Skocz do zawartości

Jak tak można żyć?!


Barry

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, thyr said:

Trzeba tez wiedziec o tym ze jak raz wyjedziesz na dluzsza chwile to ciezko przekonac samego siebie o powrocie . Wiekszosc z tych co wracaja otlumanieni melancholia o pieknej jak rosa porankiem ojczyznie szybko rozumieja blad .I albo sie godza byc smieciem 3 ( juz teraz ) kategorii albo wracaja zaczynajac wszystko od nowa .

To jest moja największa obawa przed powrotem. Strach przed złą decyzja bo powrót do ustawionego już korpo życia będzie trudniejszy 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barry żyje w innym kraju. A tak na prawdę to osoby żyjące w dobrobycie zawsze się dziwią jak można żyć za mniej niż X w tym przypadku 5k ale uwierz, że to sporo powyżej krajowej mediany czy dominanty. A min krajowa netto to 2,2k 

Nie każdy też wynajmuje mieszkanie w dużym mieście czy płaci spory kredyt. W małych miastach płacisz mniej 1000-1500 a niektórzy mają swoje M i płacą 300-500 czynszu

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dzięki niezgłębionej mądrości naszych panów, Polacy będą nawet szczęśliwsi ;) Możliwe że taniej będzie spędzić zimę na Majorce niż ogrzewać chałupę zimą. Ciekawe byłoby, gdyby tak na zimę wszyscy wyjechali i tylko rządzącym (z Ukraińcami) przyszło tutaj koniom grzywy pleść ;)

 

ps. Pamiętam jak x-czasu temu (ze 2-3 lata?), pisałem, że ludy północy uciekną przed zimą na południe Europy i będą tutaj przyjeżdżać tylko latem, na zbiory i sianokosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że w tym kraju więcej wolności mają więźniowie od przeciętnego obywatela, więzień przynajmniej nie musi zapierdalać na opłaty, odpocznie aż mu siedzenie na dupie zbrzydnie, a jak mu się znudzi to dostanie przepustkę za dobre sprawowanie. Wnioski niech każdy sam wyciągnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, LionGrrr said:

więzień przynajmniej nie musi zapierdalać na opłaty, odpocznie aż mu siedzenie na dupie zbrzydnie,

Pamiętam z czasów licealnych, oglądałem jakiś ruski film, który był długo na tzw. indeksie "ksiąg zakazanych". Chyba była cz-b nawet. Bohaterami było dwóch dziadków siedzących na ławeczce w parku i przyprowadzono akurat ekipę więźniów do prac przy rabatkach. I dziadków w którymś momencie oświeciło, że najlepiej w ich sytuacji byłoby popełnić jakieś przestępstwa i trafić na utrzymanie do więzienia, bo nie mieli by większości problemów z którymi się borykają - ogrzanie, jedzenie, lekarz itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Barry napisał:

Każdy ma swoje własne uczucia i emocje. Mnie to zgniotło i zmiotło. Nie dałem rady i dlatego jestem w takim stanie ducha a nie innym

Bo to jest drugi koniec tego samego kija, chcemy tylko jednego nie patrząc na całość.

 

Jak lud jest zajęty przeżyciem nie ma energii na bunt.

Edytowane przez icman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w całym byłym Bloku Wschodnim. Wszystkie państwa które były pod butem sowieckim to dzisiaj borykają się ze słabszą gospodarką i niską siłą nabywczą. Byłem w Czechach, Słowacji, Rumunii. Jest tak samo (w Czechach najlepiej z byłego Bloku Wschodniego). W tym roku jadę na parę dni na Litwę, Łotwę i Estonię - pewnie będzie tak samo. 

 

To że dzisiaj w Polsce ceny są jak w Niemczech ale zarobki 3-4 niższe to wina ruskich i ZSRR. Nie dość że ruska swołacz niszczyła nam pałace, zabytki i ograbiła z majątku to jeszcze zarazili nas chorobą socjalistycznej gospodarki, która zastopowała kraj w rozwoju i straciliśmy 45 lat. Taki smród po nich zostaje. Dlatego należy kibicować Ukrainie żeby powstrzymała tę zarazę. Jeśli trafimy znów w ruską strefę wpływów to ceny w Niemczech będę 2x niższe a zarobki 8 razy wyższe. 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem nie dotyczy jedynie PL, ale wszystkich postkomunistycznych krajów.

 

zarobki-srednia.jpg

 

Najlepiej radzi sobie jedna z byłych republik Jugosławii- Słowenia.

 

@RealLife ubiegłeś mnie :)

Zwróć uwagę na Słowenię.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Brat Jan said:

Ten problem nie dotyczy jedynie PL, ale wszystkich postkomunistycznych krajów.

