Skocz do zawartości

PiS zawiesił poprzeczkę bardzo nisko, naprawdę trzeba wiele, żeby nowa władza to s....a i się nie sprawdziła


Rekomendowane odpowiedzi

mniejsza o źródło tej grafiki-chodzi o to co tam napisane. Jeżeli ktoś takiego gościa wrzuca na listę do wyborów, a potem pozwala mu posłem zostać to jaki przekaz idzie do przeciętnego obywatela?

 

Raz że jak kraść to grubo a dwa że jak grubo kradniesz to nikt cię nie ruszy... 

 

F-ZyCAVWAAAMlQY?format=jpg&name=large

 

 

Chociaż z drugiej strony- ktoś na tego człowieka zagłosował. Zastanawiam się nad stanem emocjonalnym i moralnym ogółu narodu-bardzo poważnie.

 

Ten uśmiech...

 

https://twitter.com/ProfesorPingwin/status/1724031918692278717

 

 

Wyraziłem swoje zdanie, wydaje mi się niestety że nadchodząca kadencja Sejmu dostarczy nam dużo cyrku ale niestety też zawodu. Chciałbym się mylić...

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

4 godziny temu, vodkas85 napisał(a):

Koalicja mogła by ogarnąć sytuację, ale czy to zrobią? Czy są tam nieskorumpowani politycy?

Przecież będą ogarniać ;) dokładnie tak jak im z Brukseli federaści podyktują. No i w końcu pewnie na tym polecą, razem z dobrobytem Polaków.

 

  

49 minut temu, Tamerlan napisał(a):

mniejsza o źródło tej grafiki-chodzi o to co tam napisane. Jeżeli ktoś takiego gościa wrzuca na listę do wyborów, a potem pozwala mu posłem zostać to jaki przekaz idzie do przeciętnego obywatela?

E tam Giertych... chociaż to jest niezła kpina, bo te same środowiska chciały typa zamordować te 10+ lat temu - jak był w rządzie PISu.

 

Ciekawszy jest np. były marszałek senatu, który 700 dni ukrywał się za immunitetem w sprawie o wielokrotne łapownictwo? To jest dopiero cyrk. :P I jeszcze wygłaszał orędzia o praworządności. 🤣

No i oczywiście znowu wszedł.

 

Konia by wystawili w lemingowie i by wygrał. 🤡

 

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
dopisek i enter
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^Ten koń musiałby jeszcze umieć powiedzieć "j*bać PiS". Albo mieć to gdzieś zawieszone na szyi. W takiej sytuacji to się nawet na ministra nada.

 

To fakt. Pamiętam jak wywiady radiowcy robili na ulicach co myślimy o Giertychu i chyba wtedy był grzanym temat mundurków. Mecenas Quń to był synonim obciachu i zaściankowości.

 

Potem jakoś nagle chyba się okazało że to kolega Tuska XD

 

 

A Grodzki to swoją droga-kilkuset (!) świadków korupcji i co?

 

I nic.

Edytowane przez Tamerlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, balin napisał(a):

Palikot walczył z kościołem, organizował protesty pod diecezjami biskupów - już go nie ma w polityce. Wyniki wyborów (głosy na Trzecią drogę i PIS, słabiutko lewica) nie dają mandatu do wielkich zmian w relacjach z kościołem. 

Co do zmiany tego "co dał PIS". Myślę że jest na to spore przyzwolenie. Oczywiście trzeba coś dać w zamian. Np. 800+ uzależnione od dochodu (albo od 2 dziecka), a w zamian 60 tys kwoty wolnej od podatku. 


Wez pod uwage ze czasy sie zmeinily i miedy ostatnim a przedostatnim spisem powszechnym ubylo prawie 7 milionow osob uwazajacych sie za katolikow. Mamy inne realia. Ostatnie 8 lat i mariaz kosciola z wladza  wkurwil resze spoleczenstwa ktorzy chca odciecia kosciola od panstwa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


Wez pod uwage ze czasy sie zmeinily i miedy ostatnim a przedostatnim spisem powszechnym ubylo prawie 7 milionow osob uwazajacych sie za katolikow. Mamy inne realia. Ostatnie 8 lat i mariaz kosciola z wladza  wkurwil resze spoleczenstwa ktorzy chca odciecia kosciola od panstwa.

 

Moim zdaniem bzdura.

 

Poza tym natura nie znosi próżni. Zaczniemy zwalczać katolicyzm to skończymy z religią LGBT, BLM i/albo wojującym islamem jak Francja-zwłaszcza przy naszej demografii-to tylko kwestia czasu. Państwo musi mieć coś, ideologię, system uniwersalnych wartości który porządkuje i reguluje  społeczeństwo.

 

A jeszcze jest jedną religia-mocno promowana przez naszych zachodnich (a pewnie i wschodni też w tym paluchy maczają)-ekologizm. 

 

Zresztą już możemy wyczytać że człowiek jest problemem dla planety, czołgi są nieekologiczne. Oczywiście w Rosji nikt takiej religii nie wprowadzi XD.

 

Przyjdzie czas że będziemy płakać za pełnymi kościołami-jak teraz ludzie na zachodzie...

