Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Było się mnożyć a nie narzekać. Za niedługo to tutaj nas w ogóle nie będzie. Dzieci się robić nie chce to trzeba sprowadzać. Za niedługo to nawet, jak wojna wybuchła to nie będzie żołnierzy do walki. Stare społeczeństwo, coraz mniej Polaków...

Co do tych filmów. Mam kolegów na Ukrainie i mokabe są wypychani a faceci też najczęściej odsyłani czy to przez służby Ukraińskie czy nasze. Ukraińcy - co jest logiczne, najpierw wysyłają swoich ludzi rodaków, niż mokabe. 

Co do tego Ukrainiec, nie Ukrainiec... Kulturowo nie jest nam daleko. Lepiej ich, niż ciapaków.

Zachowanie - są ludzi przyzwoici i nie. 

 

Ps Za czasów 2 RP Polaków było w kraju 2/3 społeczeństwa. 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Morfeusz napisał:

Można część kobiet przyjąć do czasu zakończenia wojny a potem szybko odesłać. W przeciwnym wypadku zepsują jeszcze bardziej rynek pracy. Grażyny i Janusze biznesu mając tanią siłę roboczą będą jeszcze mocniej zaniżać stawki.

Dostaną za darmo mieszkania, zasiłki, opiekę, podczas gdy Polacy będą na to pracować zakredytowani na 30 lat. 

Dokładnie. Zgoda w 100%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wielu Ukraińców, są pracowici i uczciwi.

 

Oni byli jedynymi osobami co wstawili się za głuchymi w kościele, którzy byli dyskryminowani przez pastora. Polacy mieli ich w dupie. Jak głusi odeszli to Ukraińcy też odeszli w imię solidarności, dali głuchym swoje materiały związane z religią i odwiedzali głuchych póki nie wrócili do domu. Polacy pokazali dno moralne i dali zły obraz Polski.

 

Jak będzie potrzeba, pomogę im pamiętając o tym co zrobili dla głuchych.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję być na dworcu w Rzeszowie, widziałem tylko jedną młoda ukrainkę zapłakaną gdzieś dzwoniącą, której na prawdę było mi szkoda, reszta jakieś 90%"uchodźców" to czarnoskórzy, kolorowi mężczyźni, tak jak tu mowią, zachowując się głośno, śmiecąc  wokół. Wolontariusze, głównie mlode polki skakali koło nich jak koło księciów może to, może tamto.

Widziałem jak każdy z nich dostał po 2 torby jedzenia, kanapek, napoi to co ludzie przynosili jako dary żaden z nich nie powiedział,, dziękuję, spasiba, thank you, nawet się nie uśmiechneli,a ci dalej koło nich skakali jak by nie wiem co.

tak trochę się boję tego co może wyniknąć z bezgrnicznego przyjmowania wszystkich ukrów

A jednocześnie wkurwia mnie takie włażenie im w dupe przez Polaków,  oni nawet za nami nie przepadają, a UPA to bohaterowie.

 

Edytowane przez Bird97
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC pięknie wyjaśnił.

Tu nie będzie narodowego/społecznego odrodzenia. Tu będzie tygiel etniczny i postępujące upodlenie.

I co z modnym niegdyś hasłem - na którym lubiły sie lansować różne ptysie - "żywie Biełaruś" (tak to chyba szło).

Już nie jest modne?

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, $Szarak$ napisał:

Za czasów 2 RP Polaków było w kraju 2/3 społeczeństwa.

I to nie było dobre. 2/3 Polacy, reszta Żydzi, Ukraińcy i Niemcy. No zajebiście było, powinniśmy do tego wrócić!

 

Ile w tej histerii niesienia pomocy jest szczerych intencji, a ile typowego owczego pędu - przekonamy się w ciągu miesiąca, gdy szumowiny opadną...

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuByło się teraz mnożyć a nie narzekać. Taka jest smutna prawda. Pisanie o tym, że warunków nie ma, to jest conajmniej żałosne. Ludzie w Afryce którzy jeść co nie mają to ile dzieci na świat wydają.

