Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Libertyn napisał:

Jak Polacy w latach 60 by móc migrować do RFN. 

Nie porównujmy obydwu sytuacji, to niebo a ziemia, Polacy nie robili w RFN rozpierdolu, a Ukraińcy już zaczynają go w Polsce robić. 

 

Szwindle, gwałty, zabójstwa, kradzieże, pogróżki, oblanie farbą rosyjskiego ambasadora. Co jeszcze musi się stać żeby Polacy w końcu zaczęli myśleć o sobie? Drugi Wołyń? 

 

@Ramaja Awantura otóż to, brak zdrowego rozsądku zawsze prowadził Nas ku katastrofie.

 

Zacznijmy się organizować, działać i walczyć, nawet indywidualnie, bo za kilka lat możemy nieodwołalnie stracić swój własny kraj na zawsze, póki nie jest jeszcze za późno. I nikt za Nami w Europie i na świecie płakać ani tęsknić nie będzie. 

 

Tak na pocieszenie i ku nadziei, nie ma rzeczy niemożliwych, nasi przodkowie dzięki jedności, rozsądkowi i organizacji nie raz i nie dwa wychodzili z beznadziejnych sytuacji i znacznie gorszych opresji. 

 

 

Edytowane przez Maniek92
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AmperkaMało tego. Da baba co syropem oblała ambasadora Rosji, wcześniej blokowała tiry na granicy z Białorusią i DOMAGAŁA SIĘ od Polski zamknięcia rosyjskiej ambasady. ;)

Ja to w pierwszej kolejności bym zbadał, czy nie jest agentka służb rosyjskich. 

Sytuacja ta z ambasadorem nawet, jak była planowana to nie powinna mieć miejsce. 

Mariusz Kamiński nie potępił tego ataku, jedynie Rau potępił. Baba chyba nie dostała żadnych zarzutów. 

A ,,eksperci" - bynajmniej tak są uważani, np pan budzisz pisze o tym, że to zbrodniarze i nic złego się nie stało. Ze zbrodniarzami nie można rozmawiać! Kurła nie! 

Przylatywał Obama i inni to dupa lizana była. Przyleciał xi jiping dupa była lizana. 

Ogólnie czego się obawiam, jeśli chodzi o Ukraińców to ich nacjonalistów. Teraz nie, bo to są kobiet i dzieci głównie. Kobiety to tam w dupie mają politykę zawyczaj, dzieci to, jak tam dzieci - większość wychowa się w Polsce więc zły stosunek mieć nie będzie za bardzo. 

 

Najgorsza możliwość to Rosja zdobywa całą Ukrainę i ci co przeżyli, przyjeżdżaja do Polski w dużej ilości - faceci po wojnie. Żeby Polski sobie czasem nie chcieli odłączyć w jakiś sposób. 

 

Jeśli Polska będzie chciała przejąć kresy też to będzie bardzo ciężkie. Trzeba będzie zwyczajnie zlikwidować całkiem nacjonalistów itd. 

 

Zobaczcie co się dzieje w Rosji. Niby Czeczenia jest rosyjska a oni sobie tam chcą własne zasady tworzyć itd. Noi Rosja się ugiąć czasem musi, bo nie chcą kolejny Wojny czeczeńskiej. 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, $Szarak$ napisał:

@AmperkaMało tego. Da baba co syropem oblała ambasadora Rosji, wcześniej blokowała tiry na granicy z Białorusią i DOMAGAŁA SIĘ od Polski zamknięcia rosyjskiej ambasady. ;)

Ja to w pierwszej kolejności bym zbadał, czy nie jest agentka służb rosyjskich. 

Sytuacja ta z ambasadorem nawet, jak była planowana to nie powinna mieć miejsce. 

Mariusz Kamiński nie potępił tego ataku, jedynie Rau potępił. Baba chyba nie dostała żadnych zarzutów. 

A ,,eksperci" - bynajmniej tak są uważani, np pan budzisz pisze o tym, że to zbrodniarze i nic złego się nie stało. Ze zbrodniarzami nie można rozmawiać! Kurła nie! 

Przylatywał Obama i inni to dupa lizana była. Przyleciał xi jiping dupa była lizana. 

Ogólnie czego się obawiam, jeśli chodzi o Ukraińców to ich nacjonalistów. Teraz nie, bo to są kobiet i dzieci głównie. Kobiety to tam w dupie mają politykę zawyczaj, dzieci to, jak tam dzieci - większość wychowa się w Polsce więc zły stosunek mieć nie będzie za bardzo. 

 

Najgorsza możliwość to Rosja zdobywa całą Ukrainę i ci co przeżyli, przyjeżdżaja do Polski w dużej ilości - faceci po wojnie. Żeby Polski sobie czasem nie chcieli odłączyć w jakiś sposób. 

