Skocz do zawartości

Wojsko


Eren Yeager

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Tomek9494 napisał:
10 minut temu, Staś napisał:

No nie oddamy życie jak pokolenie lat 20stych a później Ci co przeżyją będą ciągnąć w biedzie przez dziesiątki lat po okuacja. Sorki ale wyjadę z powodu wojny to nie wrócę.

 

Tchórzostwo, rozumiem.

 

Daj Ruskiemu nasrać we własnym mieszkaniu ;) Niech jeszcze nasika w kuchni.

 

[trzeba kliknąć, żeby powiększyć]

ZahRS4Y.png

 

Trudno, żebyś nie rozumiał, skoro spierdalałeś na drugi koniec autobusu, bo jakaś typiara do ciebie zagadała.

Ale do wyśmiewania innych w temacie wojny jesteś pierwszy.

Dodaję cię do ignorowanych, bo szkoda strzępić ryja na te kocopoły które wypisujesz i zgrywasz geroja.

  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 8
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek9494 napisał:

 

Tchórzostwo, rozumiem.

 

Daj Ruskiemu nasrać we własnym mieszkaniu ;) Niech jeszcze nasika w kuchni.

 

Spoko, serio to rozumiem :)

W momencie jak wyjeżdżasz mieszkanie nie jest już twoje ani nie jest twoim problemem.  Bardziej cenie swoje życie niż mury :) ale każdy robi co uważa. Puki co to mieszkam w kraju w którym bez zezwolenia nie mogę posiadać gazu pieprzowego tak że sorki ale z grabiami na ruskich nie wyskoczę :D Ja nie z Tych co bronią i karmią .

 

Ja tych co uważają że jeżelie dojdzie do wojny to niech sobie Włosi /Francuzy i Niemcy przelewają krew maja za co :)  Niechają się nauczą co to znaczy 1mln bezmyślnych rosyjskich żołnierzy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan III Wspaniały napisał:

jak zdarzy się ktoś z takim podejściem jak Ty

 

Czyli jakim? Bo aż jestem ciekaw, skoro nic o mnie nie wiesz.

 

Wiadomo, że roczne kursy nie zrobią z nikogo wykapanego porucznika. Podejrzewam natomiast, że w wojsku jest wiele stanowisk i nie wszystkie sprowadzają się do pomiatania Bogu ducha winnymi podoficerami. 

 

Godzinę temu, Egregor Zeta napisał:

Po której stronie będziesz? Po ukraińskiej czy rosyjskiej...

 

Po co ten sarkazm? 

 

2 godziny temu, Staś napisał:

Idź może uda Ci się coś zmienić tam na lepsze.

 

To się okaże - będę robił to co mam zrobić, najlepiej jak potrafię.

 

2 godziny temu, Krugerrand napisał:

Dlatego nie widzę, aby nasza armia przy takim podejściu miała być jakąś potęgą tym bardziej skutecznie bronić naszego terytorium.

 

To może wgl usuniemy te dodatki pieniężne, najlepiej niech pracują za darmo. Miłość do ojczyzny niech im wystarczy.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek9494 napisał:

Putin zawyłby z radości jakby przeczytał Wasze polskie wpisy

Ptysiu, przestań sobie putinem gębę wycierać. Powiedz, co ty zrobiłeś do tej pory dla tego kraju? Bo ja np. wyuczyłem ponad 40 ludzi angielskiego na poziomie c1-c2. Płacę tu podatki, kształcę się w branży technicznej. Gdyby nie poważna kontuzja kolana przed kilku laty, teraz pewnie byłbym oficerem po wat.

Staram się takim ptysiom wtłoczyć do tych młodych łbów, że armia to nie "panny sznurem", blichtr i siwy dym na poligonie - to przede wszystkim proza życia, codzienna tyrka, często też użeranie się z czynnikiem ludzkim (a znam to z najbliższego otoczenia). A w razie wojny - to prawdopodobna śmierć lub kalectwo, bród, smród, flaki i zezwierzęcenie. Nie odradzam - ale chciałbym, aby ptysie wyzbyły się tego naiwnego postrzegania armii.

