Skocz do zawartości

Dlaczego jak Ameryka napada inne państwa to jest wszystko cacy, a jak Ruscy to jest bee?


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, NoHope napisał:

które robią zlecenia po taniości albo produkują po taniości.

Jakby produkcja po taniości była czymś złym. Czy ty myślisz trochę przed publikacją tych wypocin? xD Oczekiwania konsumenta to tanio kupić, a to pociąga za sobą w ogóle strukturę gospodarki i specjalizacji pracy. Jeżeli się specjalizujesz, robisz coś szybciej, jednocześnie taniej zyskujesz konkurencyjność. To jeden z obszarów budowania konkurencyjności. Ktoś, kto zarabia na najtańszych zamówieniach również zarabia na najdroższych, ale dywersyfikuje siatkę klientów, właśnie ze względu na specjalizację. To nie jest złe i nie można tego uważać za negatywny profil gospodarki moim zdaniem. To nieporozumienie. Handlujemy teraz z całym światem i mamy gigantów branżowych, chociażby KGHM. Jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra. Mogłoby być lepiej generalnie, to prawda, ale mamy innowacyjne projekty. Śledzę od lat branżę start up'ów, aniołów biznesu, sprawy giełdowe i przyznam, że Polacy robią niezłe rzeczy. Live Chat dla przykładu, czaty na stronach systemowo poprawiające sprzedaż to pomysł Polaka właśnie. Mnóstwo tego. Marketing internetowy wysoko ze specjalistami dosłownie światowej klasy z pełnym dostępem do bazy wiedzy. Mnóstwo materiałów edukacyjnych, praktycznych, jeżeli chcesz się uczyć. Bez końca można tłumaczyć, ale i tak nic nie dotrze. Deal z zachodem, UE i NATO to dla nas jedna z najlepszych rzeczy w historii. Do tego zmiana mentalności i wiara, że możemy rywalizować z zachodem. Mentalność liczy się może najbardziej. Poza tym mamy bardzo młodą gospodarkę niezależną, a co udało się zrobić, nie mówię o polityce, tylko zwykłych ludziach od czasów transformacji? Przejedź się po kraju i zobacz silosy, niezłą logistykę, transport. Jesteśmy potęgą transportową w Europie, mocno zdigitalizowane firmy transportowe, z którymi UE walczy rękami Niemców, bo tak urośli. Sam widzę wiele rzeczy negatywnych w Polsce, ale też wiele pozytywnych. Sam jestem zdalnym specjalistą, pracuję z chaty, to jest luksus. Mam klientów od lat, których nawet nigdy na oczy nie widziałem. Luksus, po prostu. Duża wygoda, pomimo nieproporcjonalnych obciążeń podatkowych. To według mnie kluczowa bariera dla naszego skoku cywilizacyjnego. Mamy w chuj inteligentnych ludzi w Polsce, którzy mogliby ten kraj pchnąć w nową erę.

 

Ale, jeżeli piszesz, że produkcja po taniości to wada to po prostu ręce mi opadają. Nie wiem, czy to ignorancja, czy brak wiedzy, albo jedno i drugie, ale zastanów się nad tym, co wypisujesz.

Edytowane przez mac
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RealLife napisał:

Myślę, że jesteś hipokrytą. Nie wstawiaj pustych kawałków, że ci tam zależy na jakimś Afganistanie czy innej Libii i tak wiem że jakbyś miał wybór gdzie uciekać przed wojną to byś wybrał słoneczna Kalifornię niż mroźną Moskwę. Dziwne czemu tak ludzie lgną do tych nie dobrych USA...

 

Jest ogromna różnica pomiędzy rosyjskim atakiem na Ukrainę a amerykańskim na Afganistan. Ukraina wybrała demokrację i cywilizację Europejką. Afganistan to siedlisko terroryzmu i największy producent narkotyków z brakiem jakichkolwiek szans na zmianę myślenia. Aż się dziwię Amerykanom, że zdecydowali się w takie gówno wdepnąć. 

