Skocz do zawartości

3 tyś Eur kary za temperturę w domu powyżej 19 stopni - nawet 3 lata więzienia za ponowne grzanie


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bzgqdn napisał:

Tak samo pisalem wyżej. To nie ma prawa sie oprzeć o temperature w pomieszczeniu. Wystarczy zrobić maly trening, czy pograc xbox-kinect i już masz stopień wiecej w pokoju.

 

Panie kolego, mierzona będzie temperatura elewacji na zewnątrz,

także nie wystarczy, że przed przyjazdem policji energetycznej na chwile otworzysz okno.

 

Już tęgie mózgi w europarlamencie pomyśleli o takich na Ty 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacperski napisał:

Już tęgie mózgi w europarlamencie pomyśleli o takich na Ty 😁

Ja mam ciepło z EC - mi ograniczą odgórnie.

 

2 minuty temu, Kacperski napisał:

mierzona będzie temperatura elewacji na zewnątrz,

także nie wystarczy, że przed przyjazdem policji energetycznej na chwile otworzysz okno.

To już jest wierutna bzdura, taki mnadat nie ma prawa sie obronić.

Jeśli mi słońce przygrzeje w ścianę, albo będę piekł ciasto to mam potem przewietrzyć na wszelki wypadek - przecież to strata ciepła.

To by było jak teraz przy fotoradarach, ograniczenie 50 a niektórzy zwalniają do 40 żeby ich nie złapało.

Każdy budynek ma inny standard ocieplenia, inna lambda - współczynnik przenikalności cieplnej itp. 

 

 

2 minuty temu, spacemarine napisał:

Pamiętajcie że zdalnie odczytywane są liczniki energii więc co za problem zrobić jakiś termometr i odczytywać temperaturę zdalnie

Można i tu się zgodzę, ale temperaturę zadaną a nie realną - za dużo zmiennych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniacie błąd poznawczy - zakładacie, że eurokomuna, eurosekretarze, lewactwo i ekozjeby - myślą , jak ludzie.

Racjonalnie, logicznie, itp.

No nie.

To są rozhisteryzowane dzieci i cyniczni politrucy, którzy tą histerię podkręcają, bo sobie z niej żyją.

 

Także wasze kalkulacje możecie sobie w buty wsadzić - będzie jakaś norma, np 19 st. na termostacie - przekroczycie - mandacik.

 

Już wam pamięć minęła po kowidiozie, gdzie nawet tutaj było/jest kilku naziolskich zjebów z kisielem w majtach na wieść o egzekwowanym zamordyzmie ?

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bzgqdn napisał:

Ja mam ciepło z EC - mi ograniczą odgórnie.

 

To już jest wierutna bzdura, taki mnadat nie ma prawa sie obronić.

Jeśli mi słońce przygrzeje w ścianę, albo będę piekł ciasto to mam potem przewietrzyć na wszelki wypadek - przecież to strata ciepła.

To by było jak teraz przy fotoradarach, ograniczenie 50 a niektórzy zwalniają do 40 żeby ich nie złapało.

Każdy budynek ma inny standard ocieplenia, inna lambda - współczynnik przenikalności cieplnej itp. 

 

 

Można i tu się zgodzę, ale temperaturę zadaną a nie realną - za dużo zmiennych.

 

O Panie małej wiary, w Państwie gdzie ludzie musieli kijem walić w okno by poprosić o lekarza nie ma znaczenia ilość zmiennych dla temperatury, tu chodzi o bat, o władzę, to tylko środek do większej kontroli.

 

@sargon

Nawet więcej w mediach ludzie nawoływali do pałowania tych co nie chcieli maseczki czy szprycy...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Szwajcarii to nie przejdzie, zrobią wniosek o referendum i to odstrzelą.

 

Ja bym się bardziej martwił o EU, stworzenie bzdurnej regulacji i termin na dostosowanie prawa krajowego do wspólnotowego. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mosze Red napisał:

 

Ja nie dygam, raczej rozważam na jaki kolejny poziom absurdu to wejdzie xd

Pokładam ogromną nadzieje w Polsce, że odetniemy się od tego zachodniego gówna. 
 