A cipka to najgorsze, co może człowieka motywować do pójścia w kamasze.

Edytowane przez zychu
  • Like 8
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek9494 napisał:

 

 

Czytam ten temat i przecieram oczy ze zdumienia co się stało z mężczyznami w tym kraju.

Nie wiem o co ci biega kolego chlop chce do woja wtedy gdy nawet zawodowi ( ktorych ja znam ) chetnie by sie usuneli w cien . Jesli ma mentalnosc kamikadze to z pewniscia bedzie to odpowiednie miejsce dla niego i dla ciebie rowniez . Ja nikogo nie zniechecam a wrecz przeciwnie namawiam , abyscie sie tam mogli realizowali.Na zdrowie .

Edytowane przez thyr
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 14:51, Eren Yeager napisał:

oraz powodzenia u naszych Pań,

Robić cokolwiek z powodu naszych witaminek....

To chcesz być oficerem sam dla siebie czy aby być atrakcyjniejszym dla kobiet?

 

Z góry jesteś na przegranej pozycji.

 

Rób wszystko dla siebie aby mieć satysfakcję, być szczęśliwym, zarabiać forsę a pijawki pojawią się szybciej niż myślisz.

 

Pozdrawiam 👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Eren Yeager said:

Nie dyskutuj z prawem, bo Twoje argumenty, choć słuszne, nie przeważą pieniędzy ludzi władzy. Dura lex, sed lex. 

 

Tylko dlaczego te prawo ma dotyczyć tylko mnie, a decydentów już nie? To jak zarządzane jest wojsko, ile pieniędzy jest przepalane od lat na pseudo zbrojenia podchodzi pod zdradę stanu. Czy ktoś poniósł odpowiedzialność z tego tytułu przez ostatnie 30 lat? Nikt.

 

Obrona PPL w tym kraju praktycznie NIE ISTNIEJE. Obecne pole walki różni się diametralnie od tego z II WŚ. To nie są czasy partyzantów dzielnie biegających po lesie. Technika wojskowa, noktowizja, termowizja, rozpoznanie pola walki, skutkuje tym, że do partyzantów i ogólnie piechoty strzela się jak do kaczek. 

11 hours ago, Libertyn said:

I wytłumacz sobie dlaczego wolisz by należały do jakiegoś Iwana spod Kemerowa? Bo w razie okupacji to prawo własności zostaje zawieszone. Pojawia się zaś prawo silniejszego. 

Libertyn, niestety kompletnie nie rozumiesz mojego punktu widzenia. To nie jest kwestia tchórzostwa czy pseudo pacyfizmu.

10 czy nawet 5 lat temu miałem całkowicie odmienne zdanie. 

Nie chcę i nie wolę aby moja własność należała do jakiegoś Iwana.

 

Gdyby Polska armia była zorganizowana i doinwestowana, posiadała obronę PPL z prawdziwego zdarzenia, a decydenci podejmowali decyzje zgodne z dobrem narodu, z przyjemnością ubrałbym mundur i bronił ojczyzny w przypadku zagrożenia.

Jeśli jednak nasi politycy, machają szabelką, szczekają, prowokują, wyprzedają majątek dwa miesiące przed inwazja na Ukrainę ( Morawieccy), to zdroworozsądkowo nie mam zamiaru przelewać krwi. Zresztą jednym z celów wojny jest przelanie krwi obywateli i zniszczenie tkanki narodowej.

10 hours ago, Trevor said:

ale nie raz już tak bywało w historii tego nieszczęsnego kraju. Jedyne co Polak może zrobić to walczyć.

Bardzo mądre słowa. Nie raz tak bywało i nadal nic się nie nauczyliśmy jako naród. 