 

To tak jakby się pytać kogoś kto lubi jabłka czemu nie zje gówna. Przecież jedno i drugie jest organiczne. Dla mnie to taki sam poziom trudności w zrozumieniu. 

Może i można byłoby się z Tobą zgodzić gdyby nie małe - ALE.

Nie byłoby tej dzisiejszej głupiej wojny gdyby na początku lat 90-tych, kiedy Rosja była na kolanach USA, zamiast do końca ją zneutralizować, pozwoliło na dalszą egzystencję, puścili ze smyczy Szffabów dali im się łatwo zjednoczyć, Chinolom dali nieograniczony rozwój a z Nas zrobili żebraków i pachołków Europy, do władzy dopuścili komuchów (Kwaśniewski, Miler) bo tak było dla nich wygodniej, Ukrainie odebrali broń atomową. Cała masa zaniechań i (nie)właściwych decyzji USA doprowadziło do dzisiejszej sytuacji. Nie wspomnę o Talibach i Vietcongu - kto ich stworzył, nie będę się rozpisywał o dwóch wojnach światowych.

Powstaje tylko pytanie czy to głupota czy celowe działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Legionista said:

USA to potęga w skali całego świata, a także symbol: Dobrobytu, Demokracji, poszanowanie praw człowieka i życia jednostki

(czego nie można powiedzieć o rosji), spełnienia american dream.

Symbol określonego stylu życiu, możliwości decydowania o swoim  życiu. 

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej  to także namacalne ucieleśnienie: 

Wolności, swobód obywatelskich, wolnej niczym nieskrępowanej prasy,

wolności światopoglądu.

USA jest to także państwo gdzie każdy człowiek jest równy wobec prawa i nawet jak jest bogaty czy wpływowy

to musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. 

USA to także, społeczeństwo wielokulturowe, postęp technologiczny, rewolucja seksualna,

silny antykomunizm, silny Patriotyzm.

Stany Zjednoczone to centralne Państwo świata Zachodniego, to także nieformalna stolica naszego świata.

do tego to właśnie USA dają podwaliny pod wspólnotę wartości cywilizacji świata zachodniego.

USA to przemysł filmowy, Show-Business, najlepsze Uczulenie świata, NASA- loty na księżyc,

dolina, krzemowa, Microsoft i źródło wielu innych wynalazków i odkryć  naukowych.

Armia USA wzięła udział dwa razy w dwóch wojnach światowych po stronie aliantów i je wygrała.

To właśnie amerykański Prezydent Woodrow Wilson w swoich 14 punktach z 1917 domagał się

 powstania wolnego Państwa Polskiego.

USA to także siedziba ONZ w Waszyngtonie, która pełni funkcję forum światowego.

USA to miejsce gdzie znajduje się także 10 mln mniejszość Polaków na przykład w Chicago.

Tak poleciałem z pamięci bez przygotowania.

Tutaj odpowiedziałem na pytanie.

Nasz sąsiad na wschód od Polski  czy to w formie Caratu, Związku Radzieckiego

czy innej formy państwowości zawsze chciał zlikwidować, podbić Państwo Polskie

i wziąć Nas Polaków pod moskiewski but. Dlatego Ja wybieram USA pomimo jego wad

i wewnętrznych problemów. 

Dziękuje za uwagę.

 

XDDDDD

Dziękuję, to się na paste nadaje 

  • Like 4
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ace of Spades napisał:

Szffabów dali im się łatwo zjednoczyć,

 

A dlaczego, po upadku komuny, mieliby się nie zjednoczyć? Miałby być RFN i małe kapitalistyczne NRD obok? Po co?

 

48 minut temu, Ace of Spades napisał:

zjednoczyć, Chinolom dali nieograniczony rozwój

 

"Chinolom dali rozwój?" Po prostu w latach 90-tych i krótko po roku 2000 wszyscy produkowali w Chinach, bo się opłacało i Chiny na tym się wzmocniły. Mieliby zabrnić komukolwiek produkcji w Chinach? BTW kto wie, czy gdyby nie produkcja w Chinach, to wszystko nie byłoby z 1,5 raza, 2 razy droższe...