Będą sobie dziadki po 80 lat. W tym już od wielu lat w stanie spoczynku, często bez przekazania genów dalej i tyle z tego będzie. Genialny pomysł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko przypomnieć, że tak naprawdę to każdy z nas (w tym JA oczywiście) CHUJA SIĘ ZNA NA POLITYCE / GEOPOLITYCE / EKONOMI / PRAWIE / SŁUŻBIE ZDROWIA / PROWADZENIU KONFLIKTÓW. Ja się znam trochę na wojnie informacyjnej / kryptografii / kryptologii / IT, i w tym temacie mogę (z dużą dozą nieufności co do moich wypowiedzi) się wypowiadać. Coś tam się uczyłem z zakresu bezpieczeństwa / cyberbezpieczeństwa - byłem na kilku szkoleniach, kilka mądrych książek przeczytałem. I TYLE! NIE JESTEM EKSPERTEM w ŻADNEJ INNEJ DZIEDZINIE.

 

Ale do metalu:

 

8 minut temu, Iceman84PL napisał:

Pomoc humanitarna i wysyłanie im niezbędnych rzeczy tak, ale nie przyjmowanie na potęgę bez opamiętania przez oderwanych od rzeczywistości rządzących.

Temat jest naprawdę poważny bo nie dość, że mamy kilka milionów to jeszcze kilka milionów Ukrainców i wszelkiej maści imigrantów tutaj przyjedzie.

Polska jest pokłócona z sąsiadami, UE i ciekawe skąd my weźmiemy środki na ich utrzymanie, bezpieczeństwo, opiekę, byt jak nam nikt nie pomoże?

Wszystko spadnie na podatników, którzy utrzymują ten kraj i ledwo dla nas wystarcza, zobaczycie jeszcze wspomnicie moje słowa jak będzie orędzie naczelnika by Polacy zacisnęli pasa.

Zapowiada się bieda, braki wszystkiego już za kilka tygodni max miesięcy. Do tego spadnie jakość życia Polaków, bezpieczeństwo bo chyba nie myślicie, że same matki z dziećmi tu przybędą?

 

SKĄD TY TO WIESZ!? Przecież to jest gadanie głupot - czysta spekulacja - nie wiem... wynikła ze strachu? Ty MYŚLISZ, że tak będzie. Ale tego NIE WIESZ! Nie można wypowiadać się "ZAPOWIADA SIĘ BIEDA / BRAK WSZYSTKIEGO" bo skąd wiesz, że się ZAPOWIADA? Na jakiej podstawie takie wnioski wysnuwasz? Co zwiastuje, że będzie brakować jakichś artykułów? Skąd wiesz, że nie będzie uruchomionych mechanizmów buforowych w gospodarce, o jakich nawet wszyscy nie słyszeliśmy i zna je może kilka osób w państwie? Te rzeczy SĄ o WIELE bardziej skomplikowane niż nam się wszystkim WYDAJE. Dopóki nie tworzyłem oprogramowania dla instytucji bankowych też myślałem, że to jest takie proste i łatwe. Taniej kupić, drożej sprzedać - to wódki się też napije, jak było w jednej z piosenek 52 Dębiec. A okazuje się, że istnieje OGROMNA liczba zabezpieczeń / instrumentów finansowych / którymi banki / instytucje finansowe mogą obracać. Mamy w portfolio firmę, która zajmuje się przetwórstwem żywności - ich linie produkcyjne działają w mniej więcej... 60%, mogą z DNIA NA DZIEŃ o 40% zwiększyć produkcję artykułów spożywczych w razie zwiększonego zapotrzebowania. Poprosili nas o zoptymalizowanie pewnych procesów produkcji, celem ograniczenia zużycia zasobów.

 

A tak po prostu nie jest. :)

 

Skąd wiesz, że jesteśmy pokłóceni z sąsiadami, UE i znikąd nie dostaniemy pomocy? SKĄD!? To są tylko przemyślenia, na dany temat - ewentualnie wysnuty wniosek na podstawie przekazów medialnych - oczywiście nie są to FAKTY. A przemyślenia odkładamy na półkę - i zajmijmy się FAKTAMI. FAKTEM jest, że geopolityka / polityka / ekonomia - to jedna wielka GRA - gdzie przekaz medialny, jest tylko jednym z jego elementów. Tutaj dochodzi jeszcze GRA wywiadów, noty NIEJAWNE, ustalenia zakulisowe i wiele WIELE rzeczy, których nie podaje się do JAWNEJ wiadomości.

