Skocz do zawartości

Rządy PiS i holocaust piekarń


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej wokół słychać i widać wysyp artykułów, jak to zamykają się i bankrutują kolejne piekarnie w Polsce. Piekarze wskazują nie tylko na wysokie ceny prądu i gazu, ale również na flagowy projekt PiS "naprawy kraju" (którego???) o wielu nazwach obiegowych, od "nowy ład" po "polski wał".

 

https://tvn24.pl/polska/lodz-najstarsza-piekarnia-w-miescie-musi-sie-zamknac-powodem-inflacja-i-ceny-energii-6106265

https://www.o2.pl/biznes/kolejna-piekarnia-zamyka-sie-przez-polski-lad-to-absurd-i-katastrofa-6735845325937440a

...i takich informacji jest pełno. Co przy poniższych liczbach powinno budzić lekkie przerażenie:

 

"W pierwszej połowie 2022 roku w Polsce zamknęło się 104,3 tys. firm – w 63,1 tys. w pierwszym kwartale i 41,2 tys. w drugim. Daje to średnią ok. 17,4 tys. upadających firm każdego miesiąca. Według przewidywań analityków jesienią i zimą te liczby będą jeszcze wyższe, a przynajmniej na poziomie zbliżonym do I kwartału tego roku. {...} Szacunki ekspertów mówią o tym, że w całym 2022 roku w Polsce upadnie ponad 250 tysięcy firm."

 

Co komiczne, niektórzy forumowicze uważają, że rządy PiS to najlepsze co mamy po '89. Być może chodzi im o to, jak Balcerowicz był najlepszy, tyle że dla wszelkiej maści Goldmanów czy Sorosów. 

 

Patrząc na fakty, PiS traktuje Polskę jak alfons swoją dziwkę. I dokładnie taka sama jest rozbieżność w deklaracjach - na ustach "ochrona, dbanie o jej dobro i bezpieczeństwo" a tak naprawdę zdzieranie jej do szmat i wystawianie temu, kto ma na nią chrapkę a da więcej. 

 

Ale wracając do sedna, czyli tylko grubszych faktów:

- przyczyniają się do masowej likwidacji przedsiębiorczości, rzemiosła i usług. Jesteśmy na początku tego procesu a już się robi nieciekawie. Masowo idą pod młotek, przecież nie tylko piekarnie.

- wszystkie ręce przyłożyli do osłabienia militarnego (polecam raport o polskiej armii jeszcze sprzed przekazania sprzętu, kasy, węgla i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze Ukrainie). 

- bezrozumy (ze społecznej perspektywy) import 15% zupełnie obcej mentalnie populacji z zamiarem jej naturalizacji. Czemu to niby służy?

- upaństwawia co się da, przejmując kontrolę nad przyszłą rozbudową synekur. Nawet położyli łapę na węglu poprzez PGG. Może dlatego węgla nie ma?

- kasacja wartości waluty, i to przez mającego pilnować jej wartości NBPu jak i RPP na polityczne zlecenie "aparatu"

- ekstremalna niegospodarność i przepał podatków na "projekty rządowe". Flagowa, budowana już od 2 lat "elektrownia atomowa" bez lokalizacji (choć lokalizacja dla jej zarządu się znalazła) szacowana jest na tylko 2 mld. Co implikuje fakt, że mamy spore koszty a nie mamy ani elektrowni ani prądu. Za to opłacane synekury.

 

Kur#@, kto tu jest "ruską onucą" albo wręcz agenturą? Przecież wszystkie te działania można postrzegać jako sabotażowo-dywersyjne, a zupełnym przypadkiem są wymarzone dla Kremlinów. Kiedy Putin przyjedzie poklepać Matiego i Jarka po pleckach? I jeszcze chleba może zabraknąć w wystarczającej ilości, żeby spora, wzajemna konkurencja podtrzymała jego akceptowalne ceny. Jak zostaną trzy piekarnie na krzyż w okolicy, to ile będzie kosztowała głupia bułka? 5PLN? 10PLN? 

