Skocz do zawartości

Zamyka nam się Europa


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Libertyn napisał:

Za to przetestowano długofalowe efekty setek tysięcy produktów które spożywamy i będziemy spożywać, mimo tego ze dewastują nasze organizmy w 100%.
Kij cukier, kij konserwanty, spulchniacze, barwniki i ulepszacze. Wszyscy się martwią szczepionkami i spiskami big pharma i efektami ubocznymi u promila populacji. komunizmem. Nie. lepiej unikać szczepień bo można mieć powikłania. 

Pierwsza rzecz: nikt cię nie zmusza do spożywania gównianej żywności, jeszcze masz wybór. Druga rzecz: nie spisek, a pospolita chciwość i przewał. Ale oczywiście wobec braku argumentów trzeba sięgnąć po manipulację, czyli przypisywać oponentom nieprawdziwe motywacje.

Cukru nie tykam, mięso jem tylko ze sprawdzonych źródeł, odżywiam się zdrowo. Ale jeżeli jakiś urzędas postanowi, że muszę sobie zaaplikować antycovida w dupsko, to nie będę miał nic do powiedzenia.

Rozumiesz tę różnicę?

Czy po prostu palisz głupa? Bo nie uwierzę, że naprawdę to do ciebie nie dociera. Ta twoja urojona symetria ma się nijak do rzeczywistości.

No i oczywiście - po co się przejmować ograniczaniem wolności? Małymi krokami, z odpowiednim administracyjnym uzasadnieniem, wszystko w trosce o ludzi. I nie, to, że jestem przeciwnikiem administracyjnych nakazów w jednej kwestii, nie oznacza, że popieram wolną amerykankę i jakikolwiek brak nadzoru nad korporacjami. Piszę to uprzedzająco, gdyby przyszło ci do głowy robienie ze mnie kuca czy innego libertarianina.

A, jeszcze jedno - iksde.

Edytowane przez zychu
  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Imiennik napisał:

 

Chyba z telewizora. Dziwnym trafem wskaźniki zgonów ani drgną,

 

Drgnęły pokaźnie, niżej nr tygodnia 2020 roku i liczba kostuchy w naszym kraju.

T40 -  8408

T41 -  9180

T42 - 10222

T43 - 12350

T44 - 14673

T45 - 16048

T46 - 15457

T47 - 14643

T48 - 13419

T49 - 12182

T50 - 10728

W pierwszych 39 tygodniach roku te liczby kształtowały się między 7,3 tys. a 8,6 tys. W poprzednich latach niezwykle rzadko zdarzało się, że w jakimś tygodniu odeszło więcej niż 8500 osób.

 

Rok 2020 już w tej chwili jest demograficznie najtragiczniejszym od II wojny światowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Pierwsza rzecz: nikt cię nie zmusza do spożywania gównianej żywności, jeszcze masz wybór.

Owszem.  Mogę posadzić marchewkę w doniczce i hodować prosiaka w wannie. Wybór mam podobny jak w gułagu. W gułagu nie było przymusu pracy. Po prostu miało się alternatywę by nie jeść

3 minuty temu, zychu napisał:

Druga rzecz: nie spisek, a pospolita chciwość i przewał. Ale oczywiście wobec braku argumentów trzeba sięgnąć po manipulację, czyli przypisywanie oponentom nieprawdziwych motywacji.

A co robi sie w stosunku do szczepionek?

3 minuty temu, zychu napisał:

Cukru nie tykam, mięso jem tylko ze sprawdzonych źródeł, odżywiam się zdrowo.

Sprawdzonych w sensie? Wiesz gdzie żyje ten prosiak i skąd ma jedzenie i czym to jedzenie było nawożone?

3 minuty temu, zychu napisał:

Ale jeżeli jakiś urzędas postanowi, że muszę sobie zaaplikować antycovida w dupsko, to nie będę miał nic do powiedzenia.