 

Moja firma działa w trybie "Business as usual". Tak samo działają firmy, dla których moja firma produkuje oprogramowanie - a jest ich około 150, z różnych branż w tym sektor finansowy. Liczba wystawianych faktur / obroty / przychody / rozchody / zyski / straty - kompletnie nie odbiegają od norm, jakie monitorowaliśmy przed konfliktem. Jak jest jakaś delikatna zmiana - to jest jest to ewentualna korekta, wynikła z zmiany kursów walut, zmiany łańcuchów dostaw itp. nic na co ekonomiści / planiści / logistycy nie byli przygotowani. Od tego są i... działają. 

 

Co to w ogóle za pierdolenie o COVID? xD. Przecież to jest żałosne. Mnie uczono na kursie z podstaw pierwszej pomocy - "Jak poszkodowany, ma silny krwotok - to nawet jeśli nie oddycha, najpierw zajmij się krwawieniem". I tutaj to widać, JEBAĆ COVID, JAK WRÓG U BRAM. Wnioski wyciągnijcie sami ale powiem wam jedno - kula zabija skuteczniej od COVID. ;)

 

Moi przyjaciele, pracują w sektorze energetycznym - wydali zalecenia bezpieczeństwa dla pracowników, i przeszli do działania "business as usual".

 

No... no to wracając do tematu.

 

Nie boje się. Bo czego tu się bać? Na to liczy każdy AGRESOR - wywołanie strachu to również jest ELEMENT WOJNY. Ja sobie dam radę, chociażby i przybyło 10 MLN Ukraińców.

 

Wspieram / Pomagam / Działam / Uczę się - Bez zbędnego pierdolenia. :). Plecak ucieczkowy jest, przeszkolenie z pierwszej pomocy jest, drobne zapasy mam już od wielu wielu tygodni, a auto mam po prostu ZAWSZE zatankowane do pełna, jestem gotowy i mam plan. Uważam, że tak jest ODPOWIEDZIALNIE. Bądźmy ODPOWIEDZIALNI.

 

Każdemu komu śmiecenie przeszkadza - to polecam pojechać np. do centrum Manchesteru, tam to jest dopiero SYF - jedno z największych miast LWA ALBIONU. xD . Dziwne, że ludzie nie śpiący 2 doby, uciekający przed ostrzałem (pragnę przypomnieć, że wielu z nas broń, to widziała albo w telewizji, albo w kaburze u policjanta) szukali śmietnika. Są ludzie, są śmieci.

 

A co do historycznego pierdolenia - "EJ WOŁYŃ, ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ". "UKRAIŃCY NAS NIE LUBIĄ", "UKRAIŃCY / ROSJANIE, SĄ MNIEJ CYWILIZOWANI" - to polecam rozpędzić się i -> | tutaj zostawiam ścianę, do rozpędzenia się i uderzenia głową.

 

Bo to co robią czasem wielcy POLACY i POLKI przed klubami / PUB'ami albo nawet w przeszklonych budynkach warszawskiego mordoru to byśmy się wszyscy złapali za głowę. xD.  Prostytutki z Ukrainy / Białorusi / POLSKI / jakie spotkałem na swojej drodze miały często więcej oleju w głowie, niż niejedna POLKA z dyplomem, która mówi "Ja to Ukraińcom nie ufam". Na szczęście są tym kraju, normalni ludzie - dla których to "człowiek" jest ważny, a nie pierdolenie historyczne czy telewizyjne.

 

No i powiem tylko - KAŻDY MA PRAWO, DO SWOJEGO ZDANIA i mimo wszystko CIESZE SIĘ, że wyrażacie swoje zdanie. Zachęcam do odpowiadania, na mój komentarz, ale zaznaczam, że czasu na odpowiadanie mam niewiele. Bo jest co robić. :)

 

  • Like 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fury King napisał:

Myślałem, że to feki ruskie jak ludzie opiswali, że Ukraińcy przebierają w mieszkaniach, ale u nas rano to samo. Przyjechała rodzina i komfort za słaby. Wojna , wojną ale oni chcą tu zostać na zawsze w super mieszkaniach za które nie będą płacić czynszu.

