Skocz do zawartości

Odwrócenie wektora wojny hybrydowej z Białorusią


kiepura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie

 

Mając dzisiaj chwilę na przemyślenia, zastanawiałem się co nasz Rząd/Nierząd powinien zrobić, aby symetrycznie odbić piłeczkę.

Wymyśliłem taką opcję :

Automatyczne azyl i prawo stałego pobytu dla młodych niezamężnych Białorusinek od 18 do 28 lat w opcji legalnego i nielegalnego przekroczenia granicy.

 

Musieli by to wprowadzić w życie w formie ustawy i ogłosić w wszystkich mediach.

Uzasadnić można to w taki sposób, że na Białorusi są :

 

1. łamane prawa człowieka,

2. granice są pozamykane,

3. konsulaty przeciążone,

 

Rząd/Nierząd wygrywa 5 razy :

 

a) strażnicy białoruscy mają pełne ręce roboty bo muszą na ostro dwóch stron pilnować,

b) nasi pogranicznicy  mogą naginać płoty dla Białorusinek (opcja symetryczne do ich pograniczników),

c) wzrasta im poparcie w grupie męskich wyborców Konfederacji i Lewicy,

d) będą piękne zdjęcia i filmy jak Straż Graniczna Łukaszenki bije kobiety,

e) UE się zesra bo będzie zwarcie Tik -Tak-ów

 

Co myślicie o takim scenariuszu ?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna władza w Polsce jak i poprzednicy nie byli zainteresowani dobrem i szczęściem Polaków.

To co się dzieje na granicy z imigrantami to szopka dla naiwnego społeczeństwa tak jak to było w zeszłym roku ze wściekłymi Julkami.

Zapewne po cichaczu wprowadzają ustawę nie korzystną dla Polaków i obawiam się, że może być mowa o podatku katastralnym od posiadanych więcej niż jedna nieruchomość.

Zawsze jest temat zastępczy do tego nasi żołnierze na granicy tylko stoją i psikają przez płot gazem pieprzowym lub żelem zamiast stanowczo reagować na niszczenie kolczastego płotka

co w pewien sposób jest naruszaniem naszej granicy i nielegalnym wdarciem się na terytorium.

Scenariusz, który proponujesz nigdy nie zostanie zrealizowany przez popleczników u władzy bo jak dobrze wiesz rządzący mają w tyłkach problemy mężczyzn i tylko skupiają się na potrzebach kobiet.

I teraz gdyby wpuścili miliony imigrantek z Białorusi to by działali na niekorzyść polskich kobiet czyli swojego obecnego elektoratu a na korzyść mężczyzn a na to nie mogą sobie pozwolić.

To wszystko było wcześniej zaplanowane, gdzie masz pomoc od UE czy NATO? Jakby chcieli cos zrobić już dawno by to zrobili.

W pewien sposób jest to destabilizacja Polski i przygotowanie pod nowy obcojęzyczny rząd dodatkowo cały czas mówi się o Polin i ewakuacji z bliskiego wschodu narodu wybranego.

A gdzie oni mieli tak dobrze całe wieki jak nie u nas. 

W obecnej sytuacji trzeba zamknąć granicę, zbudować odpowiedni mur bo szykują niezłą hordę imigrantów, która chce zalać Europę.

Pilnujmy swoich interesów, żadnego humanitaryzmu do ludzi niepewnych z innego rejonu świata wśród których są też przestępcy dawno temu wydaleni z Europy.

 

18 godzin temu, kiepura napisał:

Automatyczne azyl i prawo stałego pobytu dla młodych niezamężnych Białorusinek od 18 do 28 lat

 

To by można było zrobić, ale tylko nakazem wiązania się z młodymi polskimi mężczyznami.

Bo singielek czy feministek to aż nadto w tym kraju a więcej nam nie potrzeba.

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DOHC napisał:

Ja bym to zrobił inaczej. Tereny przygraniczne wyznaczył jako strefa bazy wojskowej saperów i zaminował. Nie wydaje mi się, aby jakikolwiek człowiek rozumny wchodził na pole minowe pod okiem gniazd kaemów.