Pod zaborami, czy w trakcie wojny, większość zrywów niepodległościowych była inicjowana przez obce siły. Przykład: powstania w zaborze rosyjskim inicjowane przez uwaga uwaga Anglosasów, w celu osłabienia Rosji. Jeden z przykładów. Po każdej heroicznej walce, bo narodem jesteśmy walecznym, kraj tracił bezcenna tkankę narodową, młodych mężczyzn a koniec końców decyzje zapadały poza naszymi głowami w Wersalu, Jałcie czy Teheranie...

8 hours ago, Tomek9494 said:

Po prostu jesteście zwykłymi tchórzami, którzy oddaliby własne podwórko bez jakiejkolwiek obrony. - Największe zeszmacenie w życiu sprawnego i zdrowego mężczyzny.

 

7 hours ago, Tomek9494 said:

Tchórzostwo, rozumiem

Tego typu manipulacje stosowano już podczas pierwszej wojny światowej. @Rnext wspominał już w innym wątku o ruchu białego piórka, który polegał na tym, że w Anglii kobiety przypinały mężczyznom którzy nie poejchali na front, białe piórko jako oznakę tchórzostwa. Wygoogluj sobie "white feather movement". Przykro mi, nie działa to na mnie. Za to z takim podejściem sam dasz się zeszmacić Anglosasom, co już miało kilkukrotnie miejsce w naszej historii.

 

Wracając zaś do autora tematu, @Eren Yeager nie neguję Twojego podejścia do armii. Po prostu ukłuło mnie stwierdzenie, że wszyscy mają walczyć i to ich obowiązek. Z tym się nie zgadzam, co mam nadzieję że uzasadniłem. 

 

Jeśli zaś sam czujesz powołanie do tej formacji to nic nie stoi na przeszkodzie abyś się tam rozwijał i może coś zmienił. Tym bardziej, że masz w rodzinie wojskowych, więc start będzie łatwiejszy, bo nie od dziś wiadomo, że plecaki w WP mają łatwiej. Nie jest to przytyk ani złośliwość. Takie są realia i powinieneś to jak najlepiej wykorzystać. Powodzenia

Edytowane przez Moriente
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

[trzeba kliknąć, żeby powiększyć]

ZahRS4Y.png

 

Trudno, żebyś nie rozumiał, skoro spierdalałeś na drugi koniec autobusu, bo jakaś typiara do ciebie zagadała.

Ale do wyśmiewania innych w temacie wojny jesteś pierwszy.

Dodaję cię do ignorowanych, bo szkoda strzępić ryja na te kocopoły które wypisujesz i zgrywasz geroja.

 

Szkoda, że wyciągasz jakieś moje ,,brudy" z innych tematów, które są kompletnie niepowiązane z obecnym wątkiem.

Strach przed płcią przeciwną a poczuwanie się do obrony własnej rodziny to są trochę dwie inne sprawy.

 

Strasznie frajerskie zachowanie z twojej strony, naprawdę zachowałeś się jak ostatni cw3l :(

 

17 godzin temu, zychu napisał:

Ptysiu, przestań sobie putinem gębę wycierać. Powiedz, co ty zrobiłeś do tej pory dla tego kraju? Bo ja np. wyuczyłem ponad 40 ludzi angielskiego na poziomie c1-c2. Płacę tu podatki, kształcę się w branży technicznej. Gdyby nie poważna kontuzja kolana przed kilku laty, teraz pewnie byłbym oficerem po wat.

 

Posłuchaj mnie ptysiu, nie będę się licytował z tobą na długość przyrodzenia bo to jest serio niesmaczne.

Robiłeś za nauczyciela, płacisz podatki no normalnie jak Suchodolski jeszcze się pochwal, że działalność prowadzisz :)

Nie muszę Ci pisać to co robiłem dla tego kraju, prawdopodobnie płacę większe podatki niż ty.

Nie kształciłem ludzi z innych języków ale moja praca jest równie ważna dla tego społeczeństwa jak i twoja.

Edytowane przez Tomek9494
Literówki, itp.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

@Tomek9494, ptysiu, to nie ja tu e-peniska pompuję. Nie napinaj się tak, bo ci portki nie wytrzymają.