„Wirklich willkommen” powinniśmy się cieszyć, że możemy im wszystko opłacić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HumanINC napisał:

powiem wam jedno - kula zabija skuteczniej od COVID. ;)

Od dwóch lat wmawiano nam co innego - że człowiek bez maseczki jest właśnie takim pociskiem odłamkowym.

Co do uchodźców - zamiast spamować "znam wielu Ukraińców, to wspaniali ludzie", "mam znajomych na Ukrainie, to wspaniali ludzie", "byłem w Odessie na dziwkach, to wspaniali ludzie" - działajcie. Obnoszenie się z elementarnym humanitaryzmem jest słabe. I podaje w wątpliwość szczerość waszych intencji.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Angel_Sue napisał:

Ok, wiadomo, są to ofiary wojenne i oczywiście mi ich szkoda. Ale... Wczoraj przyjechałam do mojego miasta, gdzie pełno z nich czekało na dworcu. Niektórzy zachowywali się normalnie, widać też było, że to normalne osoby, a inni skandalicznie. Np. jeden z nich zaczął naśmiewać się z kierowcy, który chciał przejechać, a ten przechodził przez pasy, zaczął się przy tym śmiać i tańczyć. 

Poza tym nigdy nie widziałam tak zaśmieconego miasta, jak wczoraj, byłam w szoku. Wszędzie walały się jakieś opakowania po chipsach, chusteczkach, obierki z owoców.

To z kolei jakaś kolejna grupka facetów (swoją drogą musieli chyba uciec skoro jest pobór do wojska, sama nie wiem), zaczęła coś tam wołać w moją stronę, podejrzewam, że seksistowskiego i chamskiego, z tego co zrozumiałam z ich języka

 

Napiszę bezemocjonalnie i na chłodno.

Z czego widać jestem znany na BS bo już kilka razy w PM mi to wytykano.

10 Ukraińców na 1000 Polaków to nie problem.

50 Ukraińców na 1000 Polaków to nie problem ale już należy się zastanowić, czy nie ograniczyć łatwości migracji.

150 Ukraińców na 1000 Polaków to już problem.

Bo robi się mniejszość, znacząca mniejszość, która czując się pewnie zaczyna próbować wprowadzać "swoje reguły".

 

Otwarcie się bez limitu, szczególnie na młode łby z Ukrainy, to średni pomysł.

Przy okazji próbują wślizgnąć się do z Ukr do EU Pakistańczycy, Afrykanie, Hindusi i reszta III świata jako "uchodźcy wojenni'.

A to zwykli nachodźcy ekonomiczni, dejta socjal.

Teraz działamy w gorącym porywie odruchu serca, jako naród czy spełeczeństwo.

Jak już opadnie kurze i pierwsza fala.

Przyjdą rachunki do zapłacenia.

 

Wiem, zaraz znowu na PM dostanę żem zimny, wyrachowany typ i nieczuły pragmatyk ocierający się o cyznizm.

Ktoś musi by świat się nie wykoleił zbyt szybko.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Można część kobiet przyjąć do czasu zakończenia wojny a potem szybko odesłać. W przeciwnym wypadku zepsują jeszcze bardziej rynek pracy. Grażyny i Janusze biznesu mając tanią siłę roboczą będą jeszcze mocniej zaniżać stawki.

Dostaną za darmo mieszkania, zasiłki, opiekę, podczas gdy Polacy będą na to pracować zakredytowani na 30 lat. 

Już widziałem przed chwilą ogłoszenie lakiernik proszkowy w Gdyni 18zł netto / h xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bassfreak napisał:

Już widziałem przed chwilą ogłoszenie lakiernik proszkowy w Gdyni 18zł netto / h xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Jak napłynie 2 mln Ukr to będzie 10 zł/h.