 

48 minut temu, Ace of Spades napisał:

(Kwaśniewski, Miler)

 

A mi się wydaje, że po mimo kilku pijackich wpadek, "Kwaśny" i tak był najmniej złym prezydentem po 89...

 

54 minuty temu, Ace of Spades napisał:

Ukrainie odebrali broń atomową.

 

 A ja dziękuję Bogu za to, że UKR nie ma broni atomowej. Kto wie, czy by teraz nas nią nie szantażowali albo komu, przyciśnięci brakiem kasy, by jej nie odsprzedali... Jaka Ukraina jest, każdy widzi... Oligarchami, słabym budżetem i łapówkami stoi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Teraz już na pewno po tych sankcjach to sam Putin nie będzie miał kibla w chacie bo za drogo.

 

 Spokojna Twoja rozczochrana... Kible wymienia się co 10 lat, sankcję potrwają z 2, 3 miechy (pół roku max), więc szczerze wątpię, żeby wpłynęły na stan toalet , czy kanalizacji w Rosji. A Putin ma takie kible, że jak jeden sprzeda, to 10 zwykłych za równowartość może kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Edelgeist napisał:

Miałby być RFN i małe kapitalistyczne NRD obok? Po co?

Żebyś miał problem.

 

Godzinę temu, Edelgeist napisał:

BTW kto wie, czy gdyby nie produkcja w Chinach, to wszystko nie byłoby z 1,5 raza, 2 razy droższe...

Januszowe bajki.

 

Godzinę temu, Edelgeist napisał:

A mi się wydaje, że po mimo kilku pijackich wpadek, "Kwaśny" i tak był najmniej złym prezydentem po 89...

Jaruzelski był jeszcze lepsiejszym prezydentem.

 

Godzinę temu, Edelgeist napisał:

Kto wie, czy by teraz nas nią nie szantażowali albo komu, przyciśnięci brakiem kasy, by jej nie odsprzedali...

Lepiej, że Ruskie szantażują.

 

Reasumując twoje rozważania - gdyby nie USA to byłoby chÓjowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mac said:

, mocno zdigitalizowane firmy transportowe, z 

Khm, khm. Mówisz o firmie znajomych, lokalnym potentacie z 50 cieżarówkami, gdzie cała logistyka jest w excelu i zeszycie prowadzona? 😁

 

Troszku przesadziłeś z tą digitalizacją. Stary sprzęt, stary soft, często jeszcze pod ms-dosem pracujący, excel, to jest codzienność. Automatyzacja? Przecież to drogie w wuj. Za cenę systemu do obsługi magazynu wlaściciel może sobie kupić apartament w Hiszpanii albo dobrą furę. 

 

 Nawet w dużych firmach to tak różowo nie wygląda. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Edelgeist napisał:

, sankcję potrwają z 2, 3 miechy (pół roku max),

Sankcje potrwają do końca wojny + reparacje wojenne dla Ukrainy które będą znacznie gorsze niż sankcje. To już koniec Rosji. Nie władują całego eksportu do Chin bo będą musieli sprzedawać po cenach które im się nie opłacają. Musi być równowaga. Nie wiem jak Rosja z tego wyjdzie ale wiadome jest że putin jest skończony (na szczęście). Prawdopodobnie strzeli sobie w ten głupi łeb albo ktoś mu go urwie. On jest zesranym tchórzem w bunkrze, już nie ma wyjścia. Ale dobrze się stało bo najwyższy czas na zmianę władzy w Rosji. To putinowskie struganie "samca alfa" było komiczne, a teraz widzimy kto jest prawdziwym przywódcą o samcem alfa który nie kryje się po bunkrach jak tchórz. Rosja teraz musi stać się krajem 100% demokratycznym i oprócz ruskich moherów i innych dziwolągów to młodzi są jednak proeuropejscy (ci lepiej wykształceni, ciemnota nadal wierzy w ZSRR).

Należy mieć teraz nadzieję że ruscy jak najbardziej oberwią od Ukraińców, im większe straty tym lepiej dla Ukrainy.

