Skocz do zawartości

Jak przekroczyć 10 000 PLN na rękę w PL


Januszek852

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Zbychu napisał(a):


Duże miasto ma sens teraz tylko dla osób 20k - mówimy oczywiście o godnym życiu - czyli mieszkanie 10-15 minut od centrum tramwajem, samochód, wakacje 2-3 razy w roku krótsze/dłuższe, wypady w góry, narty, zdrowa żywność, poduszka finansowa, pasje i jakieś małe oszczędności. No i utrzymanie małży i dzieci.

Albo dla tzw. DINKS.

 

Ja nie jestem 20k i raczej nigdy nie będę, bo to dla programistów, a nie dla podludzi z innych branż inżynierskich.

 

A nie żyje mi się źle w najdroższym mieście w PL.

 

Żałuję jedynie, że w 2018 nie władowałem się pod korek, tak na 105%, w kredyt, bo dziś bym go już nie miał z uwagi na potworny wzrost cen mieszkań.

Edytowane przez Januszek852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On 10/23/2023 at 7:32 PM, mac said:

Poza tym tutaj musisz zapierdalać, jak osioł, żeby zarobić grosze tak naprawdę, a za granicę pojedziesz to w pierwszym lepszym magazynie lub sklepie zarobisz 10 koła w przeliczniku z lekkimi nadgodzinami. Nie bez powodu jakoś 5 mln Polaków spierdoliło z tego kurwidoła. Sory za lekki negatywizm. Inaczej tego nie widzę.

 

Ja w sobotę wyjeżdżam. Holandia magazyn xD Trochę przetrzeć szlaki. 

Edytowane przez Trevor
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Bare bra said:

Daj znać jak będziesz już na miejscu jak to tam wygląda i jak to widzisz. Sam po dwóch miesiącach od powrotu do PL z Norwegii zastanawiam się jak tu żyć 😉

 

Dam znać jak wygląda praca z agencji i jak bez niej bo będę szukał pewnie na miejscu, i pracy i mieszkania. Nie wiem czy uda mi się laptopa jakiegoś na wyjazd ogarnąć więc może mnie nie być trochę na forum :P

Z tego co widzę od 1500 do 2000 euro może da rade odłożyć ale to zobaczymy na miejscu. Wszystko policzyłem i 1500 to na spokojnie powinienem odłożyć zobaczymy jak praca będzie wyglądać. Lekko nie będzie, ale dlatego pewnie będę sam szukał na miejscu jak już trochę ogarnę co się tam dzieje. Pokój da rade wynająć za 500 euro z tego co patrzę. Zobaczymy jak z pracą. Widzę że sporo młodych ludzi wynajmuje z innymi więc może nie będzie źle byle na początku na jakichś pojebów nie trafić i się ogarnie temat. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać znać to daje znać. Nie polecam agencji pracy Ruigrok z Opola. Byliśmy umówieni na pracę 17,70 brutto EUR na godzinę a oni mi 2 dni przed wyjazdem dzwonią że to jednak nie dostępne i że na jakieś sadzenie kwiatów za 14 EUR brutto na godzinę. Powiedziałem dziękuję. Wyjazd mi się opóźni bo musze szukać teraz oferty ale może lepiej że to wyszło teraz. Kręcą i szukają frajerów do pracy za najmniejsze pieniądze. Szkoda, ale nic. Będę szukał i tak wyjazdu. Wszystko na wyjazd przyszykowane więc tylko działać.

 

  • Like 4
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Pocztowy said:

z tego co wiem możesz się na miejscu dowiedzieć, że zostałeś sprzedany innej firmie współpracującej z rekruterem i tam masz inne warunki pracy i płacy. 

 

Chyba sam szukam już teraz. Dzięki temu trochę ogarnąłem gdzie szukać pokoi, pracy itp. Damy radę!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor a próbowałeś może przez agencję Covebo? Pytam, bo robiłem przez nich we wrześniu na magazynie i bardzo dobrze wspominam tę pracę i choć stawka nieco niższa od tych, które wymieniłeś, to i tak odkułem się trochę finansowo. Potem, już w samej NL, skusiło mnie zajęcie nieco lepiej płatne w innym regionie przez mniej znaną agencję (nie chcę za dużo podawać szczegółów tutaj, ogólnie rolnictwo), ale średnio mi szło i teraz oficjalnie na urlopie w PL, ale de facto podobna sytuacja jak u ciebie: znowu szukam, podążając już wstępnie przetartymi szlakami. Przez Ruigrok też coś wysyłałem, na razie bez odzewu. Przykre, że tak traktują ludzi, jeśli to prawda co pisze @Pocztowy, cóż poniekąd agencje to tacy handlarze niewolników. Zawsze jest coś za coś. Covebo też ma różne opinie, ostatnimi czasy więcej negatywnych, ale może to prawo wielkich liczb, ja tam trafiłem nieźle (wcześniej cały rok do nich wydzwaniałem, ale zawsze jakieś wątpliwości przeważały lub nie miałem uskładanej kasy na przetrwanie pierwszego miesiąca).

 

Jak masz jakieś szczegółowe pytania to wal na priv, a niezależnie od tego 3mam kciuki, masz u mnie od dawna szacun za odważne podejście do zmian pracy/mieszkania, jak i wiedzę o świecie i ludziach - na emigracji z palcem w nosie wyciągniesz te 10 tysiów, ja zresztą też :) No i żeby było bardziej w temacie: nie, jakoś nie widzę dla siebie takiej możliwości w granicach PL, czy to pod rządami opcji pro-jankeskiej, czy pro-germańskiej (i innych).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor 17e brutto i jeszcze przez agencję to nie za pracę w magazynie. Budowlanka.

 

Wynajem pokoju w Nl to też ciężki temat - nie piszę aby Cię zniechęcić, tylko sam niedawno to przerabiałem.

@Trevor jakbym mógł coś podpowiedzieć - również odezwij się na pv.

 

W dniu 3.11.2023 o 10:58, Solar Taxi napisał(a):

Covebo też ma różne opinie, ostatnimi czasy więcej negatywnych, ale może to prawo wielkich liczb, ja tam trafiłem nieźle

Większość opinii wystawiają niezadowoleni pracownicy. Czy słusznie czy szósty dzień tygodnia trwał od środy wieczorem - inna para kaloszy.😛

 

 

W dniu 3.11.2023 o 10:58, Solar Taxi napisał(a):

- na emigracji z palcem w nosie wyciągniesz te 10 tysiów, ja zresztą też :) N

O tej porze roku w rolnictwie?🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

 

O tej porze roku w rolnictwie?🤔

 

To akurat w moim przypadku bardziej praca przy zwierzynie, "hodowlanka"😄

Ale rzeczywiście, zimą może być ciężko choć też sporo godzin robię. Dlatego nie twierdzę, że wszystko jest super, ale te 10k uważam, że jest jak najbardziej realne w NL w kilkumiesięcznej perspektywie, przy odrobinie samodyscypliny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.