Popyt - podaż, podstawowy element układanki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuTo zacznij myśleć głową trochę. Ja mam 21 lat rocznikowo. I będę miał w przyszłości. Są takie osoby właśnie, jak ty. Żyją sobie z 70-80 lat, nie rozmnażają się, za starzy są by pójść na wojnę i co z tego zostaje? Co zrobić z tymi dziadkami i brakiem osób młodych robić? No właśnie. A przecież już ludzie starsi narzekają, że emerytura coraz później. Nie dziwne. 

Nie wiem, czy ty udajesz, że tego nie widzisz albo sobie żartujesz..

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Jak napłynie 2 mln Ukr to będzie 10 zł/h.

Popyt - podaż, podstawowy element układanki.

 

Ta jasne... PIERDOLOLOOLOLOLO. Oczywiście tego nie wiesz i nikt z nas nie wie.

 

9 minut temu, zychu napisał:

Co do uchodźców - zamiast spamować "znam wielu Ukraińców, to wspaniali ludzie", "mam znajomych na Ukrainie, to wspaniali ludzie", "byłem w Odessie na dziwkach, to wspaniali ludzie" - działajcie. Obnoszenie się z elementarnym humanitaryzmem jest słabe. I podaje w wątpliwość szczerość waszych intencji.

 

Nie chodzi mi o Ukrainiec / Polak / Anglik / Rosjanin - po prostu człowiek. :)

 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za przyjęciem Ukraińców. Niemniej faktycznie zawsze jest podwyższone ryzyko gdy w kilka dni przyjmie się np. 300 tys obcych ludzi. 

 

Jest to ryzyko dużo mniejsze niż przyjęcie Ahmedów nawet w mniejszej ilości. 

 

Jeszcze odnośnie sankcji - tutaj też trzeba być świadomym że sankcje uderzą w nas. Biznes jest połączony i te sankcje się odbiją się obuchem w gospodarkę UE, w tym Polską. Dużo podwykonawców wykonuje pracę dla firm niemieckich a te dostarczają produkty do Rosji. Na przykład maszyny w  przemyśle ciężkim, które są składane w Niemczech ale projektowane, cześciowo wytwarzane w Polsce. Polski podwykonawca często nawet nie ma świadomości, że realizował zamówienie które pójdzie do Rosji. 

 

Także pomoc i szczytne cele kosztują jednak nie ma innego wyjścia (tzn. jest ale militarne - ale znów te atomowki Putina nie pozwalają go wdrożyć).

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, nie wiem, wprawdzie stary dziad ze mnie (32 lata), ale szans na spłodzenie obrońcy ojczyzny mam sporo - może za jakiś czas się skuszę? 😅

 

Dziś rano zapakowałem wielką torbę z nowymi ubraniami i oddałem znajomemu, który organizuje zbiórki. Na nic więcej mnie w tej chwili nie stać.

 

A co ty zrobiłeś? (oprócz ekscytowania się na froum?)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HumanINC napisał:

 

Ta jasne... PIERDOLOLOOLOLOLO. Oczywiście tego nie wiesz i nikt z nas nie wie.

 

 

Nie chodzi mi o Ukrainiec / Polak / Anglik / Rosjanin - po prostu człowiek. :)

 

 

Oczywiście. Jak napłynie 2 miliony Ukrów stawka wzrośnie do 50 zł na h:] Przecież to jasne.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu taki temat został założony przez kobietę w rezerwacie.

 

Czasy, gdzie Polska była numer uno w bezpieczeństwie dla pań, gdzie mogła w nocy iść sama naprawdę względnie bezpiecznie powoli się kończą lub właśnie skończyły.

 

Obawy macie słuszne, bo nie wiadomo kto przyjechał i mamy jeszcze w bonusie ciemnoskórych zaliczaczy panienek z Ukrainy, którzy nie wiadomo czy nie mają jakiś chorób u mnie też coraz więcej ciemnoskórych, nie żebym był rasistą ale raczej przyjeżdżają na łatwe łowy a ni jeżeli do pracy za złotówki czy też za Ukraińską walutę. Zarobkowo do Polski raczej się nie jeździ. 

 

Włoży człowiek parówę nie do tej co trzeba i dostaniesz w prezencie od rodaczki końskie bongo i na jajach wyrośnie czarny szerszeń.

Edytowane przez SzatanK
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.