Może nie powinieneś? Urzędasy decydują też że nie można walnąć sobie głębszego za kółkiem, a diva z hiv podpada pod kk.

3 minuty temu, zychu napisał:

Rozumiesz tę różnicę?

ROZUMIESZ?

Rozumiem. Rozchodzi się o to że nie masz tej iluzorycznej kontroli.

3 minuty temu, zychu napisał:

Czy po prostu palisz głupa? Bo nie uwierzę, że naprawdę to do ciebie nie dociera. Ta twoja urojona symetria ma się nijak do rzeczywistości.

A spisek urzedasów po to by zarznać  kurę znoszącą złote jajka z której sie utrzymują jest naprawdę racjonalna 

3 minuty temu, zychu napisał:

No i oczywiście - po co się przejmować ograniczaniem wolności?

Dobra. Następnym razem zacznę jeździć chodnikami i zastawiać wjazdy. Bo taka jest kurła, moja wolność. A to że ktoś dostanie zawału i pogotowie nie dojedzie bo zastawiłem wjazd na posesje,  jest mniej prawdopodobne niż to że zachorujesz na covid.

3 minuty temu, zychu napisał:

Małymi krokami, z odpowiednim administracyjnym uzasadnieniem, wszystko w trosce o ludzi.

Jak być powinno, bo ludzie to egocentryczne gnidy.
Nikt nie kontroluje ratowników w hotelach, gastro w kurortach itd.
Bywały sytuacje że ratownikiem była osoba co nie umie pływać.

Ale przynajmniej więcej wolności było. Kto załapał w wakacje żółtaczkę lub się utopił, miał tylko pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, trop napisał:

Mówię o wyjściu i demonstracjach po kilkaset tysięcy ludzi.

No kurwa naprawdę genialny pomysł. Gratuluję. Weźmy się zbierzmy w kupę i pozarażajmy więcej.

 

Już przez marsze wściekłych cip mamy o około 20-25% zakażeń więcej. W czołówce tabeli Warszawa. Przypadek?

 

Gdyby nie te 20% więcej to byśmy nie trafili na te 'czarne listy' w kilku krajach. Bo Polska przekroczyła maksima o kilka do kilkunastu procent (każdy kraj sam sobie ustala maksima, jak mu pasuje).

 

Przez te wściekłe cipy wszystko będzie zamknięte o jakieś dwa tygodnie dłużej. Obostrzenia będą zdejmowane później. Tak to kochane kobietki pomogły nam, sobie i całej gospodarce.

 

Tępe rury.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Libertyn napisał:

Za to przetestowano długofalowe efekty setek tysięcy produktów które spożywamy i będziemy spożywać, mimo tego ze dewastują nasze organizmy w 100%.
Kij cukier, kij konserwanty, spulchniacze, barwniki i ulepszacze. Wszyscy się martwią szczepionkami i spiskami big pharma i efektami ubocznymi u promila populacji. Ale nikt nawet nie  myśli o spiskach bigFMCG czy bigTextil. Choć są barwniki na ubraniach które są rakotwórcze, i nie są neutralizowane przez oczyszczalnie, zaś po przegotowaniu nieraz lądują jako element herbaty.
Bo przecież zabronienie takiemu  H&M by korzystało z opłacalnego nonylofenolu etoksylowanego tylko dlatego ze rozkłada się na toksyczny nonylofenol wpływajacy na gospodarke hormonalną i powodujący raka byłoby istnym komunizmem. Nie. lepiej unikać szczepień bo można mieć powikłania. 

 

Wierzysz ludziom którzy wykorzystują swoją pozycję, żeby w białych rękawiczka ojebać naród do gołej skóry? Najpierw pan minister zdrowia dosłownie wyprowadził nie wiem 5mln zł? Poprzez firmę która dystrybuowała maseczki które on sam potem wprowadza jako nakaz? 

 

Kolejny pani mister od aktywów państwowych rozpierdala wraz z panem przewodniczącym rady ministrów coś koło 70 baniek na wybory które się nie odbyły. 