  • Like 25
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Może dlatego węgla nie ma?

 

Jest na Ukrainie, Czechach i w Niemczech ;) 

 

Co więcej sam znam osobę, która zakupiła węgiel w Czechach, bez stania w wielodniowych kolejkach i cenie 40% tego co na naszych składach.

 

Podobno to był węgiel z Polski, ale tutaj zachowuję sceptycyzm, bo na papierach nie było kraju pochodzenia surowca, tylko gdzie kupione i za ile. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Mosze Red said:

Jest na Ukrainie, Czechach i w Niemczech ;) 

Mi to cuchnie rozpaczliwym poszukiwaniem "dewiz" przez rząd. Jaki miałby być inny cel wyprzedaży po taniości za granicę? Skłonność "dewizowa" do inwestowania w PL widocznie bardzo ostygła, odpływ kapitału z giełdy też jest niemały, co sugeruje że walutowe podmioty wycofują się z PLNa (kto wie, może czują pismo tęgiego dodruku nosem. Bo oby nie walk zbrojnych.).

A jeśli obywatele pojadą kupić węgiel za granicą, zapłacą przecież "swoimi" walutami, więc to jest trochę jak rekwirowanie w białych rękawiczkach, walut obcych obywatelom przez aparat. Jeśli taka hipoteza jest prawdziwa, to PiS wepchnął nas jak czopek, znacznie głębiej w dupę, niż to widać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rnext napisał:

Mi to cuchnie rozpaczliwym poszukiwaniem "dewiz" przez rząd. Jaki miałby być inny cel wyprzedaży po taniości za granicę?

 

Zwykłe, staroświeckie łapownictwo. 

 

Leming i tak kupi po zawyżonej cenie bo musi czymś grzać. 

 

Generalnie jak ktoś ma własny dom i kawałek ziemi, to 20 arów wierzby energetycznej zalecane, bo ten cyrk potrwa nie jedną zimę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Mosze Red said:

Generalnie jak ktoś ma własny dom i kawałek ziemi, to 20 arów wierzby energetycznej zalecane, bo ten cyrk potrwa nie jedną zimę. 

Ja myślałem bardziej o konopiach włóknistych. Z tego masz dwa surowce - grzewczy i rozrywkowy ;) Pardon - leczniczy.

No, jest też trzeci w sumie surowiec - włókna na sznury. Też może być przydatne tłumowi ;) Oczywiście do sno/powiązałek.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

Patrząc na fakty, PiS traktuje Polskę jak alfons swoją dziwkę.

Wszystko ładnie, pięknie, dane powszechnie znane. Pokuszę się o predykcję co do przyszłorocznych wyborów, mianowicie - PiS - 40% (plus minus 2%).

 

Wszystkie ''problemy'' które wymieniłeś nic nie znaczą dla przeciętnego Polaka. Polak zaradny, zimą ogrzeje. Polak żyje od dziesiątego do dziesiątego, nie przeszkadza mu inflacja, gdy siła nabywcza waluty jest zachowana. Polak na socjalu dostanie 700+. Polak emeryt dostanie czternastkę i piętnastkę. Polak oszczędzający dostał obligacje indeksowane inflacją. 

 

Osobiście na rząd PiS nie narzekam, każdy z kim rozmawiam widzi dużą poprawę w jakości swojego życia w porównaniu do lat 2010-2015,  aczkolwiek nie zagłosuje na nich ze względu na osobę ministra Zero.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wpisuje się to w trend, że będzie tylko dwóch pracodawców oraz dwa typy usługodawców i producentów: państwo i big korpo. 

 

I zamiast takich lokalnych piekarni, będą piekarnie dużych marketów lub (o zgrozo!) państwowego holdingu spożywczego. 

 

Po szczegóły zapraszam do książek Klausa Schwanza.

Edytowane przez manygguh
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manygguh napisał:

Ogólnie wpisuje się to w trend, że będzie tylko dwóch pracodawców oraz dwa typy usługodawców i producentów: państwo i big korpo. 

