Skocz do zawartości

Nowe prawo - dożywotne alimenty


Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo wchodzi nowe prawo. W poniedziałek będzie czytanie w tej sprawie.

 

Zasądzone alimenty na dziecko lub żonę będą dożywotne.

 

Pojawi się także oficjalny taryfikator, minimalne alimenty mają stanowić 50% dochodów w kwocie brutto.

 

Ponadto ma być również zapis, że mieszkanie ma być zapewnione byłej żonie, jeżeli masz dwa mieszkania to pół biedy. Jeśli nie, to tracisz prawo do swojego i wyprowadzasz się.

 

Inicjatorem tych pomysłów jest minister Czarnek, chce aby małżeństwa były trwałe i spadła liczba rozwodów. Zaskoczeni?

 

Moja koleżanka z pracy jest zachwycona tym pomysłem.

 

Link do artykułu:

 

https://tiny.pl/9k442

  • Dzięki 1
  • Haha 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Martius777 said:

Zasądzone alimenty na dziecko lub żonę będą dożywotne

Dożywotnio? Czyli "dziecko" będzie mieć 55 lat, a ojciec będzie na niego płacił z resztek emerytury? Dobrze to rozumiem?

 

 

KURŁA, dałem się zrobić jak mały dzieciak i nie wszedłem nawet w link! Props dla Ciebie za zacny trolling. To było lepsze niż poranna kawa.

Edytowane przez manygguh
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od prima aprilisowego charakteru wątku, to jak to już ktoś słusznie zauważył, technicznie rzecz biorąc, alimenty w Polsce są dożywotnie. Nie ma czegoś takiego, jak alimenty przysądzone na określony czas, które przestają obowiązywać po określonym upływie czasu. Żeby pozbyć się obowiązku alimentacyjnego, trzeba pofatygować się do sądu, aby ten stwierdził, że konkretne zobowiązanie alimentacyjne wygasło - w przeciwnym wypadku, alimenty są cały czas wymagalne i można je kierować do egzekucji.

 

Jeśli więc ktoś przyjmie postawę całkowicie bierną, w teorii może bulić alimenty do końca swych dni (np. na pełnoletnie dziecko, które w międzyczasie zostało prezesem państwowej spółki) i będzie to w świetle prawa całkowicie legalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Throgg napisał:

Żeby pozbyć się obowiązku alimentacyjnego, trzeba pofatygować się do sądu, aby ten stwierdził, że konkretne zobowiązanie alimentacyjne wygasło - w przeciwnym wypadku, alimenty są cały czas wymagalne i można je kierować do egzekucji.

 

To prawda, żeby znieść obowiązek alimentacyjny trzeba mieć prawomocny wyrok sądu w tej sprawie.

 

Niektórzy ludzie o tym nie wiedzą i myślą, że wygasają automatycznie w wieku 18 lat czy do dnia skończenia nauki przez dziecko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martius777 napisał:

Niedługo wchodzi nowe prawo. W poniedziałek będzie czytanie w tej sprawie.

 

Zasądzone alimenty na dziecko lub żonę będą dożywotne.

 

Pojawi się także oficjalny taryfikator, minimalne alimenty mają stanowić 50% dochodów w kwocie brutto.

 

Ponadto ma być również zapis, że mieszkanie ma być zapewnione byłej żonie, jeżeli masz dwa mieszkania to pół biedy. Jeśli nie, to tracisz prawo do swojego i wyprowadzasz się.

 

Inicjatorem tych pomysłów jest minister Czarnek, chce aby małżeństwa były trwałe i spadła liczba rozwodów. Zaskoczeni?

 

Moja koleżanka z pracy jest zachwycona tym pomysłem.

 

Link do artykułu:

 

https://tiny.pl/9k442

 

 

Ok ale to prawo już istnieje,  zonka byłego premiera w pl bodajże fizyka za rękę w temblaku dostała alimenty 5 koła na miesiąc, no oczywiście jak się ożeni to przestaną działać, ale kto na to liczy, czyli de facto są dożywotnie. My tu smiechu hihu ale to już funkcjonuje i to nie jest joke.

 

Alimenty na byłą żonę lub męża? Teoretycznie można je płacić nawet do końca życia

https://natemat.pl/277881,kazimierz-marcinkiewicz-isabel-i-alimenty-rozmowa-z-prawniczka

więc Panowie nie ma co się śmiać, bo to działa od lat

Edytowane przez spacemarine
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.