Dlatego też cały czas jestem zdania, że dopóki nie idziemy ślepo za zachodem Polska jest pod wieloma względami lepsza od tych wszystkich wysokorozwiniętych krajów zachodnich- między innymi jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w kraju i właśnie w tym przypadku możliwości ogrzewania.

 

Na zachodzie ogrzewanie na paliwo stałe jest już passé 🙂

 

Szkoda tylko, że wielu Polaków chce na sile dorównywać zachodowi np. pod względem ogrzewania domu. Są ludzie, którzy mieszkają prawie w lesie ale i tak montują sobie ogrzewanie tylko na gaz bo to takie nowoczesne i zachodnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wtedy zakładam manufakturę piekarniczą i niech się dmuchają w kozie trąbki. Zakazu wypieku chleba chyba nie zrobią? Chociaż nie wiadomo, bo skala absurdu u kołchoźników eurodebili, przyćmiewa nawet najśmielsze pomysły pani SS. 

 

ps. Oj, to zaroi się nam w więzieniach od przedstawicieli "elYt" ;) Chyba że stanowisko "komisarza ludowego do spraw energetycznych" będzie uprawniało do +1C (w ramach programu "norma plus"). Prezydent też będzie chuchał w dłonie przy podpisywaniu jak leci?

 

pps. Jestem ciekaw kto będzie kupował nieocieplone domy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rnext napisał:

To ja wtedy zakładam manufakturę piekarniczą i niech się dmuchają w kozie trąbki. Zakazu wypieku chleba chyba nie zrobią? Chociaż nie wiadomo, bo skala absurdu u kołchoźników eurodebili, przyćmiewa nawet najśmielsze pomysły pani SS. 

 

ps. Oj, to zaroi się nam w więzieniach od przedstawicieli "elYt" ;) Chyba że stanowisko "komisarza ludowego do spraw energetycznych" będzie uprawniało do +1C (w ramach programu "norma plus"). Prezydent też będzie chuchał w dłonie przy podpisywaniu jak leci?

 

pps. Jestem ciekaw kto będzie kupował nieocieplone domy.

A po co jak bankrutują piekarnie w całej Polsce, po co zakazy jak gaz masz z 10x droższy. Cukiernia obok mnie się zamknęła i babka mi mówi że czekają aż cena spadnie ,jesli nie to zakończa działalność.

Nagle produkcja robaków będzie tania i opłacalna, idziemy w tym kierunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spacemarine said:

A po co jak bankrutują piekarnie w całej Polsce, po co zakazy jak gaz masz z 10x droższy.

A po to, żeby mieć cieplej niż te 19. Przecież podczas pieczenia jest dość gorąco.

Dla mnie wszystko <21C w chacie to Spitzbergen. Absolutnie nie jestem w stanie sprawnie funkcjonować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termowizja prawdę powie "who is who" i gdzie mieszkają komisarze ;) 

 

Ale z innej beczki:

- kto będzie kalibrował termometry i termostaty? Różnica pomiędzy wskazaniami różnych egz. nawet z tej samej serii to pewnie +/-2C

- temperatura w pomieszczeniu bardzo się różni w różnych jego miejscach. Siedząc blisko kominka (dowolnego promiennika podczerwieni) będziesz miał np. 28C a w odległym od niego miejscu 18C. To gdzie pomierzą?

- co jeśli ktoś ma dom off-grid? Nie może korzystać z prywatnej energii wiatru/słońca do woli? Jakiś podatek od naświetlenia dachu szykują czy jak?