Edytowane przez Władimir Władimirowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ace of Spades napisał:

Lepiej, że Ruskie szantażują.

 

 I tak by jedni i drudzy szantażowali. Różnica jest tylko taka, że Rosja potrafi upilnować swoje głowice/ładunki Uranu, czy Plutonu. Podejrzewam, że Ukraina by tego nie potrafiła, albo po cichu odsprzedała talibanom na przykład. Jest też możliwa taka opcja, że władzę w UKR by objął ktoś, kto miałby jakieś wąty terytotialne skierowane w stronę Polski. Z resztą, nie wiadomo, kto jeszcze tam będzie rządził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie piania na temat "wartości amerykańskich" - kojarzę taką scenkę z Simpsonów :

 

Jest sprawa o oszustwo, i Bart mówi, że zrozumiał , że "niedobrze jest oszukiwać"

Na co Homer odpowiada - "Nie, niedobrze jest zostać przyłapanym na oszustwie"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie gadał z bandytą Putinem, tylko od razu kula w łeb. 

O proszę, jaki zonk. Jeszcze ciekawsze kto pierwszy wyciąga pomocną dłoń (w mediacji oczywiście). 

The Israeli prime minister was the first leader of a democracy to meet with Putin since Russia invaded Ukraine 10 days prior.

JPutin na 50%, bo się trochę cykamy:

Israel condemned Russia's invasion of Ukraine through Foreign Minister Yair Lapid and a vote in the UN General Assembly, but Bennett has been reticent to say anything about Russia.

 

Ciekawy filmik o najemnikach co przyjechali pomagać na Ukrainie:

 

Edytowane przez eknm2005
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Sankcje potrwają do końca wojny + reparacje wojenne dla Ukrainy które będą znacznie gorsze niż sankcje. To już koniec Rosji.

 

 Nie wiem, ile wojna potrwa. Podejrzewam, że tak od 4 tygodni do 4 miechów. Żadnych wielkich repatriacji nie będzie, jeśli w ogóle jakieś. Za parę zburzonych bloków zapłacą, kilku rodzinom zabitych pewnie zapłacą jakieś odszkodowania.

 

24 minuty temu, Władimir Władimirowicz napisał:

 Nie wiem jak Rosja z tego wyjdzie ale wiadome jest że putin jest skończony (na szczęście).

 

I tak już jest rekordzistą, jeśli chodzi o długość rządów.

 

29 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

 To putinowskie struganie "samca alfa" było komiczne, a teraz widzimy kto jest prawdziwym przywódcą o samcem alfa który nie kryje się po bunkrach jak tchórz.

 

Chyba nie masz na myśli tego komika, który żebra o czołgi a dostaje hełmy? Tak a propos, to komik dzwoni do Putina i prosi się o rozmowę a nie na odwrót...

 

31 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

 Rosja teraz musi stać się krajem 100% demokratycznym i oprócz ruskich moherów i innych dziwolągów to młodzi są jednak proeuropejscy (ci lepiej wykształceni, ciemnota nadal wierzy w ZSRR).

 

 Po co? Demokracja to nie jest jakieś dobro zesłane przez Boga z góry, tylko uważasz, że demokracja jest najlepsza, bo Ci tak wmówili. Demokracja, jako taka jest fikcją, bo i tak rządzi tam kapitał i zakulisowe układy. Najlepszym przykładem jest Polska. Kto głosował personalnie na Morawieckiego? Albo personalnie na Niedzielskiego?

 

35 minut temu, Władimir Władimirowicz napisał:

Należy mieć teraz nadzieję że ruscy jak najbardziej oberwią od Ukraińców, im większe straty tym lepiej dla Ukrainy.

 

 Póki co jest na odwrót:

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-druga-proba-ewakuacji-cywilow-z-mariupola-nieudana-otwarto-o,nId,5875335

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się po treści posta i nie czytam rusofilicznych treści po drodze, aby nie wzrosło mi ciśnienie.

