Skocz do zawartości

Problem, a mnie nie ma na miejscu


Estranged

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę to na gorąco, więc od początku

W domu, którym mieszkam (jak jestem w PL) przebywa teściowa, dom należy do mojej zony, jest to jej dom po rodzicach. W zeszłą sobotę siostrzenica mojej zony skończyła 18 lat, przyjechała do babci, nakłamała jej ze ja z domu wyrzucili i już tam została. W pon. pojechała po rzeczy (matki nie było, był tylko ojczym rodzina), powiedziała, że się wynosi to jej dali worki i pomachali w siną dal.

O wszystkim dowiedziałem się w srodze, prawdopodobnie okłamała ona i swojej babcie, ale my dociekliśmy prawdy. Jestem megawkurwiony ze gówniara nam naściemniała, bo nikt jej nie wyrzucił, moja kobieta napisała do niej ze ma się wynosić, bo będziemy dokładali do utrzymania darmozjada.

Gówniara ubzdurała sobie, że pójdzie do pracy, potem do opieki społecznej po kasę i nie wiem co jeszcze (że jakieś książki do nauki jej się należą za darmo itd.).

Moja żona kilka razy próbowała się skontaktować ze swoja matka, za każdym razem grana jest śpiewka w stylu: łojojoj, ona taka biedna, wy zagranicą a ona wam i tak nie będzie przeszkadzać.

Ja wiem, że to jest powolne gotowanie żaby, że w taki sposób się jej długo nie pozbędziemy. W taki sposób boję się że ona może zostać na lata.

Jak do tej sprawy podejść? Chciałbym, żeby się wyniosła, bo jestem wściekły do nieprzytomności, emocje przesłaniają chłodne myślenie. Ja nie zamierzam dopłacać do czyjejś głupoty ani dopuścić, żeby ktoś się woził na naszym garbie.

Jestem pewien, że nie dostanie żadnej kasy z opieki, bo oni nie sponsorują takich wybryków, z pracą z tego co wiem to też kiepsko. Babka jej nie utrzyma z groszowej emerytury.

 

Zupełnie nie wiem, co robić. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że piszesz na gorąco. Napisz jeszcze raz bo jak na razie to zrozumiałem że dom jest Twojej teściowej, ale jest Twojej kobiety po rodzicach, czyli po teściowej która żyje i w nim mieszka? To w końcu czy jest ten dom. Edka czy Sławka?

 

 

 

Chętnie pomożemy doradzimy ale napisz tak żeby to miało ręce i nogi. 

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Moriente napisał(a):

Widać że piszesz na gorąco. Napisz jeszcze raz bo jak na razie to zrozumiałem że dom jest Twojej teściowej, ale jest Twojej kobiety po rodzicach, czyli po teściowej która żyje i w nim mieszka? To w końcu czy jest ten dom. Edka czy Sławka?

W domu mieszka tesciowa, która jest właścicielką moja zona ma spisaną z nią tzw opiekę dożywotnią żeby po jej śmierci nikt nie miał roszczeń do zachówku. To sa mamusia umyslała że gówniara tam zostanie, bo ona jej gra na emocjach, a wszyscy dookoła wiemy że ona jej nie utrzyma z marnej emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa jest dorosła, nie jest chyba ubezwłasnowolniona i mieszka na własnym kwadracie, bo to jeszcze nie jest wasze.

Przykro mi ale może przyjąć pod dach, a nawet zameldować jeszcze sześciu murzynów i papugę, wam na razie nic do tego.

 

Możecie ją tylko przestrzegać żeby właśnie nie meldowała małolaty, bo się będzie ciężko pozbyć.

 

Pomijam aspekt dożywocia za opiekę, gdy jak piszesz przebywacie na stałe zagranicą, jak młoda się zadomowi to jeszcze może próbować to podważyć wykazując że ona jest na miejscu i sprawuje faktyczną opiekę, a wy nie. 

 

  • Like 3
  • Dzięki 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czyli status prawny jeszcze da się zmienić... Śpiesz się bo zaraz zacznie się śpiewka "należy mi się dom, bo to ja opiekuje się babunią i jestem taka biedna". Biegania z gołym falusem i robienia awantur odradzam - Pani założy niebieską kartę i tyle z tego. 

