Skocz do zawartości

Korzystanie z Revoluta


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenie odnośnie korzystania z Revoluta za granicą? Czy można normalnie płacić apką/kartą revoluta?

 

Czytałem, że często leci blokada konta jeśli numer telefoniczny kraju, z którego dokonano rejestracji konta, jest inny od kraju w którym przeprowadza się tranzakcję? Czy to prawda?

 

Jeżeli jestem za granicą i zechcę zapłacić kartą/ apką za cokolwiek, to mi zablokują? Albo w przypadku wycofania gotówki w bankomacie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam.

 

Używam.

 

Za granicą na dłuższą metę opłaca się plan metal - czyli 3k wybierania z bankomatów bez prowizji, 50 ziko, ale jak podliczysz to się opłaca.

 

Żadnych zastrzeżeń, używam z 7 lat, albo i więcej.

Karta działa i zbliżeniowo i normalnie, z bankomatu też pieniążki wypadają.

 

Same.

 

Jak chcesz sobie założyć to napisz na priv, podam ci swojego reflinka, dzięki czemu zyskam 200 zł.

 

:D 

53 minuty temu, manygguh napisał(a):

Czytałem, że często leci blokada konta jeśli numer telefoniczny kraju, z którego dokonano rejestracji konta, jest inny od kraju w którym przeprowadza się tranzakcję? Czy to prawda?

 

 

Ani razu taka sytuacja nie miała miejsca, a używałem w nie wiem 30 krajach?

Przelewy na revolut przeprowadzałem z kart bankowych kilku państw świata- również bez żadnych zastrzeżeń.

Edytowane przez RENGERS
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh Używam od lat, dobre przeliczniki na przelewy zagraniczne lub płatności w różnych krajach, nigdy nie spotkałem się z tym o czym piszesz. Imho warto.

 

Ostatnio tylko zgubili mój przelew za granicę ale odnaleźli kasę po tygodniu, wada to kontakt jedynie przez chat, ale musiałem skorzystać z tego tylko raz w wyżej wymienionym przypadku. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie działa bez zarzutu, blisko i daleko. Nigdy nie mialem problemów z wypłatą, nawet w Meksyku czy Afryce.

Raz mi tylko w USA odrzucili w restauracji, tam jednak warto mieć kredytówkę na zapas.

Raz mi gdzieś kartę sczytali, pewnie w jakimś bankomacie i mialem kilka lewych transakcji, ale Revolut grzecznie oddał kasę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manygguh napisał(a):

Jakie macie doświadczenie odnośnie korzystania z Revoluta za granicą? Czy można normalnie płacić apką/kartą revoluta?

 

Czytałem, że często leci blokada konta jeśli numer telefoniczny kraju, z którego dokonano rejestracji konta, jest inny od kraju w którym przeprowadza się tranzakcję? Czy to prawda?

 

Jeżeli jestem za granicą i zechcę zapłacić kartą/ apką za cokolwiek, to mi zablokują? Albo w przypadku wycofania gotówki w bankomacie? 

 

Jestem użytkownikiem na codzień. Revolut, jak każda nowa firma, zaczynał od wspaniałych ofert i elastyczności. Dzisiaj już pozostała po tym tylko nazwa i jeśli chce się używać na poważnie to jest dużo ograniczeń. Najbardziej bolesne dla mnie zmiany w ostatnich latach to dodatkowe opłaty za wpłaty z banków zagranicznych wobec kraju domyślnego dla konta użytkownia, opłaty za wpłaty z karty kredytowej innego banku, również krajowego, ciasne limity wymiany walut bez dodatkowych prowizji (już od 1000EUR miesięcznie dodatkowa prowizja).

 

Odpowiadając na pytanie:

Pod turystykę jak najbardziej polecam, działa bez zarzutu w wielu 'dziwnych' krajach.

Blokada konta leci jeśli domyślnie masz np Polske a pare miesięcy korzystasz gdzie indziej, wtedy apka rozpoznaje, że nie jesteś u siebie. Parę miesięcy po przeprowadzce musiałem to uregulować po otrzymaniu powiadomienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine ja nic nie zgłaszałem.

 

Godzinę temu, RENGERS napisał(a):

razu taka sytuacja nie miała miejsca, a używałem w nie wiem 30 krajach?

 

W Holandii nie wszędzie można zapłacić revolutem. Z tego, co wiem, to wydają karty płatnicze Master Master Card ew. Visa. 

 

@manygguh Przyblokować mogą przelewy przychodzące do Ciebie od osób fizycznych. Słyszałem o kilku takich przypadkach. Nnoe jestem w stanie powiedzieć o jakie kwoty chodziło. 

 

Poza tym-  bez zarzutu. 

 

 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba zgłaszać. Przez kilka lat nigdy mnie nie zablokowali. 

 

Blokady lecą na tych, co kombinują. Podejrzane transakcje etc. 