 

Ameryka walczyła głównie z muzułmanami, którzy mają trochę inne rozumienie świata, lekko mówiąc. Inne IQ spowodowane posiadaniem dzieci z siostrami i tym podobne. Każdy normalny cywilizowany kraj chce być w amerykańskiej strefie wpływów. Wciąż.

 

Nikt natomiast nie chce być w ruskiej strefie wpływów, bo łączy się to, co dotykało nas za komuny - wysysanie naszych owoców pracy na wschód (teraz też jest na zachód ale dużo bardziej na tym korzystamy), bylejakość, pijaństwo, zastój cywilizacyjny pod każdym względem.

 

Dobra, czekam na hejty od onuc :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fury King napisał:

Kadaffi potwor

main-qimg-c7115a8f9e2e1c2ebbac159caccc3b

 

Muamar bardzo dbał i Libię, co prawda chciał muzułmańskiej potęgi, ale lepsze jakieś wartości niż żadne. Dawał potężny socjal z ropy zamiast na politycznych pasożytów. 

Uciszyli go bo coś z własną walutą kombinował, a zachód strat nie lubi.

 

 

Tutaj wszędzie chodzi o pieniądze, Stany nawet dwie wierze wyburzyły żeby mieć pretekst. 

 

Hollywood robi swoje :)

Ja naprawdę chciałbym żeby taki potwór rządził u nas, taki jak Kadafi.

 

 

Obama kilka wojen prowadził i dostał pokojową nagrodę Nobla. Brakuje palców żeby policzyć interwencje zbrojne USA, a cały świat im przyklaskiwał, nawet Polacy jeździli im pomagać do Afganistanu.

 

Zastanówcie się po co ośmieszają Putina m.in. w memach. Ludzie myślą że on nie daje sobie rady, pojadą pomagać na Ukrainę a potem poczują uścisk ruskiej onucy, ale będzie za późno na refleksję. Nie zdziwię się jak zostaniemy użyci w roli tarczy zachodu, już nas do tego przygotowali. Mięsa armatniego tu mnogo.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 6
  • Dzięki 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Odnoszę się po treści posta i nie czytam rusofilicznych treści po drodze, aby nie wzrosło mi ciśnienie.

 

Ameryka walczyła głównie z muzułmanami, którzy mają trochę inne rozumienie świata, lekko mówiąc. Inne IQ spowodowane posiadaniem dzieci z siostrami i tym podobne. Każdy normalny cywilizowany kraj chce być w amerykańskiej strefie wpływów. Wciąż.

 

Nikt natomiast nie chce być w ruskiej strefie wpływów, bo łączy się to, co dotykało nas za komuny - wysysanie naszych owoców pracy na wschód (teraz też jest na zachód ale dużo bardziej na tym korzystamy), bylejakość, pijaństwo, zastój cywilizacyjny pod każdym względem.

 

Dobra, czekam na hejty od onuc :D

 

 Pudło. "Normalny cywilizowany kraj" dąży do tego, aby nie być w niczyjej strefie wpływów. Niemcy i Francja - najlepsze przykłady, grające na własną politykę. W polskim interesie jest, aby między strefami wpływów lawirować.

 

19 minut temu, Strusprawa1 napisał:

wysysanie naszych owoców pracy na wschód (teraz też jest na zachód ale dużo bardziej na tym korzystamy), 

 

Teraz też to mamy. Topienie przez PiS oddolnych inicjatyw, małych biznesów, torowanie drogi korporacjom. Hodowanie niewolników dla amazonów... Różnica między tym, co jest teraz a PRL-em jest głównie taka, że daje się ludziom pozór wolności, żeby się nie buntowali...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Legionista napisał:

Dlatego Ja wybieram USA pomimo jego wad

i wewnętrznych problemów. 

Ja też. Ale i ci "good guys", jak każde mocarstwowe lusterko, ma plamy. Krwawe plamy :)

Tak kurwa mać przy okazji, przy polityce mocarstw używać kwantyfikatorów "praworządny dobry", "chaotyczny zły"? xD

 

Czy Cię zarżną i zbombardują w imię mocarstwowości Wielkorusa/wyzwolenia klasy robotniczej z morderczego kapitalizmu (niepotrzebne skreślić), albo niosąc wolność i demokrację w imię ropy i nowych rynków zbytu czasem przestaje mieć znaczenie.