- na każdą technikę zabezpieczeń jest kontr-technika. Tak że oprócz piekarni, będę miał warsztat "przestrajania" czy tam rozkalibrowywania termostatów.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rnext napisał:

Termowizja prawdę powie "who is who" i gdzie mieszkają komisarze ;) 

 

Ale z innej beczki:

- kto będzie kalibrował termometry i termostaty? Różnica pomiędzy wskazaniami różnych egz. nawet z tej samej serii to pewnie +/-2C

- temperatura w pomieszczeniu bardzo się różni w różnych jego miejscach. Siedząc blisko kominka (dowolnego promiennika podczerwieni) będziesz miał np. 28C a w odległym od niego miejscu 18C. To gdzie pomierzą?

- co jeśli ktoś ma dom off-grid? Nie może korzystać z prywatnej energii wiatru/słońca do woli? Jakiś podatek od naświetlenia dachu szykują czy jak?

- na każdą technikę zabezpieczeń jest kontr-technika. Tak że oprócz piekarni, będę miał warsztat "przestrajania" czy tam rozkalibrowywania termostatów.

 

Mówimy o państwie gdzie kontrola prędkości robiona jest sprzętem co daje dane z kosmosu a Ty się przejmujesz jakimiś technikaliami, będzie uznaniowe jak zwykle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, bzgqdn said:

Taki przepis nie ma szans sie obronić, musiałbyś mieć czarną skrzynkę na piecu żeby rejestrowała nastawy.

 

No i jak niby temperatura na piecu na się do temperatury w pokoju?

Jak będzie +5° to 40° na piecu wystarczy a jak będzie -20° to i 60° może być za mało.

To samo się tyczy temperatury kaloryferów.

Musieliby mierzyć temperaturę w pokojach, łazience itd.

 

Takie czujniki musiałyby być elektroniczne, podłączone do Internetu. Ja nie będę za ich Internet płacić więc niech sobie radzą sami.

 

Jestem pewien, że na elektrodzie by się znalazły rozwiązania jak podrasować te czujniki tak żeby wskazywały to co należy. A ci, którzy nie ogarniają niech marzną, co mnie to obchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanadto uprościłem, "na piecu" w sensoe na termostacie/sterowniku - temperatura zadana dla danego pokoju jaką chcy uzyskać.

 

Ogólnie nie ma o co bić piany, to tylko straszak i urabianie społeczeństwa. Potem będzie można powiedzieć ze nie ma węgla bo chciwi kapitalisci wykupili żeby grzać do 26 stopni, a gdyby każdy grzał do 19 to be węgla starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy temperaturze zimą ustawionej na 20 stopni wystarczy że jest słoneczny, bezwietrzny dzień i w salonie gdzie mam duże przeszklenia robi się 22-23 stopnie bo te przeszklenia działają jak szklarnia. Przecież takie pomiary to o kant dupy rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 22:16, Kacperski napisał:

Wystarczy jak w mas mediach powiedzą, że będą wyrywkowe kontrole policji energetycznej w domach (Szwajcaria planuje takową wprowadzić).

 

Efekt będzie taki sam jak w przypadku maseczek, czyli kontrole i

mandaty byly wyrywkowe ale maseczkę i tak nosiła większość, co najgorsza prawdopodobnie ludzie sami będą się podpierdalac jak z maseczkami.

 

Kto wie czy to właśnie nie jest celem na ten rok? Podzielenie ludzi na tych co są posłuszni i maja 19 Stopni i tych gorszych co maja ponad 19? 


Ciekawe czasy się zapowiadają.


Tutaj mały update mojego wpisu z soboty.

 

Pisałem, że ludzie będą się sami podpierdalali, że ktoś ma ponad 19 w domu jak z maseczkami.

 

Tymczasem natrafiłem na artykuł, że w Szwajcarii ruszyła właśnie kampania reklamowa która ma na celu zachęcanie ludzi do donoszenia na sąsiadów, którzy

maja ponad 19 Stopni, oczywiście za donos 200 Franków nagrody 😂

 

https://nczas.com/2022/09/11/sasiad-ma-za-cieplo-w-mieszkaniu-zachecaja-do-donosow-foto/

 

 

Edytowane przez Kacperski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.