 

Tylko że nasi debile swego czasu ratyfikowali konwencję o zakazie używania min przeciwpiechotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kiepura napisał:

Automatyczne azyl i prawo stałego pobytu dla młodych niezamężnych Białorusinek od 18 do 28 lat w opcji legalnego i nielegalnego przekroczenia granicy.

 

Jestem za. Wziąłbym sobie jedną taką, albo ze dwie, zawsze można się języka podszkolić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Iceman84PL said:

Bo singielek czy feministek to aż nadto w tym kraju a więcej nam nie potrzeba.

 

2 minutes ago, zychu said:

nie bierzcie tamtejszych kobiet do siebie

Nieważne czy i jak się zdeklarują, ani czy nie ulegną "europeizacji" - sama obecność konkurencji już wpłynie na status quo i "cennik lokalny".

A nawet zdeklarowana feministka-lesbijka, jeśli sama się w naszym kraju utrzyma bez żadnego socjalu czy "wsparcia", też jest elementem pozytywnym - dla ZUS i US ;)

19 hours ago, kiepura said:

w opcji legalnego i nielegalnego przekroczenia granicy.

Wydaje mi się, że opcja legalnego przekroczenia granicy i ubiegania się o azyl jest nadal u nas dostępna. Tylko że wtedy "legalny" imigrant musiałby zostać u nas - a nie jechać do "Germany". I w tym jest dla nich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, kiepura said:

Automatyczne azyl i prawo stałego pobytu dla młodych niezamężnych Białorusinek od 18 do 28 lat w opcji legalnego i nielegalnego przekroczenia granicy.

 

Twoja propozycja nadaje się na żart w formie skeczu kabaretowego. 

 

Jest ona rezultatem myśli o ruchaniu i wyobrażeniu sobie, że z tych młodych Białorusinek skapnelo by i coś dla ciebie, w sensie że może byś coś poruchał. 

 

Czemu tylko kobiety a nie mężczyzn? Znów uprzywilejowanie na podstawie posiadania cipy. Czemu tylko do 28 lat? Może jednak 35latka bez dzieci jest korzystniejsza w celach matrymonialnych niż 23latka z 2 dzieci (niezamężna).

 

Mamy więc dyskryminację ze względu na płeć i wiek. A to dopiero początek. 

 

Pomysł taki skutkowałby zniszczeniem demografii na Białorusi i upadek gospodarczy kraju, co tylko pogłębiło by niestabilność Białorusi a Polsce zależy na tym aby sąsiedzi byli bogatymi i stabilnymi krajami. 

 

To tak samo jak z ludźmi. Wolisz mieszkać w sąsiedztwie patologii czy lekarzy i adwokatów, właścicieli firm? 

 

Białorusi mogą od lat podjąć zatrudnienie w Polsce bez pozwolenia, tylko na podstawie zgłoszenia (zawiadomienia) do Urzędu Pracy a jakoś ich tu nie ma bo te 40 tys wg oficjalnych danych to jest kropla. Czyli ich nie ciągnie za bardzo do nas. 

 

Takiej ustawie można błyskawicznie przeciwdziałać - wystarczy aby Lukaszanka wprowadził wizy wyjazdowe z Białorusi i zablokował wyjazd wspomnianej grupie. 

 

Inna sprawa, o której była mowa to wiara, w pożądną, nie pyskujaca żonę ze Wschodu, która dzieci ogarnie i o dom zadba. Nic tylko Pana Tadeusza można z nią czytać albo Kochanowskiego - wsi wesoła, wsi spokojna. 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Trevor said:

 

Jedno nie wyklucza drugiego ;) Patolnia wśród lekarzy i adwokatów ma sie dobrze 😜 

To nie takie proste. Zależy co rozumiemy przez pato i jak się objawia. 

 

Mieszkałem kiedyś prawie vis-a-vis znanego muzyka. W sezonie regularnie co 2 tyg. pijackie biby z kurewkami + muza na maks.

