Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Większość świata wyznała się na upadlinie i w tym czasie:

Cytat

 

Podsumowanie ciekawych wieczornych wiadomości:

  1.  Szwajcaria odmroziła rosyjskie aktywa o wartości 3,4 miliarda dolarów, ponieważ nie udowodniła, że   podlegały sankcjom.
  2.  Włoski gigant naftowy Eni jest gotów zapłacić za rosyjski gaz w ramach schematu z przeliczeniem na ruble za pośrednictwem Gazprombanku (informacje Bloomberga).
  3.  Premier Włoch Draghi (który wcześniej demaskował Niemcy, że już płacą za gaz w rublach) już zaczął bełkotać, że Biden powinien wezwać Putina i negocjować zasady współistnienia w „nowym wspaniałym świecie”.
  4.  Rystad Energy podał, że do zimy 2022-2023, przy obecnych trendach, gaz na rynku spot będzie kosztował 3500.
  5.  Porozumienie w sprawie embarga na ropę naftową wobec Rosji po raz kolejny nie powiodło się, ponieważ wiele krajów domaga się różnych opóźnień.  Jednocześnie zauważa się, że przy obecnych trendach na rynku ropy naftowej do Rosji trafia co miesiąc nawet 20 miliardów dolarów.  Stany Zjednoczone desperacko chcą spieprzyć ten kurek, ale jak dotąd to nie wyszło.

Strategiczne myślenie / Стратегическое мышление t.me/anymoreideas

 

 

Tymczasem my zostaniemy z mnóstwem ukraińców, którzy mają w statucie założycielskim nienawiść do Polaków i Rosjan.

Te pasożyty będą żerować na Polsce ile się da.

 

Gdy Rosja odetnie im Morze Czarne to będą żądać darmowych transportów do Gdańska od Polski.

Ukry rozumieją tylko język siły zatem ogromny szacunek będą mieli do Rosjan, a do Polaków pogardę.

 

Przy okazji Polska na arenie międzynarodowej będzie postrzegana jako próbująca wywołać 3 wojnę światową (w zasadzie w Niemczech już jest).

Spójrzcie jeszcze na kościoły katolickie. Ten okupant jak pijawka nagania Polaków do poddaństwa dla ukraińców.

 

Mało jeszcze kościołowi, że pomagał ukraińcom w rzezi wołyńskiej?!

Edytowane przez Lukas3k
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope Tak, Krystian nie pasował do tego klimatu zbytnio. Ja lubię polskich wykonawców, słucham polskiej muzyki sporo - starej i nowej.

Ok, wprowadziłam zamęt rzeczywiście. Nie widziałam tego zestawienia z teległosowaniem. Kto oglądał, zgodzi się, że ta część ekspercka była długa, łącznie z przenoszeniem się do każdego kraju, wymieniania kraju, któremu dało się 12 punktów itd. 

Ta część od publiczność to było podanie nazwy państwa i liczby punktów. Mogli to odwrotnie zrobić, bo ja już zostałam z tym przygnębieniem z pierwszej części.

Sorry za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Amperka napisał:

Tak, Krystian nie pasował do tego klimatu zbytnio. Ja lubię polskich wykonawców, słucham polskiej muzyki sporo - starej i nowej.

Nie o to chodzi, piosenka powinna być w jakiś sposób charakterystyczna i ciekawa. Pewnie mnie ukrzyżujecie, ale jeden z lepszych i ciekawszych zespołów na eurowizji polskich to było ich troje.

 

Ta piosenka typa to mogła być zaśpiewana przez nie wiem niemca, angola i tak dalej. 

 

 

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukas3kTo podziel się, jakie miałeś/masz sposoby na ogarnięcie tego.

 

Bo jeśli chodzi o samych uchodźcow w Polsce, to są 2 wybory. Wpuszczać albo nie. Tak dla przypomnienia: Węgry, Słowacy, Rumunii itd mają praktycznie tylu samo uchodźców w stosunku do ludności samego kraju, jak my. 

Na Ukrainie jest wojna. Według prawa międzynarodowego ci ludzie mają prawo szukać schronienia w kraju obok. 

 

Czekam na rozwiązania. I nie chodzi mi tu o socjale akurat, tylko samą ich obecność tutaj w takich ilościach - no bo to cię boli najmocniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, NoHope napisał:

Nie o to chodzi, piosenka powinna być w jakiś sposób charakterystyczna i ciekawa. Pewnie mnie ukrzyżujecie, ale jeden z lepszy i ciekawszych zespołów na eurowizji polskich to było ich troje.