 

Teraz znów kupują szczepionki od zagranicznego koncernu napychając im kieche naszymi ciężko wypracowanymi pieniędzmi bez żadnych gwarancji, że to spełni swoją rolę.

 

Myślisz, że ci państwo działają w imię dobra obywateli czy przepychają barachło bo są lobbowani z każdej strony? 

 

Jak ktoś tak lekkomyślnie  pochodzi do spraw finansowych własnego państwa to według mnie zasługuje w tym momencie na co najmniej zwątpienie w jego dobre zamiary i chęć ustabilizowania sytuacji. 

 

Ww. działania jak na mój rozum są sprzeczne do transparentności osób które podejmują najważniejsze decyzje państwo w sprawie finansów czy zdrowia które mają impakt na całe społeczeństwo także Ciebie. Jak np. Ty lub ktoś z Twojej rodziny dostanie tych powikłań to do kogo pójdziesz? Do Pana ministra? On będzie miał to w dupie jak mu ktoś odpali choćby 5 groszy od każdej szczepionki, a za kulisami nie wie nikt co ma miejsce.

 

Teraz sobie pomyśl, że gdybyś był na ich miejscu i miał możliwość kręcenia wałów nie na 100k tylko na parę baniek nie kręciłbyś i tak się nikt nie pokapuje, a chciwość to potężna pokusa. 

 

Osobiście nie wierzę w nic co oni głoszą bo transparentność i wiarygodność ten rząd już dawno stracił choćby wyłączając siłownie, gastro czy imprezy z obiegu, a pozostawiając kościoły czy np. zajęcia grupowe które są dozwolone. Ćwiczyć karate w grupie możesz, ale już napić się wódy nie? Nie śmierdzi Ci tu nic? 

 

Przecież mając taką decyzyjność, wystarczy, że ktoś kto ma interes np. w zamknięciu siłowni przyjdzie do jednego czy drugie pana ministra rzuci na "meble dla córki", a pan wyjdzie i powie, że ze statystyk wynika, że siłownie to ogniska koronawirusa, a z tego co ja zauważyłem to tam najbardziej dbający o swoje zdrowie i sprawność ludzie chodzą.

 

Proponuję ruszyć w końcu trochę makówę ?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adrianoob napisał:

A co z  właścicielami ? Dostaną jakieś mieszkanie spelune 45m z przydziału czy jak? Tacy którym zabiorą domy hotele restauracje. Co z nimi?

Do "piachu". Lub na etat za minimalną krajową. Zresztą niedawno pewien polityk radził hotelarzom aby się przebranżowić. Nie mieli litości w latach '90 nie będą mieć teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KolegiKolega napisał:

No kurwa naprawdę genialny pomysł. Gratuluję. Weźmy się zbierzmy w kupę i pozarażajmy więcej.

 

Już przez marsze wściekłych cip mamy o około 20-25% zakażeń więcej. W czołówce tabeli Warszawa. Przypadek?

 

Gdyby nie te 20% więcej to byśmy nie trafili na te 'czarne listy' w kilku krajach. Bo Polska przekroczyła maksima o kilka do kilkunastu procent (każdy kraj sam sobie ustala maksima, jak mu pasuje).

 

Przez te wściekłe cipy wszystko będzie zamknięte o jakieś dwa tygodnie dłużej. Obostrzenia będą zdejmowane później. Tak to kochane kobietki pomogły nam, sobie i całej gospodarce.

 

Tępe rury.

 

Jak to zmierzyłeś? Podaj jakąś metodologię bo to ciekawe. Szacunkowo? Szacunkowo to jebnę na zawał jako stary dziad. 

 

Ile jest zachorowań tak naprawdę nie wie nikt, jednemu zarażonemu bez objawów test wyjdzie negatywnie, będzie chodził i zarażał, a drugiemu który jest zdrowy wyjdzie pozytywnie i bez potrzeby będzie siedział w domu. 