 

Nie jestem prawnikiem, ale czy nie powinniście ubezwłasnowolnić emerytki lub w inny sposób zabezpieczyć własność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Zapewne taki jest główny cel przybycia tam małolaty.

Za głupia jest na to. Ona nawet nie wie że mogłaby matkę i alimenty próbować sądzić. Durniowi się ubzduralo że będzie chodził do szkoły a po szkole do pracy i se ze wszystkim poradzi godząc to wszystko. Sama i nauczycielka w szkole jej powiedziała że opieka społeczna da jej kasę na życie, 2000zl miesięcznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód tej wyprowadzki z rodzinnego domu? Z tego co piszesz to jej inicjatywa a oni (siostra Twojej żony i ojczym) jej nie zatrzymywali. Najlepsze rozwiązanie to spróbować żeby tam wróciła. Rozmawiajcie z jej matką jak ona sobie to wyobraża, jakaś presja żeby ją z powrotem ściągnęła. Może jest to możliwe?

Jeśli nie to będzie ciekawie, jakby chociaż do pracy poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lucky Luke napisał(a):

Jaki jest powód tej wyprowadzki z rodzinnego domu? Z tego co piszesz to jej inicjatywa a oni (siostra Twojej żony i ojczym) jej nie zatrzymywali. Najlepsze rozwiązanie to spróbować żeby tam wróciła. Rozmawiajcie z jej matką jak ona sobie to wyobraża, jakaś presja żeby ją z powrotem ściągnęła. Może jest to możliwe?

Jeśli nie to będzie ciekawie, jakby chociaż do pracy poszła.

Żona z siostrą jest skłócona, nie mamy od kilku lat relacji w tamtą stronę. W najgorszym wypadku będziemy ich ścigać niech swoją zgubę odbiorą. 

 

Jej ojczym nie zatrzymywał jej, sam bym tego nie zrobił niech ma tę swoją dorosłośc nie dziwię im się.

 

Moja kobieta 2x młodej pisała że ma się skontaktować z matką i wracać do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem, że z jej matka może być Wam ciezko coś ugrać No i proszę piszesz ze tam nie macie relacji. Jako matka powinna ja ściągnąć do siebie żeby córka nie siedziała u babci. Masakra zero jakiegoś poczucia przyzwoitości. 

Ciekawy wątek o nauczycielce i opiece, to jeszcze jej wodę z mózgu robi że opieka da 2k na życie. 

Możliwe że to jest teraz w emocjach, jak opadną to sama wróci do domu z podkulonym ogonem. Jakoś nie wierze w opcje szkoła + praca, zapał szybko minie.

Podsumowując atakujcie ta siostrę daleko może uda się żeby ją jednak zabrała choć chyba się do tego nie poczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lucky Luke napisał(a):

Podsumowując atakujcie ta siostrę daleko może uda się żeby ją jednak zabrała choć chyba się do tego nie poczuwa.

To nie jest tak do końca że się nowy poczuwa, bo pomimo że gówniara nagadała jak to nie ma tam przejechane i jak to ja nie torturują (gówno prawda), to matka zawsze za nią dzwoniła.

 

Ona jest taka że od ciotki wiadomości nie odczytuje przez 3 dni, matkę mogła na telefonie zablokować bo to głupie.

 

Tej nauczycielce czy pedagogowi szkolnemu to bym najchetniej nakladł po mordzie żeby opowiadać takie bzdury i podburzać młodą do niewiadomo czego. Podczas gdy wiem że żadnej kasy nie dostanie, bo by mops musiał pół miasta utrzymywać uciekinierów z domu.

Edytowane przez Estranged
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wiesz dużo ludzi robi różne rzeczy.

 

Oddaje dzieciaka jak ma 17 lat do domu dziecka, potem bierze go na przepustkę do domu, więc mieszka po staremu, ale jak ma 18 to wpisywany jest w kolejkę do lokalu socjalnego od miasta, bo wychowanek domu dziecka. Wpadł byś na coś takiego? Prócz tego taki wychowanek ma wiele innych przywilejów (nie jest to złe i jeśli jest to rzeczywisty wychowanek to nawet jeśli kasy można pozazdrościć, losu na pewno nie). Różnie to wygląda w różnych gminach, ale słyszałem o tylu dziwnych przekrętach, że byś nie uwierzył. 