 

A post piękny. Aż sobie w tle włączyłem "Gwiaździsty Sztandar".

 

 

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Edelgeist napisał:

Niemcy i Francja - najlepsze przykłady, grające na własną politykę.

Z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzam. Niektórzy po prostu wolą być pod czyimś wpływem, ja tak jak piszesz wolę sam mieć wpływ na siebie.

 

Co do cytatu:

 

Coś nie do końca suwerenne ten Niemcy, wiąże ich szereg umów i niewidzialnych wpływów.

 

 

My tu sobie możemy naprawdę dywagować jak dzieci w piaskownicy, ale prawdy dowiemy się na końcu. Nie polecam wchodzić w jakieś gierki, dawać się napuszczać czy biec jak bydło na hurra bo hasztag_cośtam. Stracimy na tym mocno a na pewno nic nie zyskamy. Ruscy przez Białoruś mogą do nas wjechać, a Ukraina jak nie daje rady to niech kapituluje, język mają ten sam i wiele tam Rosjan, a państwo jest tylko na papierze.

 

Niech wielcy grają w swoje gierki ale bez nas, potem i tak podadzą sobie ręce, memy nam zabiorą i wymyślą kolejne pandemie, a jak będą chcieli to jeszcze przeróbią Putina na wybawce a bydło łyknie.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Imiennik napisał:

Z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzam. Niektórzy po prostu wolą być pod czyimś wpływem, ja tak jak piszesz wolę sam mieć wpływ na siebie.

 

Co do cytatu:

 

Coś nie do końca suwerenne ten Niemcy, wiąże ich szereg umów i niewidzialnych wpływów.

 

 

My tu sobie możemy naprawdę dywagować jak dzieci w piaskownicy, ale prawdy dowiemy się na końcu. Nie polecam wchodzić w jakieś gierki, dawać się napuszczać czy biec jak bydło na hurra bo hasztag_cośtam. Stracimy na tym mocno a na pewno nic nie zyskamy. Ruscy przez Białoruś mogą do nas wjechać, a Ukraina jak nie daje rady to niech kapituluje, język mają ten sam i wiele tam Rosjan, a państwo jest tylko na papierze.

 

Niech wielcy grają w swoje gierki ale bez nas, potem i tak podadzą sobie ręce, memy nam zabiorą i wymyślą kolejne pandemie, a jak będą chcieli to jeszcze przeróbią Putina na wybawce a bydło łyknie.

 

 

Zgadza się, że nikt nie jest do końca suwerenny. Chodziło mi o to, że raczej nikt normalny nie dąży do amerykańskiej strefy wpływów. Zgoda, że na tym etapie jesteśmy zależni od kogoś (teraz w domyśle od USA). Ale rząd Morawieckiego wg mnie za daleko zabrnął w tą zależność. Kupowanie gazu z ameryki i darowanie Ukrainie. Bezobjawowe zakupy sprzętu wojskowego... Nawet jako wasale, dużo więcej korzyści mogliby z tej zależności wyciągnąć... Czy utopiona inicjatywa wznowionego jedwabnego szlaku kolejowego...

 Pamiętam, jak była afera w Niemczech, kiedy administracja Obamy podsłuchiwała niemieckie władze. A chwilę później Merkel zaprosiła wszystkich "uchodźców". Wielu dywagowało, czy jej czasem jaki ahmed nie posuwa, a ja mam taką teorię, że oni po prostu zebrali na nią jakieś haki i wymusili na niej takie a nie inne posunięcia, żeby zdestabilizować Europę...

 Inna kwestia, że podobno USA są rządzone, przez demoniczne zakulisowe elity. Alex Jones nagrywał o tym materiały i utopili mu kanał. Bohemian Grove, Bractwo czaszek, Illuminati i te sprawy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Imiennik napisał:

Ja naprawdę chciałbym żeby taki potwór rządził u nas, taki jak Kadafi.

