Skocz do zawartości

Niech ktoś mi wytłumaczy co do cholery się dzieję na rynku mieszkaniowym? Ceny oraz dostępność - wtf


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, gaźnik napisał:

Pierwszy raz słyszę by w bloku były czynsze letnie i zimowe. Całe życie mieszkam w bloku (różnie dzielnice, osiedla, bloki) i stawka zawsze była stała. To mnie zmyliło.

 

No widzisz a ja nigdy się nie spotkałem na oczy by był czynsz 1 całoroczny :) Zawsze było zima/lato.

 

@maroon Ale jakie x3 czynszu za mieszkanie o podobnym metrażu do domu? Przecież w czynszu nie wszystkie pozycje są mnożone przez metraż.

Tak się nie da dyskutować :D

 

7 minut temu, PyrMen napisał:

@maroonmasz rację, ale ja nie jestem żadnym bogolem i odśnieżam pozbruk przed domem (dom90mkw, parterowy) sam, a koszenie ok. 800 mkw. działki to dla mnie przyjemność.

 

Odśnieżanie domu i koszenie trawy to przyjemność, sami widzicie.

Najlepsi są Ci w domkach, którzy grzeją w zimę na 19 stopni i mówią, że im ciepło.

 

12 minut temu, Obliteraror napisał:

Ale inwestycyjnie? Ma to jakąś szansę się zwrócić? Mam wątpliwości.

 

Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku dzięki wynajmowaniu swojego mieszkania będę mieć już spłacony praktycznie cały kredyt hipoteczny

Jak widzisz w ogóle się nie opłaca, mieszkania są chujowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja - rynku trójmiejskiego czy stolicy nie ma co ze Śląskiem porównywać. Tu mieszkania z rynku wtórnego w jednej z droższych dzielnic Katowic (nie najdroższej). Też bardzo poszły do góry. Nie tak znowu dawno do 50 metrów w tej okolicy można było jeszcze zamknąć za max 200k.

 

https://www.otodom.pl/pl/oferty/sprzedaz/mieszkanie/katowice/ligota

5 minut temu, Tomek9494 napisał:

Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym roku dzięki wynajmowaniu swojego mieszkania będę mieć już spłacony praktycznie cały kredyt hipoteczny

Jak widzisz w ogóle się nie opłaca, mieszkania są chujowe

Fajnie, pochwaliłeś się. I jaka w tym wartość dodana? :) Całe dzieciństwo, młodość i część dorosłego życia mieszkałem na blokowiskach. I dziękuję, wystarczy. Mieszkania tego typu traktuję jedynie inwestycyjnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek9494 pewnie że przyjemność.

 

Zimą ustawiam taką temperaturę jaka mi odpowiada i nie jest to 19st.

 

Wiesz że nawet OC jest znacznie tańsze? Możesz nie wiedzieć bo jeździsz rowerem z powodu korków i braku miejsca pod blokiem. 

 

Ps. pozdrów kilkaset najbliższych sąsiadów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Tomek9494 said:

 

 

@maroon Ale jakie x3 czynszu za mieszkanie o podobnym metrażu do domu? Przecież w czynszu nie wszystkie pozycje są mnożone przez metraż.

Tak się nie da dyskutować :D

 

Chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. 

 

Mieszkanie 100-120 metrowe z dużym tarasem, czyli porównywalne powierzchnią do domu, nie będzie miało czynszu 600, tylko co najmniej 1500, a obecnie to bardziej koło 2000 ( Warszawa i okolice). I tu twoja teoria, że mieszkanie tańsze w eksploatacji się rozlatuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Obliteraror napisał:

Fajnie, pochwaliłeś się. I jaka w tym wartość dodana? :)

 

Wartość dodatnia była taka, że pokazałem Tobie iż tego typu inwestycje mogą się zwracać ale ciasnota Twojego umysłu popadała w wątpliwości co sam przyznałeś.

Nie rozumiem tego tekstu o chwaleniu się, przecież tutaj co drugi użytkownik się ,,chwali" w mniejszym bądź większym stopniu ale tylko na mnie siadłeś?

 

5 minut temu, PyrMen napisał:

Możesz nie wiedzieć bo jeździsz rowerem z powodu korków i braku miejsca pod blokiem.

Ps. pozdrów kilkaset najbliższych sąsiadów. 

 

Rowerem jeżdżę bo lubię i mam kondycję a do pracy (z racji miejsca zamieszkania) chodzę pieszo co dla Ciebie mogłoby być szokiem bo wiele osób jest uzależnionych od posiadania samochodu (Z racji swego zamieszkania) :)

Ale niestety i tak tego nie zrozumiesz (czemu mnie to nie dziwi?) :D

 

4 minuty temu, maroon napisał:

Mieszkanie 100-120 metrowe z dużym tarasem, czyli porównywalne powierzchnią do domu, nie będzie miało czynszu 600, tylko co najmniej 1500, a obecnie to bardziej koło 2000 ( Warszawa i okolice). I tu twoja teoria, że mieszkanie tańsze w eksploatacji się rozlatuje. 

