Skocz do zawartości

PiS zawiesił poprzeczkę bardzo nisko, naprawdę trzeba wiele, żeby nowa władza to s....a i się nie sprawdziła


Rekomendowane odpowiedzi

Z częścią postulatów Mosze się oczywiście zgodzę.

 

Uważam, że Donald nie ruszy Kościoła! Ma w szeregach i Trzeciej Drodze sporo religijnych osób. Za taki afront oni gotowi będą zbliżyć się/przejść do PiS-u.

 

Wątpię, żeby przywracał "kompromis aborcyjny". Jeśli zacznie grzebać, nadejdzie klimat: "WY...EKSKOMUNIKOWAĆ". Oj, Donald tego nie chce.

 

Tusk trafia na czas reform rolnych UE, plany ugorowania 10% obszarów uprawnych, preferencje dla upraw eko, ograniczania środków ochrony, odchodzenie od/utrudnianie hodowli zwierząt. Dochodzi, że trzeba będzie brać importy płodów z UA. Branża rolna od dawna ma stres, a idzie "rewolucja". Kiepsko dla nowego rządu.

 

Kończą się zniżki na prądy itd, nie widać perspektywy na tanie surowce Z Rosji. Migrantów będą sprowadzać do pracy i tych co na socjalu w UE są, ludzie nie będą zadowoleni.

 

Poprzeczka wbrew tytułowi jest dla Donalda zawieszona bardzo wysoko, trafia na trudne czasy. A ograniczenia socjali to będzie "znak" dla ludzi, że idzie mu gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Obliteraror napisał(a):

Ale ja wiem, jak powstało ITI ;) Mariusz Walter, swoją drogą, umiał w telewizję. I za realsocu w swoim Studio-2.

Podobnie jak szereg pierwszych polskich prywatnych banków, których decydentami była kolega kolegi, biurko w biurko z jednego Komitetu Centralnego ;)


Ale to nie zmienia faktu, czyj jest obecnie i za czyje pieniądze propagandę robi.

 

TVN/ITI zakładały słuzby PRL/Sowieckie, za pieniądze z FOZZ. Więc generalnie mówienie że mamy tu do czynienia z sytuacją czysto rynkową do mnie nie przemawia. Weszli na reglamentowany (w tamtym czasie chyba między innymi Włochów wyrzucono z Polski-też chcieli telewizję robić) dziewiczy rynek z milionami od Polskich podatników i przez to sobie pozycję wyrobili.

 

A czyj jest dziś?  Siedziba na lotnisku Schiphol bez pracowników

 

https://wgospodarce.pl/informacje/98661-siedziba-tvn-na-lotnisku-bez-pracownikow-krrit-spolka-slup

 

W dodatku chyba są na bakier z płaceniem ludziom i podatków. Pierwsze gówienka już wpadły w wentylator.

 

 

 

"właściciel" nawet w USA nie ma dobrej opinii, zresztą David Zaslav nie brzmi zbyt amerykańsko...

 

https://www.newyorker.com/news/annals-of-communications/can-david-zaslav-make-it-in-hollywood

 

 

 

 

Mnie genralnie po ludzki niepokoi że telewizja z siedzibą na lotnisku w innym kraju ma tyle do powiedzenia w Polskiej polityce, a wręcz kształtuje światopogląd dużej części społeczeństwa...

 

Ludzie zarządzający tą stacją mają nadzwyczaj dobre stosunki z otoczeniem Putina...

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Śnieżnobiały said:

Uważam, że Donald nie ruszy Kościoła! Ma w szeregach i Trzeciej Drodze sporo religijnych osób. Za taki afront oni gotowi będą zbliżyć się/przejść do PiS-u.

Ale on przecież nic nie zrobi przeciw Kościołowi! To wszystko będzie ta "zła Unia", i "nie chcem, ale muszem".

 

A jak 3D i PSL podpiszą głosowanie większościowe w UE, to niech sobie idą do PiS... to już będzie "po ptakach".

 

1 hour ago, Mosze Red said:

liczę że będzie chciał utrzymać władzę jak najdłużej

Władza, to śmieszna rzecz.

Bo widzisz Czerepach, ja władzy z ich rąk nie chcę. Bo jak ja władzę z ich ręki, takich Myćków przyjmę, to...