Jeden z jego synów strzelał z Kałacha do kibiców i piłkarzy drużyny przeciwnej, gdy jego drużyna przegrała.

Żadna dyktatura nie jest lepsza nawet od kulawej demokracji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan

A u nas ile tych nadmiarowych zgonów przez zamknięcie dostępu do służby zdrowia i reżim sanitarny? Chyba przy 200k przestali liczyć. Teraz nas pcha się na wojnę z mocarstwem, grę wstępną już mamy za sobą, już mniej starych i schorowanych do wykarmienia :)

 

Już wolę jednego pomyleńca z kalachem, a i o NOPach zapomniałem.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Edelgeist napisał:

 

 Nie wiem, ile wojna potrwa. Podejrzewam, że tak od 4 tygodni do 4 miechów. Żadnych wielkich repatriacji nie będzie, jeśli w ogóle jakieś. Za parę zburzonych bloków zapłacą, kilku rodzinom zabitych pewnie zapłacą jakieś odszkodowania.

Rosja putnowska już na zawsze będzie wykluczona z życia międzynarodowego podobnie jak Korea Północna.  Rusków nie stać aby własne drogi wyremontować a co dopiero wypłacic miliardy odszkodowań wyższe niż ich kilkuletnie PKB.

2 godziny temu, Edelgeist napisał:

 

Tak a propos, to komik dzwoni do Putina i prosi się o rozmowę a nie na odwrót...

Jak mordują ludzi to co ma robić?

2 godziny temu, Edelgeist napisał:

 

 Po co? Demokracja to nie jest jakieś dobro zesłane przez Boga z góry, tylko uważasz, że demokracja jest najlepsza, bo Ci tak wmówili. 

 

Demokracja doprowadziłą do pokoju w Europie. Żadne demkoratyczne państwo nie wypowie wojny drugiemu bo tak "wielki wódz" chciał. Ludzie mają  dostęp do ogólnej wiedzy i już nie są tacy głupi jak kiedyś. Nawet widać to po ruskich żołnierzach że jest coraz więcej dezercji bo nie chcą umierać ani strzelać do niewinnych.

2 godziny temu, Edelgeist napisał:

Co ty mi tu jakieś kolejne zbrodnie wojenne przytaczasz? Odpowiedzą za to i to nie długo, wraz z przytakującymi im pajacami. 

 

 

Coraz częściej myślę o usunięciu konta na tym portalu. Bo tylu ruskich onuc to jeszcze nie spotkałem nigdzie.

Za granicą umierają niewinni ludzie a tutaj znajdą się takie ścierwa które będą im przyklaskiwać. To powinno być karane. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Władimir Władimirowicz said:

Coraz częściej myślę o usunięciu konta na tym portalu. Bo tylu ruskich onuc to jeszcze nie spotkałem nigdzie.

Za granicą umierają niewinni ludzie a tutaj znajdą się takie ścierwa które będą im przyklaskiwać. To powinno być karane. 

Już drugi raz domagasz się banowania ludzi za odmienne poglądy.

Ciekawe, który tyran chciałby tak zakneblowac innych i wprowadzić Żelazną Kurtynę, Władimiru Władimirowiczu ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eknm2005 napisał:

Już drugi raz domagasz się banowania ludzi za odmienne poglądy.

Ciekawe, który tyran chciałby tak zakneblowac innych i wprowadzić Żelazną Kurtynę, Władimiru Władimirowiczu ;) . 

Co jest złego w nie popieraniu agresji? A raczej co trzeba mieć w głowie aby być za tym aby ginęli niewinni ludzie? Tu nawet nie ma co dyskutować. 

Widzę tak toksyczne środowisko na tym forum że usuwam konto. 

Nie będę przesiadywał z ludźmi którzy popierają zbrodnie. Tak samo jakbym dyskutował z człowiekiem który popiera Hitlera.

 

Żegnam

Było miło chłopy ale jednak usuwam konto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.