 

zarobki-srednia.jpg

 

Najlepiej radzi sobie jedna z byłych republik Jugosławii- Słowenia.

 

@RealLife ubiegłeś mnie :)

Zwróć uwagę na Słowenię.

Pewnie dotyczy Bahrajnu, Somalii i Bangladeszu w jeszcze większym stopniu, to zrozumiałe i wiem ze to o czym tutaj pisze to raczej problemy pierwszego świata ale ogarnia mnie strach przed życiem za 5000 zł z rodzina w 40 m2 na usługach i humorach brygadzisty którego awans w magazynie stanowi o jego wydumanym ego.

 

1 hour ago, MaxMen said:

@Barry żyje w innym kraju. A tak na prawdę to osoby żyjące w dobrobycie zawsze się dziwią jak można żyć za mniej niż X w tym przypadku 5k ale uwierz, że to sporo powyżej krajowej mediany czy dominanty. A min krajowa netto to 2,2k 

Nie każdy też wynajmuje mieszkanie w dużym mieście czy płaci spory kredyt. W małych miastach płacisz mniej 1000-1500 a niektórzy mają swoje M i płacą 300-500 czynszu

Ale ceny w lidlu masz te same. Prąd podobnie o dentystę nie dużo tańszego. To nadal blokuje Cię przed wszystkim co daje świat.

 

Co do ceny produktów w rzeczonym lidlu, takie porównanie:

 

Orzechy Włoskie w CH

Orzechy Włoskie w PL? 16,99 - dzisiaj sprawdziłem. Mówię o DOKŁADNIE tym samym produkcie 

Edytowane przez Barry
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barry Ja wiem, że nas na cenach walą w bambuko, sam mieszkalem i pracowałem w UK w latach 2004-2007 wtedy min krajowa była w pl 1200zł a w UK 1200£ i to raczej dla imigrantów lub jakiś niedołężnych Angoli. 

Ale tam wacha kosztowała coś ok 0.85£ ok 5zł a unas była po ponad 4 praktycznie ta sama cena i słyszałem jak Angole w autobusie narzekali, że jak tu jeździć autem jak paliwo takie drogie, to ja się uśmiechałem pod nosem i myślałem nad ich minami jak bym im powiedział o przeliczniku 

 

Ja wiem, że 5k to nie majątek szczególnie obecnie ale całkiem spokojnie można za to żyć, wiadomo bez luksusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Dlatego należy kibicować Ukrainie żeby powstrzymała tę zarazę. Jeśli trafimy znów w ruską strefę wpływów to ceny w Niemczech będę 2x niższe a zarobki 8 razy wyższe. 

Ja pierdolę, czy ty masz coś z głową? Nawet tutaj musiałeś sobie ulżyć. Jak na razie, to zupełnie inna zaraza doi nas, gnoi i udaje, że wszystko jest okej. Naprawdę, nie potrzebujemy ruskich, aby było u nas źle.

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/28/2022 at 10:54 PM, zychu said:

Ja pierdolę, czy ty masz coś z głową? Nawet tutaj musiałeś sobie ulżyć. Jak na razie, to zupełnie inna zaraza doi nas, gnoi i udaje, że wszystko jest okej. Naprawdę, nie potrzebujemy ruskich, aby było u nas źle.

 

 

Jaka inna zaraza? Nie ma żadnej zarazy. Jedyna zaraza była za komuny i to że dzisiaj pensje są niskie a ceny jak na Zachodzie to wina sowieckiej okupacji od wojny do 1990 r. Zobacz na mapę co dał Brat Jan. W każdym postkomunistycznym kraju jest tak samo. 

 

O jakiej zarazie piszesz że nas doi i gnoi? Jaka? Ten problem dotyczy 1/3 Europy. Tak się składa że tej post ruskiej. Przestań pierdolić że Polskę ktoś gnoi tylko spojrz na mapę. 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą co prawda dużo więcej się zarabia, ale  koszty utrzymania też są ogromne. I te pieniądze dopiero mają sens, jak przywieziesz je do PL czyli pomnożą się razy np. 4,5 (euro).

W Irlandii aktualnie wynajem mieszkania w stolicy kosztuje około 1200 euro. Więc przy minimalnej stawce, też nie będzie nikogo stać na wynajem mieszkania.

Więc nawet za granicą musisz mieć dobrze płatną pracę, aby żyć na dobrym poziomie. Tylko wtedy u nas, jeśli masz dobrze płatną prace, to też możesz żyć na takim poziomie. Fakt, w takiej Irlandii dużo łatwiej prowadzić własną działalność i przez to zarabiać więcej.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imiennik napisał:

To wytłumacz co takiego "ruscy" zrobili że ich nie ma, a efekty są nadal.