 

Ta piosenka typa to mogła być zaśpiewana przez nie wiem niemca, angola i tak dalej. 

Piosenka w sumie mnie nie porwała, z jego utworów to najbardziej lubię "Wspomnienie".

Nie miałam koszulki, a kasetę A4 miałam. Lubię kilka ich utworów . Np "Powiedz" - jakby tak wyłączyć myślenie, że to "Ich Troje" i obciach to nawet ciekawy tekst i przyjemna melodia. 

Dobrze, że wam się pożaliłam, to chociaż wiem, jak się rozkładało to telefoniczne głosowanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, $Szarak$ napisał:

@tmrTen atak, który był tutaj wrzucony,

najprawdopodobniej został zwyczajnie zmanipulowany, przez innego użytkownika, który nie potrafił zweryfikować. No, ale emocje... Najprawdopodobniej to był Polak -. A nie, jak on twierdzi azow. No, ale pożywkę trzeba mieć. 

pozywiom, uwidim :). czy pewny jesteś, że w imie miłości z rezunami, dowiemy się prawdy o pochodzeniu sprawców? 

nie musial być to azov...ale, zakładająć, że to nie członek faszystowskich bojówek rezuńskich ( azov, tornado czy inne zjeby z hakenkreuzem i ss galizien ) to jeszcze lepiej - zwykly ukr reza. to mnie w tej syuacji rozwala - poszkodowany już leżał, nie stanowił zagrożenia, był obezwładniony. I kwestia "dobicia". 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmrTak, dowiemy się. Dlaczego?

Bo w Polsce jest dużo osób nastawionych źle do Ukraińców - i będzie coraz więcej. A ta sprawa została już mocno nagłośniona itd. 

 

Za dużo osób ma dostęp do internetu i zbyt sprawa nagłośniona, żeby się nie dowiedzieć...

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Amperka napisał:

Np "Powiedz" - jakby tak wyłączyć myślenie, że to "Ich Troje" i obciach to nawet ciekawy tekst i przyjemna melodia. 

Ludzie kochali ich muzykę i mam wrażenie, że opinia, że to obciach została puszczona przez jakieś środowiska "artystyczne" które miały niemiłosierny ból dupy.

 

Ich Troje to jest dobry pop. Piosenki z sensem, dobry wokal i tak dalej. Był show, były kontrowersje, ale to nie była gówniana muzyka.

Edytowane przez NoHope
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, $Szarak$ napisał:

@tmrTak, dowiemy się. Dlaczego?

Bo w Polsce jest dużo osób nastawionych źle do Ukraińców - i będzie coraz więcej. A ta sprawa została już mocno nagłośniona itd. 

Ukraińcy sami są sobie winni i przez swoją butę i głupotę dokonują niemożliwego - jednoczą przynajmniej mentalnie Polaków i Rosjan przeciwko sobie. Bułgarzy już masowo protestują przeciwko przyjmowaniu ich, inni przestali przyjmować. 

 

 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

@tmrTak, dowiemy się. Dlaczego?

Bo w Polsce jest dużo osób nastawionych źle do Ukraińców - i będzie coraz więcej. A ta sprawa została już mocno nagłośniona itd. 

 

Za dużo osób ma dostęp do internetu i zbyt sprawa nagłośniona, żeby się nie dowiedzieć...

eeee, sprawcą okazał się meżczyzna lat xx, pochodzenia polskiego ( pradziadek urodził się we Lwowie,  ). tada :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek92 No bo powoli emocje schodzą. Samo państwo do tego się przyczynia - i w sumie głównie oni. Skoro Polak jest gorzej traktowany we własnym kraju, ma mniejsze prawa, no to wiadomo, jak to się skończy. 

 

@tmrTo ja ci znajdę jego imię i nazwisko w najbliższym czasie. ;)

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

@Maniek92 No bo powoli emocje schodzą. Samo państwo do tego się przyczynia - i w sumie głównie oni. Skoro Polak jest gorzej traktowany we własnym kraju, ma mniejsze prawa, no to wiadomo, jak to się skończy. 

 

@tmrTo ja ci znajdę jego imię i nazwisko w najbliższym czasie. ;)

i znajdz skąd on to masz Jacka Danielsa. pasuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, $Szarak$ napisał:

@tmrTak, dowiemy się. Dlaczego?

Bo w Polsce jest dużo osób nastawionych źle do Ukraińców - i będzie coraz więcej. A ta sprawa została już mocno nagłośniona itd. 

 

Za dużo osób ma dostęp do internetu i zbyt sprawa nagłośniona, żeby się nie dowiedzieć...

No to kurcze... sorry, ale takie sytuacje jak z Eurowizją to jeszcze wzmacniają.