Pora na powtórkę nieśmiertelnych mądrości, może się przydać:

https://ranczo.fandom.com/wiki/Cytaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mosze Red napisał(a):

dają jasno do zrozumienia co społeczeństwo myśli o rządach PiS.

Poprzeczkę postawili wysoko, PO nie do przeskoczenia, budowa CPK, budowa terminal rozładunkowego w Świnoujściu,  wybudowanie tych dwóch rzeczy dałoby nie złe koło zamachowe dla Polskiej gospodarki , a co oferuje koalicja nowa ? Ze wszystkiego się wycofują, kłamią w żywe oczy. Po co CPK jak jest w Niemczech, niech Niemcy zarabiają a nie Polacy. PiS jest beznadziejny w wielu sprawach, ale gospodarczo lepszy od PO. Teraz cyrk na wiejskiej to się zacznie Tusk i Hołownia będą czołowymi upadlaczami Polski. widac, że wielu Polaków zapomniało złe rządy PO, jak donoszona na Polskę za rządu PiS, kto obalił rząd Olszewskiego, który chciał przeprowadzić dekomuniazcję.

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mosze Red napisał(a):

@Druid przeciętny wyborca nie myśli tymi kategoriami, a jakimi myśli to popatrz na wyniki wyborów, nie tylko ostatnich ;)

Skompromitowałeś się tytułem tematu. Możesz mieć swoja niską ocenę ale już Ci @Druid napisał, że dla PO to jest sufit nie do przeskoczenia, ich szczyt myślenia i wizji to tramwaj na Jagodno. Czolowy polityk tej partii, niedawny kandydat na prezydenta juz mowil po co CPK jak bedzie lotnisko w Berlnie. Czy polski polityk moze sie bardziej zaorać ? To jest myślenie podnóżków, po co lotnisko jak wsiądę w taxi i za 20 minut mam odlot do Berlina i Brukseli, inne kierunki mnie nie interesują.

 

Jak juz o poprzeczce piszesz to dam Ci prosty przykład, PiS w 2015 szedł do władzy z 2 kluczowymi dla siebie obietnicami, przywrócenie wieku emerytalnego, 500+ i z tego się wywiązał. Platforma na kolanie napisała 100 konkretów I już chyba widzisz że to było dla jaj ? Więc proszę bardzo realizujcie aborcję, kwotę wolna 60 tys i mnóstwo innych rzeczy wtedy pogadamy o poziomie poprzeczki.

 

@Mosze RedTy musisz doświadczyć  rządów Izy Leszczyny i całej tej ekipy i wtedy na bieżąco możemy oceniać. Kompromitacja jest nieunikniona a materiał do komentowania będzie dostarczany na bieżąco, tylko czekać, dać im wystartować i się szybciutko obnażą. Ja ci gwarantuje że ci ludzie nie zrobią jic, zniszczą jeszcze, a 4 lata dalej będą gadać o PiS bo nic innego nie potrafią.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyborca myśli emocjami. Większość z nas się zaszufladkowała i nie rozumiem tego poczucia wyższości. Sam tytuł tematu jak i treść to w zasadzie w 99% emocje.


Ja mam poglądy prawicowe, dlatego bliżej mi do prawicowego punktu widzenia, łatwiej mi więc zrozumienie punkt widzenia Konfederacji czy PiSu, ale ufam w realizację programów przez partię Razem, Konfederację czy PiS, wiem mniej więcej gdzie stoi PSL, ciężko mi określić co robi Hołownia.

 

Natomiast Tusk coś tam naprawi... Panowie - czy Wy żyjecie w tym kraju od 2015 roku? Przecież to jest człowiek, który koncertowo miga się od robienia czegokolwiek i nawet w kampanii mówił, że jego celem jest wyłącznie odsunięcie PiS-u od władzy. Te programy to przecież ściema - wprowadzą to co akurat uzyska większość parlamentarną, czyli po prostu szereg "ustaw-byleby-dopięło-się-z-budżetem".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucky Luke napisał(a):

realizujcie aborcję,

Czyli to co chcę Lewica, takie popuszczenie pasa będzie dla wielu kobiet zielonym światłem nie brania odpowiedzialności za nic, puszczania się na lewo i prawo, plaga samotnych matek, masę julek z przestrzelonym dupskiem przez różnych tam Mokebe, one nie muszą brać za nic odpowiedzialności, ty musisz i jeszcze zapłać za to, a co w zamian będziesz miał przeciętniaku polaku zakolaku ? POGARDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, armin napisał(a):

Ja mam poglądy prawicowe, dlatego bliżej mi do prawicowego punktu widzenia, łatwiej mi więc zrozumienie punkt widzenia Konfederacji czy PiSu, ale ufam w realizację programów przez partię Razem, Konfederację czy PiS, wiem mniej więcej gdzie stoi PSL, ciężko mi określić co robi Hołownia.