 

Wiele osób wiedząc już mniej więcej jakie są objawy i co robić przechodzi to bez lekarzy po prostu w imię odpowiedzialności społecznej izoluje się w domu bez żadnych testów, więc nie jest możliwe stwierdzenie systemowo ile tak naprawdę osób było chorych do tej pory. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Libertyn napisał:

Dobra. Następnym razem zacznę jeździć chodnikami i zastawiać wjazdy. Bo taka jest kurła, moja wolność.

Oczywiście, nic nie zrozumiałeś. Albo gorzej: zrozumiałeś, a mimo to wolałeś dopuścić się manipulacji.

Trudno dyskutować, kiedy sprowadzasz wszystko do absurdu.

Państwo, które w teorii jest gwarantem twoich wolności, może ci je odebrać, jeżeli zechce. Właśnie teraz się to dokonuje.

Bądź zdrów.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

 

Wierzysz ludziom którzy wykorzystują swoją pozycję, żeby w białych rękawiczka ojebać naród do gołej skóry? Najpierw pan minister zdrowia dosłownie wyprowadził nie wiem 5mln zł? Poprzez firmę która dystrybuowała maseczki które on sam potem wprowadza jako nakaz? 

To że ktoś jest zły w jednej dziedzinie nie oznacza że w innej nie może mieć racji bo te maseczki to jakimś cudem nakazano nosić na całym świecie. A Azji to sie je nosi nawet bez nakazu, a z szacunku do innych

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Kolejny pani mister od aktywów państwowych rozpierdala wraz z panem przewodniczącym rady ministrów coś koło 70 baniek na wybory które się nie odbyły. 

No i?

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Teraz znów kupują szczepionki od zagranicznego koncernu napychając im kieche naszymi ciężko wypracowanymi pieniędzmi bez żadnych gwarancji, że to spełni swoją rolę.

Powinni nie kupować. Powinni po prostu wszystkich jak leci wysyłać na kwarantanne bez badania czy covid czy nie. Jak robiono przez stulecia. A kwarantanna nie powinna być w domu, tylko w osobnym miejscu. Przed szczepieniami to była norma.

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Myślisz, że ci państwo działają w imię dobra obywateli czy przepychają barachło bo są lobbowani z każdej strony? 

Myślę że w tym wypadku, robią co musza, bo to Polska, nie Niemcy czy inna Japonia. Naród nastolatków co ich nikt nie rozumie, chcą wszelkich praw i zero odpowiedzialności.

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Jak ktoś tak lekkomyślnie  pochodzi do spraw finansowych własnego państwa to według mnie zasługuje w tym momencie na co najmniej zwątpienie w jego dobre zamiary i chęć ustabilizowania sytuacji. 

Może powinni za to wprowadzić reglamentacje opieki zdrowotnej? Jak na wojnie. By było tańsze. Samotny facet około 40 po wypadku. Obrażenia cieżkie. Rokowania niskie. Czerwona kartka, 35 letnia samotna matka, ta sama sytuacja. Zielona kartka. Ciężka grypa? 25 letnia singielka- gripex, 30 letni ojciec  -hospitalizacja. 70 latka i zawał? Wypisanie zgonu.

To by było turbo opłacalne. Opłacalne jest by mój wujek któremu w robocie urwało rękę i dłoń się wykrwawił na smierć. Bo tak to 15 lat na rencie siedzi. Opłacalne jest przymusowe abortowanie wszelkich płodów z wadami. Albo eutanazja tych z porażeniem mózgowym

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

 

Ww. działania jak na mój rozum są sprzeczne do transparentności osób które podejmują najważniejsze decyzje państwo w sprawie finansów czy zdrowia które mają impakt na całe społeczeństwo także Ciebie. Jak np. Ty lub ktoś z Twojej rodziny dostanie tych powikłań to do kogo pójdziesz? Do Pana ministra? On będzie miał to w dupie jak mu ktoś odpali choćby 5 groszy od każdej szczepionki, a za kulisami nie wie nikt co ma miejsce.