 

Z alternatyw masz np. Cinkciarz. Lub ofertę banków i kart wielowalutowych. Revolut kiedyś był najbardziej opłacalny. Teraz nie jest. Musieli w końcu zacząć monetaryzowac ten projekt. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam i polecam. Dobry mają kantor i różne opcje inwestycyjne. Nie ma problemów z płatnością za granica na wybieranie gotówki są limity ale też zależne od twojego konta tzn. czy jest premium czy zwykłe.

 

Najlepiej jakbyś się zapisał od jakiegoś znajomego z linka i wtedy się podzielił kasą, bo chyba za nowego usera płacą 200pl wiec de facto jak masz znajomego to może się podzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z zen, czyli polskiego "odpowiednika" Revoluta z uwagi na cashback i rok dodatkowej gwarancji na sprzęt. Place 4 zł miesięcznie bodajże (na początku kilka miesięcy jest za darmo). Minusem jest brak jednorazowych kart wirtualnych jak w revolucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał(a):

A jak to jest, jak jedziesz do nowego kraju to trzeba to zgłaszać w apce jakoś potwierdzać aby nie blokowało?

W recolucie nigdy nie musiałem i do miesiąca czasu na pewno nic nie blokują, dłużej jednym strzalem nie używałem.

 

Teoretycznie zablokować mogą w każdym banku. W Eurobank przy płatności w Niemczech mi odrzuciło i w ciągu 1min mialem telefon z banku "czy to pan płaci w Niemczech? Aha tak, to odblokowuję i proszę spróbować jeszcze raz".

Zarówno Amexa jak mastercarda wydanego przez BoA mi w Rumunii blokowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spacemarine napisał(a):

A prawnie w jakim kraju są te środki na revolucie, to jakiś bank w zachodniej europie?

Z tego co pamiętam na Litwie.

Podobny do Niemieckiego N26 kiedyś sporo na takich rekrutacjach się wyciągało kasy z n26 właśnie i revoluta.

Teraz czasem też się ktoś trafi.

Ogólnie niby nie muszę już używać tego typu promocji ale dalej komuś podeślę jak ktoś korzysta z tej samej siłowni czy internetu zawsze to polecony i to troszkę euraczków darmowo wpadnie.

Przy okazji okazję trzeba wykorzystać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, spacemarine napisał(a):

A prawnie w jakim kraju są te środki na revolucie, to jakiś bank w zachodniej europie?

Też kojarzę, że Litwa.

 

Pamiętajcie, że od końca czerwca jest obowiązkowa identyfikacja (AML) żeby wpłacać coś na Revoluta. Wielu to nie pasuje. Wcześniej można było pozostać (względnie) anonimowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale banki są w pl popierdolone skoro trzeba używać takich wynalazków jak revolut. Osobiście mam zwykłą kartę kredytową z halifax'u i na całym świecie płace bez żadnych prowizji i opłat 🤷

 

Za wypłatę gotówki z bankomatu z karty debetowej biorą £1.5 i zawsze przeliczone jest po aktualnym kursie giełdowym...

 

Powiem wam więcej xD mi nawet bank płaci za to że mam u nich konto 😂

 

Polska bankowość to patologia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, UncleSam napisał(a):

Polska bankowość to patologia

Otóż to, tylko w Polsce place co miesiąc hajs za prowadzenie konta i za kartę.

 

Mam aktualnie 4 konta bankowe w 4 państwach.

 

Niedawno założyłem w Tajowie, wszystko za darmoszke, super prosta apka, można płacić QR kodem, cardless ATM,  majstersztyk.

 

Polska to kraj trzeciego świata i mentalnie i strukturalnie 😸

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RENGERS napisał(a):

Otóż to, tylko w Polsce place co miesiąc hajs za prowadzenie konta i za kartę.

 

Mam aktualnie 4 konta bankowe w 4 państwach.

 

Niedawno założyłem w Tajowie, wszystko za darmoszke, super prosta apka, można płacić QR kodem, cardless ATM,  majstersztyk.

 

Polska to kraj trzeciego świata i mentalnie i strukturalnie 😸

Lepsza bankowość niż w dojczach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bzgqdn napisał(a):

szukasz - nest bank ma konto za totalne free, z oprocentowaniem na oszczędnościowym 7-8% w tym momencie.

Ile to potrwa? Kiedyś mbank był najlepszy. 

@manygguh nie brandzluj tylko zakładaj. Poród kogoś z użytkowników o link polecający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

Ile to potrwa? Kiedyś mbank był najlepszy. 

Nie wiem, oby jal najdłużej, na razie trwa od ok 5 lat, zmienił tylko nazwę, wcześniej to był smart bank. 

Jedyne co sie zmieniło na gorsze to kiedyś wszystkie bankomaty były bezpłatne, teraz tylko niektóre, aleja nie wypłacam czesto, raczej raz a dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.