 

Jedynie co potrafisz to wyzywać od ptysi i się napinać, ja tylko odpisałem tobie twoją bronią.

 

Zacząłeś się spinać do mnie, że robiłeś za nauczyciela i czego to nie zrobiłeś dla tego kraju.

 

Ja się nie napinam, po prostu śmieszy mnie to w jaki sposób argumentujesz swoje ,,argumenty" w moją stronę.

 

Co mi teraz napiszesz? Że biłeś czerwonych jak mnie jeszcze na świecie nie było? Albo, że wygrałeś konkurs w rysunku technicznym i prawie zostałeś generałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zychu napisał:

I pies cię trącał. :)

 

to jesteś właśnie ty, jako pierwszy:

 

1) wyzwać od ptysi

2) licytować się na długość przyrodzenia (ja to uczyłem ludzi na c2 i podatki płacę, działalność prowadzę ugułem)

3) wystosować ostatnią broń jaką jest już pisanie typu ,,pies cię trącał".

 

Pochwalisz się w przyszłości wnukom jak spierdalałeś w pierwszym rzędzie na zachód, gdy wróg atakował wasz dom.

 

Moja najmłodsza kuzyna jest bardziej męska od ciebie dziadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomek9494 napisał:

Pochwalisz się w przyszłości wnukom jak spierdalałeś w pierwszym rzędzie na zachód, gdy wróg atakował wasz dom.

 

Moja najmłodsza kuzyna jest bardziej męska od ciebie dziadku :)

O tym właśnie pisałem, ptysiu. Pompowanie e-peniska.

Pajacuj dalej, a tymczasem |baza ignorowanych została zaktualizowana|. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fury King napisał:

Nie ma się co napinac, dobrze, że młodzi napaleńcy będą bronić kraju. 

 

W przyszłości się pochwalisz wnukom, że oddałeś rodzinny dom bez jednego naboju.

 

18 godzin temu, Staś napisał:

W momencie jak wyjeżdżasz mieszkanie nie jest już twoje ani nie jest twoim problemem.  Bardziej cenie swoje życie niż mury :) ale każdy robi co uważa.

 

Cała Armia Rosyjska lubi Twój post ;)

Edytowane przez Tomek9494
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomek9494 napisał:

 

W przyszłości się pochwalisz wnukom, że oddałeś rodzinny dom bez jednego naboju.

Cała Armia Rosyjska lubi Twój post ;)

Ale jakoś kciuków w górę nie odstaje hahhaha ?  Ja myślę że oni również lubią nasze wojsko. Jak dziś pamiętam rozmowę z jednym z żołnierzy desantowych jakoś koło 15 lutego.   Jego tata w wojsku od lata , dziadek tez był zawodowy.... pytałem go zatem jak będzie na co mi odpowiedział ze rosjanie to fajne ludzie są i jak przyjdą to będziemy razem pić wódkę.  Wierze mu ! po jego twarzy widać że za kołnierzyk nie wylewa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fury King napisał:

@Tomek9494 że nie dałem się zabić 🙂

 

A jak armia Rosyjska przyjdzie do Polski to drzwi własnego domu rozumiem zostawisz im otwarte, by nie musieli zamków wywarzać?

 

Liczę na ciebie w tej kwestii ;)

 

Spoko to tylko mury, to tylko kraj, to tylko ziemia :)

 

1 minutę temu, Staś napisał:

Ale jakoś kciuków w górę nie odstaje hahhaha ?  Ja myślę że oni również lubią nasze wojsko.

 

Plusiki, minusiki, łapki w dół/górę - to naprawdę nie ma znaczenia w życiu realnym :)

 

Słuchaj mam pytanie, jak wróg zaatakuje nasz kraj to rozumiem uciekasz do innego kraju.

Zaś jak zaatakuje kolejny kraj, do którego uciekłeś to co wtedy? Zwiewasz do 3ciego czy już łapiesz za karabin?