No, ale to od wielu, wielu lat wiadomo, że świat zmierza w tym kierunku, pamiętacie czołówkę filmu ''Podziemny Krąg'' z roku 1999? 

Nie możemy się obudzić nagle w roku 2022 i stwierdzić, że wybraliśmy złą ścieżkę rozwoju. Tego chce większość Polaków już od 30 lat. Myślicie, że większość Polaków daje j/ebanie o bankrutujących januszy? Wątpliwe. Póki pracownikowi (siła napędowa) jest dobrze dopóty będziemy lecieć w tym kierunku coraz bardziej. I dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, manygguh said:

Dobrze wiesz kto! Prawda @RealLife?

 

 

Prawda, ale ja odchodzę od nazywania was onucami bo to niegrzeczne jest i wolę stosować określnie cynik społeczny lub anarchista (@Rnext). 

 

Co do zamykania się firm to podam trochę innego typu dane, pokazujące że mamy dobrą sytuację gospodarczą:

 

1. Rekordowa liczba rejestracji firm z kapitałem zagranicznym

Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. wśród nowo rejestrowanych firm w KRS, powstało 5581 spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Jest to najlepszy wynik półroczny w historii. Jeśli w drugiej połowie roku ta tendencja się utrzyma to będziemy mieli nowy rekord roczny.

 

2. Idziemy na rekord w nowo zarejestrowanych firmach (choć raczej będziemy bliżej rekordu niż go pobijemy). 
Z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. zarejestrowano 29 456 podmiotów w Rejestrze Przedsiębiorców KRS.  Jeżeli taka liczba rejestracji powtórzyłaby się w drugiej połowie roku to mielibyśmy do czynienia z nowym rocznym rekordem. Niestety w drugim kwartale mamy spadek rejestracji w stosunku do drugiego kwartału 2021 r., więc rekordowy wynik będzie ciężko osiągnąć.

 

3. Spada liczba upadłości firm

W pierwszej połowie 2022 r. opublikowano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Krajowym Rejestrze Zadłużonych 197 upadłości firm, wynika z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.  

 

4. Mniej upadłości konsumenckich
W pierwszej połowie 2022 r. ogłoszono upadłość konsumencką w stosunku do 7339 osób, wynika z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej na podstawie ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Jest to 19% spadek w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. gdy ogłoszono 9065 upadłości.

 

5. Rekordowy rok rejestracji nowych firm w KRS w 2021 r. 
Z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w 2021 r. zarejestrowano 56 298 podmiotów w Rejestrze Przedsiębiorców KRS.  Jest to rekord rejestracji nowych firm w KRS, wzrost o 19,23% w stosunku do 2020 r.

 

Wszystkie dobre wiadomości powyżej, potwierdzające skuteczność PIS w zakresie gospodarki wziąłem z tego linku:

https://www.coig.com.pl/raporty-2022.php

 

Ciekawa jest struktura upadłości firm - to nie są piekarnie jak @Rnext napisał ale budownictwo. 

https://www.coig.com.pl/2022-upadlosci-firm.php

 

""W pierwszej połowie 2022 roku w Polsce zamknęło się 104,3 tys. firm – w 63,1 tys. w pierwszym kwartale i 41,2 tys. w drugim. Daje to średnią ok. 17,4 tys. upadających firm każdego miesiąca"

 

Ja wiem, że jak czytacie o 100k zamkniętych firm to wasza pierwsza myśl jest taka - o kurwa, ale ten PIS niszczy Polskę, ale nie ulegajcie złudzeniu tysięcy i sprawdźcie ile było upadłości w poprzednich latach. 

 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RealLife napisał:

Ja wiem, że jak czytacie o 100k zamkniętych firm to wasza pierwsza myśl jest taka - o kurwa, ale ten PIS niszczy Polskę, ale nie ulegajcie złudzeniu tysięcy i sprawdźcie ile było upadłości w poprzednich latach. 