Powinno być z każdej strony 12 pkt dla Polski (albo 11, 10 chociaż), tak jak my im przyznaliśmy. U nas komisja wiedziała, co ma robić.

Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale załóżmy, że ja jestem taką statystyczną Polką, która ma neutralny zupełnie stosunek do Ukraińców.

Najpierw jakaś Ukrainka atakuje ambasadora Rosji - minister się nie odcina, wręcz zachwala. To niedopuszczalne. Ktoś powie - to są emocje Ukraińców, nie można ich winić. Ok, Ukrainka mogła się tak zachować, ale władze polskie powinny to potępić, wyciągnąć konsekwencje. Przez taką postawę polskich władz mamy poczucie, że można łamać prawo w Polsce w słusznej sprawie, albo łamać mogą tylko Watykańczycy i Ukraińcy.  Nie, nie można łamać prawa, to nie jest jakiś bantustan.

Teraz ta Eurowizja, która pokazuje jak bardzo odgórnie Ukraina nie traktuje nas symetrycznie. To jest upokarzające, ja się czułam tym wynikiem komisji upokorzona poniekąd.

Wczoraj rozmawiam z gościem na oględzinach. Gadka, szmatka. Opowiada mi, że kiedyś mu 4 razy zrabowali domek letniskowy, mówi "nie wiem, czy to tutejsi, przyjezdni, czy Ukraińcy". Potem się żachnął "ale to jeszcze przed wojną było". Ja się zaczęłam śmiać - aha, czyli dzisiaj już nie można tak powiedzieć. 

Ja wiem, że to głupia Eurowizja, ale dla mnie ten wynik komisji ukraińskiej był wymowny. Ja dzwoniłam w tym czasie do męża (jestem teraz w hotelu, bo mam wyjazd) w nocy i mówiłam po wyniku z Ukrainy, kiedy ogłaszali wynik Polski -daję sobie w tym dwie ręce uciąć, że z naszej strony jest 12 pkt dla Ukrainy.

No i tak było. To się wydaje błahe, ale to jest takie uczucie beciaka. Zabiegasz, starasz się, serce na półmisku komuś dajesz, a Ty widzisz, że im więcej z siebie dajesz, tym bardziej pogardliwie ktoś Ciebie traktuje.

Musiałam to z siebie wyrzucić, sorry za ten emocjonalny bełt.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ramaja Awantura napisał:

Nie wygadaj tego od Polaka/Polki bo to jakby wymagać by lew zamienił się w krowę XD

Trzeba zacząć wymagać bo inaczej normalni, rozsądnie myślący ludzie jak My będą za to płacić wysoką cenę. 

37 minut temu, tmr napisał:

eeee, sprawcą okazał się meżczyzna lat xx, pochodzenia polskiego ( pradziadek urodził się we Lwowie,  ). tada :)

Teraz nagle jak dostają po dupie i są w potrzebie to "nagle" sobie jakimś cudem przypominają że mieli jakiegoś dziadka lub babkę Polkę, a wcześniej krzyczeli na ulicach antypolskie i banderowskie hasła. 

 

Jest to żałosne, czas z tym skończyć i zacząć wytykać ich wrodzoną hipokryzję. 

 

Tak pasują do Europy jak krowie siodlo. 

 

Europa kończy się za Bugiem. 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maniek92 napisał:

T eraz nagle jak dostają po dupie i są w potrzebie to "nagle" sobie jakimś cudem przypominają że mieli jakiegoś dziadka lub babkę Polkę, a wcześniej krzyczeli na ulicach antypolskie i banderowskie hasła. 

Jak Polacy w latach 60 by móc migrować do RFN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek92 Mną na początku też targały mocne emocje. Prawie mi się płakać chciało jak Ukrainka która codziennie prawie jeździ tym samym autobusem jak ja była taka smutna i płakała... Serce mi rozdzierało.

Ale te przyjmowanie rodzin - kurwa tutaj już nawet w takich emocjach uważałem że to się może odbić czkawką. BO sam wiele razy dawałem serce a ludzie niestety tego nie doceniali.

Ludzie myślą że dobroć wraca - i tak i nie. Czasami przez własną dobroć można sobie z życia syf zrobić. Trzeba pamiętać że niektórzy ludzie mają niesamowicie niską percepcje i nic tego nie zmieni. Oni są na tak niskich poziomach że dla nich dobro dla nich może ich jeszcze rozjuszyć...

Niestety my Polacy jesteśmy... kurwa... tak... NAIWNI. Dlatego nas tylu ginęło w wojnach. Serce a nie rozum.

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.