 

Jeśli Polska będzie chciała przejąć kresy też to będzie bardzo ciężkie. Trzeba będzie zwyczajnie zlikwidować całkiem nacjonalistów itd. 

 

Zobaczcie co się dzieje w Rosji. Niby Czeczenia jest rosyjska a oni sobie tam chcą własne zasady tworzyć itd. Noi Rosja się ugiąć czasem musi, bo nie chcą kolejny Wojny czeczeńskiej. 

 

 

My się kurwa martwy o Przemyśl, Chełm, Sanok i Rzeszów żeby pozostały polskie, a nie o Kresy. Myślmy realnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, $Szarak$ napisał:

@AmperkaMało tego. Da baba co syropem oblała ambasadora Rosji, wcześniej blokowała tiry na granicy z Białorusią i DOMAGAŁA SIĘ od Polski zamknięcia rosyjskiej ambasady. ;)

Ja to w pierwszej kolejności bym zbadał, czy nie jest agentka służb rosyjskich.

 

Baba pracuje dla Open Society, to ci sami co Kramek, Kozlovska. Generalnie Soros.

Ogólnie w ich interesie jest robienie rozpierdolu w Polsce.

Nasz nieudolne służby próbowały ich już zatrzymywać za szpiegostwo  (na rzecz Rosji), ale zostali obronieni przez Brukselę.

W tym wypadku dwie niechętne siły - sorosowcy i putinowcy - zjednoczyli się na rzecz rozpierdolu w Polsce.

 

W poważnym państwie, jak Izrael czy USA - oni by po prostu poznikali, i tyle by było.

Chyba, że są też uwikłani w siły polityczne, typu opozycja w PL, albo chodzą na pasku którychś zachodnich służb i są nietykalni.

 

Problemem PL jest brak niezależnych służb specjalnych, kontrwywiadu, wywiadu. Co było już ewidentne po Klewkach.

Udostępnianiu pegasusa, sieci CIA, czy braku dostępu do monitoringu Smoleńska z pamiętnego dnia.

 

Dlatego Polska - chcąc nie chcąc - jest pionkiem w tym, co nasi "sojusznicy" sobie tam grają. W tym wypadku - Open Society ma ewidentnie parasol ochronny.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargonW Izraelu już by siedziała w więzieniu albo przypadkiem została zabita. 

 

Jeśli dobrze pamiętam, to nasz przedstawiciel Polski też został zaatakowany w Izraelu - i chyba został skazany. 

Izrael żadnych praw nie przestrzega a za to zamknęli. ,,Dobrze" to o nas świadczy. ;)

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maniek92 napisał:

Nie porównujmy obydwu sytuacji, to niebo a ziemia, Polacy nie robili w RFN rozpierdolu, a Ukraińcy już zaczynają go w Polsce robić. 

Gdzie jest ten ukraiński rozpierdol? Jedna aktywistka oblewająca ambasadora państwa w którym od lat się nasze państwo się oczernia to jeszcze za mało. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maniek92 napisał:

@Amperka na kogo Ukry głosowali i oddali najwięcej głosów?

No właśnie, na kogo? Sama jestem ciekawa. 

2 godziny temu, Amperka napisał:

A Ukraina - 12 pkt dla Wielkiej Brytanii.

Dobra, już sobie doczytałam :).

 

2 godziny temu, Amperka napisał:

. Piosenka Ukrainy nie wymiatała, ale na poziomie komisji tak zostało zagłosowane, na Ukrainie nie pomyślano w ten sposób,  co u nas. A byłoby to ładne zwienczenie wzajemnego wsparcia. Nikt juz nie wierzy, że chodzi tylko o utwór w tym całym przedstawieniu.

W sumie my ( w znaczeniu Polska) zachowaliśmy się z klasą. Zero punktów dla nas od Ukrainy jest niefajne, to prawda. Jeśli nie max, to jakiekolwiek punkty powinni nam przyznać, wręcz wypadałoby.

To pewnie celowe działanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Libertyn said:

Gdzie jest ten ukraiński rozpierdol?

To jest właśnie ta perspektywa "15 cm od ryja" o której często piszę a jest charakterystyczna dla współczesnych "kawiorowych lewaczków" ogrzanych w ciepłeku cudzej ciężkiej pracy i kapitału. Do tego kompletny brak wyobraźni odnośnie skutków napływu dowolnej dziczy azjatyckiej czyli wszystkiego na wschód od Bugu, wykraczający poza następne 15 minut. Chociaż sam nawet nie potrafię rozstrzygnąć, czy więcej "kacapa" jest w Rusku czy Ukrze, nasza gościnność, humanizm, współczucie i cierpliwość, są odbierane przez "kacapstwo" jako słabość. Na nich działa tylko walenie w ryj i trzymanie pod butem o czym doskonale wiedzą kolejni przywódcy "sowietów". 