 

Jak babcia ją weźmie w pieczę zastępczą to chyba by dostała na nią rzeczywiście kasę. Patologia ma takie pomysły, że głowa mała, a MOPS często idzie z nimi ręka w rękę, no bo jakby rozwiązali problem patologii to co by robili? No wyobraź sobie wszystkim pomogli i zostają tylko, żeby w razie jakiegoś pożaru czy innego nieszczęścia wynająć pokój w hotelu na kilka dni poszkodowanym. Przecież to byłoby nieszczęście dla pań urzędniczek. Niestety wielu pracowników od szkoły, policji, po resztę instytucji pracuje tak naprawdę na to, żeby wcale dobrze nie było.

 

Teraz jest tyle tych programów, że te darmowe książki to akurat może być prawda. 300 zł przysługuje na "wyprawkę" do 21 roku życia. Taka jest linia obecnej władzy, ochoczo realizowana przez urzędy na prowincji, uczynienia jak największej liczby potencjalnych wyborców klientami pomocy społecznej. Do tego brak korekty dysproporcji w ilości mieszkańców w małych i większych ośrodkach (z wielu okręgów dziś wyprowadziło się sporo osób do większych ośrodków, więc powinno przeliczyć się ilość mandatów) i już wiesz, że znalazłeś się na froncie walki o kształt państwa. W małych miasteczkach na prowincji to postępuje od lat. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Estranged napisał(a):

dom należy do mojej zony, jest to jej dom po rodzicach.

I DUPA.

WŁAŚCIWIE dobrze Ci tak.

......facet powinien mieć:

NIERUCHOMOŚ.

ZIEMIĘ.

.... I coś do roboty.

 

Chciałeś psim swędem dojechać do końca?

BUHAHA.

  

 

Godzinę temu, Estranged napisał(a):

a ojczym zyczyl jej szerokiej drogi i arivederci roma.

A ten rozeeebał problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tornado napisał(a):

......facet powinien mieć:

NIERUCHOMOŚ.

ZIEMIĘ.

.... I coś do roboty.

 

To ile masz tych nieruchomosci? I ile hektarow ziemi?

 

Jesli bylbys taki madry i przebojowy na jakiego pozujesz to mialbys ciekawsze rzeczy do roboty zamiast dosrywac innym, takie wypowiedzi jak te niczego nie wnosza, takze pompuj swoje ego gdzies indziej.

 

Gdyby wszyscy byli tacy madrzy jak ty to na forum nie byloby o czym dyskutowac bo zycie by sie stalo bezproblemowe, nie jestem tak doskonaly jak niektorzy i nie potrafie przewidziec wszystkiego. Oczywiscie ten dom to nie jest koniec swiata, mam inne opcje do rozwazenia, ewentualna utrata wszystkiego bedzie bolec ale przelkne to, takie jest zycie.

 

Bylo tutaj juz kilku takich co wypisywali rozne kocopoly, r2d2 czy inni magicy, a potem okazywalo sie ze rzeczywistosc jest troche inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Estranged napisał(a):

Za głupia jest na to. Ona nawet nie wie że mogłaby matkę i alimenty próbować sądzić. Durniowi się ubzduralo że będzie chodził do szkoły a po szkole do pracy i se ze wszystkim poradzi godząc to wszystko. Sama i nauczycielka w szkole jej powiedziała że opieka społeczna da jej kasę na życie, 2000zl miesięcznie 

Jesteś pewien, że za głupia? Zwłaszcza, że nauczycielka tu nieźle mąci. Może udawać, że ma siano w głowie, a za kilka lat teściowa stwierdzi, że wnusia jest przy niej i to ona dostanie dom. 

3 godziny temu, Estranged napisał(a):

ojczym zyczyl jej szerokiej drogi i arivederci roma.

Mądry facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Magos Dominus napisał(a):

Jesteś pewien, że za głupia? Zwłaszcza, że nauczycielka tu nieźle mąci. Może udawać, że ma siano w głowie, a za kilka lat teściowa stwierdzi, że wnusia jest przy niej i to ona dostanie dom. 

Biore wszystko pod uwage, jej dzialania sa glupie, ale z tylu glowy zakladam wszystkie scenariusze, ze nas ogoloci, ze przyniesie brzuch i tym podobne. Nauczycielka opowiada bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.