 

A co jak będzie zajmował każdy kraj, do którego uciekniesz? Będziesz tak ,,podróżował" do końca? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Tomek9494 said:

 

A jak armia Rosyjska przyjdzie do Polski to drzwi własnego domu rozumiem zostawisz im otwarte, by nie musieli zamków wywarzać?

 

Liczę na ciebie w tej kwestii ;)

 

Spoko to tylko mury, to tylko kraj, to tylko ziemia :)

 

 

Plusiki, minusiki, łapki w dół/górę - to naprawdę nie ma znaczenia w życiu realnym :)

 

Słuchaj mam pytanie, jak wróg zaatakuje nasz kraj to rozumiem uciekasz do innego kraju.

Zaś jak zaatakuje kolejny kraj, do którego uciekłeś to co wtedy? Zwiewasz do 3ciego czy już łapiesz za karabin?

 

A co jak będzie zajmował każdy kraj, do którego uciekniesz? Będziesz tak ,,podróżował" do końca? :D

Zrobię w takim razie sobie wycieczkę dookoła świata. I tak mam ją w planach. Na koniec zostawię sobie Rosję. Aż nie mogę się doczekać.

 

Co do jakiegoś domu rodzinnego czy czegoś takiego to rzecz nabyta. Czasem w życiu ma się więcej, czasem na się mniej. Będę wnukom opowiadał, że uciekłem przed pewna śmiercią i nie skończyłem jak @Tomek9494 i jakbym nie uciekł to by ich teraz nie bylo

Edytowane przez takiTomek
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomek9494 napisał:

 

A jak armia Rosyjska przyjdzie do Polski to drzwi własnego domu rozumiem zostawisz im otwarte, by nie musieli zamków wywarzać?

 

Liczę na ciebie w tej kwestii ;)

 

Spoko to tylko mury, to tylko kraj, to tylko ziemia :)

 

 

Plusiki, minusiki, łapki w dół/górę - to naprawdę nie ma znaczenia w życiu realnym :)

 

Słuchaj mam pytanie, jak wróg zaatakuje nasz kraj to rozumiem uciekasz do innego kraju.

Zaś jak zaatakuje kolejny kraj, do którego uciekłeś to co wtedy? Zwiewasz do 3ciego czy już łapiesz za karabin?

 

A co jak będzie zajmował każdy kraj, do którego uciekniesz? Będziesz tak ,,podróżował" do końca? :D

Nie no co ty normalnie tak jak nasze dowództwo w 39r od razu kilka krajów dalej a nie tylko za miedze. Najbliższy kraj anglojęzyczny to UK ale tam wszystko jedzie w złym kierunku na  drodze hahahha

Bardziej na poważnie patrz co się dzieje na ukrainie giną cywile zaś dla własnych ochotników nie maja broni. Już Ci pisałem że z grabiami na ruskich nie pójdę. Ukraina woła o cokolwiek nawet stare T72 czy rozumiesz sytuacje ? walczyć można jak masz czym. 

 

Z innej strony nie zastanawia Cię dlaczego wojsko polskie wygląda jak wygląda ? Sami generałowie ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno dziwne są te zasady wojaczki.

Na zdrowy chłopski rozum wojny powinni prowadzić panowie po 40 -ce, a nie młodzież.

 

Młodzież powinno się ewakuować w bezpieczne miejsce aby przedłużyła ród, naród. A nie wykrwawiała się i ginęła.

 

To nie średniowiecze, że trzeba było być silnym i sprawnym walcząc mieczem czy kopią. Obecnie czołg czy działo to i sprawny emeryt obsłuży. Z samolotem gorzej, ale ich nie trzeba aż tak wiele.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

 

Na zdrowy chłopski rozum wojny powinni prowadzić panowie po 40 -ce, a nie młodzież.

Racja. A jak na wojnie zginie taki facet kilka lat do emerytury, to w sumie dla całego społeczeństwa ulga, bo nie trzeba będzie emerytury wypłacać. Okrutne, ale opłacalne z perspektywy systemu emerytalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.