I nie mogę wyjść z osłupienia, że dowolna bladź, łamiąca w naszym domu nasze zasady z jakimiś pewnie międzynarodowymi traktatami włącznie, nie gnije w poczekalni w kazamatach, przed eksmisją poza granice cywilizowanego kraju. Za sranie na dywan, kulturalnie wyprasza się gości, najlepiej przez balkon na czwartym piętrze. To tak na marginesie a 'propos akcji "ambasador". 

 

27 minutes ago, ewelina said:

W sumie my ( w znaczeniu Polska) zachowaliśmy się z klasą. Zero punktów dla nas od Ukrainy jest niefajne, to prawda.

Ja tam żałuję, że kawałek wielowymiarowej kreatywności a przy okazji fajnego numeru przygotowanego na EuVis 2020 nie zaistniał. Niesamowicie kreatywny jest Iljicz, ale to przecież Rusek ;)

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Libertyn napisał:

Gdzie jest ten ukraiński rozpierdol? Jedna aktywistka oblewająca ambasadora państwa w którym od lat się nasze państwo się oczernia to jeszcze za mało. 

 

 

Ostatnie morderstwo, gwałt na 15-łatce o ile pamiętam gdzieś na północy kraju, kradzieże aut (pierwszy raz od lat 90 wskaźniki policyjne w tej materii osiągnęły niepokojący poziom), przypadki robienia z domów Polaków gdzie przyjęto uchodźców imprezowni i burdel, zamknięcie w Szczecinie darmowej jadłodajni dla Ukraińców przez właścicieli (bo "ciągle te same osoby oszukiwały, brały i żądały"), rozbój na starszym małżeństwo w Chełmie z "atrakcjami" w postaci podpalania (skąd my to znamy? Wołyń się kłania) to mało? 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniek92 Sam w jednym z ostatnich wątków wręcz pisałeś, że masz już dosyć tego pierdolnika polskiego i sam się planujesz stąd ewakuować, a teraz nagle bardzo przeżywasz los tego kraju?

Zastanów się. W tą albo w tamtą. Bo na rozstaju dróg nie idzie stać.

Ja osobiście radzę Ci jedno. Patrz tylko na swoje dobro. Bo nikt tak Cię nie zrobi na szaro jak rodak. Obcokrajowiec tym bardziej, ale skoro u nas poczucie tożsamości narodowej leży, to o czym my tu mamy mówić? O "ratowaniu" czego?

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rnext napisał:

To jest właśnie ta perspektywa "15 cm od ryja" o której często piszę a jest charakterystyczna dla współczesnych "kawiorowych lewaczków" ogrzanych w ciepłeku cudzej ciężkiej pracy i kapitału. Do tego kompletny brak wyobraźni odnośnie skutków napływu dowolnej dziczy azjatyckiej czyli wszystkiego na wschód od Bugu, wykraczający poza następne 15 minut. Chociaż sam nawet nie potrafię rozstrzygnąć, czy więcej "kacapa" jest w Rusku czy Ukrze, nasza gościnność, humanizm, współczucie i cierpliwość, są odbierane przez "kacapstwo" jako słabość. Na nich działa tylko walenie w ryj i trzymanie pod butem o czym doskonale wiedzą kolejni przywódcy "sowietów".

 

A jakie Ty masz wymagania od naszej kawiorowej Libertynki...

 

Jak jeszcze siedziałem w LSD za młodu, to na szczęście takie starbuniowo-bananowe płatki śniegu stanowiły mniejszość - bo i problemy jakieś były bardziej realne.

 

Teraz mamy względną utopię dla wielkomiejskich lewaczków, to i problemy są bardziej wyniosłe na pierdach z dupy - odcinek South Parku o lewakach-liberałach z Kalifornii wąchających z upodobaniem własne pierdy to kwintesencja zjawiska.

 

https://www.rp.pl/kraj/art9650481-ukraincy-kroluja-w-policyjnych-statystykach

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, $Szarak$ napisał:

@HubertiusJedno nie wyklucza drugiego. W Niemczech jest dużo Rosjan którzy mają Rosję w sercu i protestują, ale wyjechali z kraju bo on nie miał nic do zaoferowania. ;)

 

Parę pokoleń i nastąpi kompletne rozmycie ich poczucia "rosyjskości".

To jest właśnie to o czym zapominają emigranci. Mogą nauczyć być Polakami, Rosjanami czy czegokolwiek chcą swoje dzieci i wnuki. A po stuleciu i tak ta tożsamość przepadnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, sargon said:

A jakie Ty masz wymagania od naszej kawiorowej Libertynki...