To częsta manipulacja mająca wywołać przerażenie u czytelnika. Wiele mediów tak robi. Np TVP o rządach PO ;) . Tyle jest badań i danych, że podając wybiórczo można udowodnić każdą tezę. 

Edytowane przez Patryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Patryk said:

To częsta manipulacja mająca wywołać przerażenie u czytelnika. Wiele mediów tak robi. Np TVP o rządach PO ;) . Tyle jest badań i danych, że podając wybiórczo można udowodnić każdą tezę. 

 

Słuszna uwaga. Po obu stronach można stosować wybiórcze dane w celu udowodnienia własnej tezy. Dodatkowo jeszcze dochodzi niska jakość współczesnego dziennikarstwa, które nastawione jest nie na rzetelność ale na kontrowersje, wzbudzanie emocji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RealLife napisał:

1. Rekordowa liczba rejestracji firm z kapitałem zagranicznym

Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. wśród nowo rejestrowanych firm w KRS, powstało 5581 spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Jest to najlepszy wynik półroczny w historii. Jeśli w drugiej połowie roku ta tendencja się utrzyma to będziemy mieli nowy rekord roczny.

 

2. Idziemy na rekord w nowo zarejestrowanych firmach (choć raczej będziemy bliżej rekordu niż go pobijemy). 
Z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. zarejestrowano 29 456 podmiotów w Rejestrze Przedsiębiorców KRS.  Jeżeli taka liczba rejestracji powtórzyłaby się w drugiej połowie roku to mielibyśmy do czynienia z nowym rocznym rekordem. Niestety w drugim kwartale mamy spadek rejestracji w stosunku do drugiego kwartału 2021 r., więc rekordowy wynik będzie ciężko osiągnąć.

 

 Z tych dwóch punktów wynika tylko tyle, że bantustanizacja Polski postępuje. Bo jaki jest pożytek z obcego kapitału instalowanego w Polsce? Filia zagranicznej korporacji jest zakładana, jako "spółka z zagranicznym kapitałem". Z czego tu się cieszyć?

 

12 minut temu, RealLife napisał:

4. Mniej upadłości konsumenckich
W pierwszej połowie 2022 r. ogłoszono upadłość konsumencką w stosunku do 7339 osób, wynika z analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej na podstawie ogłoszeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Jest to 19% spadek w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. gdy ogłoszono 9065 upadłości.

 

 No, odkąd pis doszedł do władzy, przypomina to parabolę:

 

2015: 2112 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2016: 4434 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2017: 5535 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2018: 6570 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2019: 7944 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2020: 13084 (w trakcie/po plandemii)

 

2021: 18205 (w trakcie/po plandemii)

 

2022: 7339 (w trakcie/po plandemii i, co istotne, mamy wrzesień)

 

20 minut temu, RealLife napisał:

Ja wiem, że jak czytacie o 100k zamkniętych firm to wasza pierwsza myśl jest taka - o kurwa, ale ten PIS niszczy Polskę, ale nie ulegajcie złudzeniu tysięcy i sprawdźcie ile było upadłości w poprzednich latach. 

 

 Z danych, które przytoczyłeś, wynika, że raczej równia pochyła...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

Co komiczne, niektórzy forumowicze uważają, że rządy PiS to najlepsze co mamy po '89. Być może chodzi im o to, jak Balcerowicz był najlepszy, tyle że dla wszelkiej maści Goldmanów czy Sorosów.

 

 

Balcerowicz siedział biurko w biurko z Glapińskim w rządzie Bieleckiego.

 

W tym samym czasie komisja likwidująca Fundację Solidarność przekazała majątek Jarosławowi Kaczyńskiemu. Złośliwi mówią, że w komisji były same marionetki Jarka, które ściągnął z pomorza. M.in. zasiadał tam niejaki Donald T. ksywa Ryży ewentualnie Rudy alias Niemiecka Opcja. Podobno mściwy prezes dlatego tak go nienawidzi bo to jego uczeń, który zerwał się z łańcucha. 

 

Jednak to nadal jedna i ta sama rodzina, chociaż pokłócona. 