Kurła. Sytuacja jest jaka jest. Impakt na gospodarkę maja też firmy audytorskie, ratingowe, banki. Impakt ma zarząd każdej większej firmy podejmujący decyzje o outsourcingu bo to tnie koszty o 5 groszy przez co można więcej wziąć w dywidendzie i premiach. Spójrz na USA gdzie masz całe połacie spauperyzowane bo komuś sie kalkulowało przeniesienie produkcji do Meksyku.
A do kogo pójdę jak dostane covid? Do przeładowanych szpitali? Bo bedzie coraz gorzej.. Do Ciebie na chatę?

 

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Teraz sobie pomyśl, że gdybyś był na ich miejscu i miał możliwość kręcenia wałów nie na 100k tylko na parę baniek nie kręciłbyś i tak się nikt nie pokapuje, a chciwość to potężna pokusa. 

Nie wiem co bym zrobił na ich miejscu. Ale jakbym był samodzierżawcą to byś miał tu temat o wzorach masek i o tym gdzie szczepionkę nabyć.
Bo jako samodzierżawca jestem ojcem. Nie wolno faworyzować dzieci. Ale tych które chcą się wybić na nieszczęściu innych dzieci należy temperować.

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Osobiście nie wierzę w nic co oni głoszą bo transparentność i wiarygodność ten rząd już dawno stracił choćby wyłączając siłownie, gastro czy imprezy z obiegu, a pozostawiając kościoły czy np. zajęcia grupowe które są dozwolone. Ćwiczyć karate w grupie możesz, ale już napić się wódy nie? Nie śmierdzi Ci tu nic? 

Kościoły, zajęcia grupowe i inne powinny być tak samo zabronione. Co tylko się da powinno się ograniczyć. Powinno sie zrobić jak w Azji. Mocno, zdecydowanie, twardo. Zamknąć państwo na dwa tygodnie.  A potem tylko kontrolować przyjezdnych. Covid jest jak rak. Jak Azjaci zainfekowaną kończynę odcięli toporem, tak my odcinamy ją nożem do masła. A infekcja się powiększa. Nasi politycy to pieski kanapowe kościoła. Kościół zaś z tacy ma spore przychody.

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Przecież mając taką decyzyjność, wystarczy, że ktoś kto ma interes np. w zamknięciu siłowni przyjdzie do jednego czy drugie pana ministra rzuci na "meble dla córki", a pan wyjdzie i powie, że ze statystyk wynika, że siłownie to ogniska koronawirusa, a z tego co ja zauważyłem to tam najbardziej dbający o swoje zdrowie i sprawność ludzie chodzą.

Taa. Ale kto ma w tym interes? W zamknięciu siłowni w całym państwie? Ogniskiem jest każde zbiorowisko ludzkie. Nie ważne czy siłownia, kościół czy parapetówka albo wnętrze autobusu. Covid jest jak  hiv. Nie daje objawów, z poczatku. Czy  byś pozwolił by diva kochała się bez gumki z Tobą, nawet jak jest promil prawdopodobieństwa ze poprzedni klient ją zainfekował? Nie? Dlaczego?

14 minut temu, Jorgen Svensson napisał:


 

Proponuję ruszyć w końcu trochę makówę ?

 

 

Też. Ipomysleć nie tylko o swojej dupie ale o całym społeczeństwie. Co jest dlań bardziej efektywne i moralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RENGERS napisał:

 

Ty dorośnij :) 

Czy jest pandemia czy nie raduj Rengersie się!  Chyba dorosłem właśnie. 

1 godzinę temu, trop napisał:

Mówię o wyjściu i demonstracjach po kilkaset tysięcy ludzi.

Myślę że ciężko by było temu narodowi się zmotywować do takich demonstracji już teraz... mentalność jakaś dziwna i mózgi wyprane przez propagande wirusa :( szkoda

57 minut temu, Baca1980 napisał:

Do "piachu". Lub na etat za minimalną krajową. Zresztą niedawno pewien polityk radził hotelarzom aby się przebranżowić. Nie mieli litości w latach '90 nie będą mieć teraz. 