 

Znajomy mieszkał na osiedlu zamkniętym - prezesi, dyplomaci. Sąsiada miał dyplomatę, który miał tą przypadłość, że jak się nawalił, to mu zawsze rzygał na wycieraczkę. 

 

Kolejni znajomi mają za płotem Janusza, ktory zrobił na działce nielegalne złomowisko i nic mu nikt nie może zrobić. 

 

U mnie 4 domy dalej jest gołębiarz. Bezpośredni sąsiedzi mają dość, bo gołąbki wszystko obsrywają i też mu nic nie można zrobić. 

 

Kumpel kupił kiedyś siedlisko by mieć ciszę i spokój, to mu dom weselny 100m od płotu postawili. 

 

No i w końcu w lecie na działkach tzw. rekreacyjnych nie opoczniesz, bo pijackie ryki i zakrapiane grile discopolo to standard. 

 

Wybierz teraz, którą patologię wolisz? 

 

Ja bym powiedział, że w pl jest powszechna patologia polegająca na nieszanowaniu swojego sąsiedztwa - nie ważne czy Janusz w pasku, czy pan adwokat w cayenne. 

 

Jedyna możliwość odizolowania się od tego, to totalne odludzie otoczone wysokim murem. 

Edytowane przez maroon
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, maroon napisał:

Ja bym powiedział, że w pl jest powszechna patologia polegająca na nieszanowaniu swojego sąsiedztwa - nie ważne czy Janusz w pasku, czy pan adwokat w cayenne. 

Niestety nie szanuje siebie na wzajem oraz strefy prywatnej.  Jak w dżungli - kto ma siłę, albo grupę- ten rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę Polsce są nieprzychylne wszystkie możliwe stronnictwa - w dużej mierze dzięki długofalowej polityce rządu, który uznaje tylko dwa działania dyplomatyczne - obrażanie się albo wchodzenie w dupę. Napisałbym jeszcze o stosunku zwykłych Polaków do sąsiadów, ale po co wchodzić w tak gówniany temat...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 18:34, kiepura napisał:

Wymyśliłem taką opcję :

Automatyczne azyl i prawo stałego pobytu dla młodych niezamężnych Białorusinek od 18 do 28 lat w opcji legalnego i nielegalnego przekroczenia granicy.

 

4 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

 

Jestem za. Wziąłbym sobie jedną taką, albo ze dwie, zawsze można się języka podszkolić. 

Mam 26 lat, nigdy nie miałem dziewczyny i naprawdę dałbym bardzo wiele, żeby mieć za dziewczynę taką 18 letnią, sympatyczną, uśmiechniętą Białorusinkę. Ale to takie marzenie, które pewnie się nigdy nie spełni. 

Edytowane przez Everson
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @kiepurakryzys na granicy, bałagan i odpukać coś gorszego a ten o ruchaniu... załamuje ręce i nie wiem czy wyprostuje. 

 

Tak btw ,,bogobojne kobiety zza rubieży, obrączyni tradycyjnych wartości" o których co tu niektórzy marzą szybko po przyjeździe byłyby identyczne jak Julki na które wszyscy narzekamy.

 

Okazja czyni złodzieja.

Czytaj,

Tam kobiety nie mają jak odpierdalać a u nas w Polsce już tak.

 

Ciekawe czy by się skusiły?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

W sumie robią co mogą, by promować tolerancję wobec innych narodowości - nawet swoim kosztem ;)

YOTCPanHOQT9CFtpkKphrNTxwazObezX.png

 

Mokry sen teściowej.

58 minut temu, Everson napisał:

Mam 26 lat, nigdy nie miałem dziewczyny i naprawdę dałbym bardzo wiele, żeby mieć za dziewczynę taką 18 letnią, sympatyczną, uśmiechniętą Białorusinkę. Ale to takie marzenie, które pewnie się nigdy nie spełni. 

No właśnie uważaj - bo się jeszcze spełni, wtedy będziesz miał za swoje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.