 

Od 30 lat w Polsce nie było nigdy zmiany władzy, co najwyżej zmiana warty. 

 

@RealLife - a ile firm zostało zamkniętych, a nie zlikwidowanych? To nawet gorsze, bo ludzie, którzy mogliby działać i pracować, wybierają życie z kapitału (często za granicą). 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, manygguh napisał:

Ogólnie wpisuje się to w trend, że będzie tylko dwóch pracodawców oraz dwa typy usługodawców i producentów: państwo i big korpo. 

 

43 minuty temu, Patryk napisał:

Póki pracownikowi (siła napędowa) jest dobrze dopóty będziemy lecieć w tym kierunku coraz bardziej. I dobrze.

 

Według mnie statystyczny Kowalski ma w c.huju dla kogo będzie pracował. Byle pensja była w terminie i w weekend będzie można napić się ze szwagrem pod kiełbasę z grillem. Swego czasu dość się nasłuchałem o tym żebym przestał filozofować tylko wreszcie dorósł. Czyli założył rodzinę wziął kredyt i j.ebał do śmierci na etacie.

 

Kurła może to oni mają rację? A człowiek niepotrzebnie rozbija wszystko na atomy. 

 

 

Ignorance Is Bliss Cypher GIF - Ignorance Is Bliss Cypher Joe Pantoliano GIFs

Edytowane przez Baca1980
  • Like 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Edelgeist said:

 

 Z tych dwóch punktów wynika tylko tyle, że bantustanizacja Polski postępuje. Bo jaki jest pożytek z obcego kapitału instalowanego w Polsce? Filia zagranicznej korporacji jest zakładana, jako "spółka z zagranicznym kapitałem". Z czego tu się cieszyć?

 

 

 No, odkąd pis doszedł do władzy, przypomina to parabolę:

 

2015: 2112 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2016: 4434 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2017: 5535 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2018: 6570 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2019: 7944 (przed pandemią, lockdownami etc.)

 

2020: 13084 (w trakcie/po plandemii)

 

2021: 18205 (w trakcie/po plandemii)

 

2022: 7339 (w trakcie/po plandemii i, co istotne, mamy wrzesień)

 

 

 Z danych, które przytoczyłeś, wynika, że raczej równia pochyła...

 

Tak się składa, że w 2019 r. była nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej, która ułatwiła taką procedurę. Interesujące, że od 2019 r właśnie zwiększyła się liczba upadłości. Pomyślałeś o tym? 

 

Jeśli nie rozumiesz jak istotny jest dla gospodarki napływ zagranicznego kapitału to nie wiem czy nadajesz się do dyskusji. 

  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RealLife napisał:

Na podstawie analiz przeprowadzonych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wynika, iż w pierwszej połowie 2022 r. wśród nowo rejestrowanych firm w KRS, powstało 5581 spółek z udziałem kapitału zagranicznego. Jest to najlepszy wynik półroczny w historii. Jeśli w drugiej połowie roku ta tendencja się utrzyma to będziemy mieli nowy rekord roczny.

 

I dalej nie nasuwa Ci się żadna pararela? ;)

 

Naprawdę pragnąłbyś świata, w którym płacą przede wszystkim korposi i budżetówka? Jakąś wykrzaczoną wersję z wizji Mike'a Pondsmitha, twórcy Cyberpunka 2077? (on był pierwszy, CD Projekt tylko zrobił adaptację) ;) A, de facto i tak płacą ostatecznie korposi, bo budżetówkę w tej wizji w pełni korumpują.

 

1 minutę temu, RealLife napisał:

Jeśli nie rozumiesz jak istotny jest dla gospodarki napływ zagranicznego kapitału to nie wiem czy nadajesz się do dyskusji.

Niemcy i Francuzi chyba do dziś tego nie rozumieją, regulując prawnie % kapitału zagranicznego w wielu strategicznych sektorach swojej gospodarki. Tak, medialnym też.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RealLife napisał:

 

Tak się składa, że w 2019 r. była nowelizacja ustawy o upadłości konsumenckiej, która ułatwiła taką procedurę. Interesujące, że od 2019 r właśnie zwiększyła się liczba upadłości. Pomyślałeś o tym? 