Pis to nie jest żadna prawica.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z raportu Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych z 2022 roku wynika, że udział szarej strefy w polskiej gospodarce może sięgać 18,9% PKB. Wiele źródeł podaje ponad 20%. Powiedzmy szara strefa pomiędzy 19 - 21% PKB na dzień dzisiejszy.

 

Na początku lat 90 szara strefa wynosiła lekko ponad 30%.

 

Uwolnienie gospodarki i reformy następują w momencie przekroczenia szarej strefy 30%.

 

W czasach, kiedy w miarę ok było, czyli przed covidem i zamordyzmem szara strefa wynosiła lekko ponad 13%. To dane powszechnie dostępne.

 

Wskaźnik szarej strefy pokazuje bardzo precyzyjnie, kiedy nastąpią wymuszone społecznie reformy, bo rząd zesra się ze strachu. Zamordyzm w takich warunkach nie działa, bo ludzie ukrywają pieniądze, preferują obce waluty, działają w sposób alternatywny, rezygnują z usług publicznych całkowicie. To już się dzieje. Mamy zapaść służby zdrowia, edukacji, systemu emerytalnego. Od 2019 roku do dzisiaj szara strefa wzrosła o około 7 - 8%. To wartość wręcz niewyobrażalna, jeżeli wziąć pod uwagę, że większość społeczeństwa praktycznie niczego nie wytwarza, tylko pasożytuje. Według mnie się spokojnie podwoiła. 4 lata.

 

Chcą, czy nie chcą reformy będą musieli przeprowadzić. Jeżeli nie w tej kadencji to w następnej. To będzie wymuszone przez stan finansów publicznych i wymagania, co do rolowania długu. Kraj nie funkcjonuje w zamknięciu, ale na bazie relacji z innymi gospodarkami. A szara strefa ma to do siebie, że ludzie z niej nie wychodzą, bo jest znacznie lepszym rozwiązaniem kontrującym totalitaryzm, który na dzień dzisiejszy obowiązuje w prawie i warunkach funkcjonowania systemu.

 

Zbliżamy się do punktu przełamania, do 4 lat prognozuję szara strefa dotknie 30%, jeżeli dalej nic się nie zmieni.

 

Ze statystykami rozwoju gospodarczego byłbym bardzo ostrożny. Prawie 50% PKB, a prawdopodobnie więcej wynoszą same wydatki państwa, a to jest wymiar wręcz patologiczny.

 

Dobrowolny ZUS nieoficjalnie już obowiązuje właśnie w szarej strefie.

Nowy Polski Ład - znam kilka kadrowych, co po wprowadzeniu tych przepisów momentalnie się zwolniły.

System emerytalny dla pokolenia lat 90 oznacza śmierć głodową w tym momencie.

 

Obowiązują warunki wypychające ludzi do szarej strefy, w czym pomagają też nowoczesne modele/systemy płatności, konta zagraniczne, rejestracje firm za granicą i inne mechanizmy.

 

Rząd, a raczej nierząd przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, kiedy ponad 30% działa w szarej strefie. To oznacza, że pracownik zgłasza kandydaturę na jakieś stanowisko i często trafia na oferty tylko bez faktury, bez umów, pieniądze do ręki lub tylko umowa zlecenie na minimalną. Zdziwilibyście się, ilu pracodawców stosuje ten mechanizm + wystawianie faktur bez firmy na zasadzie dzielenia osobowości prawnej.

 

Śmieszny rząd nie rozumie, że ludzie muszą zarobić na życie, bo życie KURWA kosztuje. I coraz więcej ludzi po wyjściu do sklepu widzi, że tutaj już nie ma sensu czekać na cokolwiek, tylko brać sprawy w swoje ręce.

Edytowane przez mac
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mac napisał(a):

czasach, kiedy w miarę ok było, czyli przed covidem i zamordyzmem szara strefa wynosiła lekko ponad 13%. To dane powszechnie dostępne

Zrzut-ekranu-2022-03-31-o-17.12.46.png

Tak się kształtowała szara strefa.