 

Jak weźmiemy pod uwagę bardzo duże mieszkania w centrach miast to tego typu czynsze mogą być realne

Nie powinniśmy porównywać czynszu dużego mieszkania w środku miasta do kosztów utrzymania domu za tabliczką z nazwą miejscowości.

 

Szczerze mówiąc te wszystkie porównania są trochę z dupy, to tak jakby porównywać autobus do koparki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomek9494 said:

 

Nie powinniśmy porównywać czynszu dużego mieszkania w środku miasta do kosztów utrzymania domu za tabliczką z nazwą miejscowości.

 

Ależ oczywiście, że powinniśmy, bo płacisz za użytkowanie danej powierzchni i powierzchnię, a co za tym idzie komfort, porównujemy. 

 

Nie porównujemy natomiast podatku od nieruchomości na który m. in. składa się poziom infrastruktury otaczającej i który co do zasady będzie niższy poza miastem. 

 

A tak. btw. gdzie to podatek jest wliczony do czynszu, skoro jest wyliczany indywidualnie przez gminę dla każdego kto ma udział w danej nieruchomości stosownie do zapisów w KW? Czekaj, czekaj, czy ty aby TBS czy innego spółdzielczego lokatorskiego z domem nie porównujesz? 😂

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2022 o 13:49, Zdzichu_Wawa napisał:

 

Poza tym jak się jest 20+ i poznaje się panne, to łatwiej ją na chatę zaprosić gdy to jest jakieś osiedle w Wawie (nawet jak się tam jedzie komunikacją z 40 min), a co innego jak mówisz pannie że mieszkasz w Żyrardowie (wspomnianym przez @Margrabia.von.Ansbach) mimo że czasowo wyjdzie podobnie, to jakoś tak "psychologicznie" większa blokada dla laski że ja gdzieś "do lasu" wywiozą.

 

 

Zdecydowania lepiej brzmi dla pierwszej lepszej siksy.

"Mieszkam w Warszawie".

Niż

"Mieszkam w Pruszkowie, Brwinowie, Grodzisku Mazowieckim, Sochaczewie, Żyrardowie".

 Choć jak matkę kocham.

Ja różnicy między Warszawa-Włochy czy Warszawa Ursus czy innymi wianuszkowymi dzielnicami Wwy.

A Pruszkowem, Grodziskiem czy Żyrardowem większej nie widzę.

Bardzo podobne urbanistycznie.

Różnica to kod pocztowy.

I odległość od skrzyżowania Marszałkowskiej z Alejami.

 

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z uchodźcami ze wschodu na FB już powstają masowe grupy, gdzie ludzie piszą posty typu: ,,szukamy pokoju/domu/mieszkania/lokalu by było ciepło/sucho/tanio"

 

Wszedłem na oto... i w zakładce ,,wynajem" na mojej dzielnicy zniknęło ,,na strzała" ok. 50% ofert mieszkań.

 

Podobno ma ich przyjść do Polski nawet kilka milionów.

 

Coś czuję, że rynek najmu będzie przeżywał ,,ciekawy" okres.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Margrabia.von.Ansbach żeby nie spamować w drugim wątku chciałbym poznać dokładniej Twoje zdanie odnośnie rynku nieruchomości w Polsce i rynku walut. Dlaczego?

 

1.Zarabiam w obcej walucie i korci mnie wymiana na PLN ale nie do końca potrzebuje tych pieniędzy

 

2.Czy obstawiasz ze rynek nieruchomości tych większych niż 70m2 będzie nadal rósł i będzie miał nabywców?

 

3.Czy oczekujesz zmiany cen domów w kolejnych latach?

 

Bede wdzięczny za opinie 

Edytowane przez Barry
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj walutę.

PLNem może jeszcze bujać.

Bo sytuacja jest arcydynamiczna geopolitycznie.

Nikt nie wie co jeszcze może się wydarzyć.

Moje zdanie na temat rynku nieruchów pozostaje niezmienne.

I "postawiłem" na to sporo PLNów ze sprzedanych Włoch i nie tylko.

PLNy poszły, część w obligi SP na Wiborze 6M.

Część w waluty, część nadal wisi jako zapis bankowy w PLN.

 

I powtórzę się - to wyłącznie moja opinia.

A każdy decyduje co robi ze swoimi środkami.

Korci mnie masterbox czy dwa srebrnej Britanni.

Ale i XAGUSD i USDPLN chwilowo nie w pozycji korzystnej do zakupu

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Casus Secundus napisał:

 

 

Może zatem Panowie dobrodzieje wypowiecie się w tym wątku?

Dziś USD wystartował od 4,21 o 8.00 rano...

 

 

O 23:00 w niedzielę ściślej pisząc.

Ale wtedy płynność jest marna.

PLNem zasadniczo handluje się na sesji londyńskiej.

Bo i londyńskie City u nas sporo PLNem obraca na międzybankowym.

 

Systemy są różne, setki jeśli nie tysiące.

Pro tip:

Kanał dniowy, 120 sesji. Dwie bandy odchyleń 1.618 i 2.618 do głębszych ruchów.