Proste, cytując klasyka lewaczków, francuskiego przyjaciela Polski - Jacquesa Chiraca pod adresem Polaków - że "marnuje okazję, żeby siedzieć cicho". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Hubertius napisał:

@Maniek92 Sam w jednym z ostatnich wątków wręcz pisałeś, że masz już dosyć tego pierdolnika polskiego i sam się planujesz stąd ewakuować, a teraz nagle bardzo przeżywasz los tego kraju?

Zastanów się. W tą albo w tamtą. Bo na rozstaju dróg nie idzie stać.

Ja osobiście radzę Ci jedno. Patrz tylko na swoje dobro. Bo nikt tak Cię nie zrobi na szaro jak rodak. Obcokrajowiec tym bardziej, ale skoro u nas poczucie tożsamości narodowej leży, to o czym my tu mamy mówić? O "ratowaniu" czego?

Kocham kraj i jego dziedzictwo, a nie ludzi, to jest różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NoHope napisał:

A co do polskiej piosenki to jest lepsza ale to i tak taki generyczny wyjec jeszcze w języku angielskim

Do takiego konkursu powinno się uwzględnić nie tylko wokalne możliwości. Dziś muzyczne wyjce w stylu Adams, Bolton czy Carrey nie sprawdzają się. Moim zdaniem, jeśli chodzi o to by zachwycić, generalnie na półce jakościowej oprócz wokalnego talentu powinno się wliczy oryginalność, jakiś rys charakterystyczny, umiejętnie dozowany poziom artyzmu.

3 godziny temu, Amperka napisał:

Może potem sprawdzali, kto i jakiej narodowości na kogo zagłosował, ale podczas transmisji, podzial na kraje był tylko tych ekspertów. 

Wiem, że to nie jest aż tak ważne, ale scisneło mnie jak to zobaczyłam. 

U nas Idą Nowakowska z dumą - wszystkiego co najlepsze dla naszych przyjaciol z Ukrainy, 12 punktów. A Ukraina - 12 pkt dla Wielkiej Brytanii. 

@$Szarak$Ja wiem, że dobrze się geopolitycznie dzieje. Ale wczoraj  po ludzku, było mi przykro. Piosenka Ukrainy nie wymiatała, ale na poziomie komisji tak zostało zagłosowane, na Ukrainie nie pomyślano w ten sposób,  co u nas. A byłoby to ładne zwienczenie wzajemnego wsparcia. Nikt juz nie wierzy, że chodzi tylko o utwór w tym całym przedstawieniu. To powinno dać do myślenia, tym co mówią o Unii itd. Nie dostaliśmy ani jednego punktu, ani jednego - a piosenka byla na dużo wyższym poziomie niż ukraińska. 

Nie moglam przez to spać, bo każdy czuł niesmak. Komentatorzy byli też zaskocznei. To powinien być przykaz z góry, że max ma dostać Polska

Rozumiem ścisk w dołku i nie wydaje mi się, że głosowanie jury nie ma  znaczenia. Owszem mamy głosy zwykłych Ukraińców. Myślę, że taki zwykły robaczek w swej ogólnej masie potrafi jeszcze docenić . Inaczej góra. Ten konkurs ewidentnie od lat jest sterowany. Komisje mają głosować merytorycznie, a tak się nie dzieje. Wygrywa poprawność polityczna typu baba z brodą, feministka z Izraela,  ect. To nośnik idei np. na przekór mało elastycznym konserwom.  Dlatego w tym roku laur przypadł Ukrainie na pohybel Putinowi. Komisje miały równoważyć antypatie pomiędzy narodami i głosować na jakość muzyczną, a jest zupełnie odwrotnie. Mamy uwidoczniony rozkład politycznych odgórnie sterowanych sympatii i antypatii. Dlatego 0 głosów dla Polski od Ukrainy jest znamienne, symbolika jest wymowna i nie przypadkowa, co jest niesmaczne zwłaszcza przy czołobitność polskiej strony.

 

 

Edytowane przez Anna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, spieracie się i kruszycie kopie o Eurowizję a wygrali by i tak ci chłopcy ;)

Po prostu są na złym kontynencie, bo to że "Israel" znaczy "walczący z Bogiem" to mało kto kojarzy.

Niby do kotleta i wódeczki, ale co zawodowcy to zawodowcy :D

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Amperka said:

Eurowizja - Polska Ukrainie oczywiście maksymalną ilość punktów, ile Polska dostała od Ukrainy? Zero punktów. 

Ciekawe jaka atmosfera w domach, gdzie sobie wspólnie Polacy z przyjętymi pod własny dach Ukraińcami Eurozwije oglądali. 

Poziom prowadzących żenujący, w ogóle dramat. Ale ten wynik mnie zdołował, a samo głosowanie Ukraińców bardzo wymowne.

Smutno mi, na serio. 

 

Czy ktoś mi w końcu wytłumaczy po co ludzie oglądają Eurowizje? 
Za cholerę nie jestem w stanie tego zrozumieć. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.