Skocz do zawartości

Penalizacja catcallingu


Endeg

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na razie w UK się przymierzają, ale znając realia, to i nasza "poczciwa" UE zaraz podchwyci taki idący z duchem czasu pomysł.

 

https://bezprawnik.pl/zakaz-zagadywania-i-gwizdania-catcalling-molestowanie/

 

Jak w każdej nowej regulacji, która coś zakazuje wytworzy się pewna bariera. A życie jak zwykle pokaże swoje oblicze i naturalnie w tym wszystkim pojawią się różne furtki i sposoby obejścia.

Oczywiście nie dla wszystkich ...

 

 

f8e102b9c76dd31e16f2ab94909f7251fc16a3fee15f10428eea248bbb950669.jpg

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Wielkiej Brytanii pogwizdywanie czy inne formy dawania znać kobiecie, że jest atrakcyjna są popularne w dzielnicach zamieszkiwanych przez mocno opalonych obywateli. To nie jest problem Europy, chyba, że gdzieś na głębokim południowym zadupiu Włoch. Znając życie, to będzie kolejna pała na białych normalsów, bo oczywiście sądy będą wierzyć „pokrzywdzonym” kobietom. Tymczasem opalonych po sądach będą bać się ciągać.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi się komentarz pod tym artykułem - "Problem z gwizdaniem mają tylko te kobiety, na które się nie gwiżdże" :D 

Zakaz zagadywania na ulicy - o ile faktycznie będzie to penalizowane, a nie będzie stanowić tylko zagrożenia na papierze - już niemal całkowicie zmusi facetów do poznawania kobiet wyłącznie przez internet (szczególnie tych, którzy nie stykają się z kobietami zawodowo), a co to oznacza wszyscy wiemy.

Kurczę, nie sądziłem, że doczekam czasów, w których nawet zwykły komplement czy próba flirtu mogą zostać uznane za "przestępstwo z nienawiści". 

 

stephen-colbert-overwhelmed.gif

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Libertyn said:

Wyobraźcie sobie że do Waszej córki ktoś przypadkowy mówi: "Kurwa, ale jesteś ruchable".

 

Dacie mu w zęby czy powiecie córce że powinna podziękować za komplement? 

W UK, ci którzy jeżdżą za laskami i zagadują (znam z opowieści znajomych) nie robią tego do kobiet w eskorcie mężczyzny.

Takie zachowania są tam OK tylko względem samotnie chodzących kobiet o nie zakrytych włosach. 

18 minutes ago, cst9191 said:

Jak udowodnią, że gwizdałem?

Kamery CCTV z mikrofonem i triangulacja, twój własny telefon to nagra ... .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz to za niewinne harce przy zdjecia cootasow od spermiarstwa z drugiej strony ekranu jakie dostawala moja byla w ostatnich tygodniach naszej relacji . Jej sie to chyba podobalo  , ja niemal osleplem od tych anonsow ..Gdzie szukac pomocy psychologa ?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Libertyn napisał:

Wyobraźcie sobie że do Waszej córki ktoś przypadkowy mówi: "Kurwa, ale jesteś ruchable".

Tak mówi debil albo idiota.

Normalny człowiek powie: "ładna fryzura", "ładnie dziś wyglądasz"

 

@Libertyn dlaczego nie walczymy z pogardliwymi i nienawistnymi spojrzeniami kobiet, które ranią wrażliwych mężczyzn, nie mówiąc o ich chamskich odzywkach.

 

 

Ps. Czemu ten gość poniżej wygląda jak Marcin Osadowski?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Wyobraźcie sobie że do Waszej córki ktoś przypadkowy mówi: "Kurwa, ale jesteś ruchable".

 

Kiedyś było coś takiego jak etykieta. Jak pani sobie nie życzyła zalotów, to mogła spoliczkować absztyfikanta. Dlatego właśnie kobiety nie miały zdolności honorowej. Policzek był sygnałem wycofaj się, nie było tu pola manewru, bo dalej byłoby uznane za gwałt. Działo to też w drugą stronę. Mogła się rozejść fama, że ta to jest pojebana, bije przy byle okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fury King napisał:

Tak mówi debil albo idiota

Ale to jest właśnie catcalling. Gwizdanie, nieprzyzwoite komentarze. Raz w drodze na tramwaj latem nawet widziałem jak jakiś typ złapał pewną panią za tyłek, aż ta podskoczyła. 

 

3 godziny temu, Fury King napisał:

@Libertyn dlaczego nie walczymy z pogardliwymi i nienawistnymi spojrzeniami kobiet, które ranią wrażliwych mężczyzn, nie mówiąc o ich chamskich odzywkach

Jak to udowodnisz? Może też karajmy facetów za spojrzenie i mimikę pt. "zajebać Ci? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cst9191 napisał:

Jak udowodnią, że gwizdałem?

Tak samo jak obecnie z gwałtem.

Pokażą palcem i powiedzą "to on".

Przecież #believeallwomen.

No i powszechnie wiadomo, że kobiety nie kłamią. Są zbyt idealne na tak niskie działania. Nie to co smalce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dotarł w końcu nad Wisłę postęp i nowoczesność! Patrzajta jakie tłumy i zainteresowanie mediów🤣   I nawet kuki się znalazły!

 

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29455548,krakow-na-skwerze-praw-kobiet-przygotowywala-akcje-przeciwko.html

 

https://lifeinkrakow.pl/w-opinii/6072,co-jest-zlego-w-mowieniu-do-kobiety-kotku-to-powinno-byc-karane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.