Fibo, bo akurat jest obiektywne proste i sporo algo-tradingu na tym bazuje.

Kupujesz przy dolnych bandach, sprzedajesz jak rynek pozwoli.

Gdy się los uśmiechnie to przy 1.61 lub 2.618 (to już gruby uśmiech).

Lub jak 'słabo żre' to przy słabości odbicia, kilka groszy na +.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 08:39, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Ja różnicy między Warszawa-Włochy czy Warszawa Ursus czy innymi wianuszkowymi dzielnicami Wwy.

A Pruszkowem, Grodziskiem czy Żyrardowem większej nie widzę.

Ursus był wszak jeszcze kilkadziesiąt lat temu osobnym miastem. Został przyłączony do Warszawy... za karę 😅 Komuchy chciały tak zdławić protesty.

 

Więc jak najbardziej różnic nie powinno być. Wyróżniająca zaleta (i chyba jedyna), to pierwsza strefa biletowa i dostępność komunikacji ZTM - dla tych, którzy lubią komunikację miejską.

 

 

 

Moje nastroje nie zmieniają się za bardzo.

 

Jestem prospadkowy (napływ Ukraińców może tylko odrobinę spłycić korektę IMO) - ludzi nie będzie stać na 4 koła raty za 50m^2 w W-we/Krakowie/Gdańsku (plus czynsz), IMO musi to potanieć. WIBOR rzędu 5% zmienia zasady gry i tu nie chodzi o inwestowanie, a o zwykły kres możliwości przeciętnego seby zarabiającego 4-5k netto. 2k na mieszkanie mógł dać, 4-5k nie da, bo go fizycznie nie stać. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie okazję, fakt tam była totalna melina ale robili to mieszkanie od 13 listopada już te odgłosy doprowadzały mnie do kurwicy xd ekipę zmieniali 3 razy.

Jeszcze 3-4 miesiące temu za tyle było 3 pokojowe 54m2, też po remoncie generalnym ze sprzętami i meblami.

 

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-rynek-wtorny/mieszkanie-2-pokojowe-po-remoncie-przymorze-ogl64728061.html

 

🤣

Edytowane przez bassfreak
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować już 

 

https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-rynek-wtorny/sloneczne-mieszkanie-3-pok-w-niskim-bloku-ogl64730503.html

Rudera do generalki 54m2 3 pokoje za jedyne 560 tysięcy, kto da więcej? w to mieszkanie trzeba władować ze 120-140 tysięcy, kilka bloków dalej niż to w poście wyżej.

 

Ludzie są spierdolinami umysłowymi że takie ceny wymyślają?

Edytowane przez bassfreak
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maniek napisał:

...a tak po Polsku ? :)

Spodziewasz si e takiego kursu chf/pln ?

 

Kolego szanowny,

FRA to nie CHF. CHF to symbol franka szwajcarskiego.

FRA to kontrakt na przyszłe stopy procentowe.

Banki i wielkie fundusze ustalają między sobą, ile będzie wynosiła stopa procentowa za jakiś czas.

I raczej się nie mylą.

Tu Kolega ma wszystkie szczegóły https://pl.wikipedia.org/wiki/Forward_Rate_Agreement

 

Chcesz wiedzieć jakie będą stopy %% w przyszłości?

Nie słuchaj Glapy.

Sprawdź notowania FRA.

 

Swoją drogą konie z rzędem temu, kto znajdzie polskim necie notowania FRA na PLN ;)

 

Teraz, w takim chaosie i zamieszaniu, ciężko cokolwiek wnioskować co do kursów walut.

Franki ostatnie kupowałem w 2018 po 4.03, trochę ponad 30k.

EUR po 4,5320

Cały czas wszystko trzymam.

 

Nieświadomy mógłby napisać, że "zarobiłem".

Nie. Nie zarobiłem.

Przeniosło mi to tylko siłę nabywczą PLN z dnia zakupu CHF i EUR.

Więc nie ma co się podniecać "zarobkami".

 

Pesymistycznie to wszystko widzę.

Jak opadną nam pierwsze emocje, które teraz targają Polską i Polakami jak hormony osiemnastolatkiem,

To obs_my się na miętowo :(

Już za kilka mcy.

Tym niemniej Rosję trzeba zatrzymać.

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Brat Jan napisał:

Są ogólnodostępne notowania?

 

Oczywiście że nie.

Chyba żadna z polskich stron nie podaje.

Jak to pisze na BS @Rnext po co "jedwabnik" ma wiedzieć.

Dla jedwabnika jest oficjalny przekaz.

I sterowanie odgórne.

 

Poza tym, kto, ku_ma_ć wie, co to jest FRA.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bassfreak napisał:

Rudera do generalki 54m2 3 pokoje za jedyne 560 tysięcy, kto da więcej?

Pewnie kluczowe jest to:

 

Cytat

Do morza, plaży ok. 15 min spacerem.

 

To niestety bardzo mocno podbija cenę, chociaż obstawiam, że niedługo straci to na znaczeniu.

 

Kogo obchodzi 15 min do plaży, gdy za granicą jest wojna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.