesz, chyba nie ma takiej dramy z tą maseczką? No chyba, że nie :)

Ja nie mam jak już pisałem zakupiła mi dziewczyna taką przyłbice która nie chroni przed śmiercionośnym wrogiem :( ale na szczęście mandatu nie ma przynajmniej za brak zakrycia nosacza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wrotycz napisał:

No w Chinach udało się w 5 tygodni. Co z tego, że fala trwa 10-12 tygodni, co z tego, że to niemożliwe. Ale w Chinach się udało. Brawo partia, brawo przewodniczący Śi!

 

W Chinach nie ma epidemii bo nie ma testów. Przestali testowa, skończyła się plandemia. I wcale na tym nie zarobili, wcale.

 

comment_1599031210IZ2GUeuzSUWG1Mhzy5xuA1

Ciekawe. Ale zróbmy pewien eksperyment myślowy.

Co według wyznawców covida mogło być przyczyną, że w Chinach skończyła się pandemia?:

- Chińczycy nosili maseczki

- dojrzałe i odpowiedzialne społeczeństwo

- myli ręce

- wietrzyli pomieszczenia 

- zainstalowali aplikacje

- przestrzegali dystansu społecznego, nie to co polska swołocz

- są potomkami Czyngis-chana który posiadał antygeny na tego wirusa

- pandemia w Chinach nadal trwa, a oni sami manipulują danymi

- każdego obywatela Chin odizolowali w specjalnej kapsule przez dwa tygodnie i wirus sam znikł

Czy coś jeszcze się znajdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wrotycz napisał:

A wiesz, że co 45 minut musisz zdjąć na 5 minut? A jak często pierzesz? Masz 10 maseczek na zmianę,

Co z maseczkami wielokrotnego użytku? Są jakieś wytyczne jak je prać, dezynfekować?

23 minuty temu, tytuschrypus napisał:

A jak oni noszą te maseczki od wielu, wielu lat np. w Korei Południowej

Tam to chyba przeciw smogowe z wymiennym wkładem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

Bo o to chodzi. O pauperyzację społeczeństwa poprzez zrujnowanie klasy średniej i pozbawienie ludzi kapitału. To doprowadzi do uzaleznienia od państwa. PiS to bolszewicy, tyle że boją się rozkułaczać z karabinem w ręku.

W punkt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że my z dziewczyną już chyba przebyliśmy tą słynną mocną grypę ale rok wczesniej. Był to chyba luty 2019 więc około rok wcześniej.  Nie wiem czy to możliwe ale objawy miała takie jak ten osławiony medialnie wirus.

Dziewczyna nigdy nie ma gorączki a wtedy miała i bardzo była słaba, biednie jej było wstać z łóżka przez 3 doby chyba. Szybko ustąpiło. Myślę że ten słynny wirus mógł być z nami już rok wcześniej lecz nie był jeszcze na tyle osławiony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Rnext said:

stalowe obroże z łańcuchem, murzyni od dziecka na plantacjach nosili i nic im nie było

Nawet im na dobre wyszło, bo teraz złote łańcuchy noszą! Może dzięki maskom my też będziemy takie wysadzane diamentami kiedyś mieli. 

A swoją drogą, właśnie widziałem dziewczynę z taką małą czarną maseczką z koronką. Wyglądała jak przerobione majteczki. Fajna ta nowa moda. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.