Moim zdaniem nie ma póki co nawet zwiastunu armagedonu ekonomicznego. Nie wiem po co tym straszyć. To nie jest zależne ani od PiSu ani od Platformy. 

 

Kończy się co prawda dobra koniunktura, ale dzieje się to wobec charakterystycznego dla gospodarki kapitalistycznej cyklu: prosperity-kryzys.

 

Polski dług jest bardzo niski na tle krajów Europy Zachodniej i nie ma powodu do paniki.

System emerytalny, którego upadkiem się straszy działa i nie ma powodów twierdzić, że coś się zmieni. Ciekawostka, że działał nawet podczas technicznego bankructwa Polski, tj. Po najeździe hitlerowców na Polskę, nawet wtedy emerytury były wypłacane i dopóki NBP generuje własny pieniądz niewypłacalność tego systemu nam nie grozi.

 

Polakom się żyje dosyć dobrze, co pokazują statystyki. Wiadomo, że są ludzie o cięższej sytuacji finansowej, ale tacy zawsze będą.

 

Wiadomo też, że wszystko może się załamać i wówczas fataliści będą mieli rację. Jak nie będą mieli racji to powiedzą, że mają tę rację ale jeszcze nie jest czas że ją mają 😁

Nie ma co żyć strachem o upadek finansów publicznych. To tylko zaspokajanie własnego ośrodka emocjonalno-poznawczego, który potrzebuje silnego bodźca emocjonalnego, który na koniec dnia jest destruktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armin żyje się każdemu wyśmienicie z inflacją ponad 100% w ostatnie 3 lata. Covid i zamordyzm, zamykanie lasów i inne kwiatki to naprawdę wspaniały czas prosperity. Zastanów się nad ostatnimi 4 latami i powiedz, czy żyje się lepiej. Szara strefa 20% to nie jest normalna wartość i tak, jak na wykresie, ale to szacunki, a różne dane podają różne wartości, ale jest zgodna mniej więcej 20%. Na tle Afryki to żyje nam się wspaniale, ale na tle niemieckiej pensji minimalnej to jesteśmy bantustanem piątej kategorii. I do czego porównujesz, do czasów wojennych? Pojebało? Może i emerytury były wypłacane, ale ludzie zdychali w obozach koncentracyjnych i bali się, czy dożyją kolejnego dnia. Zaiste, czasy prosperity godne porównania i potwierdzenia argumentu. Ja wymiękam szczerze mówiąc w tej dyskusji. System emerytalny nie padnie, ale dostaniesz emeryturę w wysokości 15% zarobków.

 

Pominę z grzeczności kryzys demograficzny aktualnie już nie do rozwiązania.

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac po prostu nie jest tak źle żeby się nad tym bardzo rozwodzić.

Z niektóruch badań wynika, że w Polsce jest więcej szczęśliwych ludzi niż w Niemczech. Wiadomo, że.u nas jest mniej korzystna umowa społeczna ale nadal... Po co żyć problemami na zapas? Jeśli Ty nie masz za co jeść, to wówczas możemy rozmawiać o tym, że jest źle. Ale póki ludzie mają po dwa samochody, dom i jest zerowe bezrobocie, to tworzenie problemów na zapas (o ile, powtórzę, Ciebie osobiście nie dotyka krzywda)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ja wiem że w sejmie był cyrk ale teraz ten "nowy rząd" to kurwa cyrk na kółkach.

 

Jest jakaś prawno konstytucyjna możliwość aby Duda unieważnił wybory? jak był sam pis to było stado klaunów a teraz kurwa gaj dla małp i orangutanów albo gorzej.

 

Przeczuwam jakąś tragedię narodową.

 

i ten hołownia (laleczka czaki) marszałkiem XDDDDDDDD

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brat Jan napisał(a):

Może pójdą za tym jakieś inwestycje lub choćby większy ruch turystyczny...

Przecież to jest artykuł z WP.  🤣

WP w którą ostatnio zainwestował m.in Soros. Może tylko 6 mln ale jednak. 

 

8 minut temu, Druid napisał(a):

Mamy marszałka z Mam Talent,

I agenta opus dei, więc jesteśmy kryci z trzech stron od iluminatów, watykanu i rządu światowego. B)

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.