Rozumiem ale czy za zabrany dom czy hotel dostaną chociaż mieszkanie jakieś z przydziału czy jak? Pod most? Bacówkę może jakąś przy najmniej.... nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Endeg napisał:

 

Rok 2020 już w tej chwili jest demograficznie najtragiczniejszym od II wojny światowej.

Dlaczego tak jest? Nie dlatego, że ludzie nie mają dostępu do medycyny? Nie dlatego, że są teleporady zamiast pomocy lekarskiej? Nie dlatego że rząd wydaje pierdyliony na maseczki od brata ministra bez atestu, respiratory których nie ma i ładuje kasę w limuzyny i TVPIS?

 

Widzisz gdzieś te trupy na ulicach? 

 

Wiesz co ja widzę? Celowe niszczenie gospodarki i ostatni dzwonek na jakiekolwiek działania, a Dani się udało, a u nas naród podzielony że ciężko będzie.

 

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Ww. działania jak na mój rozum są sprzeczne do transparentności osób które podejmują najważniejsze decyzje

Dajcie sobie spokój, w jego poglądach Polacy co kaci, UPA to ofiary, a AKowcy to cytuję "a kury a kaczki". 

Bardziej pasuje tu ksywa Oberfuhrer niż ktoś związany z "wolnością".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/nowe-obostrzenia-nieoficjalnie-wiemy-co-z-tegorocznym-sylwestrem-6586973688974112a

 

 

Cytat

 

Nowe obostrzenia. Nieoficjalnie: wiemy, co z tegorocznym Sylwestrem

W czwartek rząd Mateusza Morawieckiego przedstawi obostrzenia, które będą obowiązywały po 27 grudnia. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, wśród nich będzie zakaz przemieszczania się w Sylwestra. Niemal pewne jest ponowne zamknięcie hoteli i stoków narciarskich.

 

 
Dobrze się tam bawią:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endeg

Sprawdzałem te tabele w październiku przed marszami wściekłych macic. Wzgledem poprzednich lat do października nie ma jakichś zmian, w poprzednich latach zgony do października w niektórych tygodniach dochodziły do 10k. Gdzie są ślady pandemii z wiosny? Ładnie się tegoroczne, jesiennne liczby pokrywają z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, marszami macic, przepowiedniami kaczafiego co do korelacji marszów i zakażeń oraz zaostrzeń rozporządzenia. A dalej ani jedna biedronka nie jest zamknięta, a na wigilii tylko 5 osób :D

 

Z tą wojną bym nie przesadzał, ginęło ok 1mln Polaków na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Leniwiec said:

Tylko na około pół roku.

To tzw. "prawda medialna", czyli bzdet nad bzdety.

Mam od stytcznia i jakoś do zeszłego tygodnia nie zniknęły.

12 hours ago, Tyson said:

To akurat nie do końca prawda (zwłaszcza w przypadku maseczek ffp2 i ffp3). I o to zresztą mam największe pretensje do niejakiego Szumowskiego.

To nic nie da, było tyle razy tłumaczone kol. @Libertyn że kolejny raz nic nie zmieni. On ani nie pomyślał ani nie doczytał jak (nie)działają filtry wydychanego powietrza i dlaczego. Jemu wystarczy że on wierzy i może zaznać spokoju, bo znalazł winnych pandemii. Swoją drogą, paradoksalnie - ten cały cyrk jest możliwy właśnie dzięki takim ograniczonym ludziom pomnożonym przez miliony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Adrianoob said:

Ale jak ktoś ma np. Hotel prywatny na 70 osób to co też zabiorą w pizdu?

Wakacje będą na bony jak w PRL. Jak się z kacykiem partyjnym nie dogadasz, żeby być w systemie to nie będziesz miał "licencji na usługi hotelowe".

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.