No jak to co? Wspierali przedsiębiorczych ludzi, znaczną część wydobycia ze swojego kraju przywozili nam (w imię Polsko--Rosyjskiej przyjaźni rzecz jasna), mądrze inwestowali w niezbędne do funkcjonowania kraju zakłady pracy, brali w naszym imieniu przemyślane kredyty inwestycyjne, badali nowe technologie i tak dalej, napisałbym więcej, ale cały dzień można by tak wymieniać i wymieniać. 

 

Weź kurwa wróć na lekcję historii do podstawówki a potem zadawaj pytania, bo wstyd, żeby dorosły Polak z takim czymś wyjeżdżał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LiptonGreen

I rozumiem że teraz przez ruskich wyciska się jedwabnika podatkami sięgającymi 83% albo już więcej, złodziejskim systemem monetarnym, durnymi regulacjami? 

 

Przy normalnym rządzie gospodarka wystrzeliłaby jak rakieta, mamy własny węgiel a sprowadzamy od innych, rząd rzuca ambitnym obywatelom kłody pod nogi a patologię wspiera. Rozumiem, komunizm to nic dobrego i trochę nas zahamował, tylko teraz mamy socjalizm i brudne łapy rządu maczane w gospodarce. Zamiast ruszyć do przodu ciągle brodzimy w bagnie.

 

Rozumiem że to wszystko wina ruskich?

Dolar i baryłka ropy spadła a wacha na orlenie podrożała, to też wina ruskich?

 

Niektórzy tutaj mają jakąś rusofobię z elementami paranoi przysłaniającej racjonalne myślenie. Widzicie wroga wszędzie tam gdzie go nie ma i dajecie się wkręcać gorzej niż dzieci.

 

Jeśli ktoś ma wrócić do szkoły, to na pewno nie ja ;)

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Imiennik napisał:

Jeśli ktoś ma wrócić do szkoły, to na pewno nie ja ;)

A kto zadaje głupie pytania, które świadczą o brakach w podstawowej wiedzy? 😏

 

 Z resztą twojego posta jak najbardziej się zgadzam i nie wiem dlaczego mi to wszystko tłumaczysz, skoro nigdzie nie przeczyłem temu co napisałeś. Jedyne do czego się odniosłem to to:

5 godzin temu, Imiennik napisał:

To wytłumacz co takiego "ruscy" zrobili że ich nie ma, a efekty są nadal.

W tym pytaniu zawarta jest teza, jakoby szkody wyrządzone przez "ruskich" nie miały wpływu na aktualną sytuację co jest bzdurą kompletną.

A z tym, że jesteśmy teraz chujowo zarządzani nigdzie się nie kłóciłem. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RealLife napisał:

Jedyna zaraza była za komuny i to że dzisiaj pensje są niskie a ceny jak na Zachodzie to wina sowieckiej okupacji od wojny do 1990 r.

 

Ja to wszystko rozumiem i zgadzam się, ile dobrodziejstw dał Polsce realsoc, ale ten artyrosyjski szmergiel trochę przypomina (nie mówię akurat konkretnie o Tobie, bardziej o zjawisku), dowcip o facecie, któremu psychiatra figury geometryczne pokazywał :)

 

Co Pan tu widzi - psychiatra pokazuje koło.

Gołą kobietę.

A tutaj? Psychiatra pokazuje kwadrat.

Gołą kobietę.

A teraz? Psychiatra pokazuje trójkąt.

Gołą kobietę.

Dosyć! Pan jest chory, ma jakiś problem.

 

Ja jestem chory?! A kto mi te wszystkie świństwa pokazuje?!

 

PS. Realsoc to c.a 45 lat, wolna Polska ma już ponad 30.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory powtarzam, ze mentalnosc komunistyczna w Polsce zostala. Kto cos robi jest wrogiem nr 1 w spoleczenstwie. Ludzie pracuja jako sprzedawcy, kurierzy i w innych tego typu zawodach gdzie czlowiek albo zapierdala fizycznie i duzo z tego nie ma albo na ich stanowiskach malo placa i zawsze beda malo placic. Narzekaja na swoj los, ale nie podniosa kwalifikacji czy pracy nie zmienia. I tak trwaja w tym. Porozmawiac z nimi nie ma o czym, niczym sie nie interesuja. Pojebany narod.