 

 Co ty bredzisz? W 2016 zwiększyła się dwukrotnie względem 2015 i od tamtego czasu są przyrosty w zakresie 10 - 50% rok do roku. Widać, że jesteś tanim propagandystą, bez znaczenia, czy z zamiłowania, czy na etacie. A zwiększone poziomy z 2022/2021 mają źródło głównie w lockdownach.

 To jest właśnie sedno komunistyczno-pisowskiej manipulacji. Najpierw zabrać 100 zł, potem zabrać 200 zł, potem 300, potem 150 i przekonywać plebejusza, że powinien się cieszyć, bo dostał "150".

 Nie wiem, kto może na serio brać taką narrację. Chyba ktoś po nitro tripach, albo z Alzheimerem...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Obliteraror said:

 

Niemcy i Francuzi chyba do dziś tego nie rozumieją, regulując prawnie % kapitału zagranicznego w wielu strategicznych sektorach swojej gospodarki. Tak, medialnym też.

 

Mam wrażenie, że powielasz niesprawdzone dane, takie obiegowe lub trochę na zasadzie - wydaje mi się, że tak powinno być. 

 

"Odbicie z pandemicznego dołka i reformy prezydenta Emmanuela Macrona sprawiły, że największe rzesze inwestorów przyciąga Francja, gdzie zaplanowano 1 222 inwestycji, co oznacza wzrost o 24 proc. r/r. Drugim krajem pod względem atrakcyjności jest Wielka Brytania"

https://www.egospodarka.pl/176274,Bezposrednie-inwestycje-zagraniczne-Francja-na-czele-Polska-nieco-dalej,1,78,1.html

 

Nie mam czasu teraz sprawdzić jak do jest dla Niemiec. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

wydaje mi się, że tak powinno być. 

No tak średnio bym powiedział ;)

 

Rynek medialny:

 

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-francja-niemcy-i-austria-ograniczaja-kapital-zagraniczny-w-mediach/

 

Kapitał zagraniczny jest normalny w gospodarce rynkowej. Ale robienie mu dobrze kosztem polskich przedsiębiorców to zdrada stanu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Obliteraror said:

No tak średnio bym powiedział ;)

 

Rynek medialny:

 

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-francja-niemcy-i-austria-ograniczaja-kapital-zagraniczny-w-mediach/

 

Kapitał zagraniczny jest normalny w gospodarce rynkowej. Ale robienie mu dobrze kosztem polskich przedsiębiorców to zdrada stanu.

 

Nie piszemy o tym samym. Ja podałem dane dla całej gospodarki Francji ty zaś dla rynku medialnego. Traktuje to jako twoją próbę wybrnięcia z błędnego zdania. 

Na rynku medialnym może i tak jest. Mało tego, skoro Francja blokuje zagranicy dostęp do mediów, to należy pochwalić PIS bo usiłuje robić to samo. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RealLife napisał:

Mało tego, skoro Francja blokuje zagranicy dostęp do mediów, to należy pochwalić PIS bo usiłuje robić to samo. 

A tak, Horale się wtedy udało prawdę powiedzieć ;)

Tyle w polskich warunkach, to sam zapewne wiesz jak to wygląda.

 

PS. Poszukam danych, o których wspomniałeś. By się upewnić, że się nie walnąłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Obliteraror said:

Tyle w polskich warunkach, to sam zapewne wiesz jak to wygląda

 

Myślę, że początkowo faktycznie PIS będzie chciał odciąć kapitał zagraniczny od mediów po to aby media przejąć dla siebie i swojej narracji. W zasadzie to już w jakieś części zrobił więc nawet forma dokonana jest to właściwsza. Nie śledzę ustaw czy takowe powstały ale jeśli powstaną/ły to rynek medialny po początkowym wykorzystaniu przez PIS zostanie chroniony i po PISie a to już będzie korzyść dla kraju a nie parti. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.