Edytowane przez Sklozgos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, LiptonGreen napisał:

W tym pytaniu zawarta jest teza, jakoby szkody wyrządzone przez "ruskich" nie miały wpływu na aktualną sytuację co jest bzdurą kompletną.

A z tym, że jesteśmy teraz chujowo zarządzani nigdzie się nie kłóciłem. 

Bzdurą jest pomijanie upływu czasu. Zauważ że zachód też jest w dupie, też ma nic nie warte pieniądze ale jako tako dba o swój interes, gdzie nas się wręcz wyprzedaje.

 

Nikt nie działa na 100%, zachód też bawi się w socjalizm. Zastanów co by się stało gdybyśmy zrzucili gospodarcze kotwice przy założeniu że bratnie wojska nie wprowadziłyby nam na siłę demokracji hamerykanskiej jak to miało miejsce u Kaddafiego.

 

 

47 minut temu, LiptonGreen napisał:

A kto zadaje głupie pytania, które świadczą o brakach w podstawowej wiedzy? 😏

Stawiasz tezy z czapy, a na moje pytania nie odpowiedziałeś mając chyba w dupie rzeczywistość, więc próbuje skłonić Cię do refleksji. 

 

Tyle osób prywatnych, przedsiębiorców jeszcze ciągnie w pierdolniku stworzonym przez polskojęzyczne władze pod dyktandem zachodu a Ty ruskich obwiniasz? Chyba radio moskwa Ci się zawiesiło.

 

Zachód własnego węgla nie pozwala używać, narzuca jakieś szurskie limity z CO2 i zaraz rowerami będziecie naczepy ciągnąć, ale to wina ruskich. Paranoja i klinika zdrowia psychicznego wita. Tu nie będzie lepiej. Zachód nawet kary narzucał jak krowa zbyt dużo mleka dała, to było w głównym scieku medialnym mówione.

 

 

Kiedy kurwa zaczniecie sklejać akcje?

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie wałkowany.

Polacy mają mentalność chłopa pańszczyźnianego rodem z carskiej Rosji, nie wiem czy kiedykolwiek to się zmieni, Polska nie załapała się na rewolucję przemysłowo-społeczną zachodniej Europy (no może trochę Wielkopolska), do tego jeszcze Katolicyzm (obok Prawosławia) największy hamulcowy rozwoju Polski, najlepiej się rozwinęły i zorganizowały społeczeństwa protestanckie, Polacy utknęli gdzieś w XVII wieku i tak dryfują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Imiennik napisał:

Stawiasz tezy z czapy, a na moje pytania nie odpowiedziałeś mając chyba w dupie rzeczywistość, więc próbuje skłonić Cię do refleksji. 

 

Tyle osób prywatnych, przedsiębiorców jeszcze ciągnie w pierdolniku stworzonym przez polskojęzyczne władze pod dyktandem zachodu a Ty ruskich obwiniasz? Chyba radio moskwa Ci się zawiesiło.

Ty serio chłopie wykazujesz intelekt pięciolatka. 

Jakie twoje pytania? Wyraźnie napisałem: 

Godzinę temu, LiptonGreen napisał:

Z resztą twojego posta jak najbardziej się zgadzam i nie wiem dlaczego mi to wszystko tłumaczysz, skoro nigdzie nie przeczyłem temu co napisałeś. Jedyne do czego się odniosłem to to:

Czego ty kurwa nie rozumiesz? TEŹ UWAŻAM, ŻE AKTUALNA WŁADZA W POLSCE ŹLE ROBI I MOGŁOBY BYĆ DUŻO LEPIEJ. Naucz się czytać, do kurwy nędzy. 

 

Jakie twoje refleksje? Myślisz, że Ameryka odkrywasz pierdoląc o orlenie czy umowach na gaz? 

Jedyne co napisałem to to, że komunizm wywarł wpływ na to co jest teraz, a ty jak katarynka o zachodzie. Co za łeb zakuty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ace of Spades napisał:

Polacy utknęli gdzieś w XVII wieku i tak dryfują.

I szukają problemów tam gdzie ich nie ma. Chyba wolą dupę odmrozić dla zachodnich idei niż robić dobre interesy, tak bardzo chcą być zachodem zamiast sobą. 

 

 

Teraz, LiptonGreen napisał:

Jedyne co napisałem to to, że komunizm wywarł wpływ na to co jest teraz, a ty jak katarynka o zachodzie. Co za łeb zakuty 

Niemcy były podzielone na NRD/RFN, ale zamiast pieprzyć zaczęli poprawiać swój stan i teraz to oni rozdają karty. Im przegrana wojna nic nie zrobiła, ale brnij dalej w martyrologię bolszewicką.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.