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tamerlan - akurat Giertych tyle z tej spółki ukradł, co Lepper wziął łapówki za odrolnienie ziemi jako minister. Państwo kupiło spółkę, żeby dopaść Romana. No, ale jak ktoś ma moher zamiast mózgu to nic do niego nie trafia. 

Wiesz, że bezrobocie jest niskie bo po prostu więcej ludzi idzie na emeryturę niż wchodzi na rynek pracy. W liczbach mniej ludzi dziś pracuje niż za Tuska, a jeszcze mniej niż za Balcerowicza więc co to za wyliczenia. Zmieniła się metoda liczenia bezrobocia, zmieniła się demografia. 

 

 

@Mosze Red

1. Myślę, że świadczeń wystarczy nie podnosić, inflacja w dużej mierze rozwiąże problem. Po drugie nie wiem czy da się to szybko zrobić, ale powinien być przywrócony szacunek do pracy. Mam 500 plus nie dlatego, że Jarek dał tylko dlatego, że ci którym lepiej się powodzi się na niego zrzucają. Samo to wystarczyłoby pewnie, żeby większa ilość osób patrzyła przychylniej na świadczeniobiorców (dziś jest na zasadzie mnie się należy).

 

2. Sprawa pracy opiekunów osób niepełnosprawnych to w ogóle parodia. Pokazuje poziom polskiej polityki. Konfederacja zgłosiła poprawkę w takiej formie jak mówisz. Żeby nie tracili opiekunowie świadczenia jak pracują. Poprała ją część posłów lewicy (Razemki w komplecie - szacun!). No ale PO głosowało przeciw, bo to poprawka Konfederacji. Do tego przeciw poprawce głosowała kobieta (przemilczmy nazwisko), która w pierwszej kadencji sejmu organizowała "okupację sejmu", a do parlamentu weszła głosząc hasła zmiany losu osób i opiekunów osób niepełnosprawnych. Gdyby KO zagłosowała to poprawka by przeszła, bo nie było wystarczającej ilości PiSowskich  (pojedynczy zagłosowali za) posłów na sali.  Dlatego w żadną zmianę nie wierzę.

 

Problem z komisjami orzekającymi jest taki, że to miejsca upokarzania niepełnosprawnych i chorych, a nie rzeczywistej weryfikacji ich stanu zdrowia. To mogłoby być nawet dobre dla pacjentów, żeby ktoś z boku sprawdzi jak przebiega opieka. Taka druga opinia dla przewlekle chorych. Pamiętam przypadek kobiety, która miała dożywotnio przyznany stopień niepełnosprawności. Była niewidoma. Podczas pracy w spółdzielni inwalidów wpadł jej do oka metalowy wiór. Pojechała z kierownikiem zmiany na dyżur okulistyczny (ona upierała się, że i tak nie widzi, on że nie ma mowy bo może być zakażenie). Okazało się, że transplantologia poszła do przodu i kwalifikuje się do przeszczepu rogówki. Po kilku miesiącach zaczęła widzieć. Medycyna tak się posuwa do przodu, że dziś nie wiadomo co przyniesie przyszłość. I nie ma, że komuś nogi nie odrosną - pojawiają się nowe protezy i sposoby rehabilitacji, podobnie z osławionym zespołem Downa - od kilku lat wiadomo, że bardzo restrykcyjną dietą można wpłynąć na funkcje poznawcze itd. Problemem jest arbitralność decyzji. Tak jak przedsiębiorca trzęsie się przed US tak niepełnosprawny przed komisją i to jest problem.

 

3. 

- potrzebujemy dyskusji co chcemy zmienić w Konkordacie i przedstawienie stanowiska Watykanowi. Tak przyjaznego Papieża dla "zwykłych ludzkich spraw" długo może nie być. Oczywiście można wypowiedzieć umowę jednostronnie. Jednak większość przywilejów ma charakter nieformalny. Z drugiej strony, jak katolicy chcą żeby ślub kościelny był państwowym, to niech sobie to będzie uregulowane w takiej umowie. O pieniądzach to w Konkordacie jest chyba tylko zapis o funduszu kościelnym i zapewnieniu bazy lokalowej dla KULu. Nawet Seminaria podlegają pod Ustawę o Szkolnictwie Wyższym (tu osobno trzeba by zaorać i zasiać). 

-  uświadomienia społeczeństwa. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby traktowanie parafii jak stowarzyszeń, a diecezji jako federacji. Tak jak Ustawa o partiach politycznych to tak naprawdę przepisy o specjalnym typie stowarzyszenia, tak można uregulować życie kościoła. Wtedy np. parafianie wiedzą ile ziemi jest w parafii. Ktoś np. zostawia działkę "na kościół" to za dwa pokolenia następny proboszcz (a właściwie biskup) nie sprzeda tak łatwo. Rada parafialna zyskuje realny wpływ na działanie parafii itd. Tu trzeba też innej zmiany. Teraz biskup to pan życia i śmierci dla kapłana. Jeśli ten spadnie z ambony (czy ambonki) i złamie nogę, to od widzi misie biskupa zależy czy da kartę wypadkową czy nie. Los szeregowego księdza zależy od biskupa, więc ten nie będzie się sprzeciwiał patologiom. 

- pedofilia. Jak kościół nie ma ochoty współpracować to po prostu należy wejść i zająć dokumenty. W tym samym czasie Polski Ambasador w Watykanie idzie do Papieża i przedstawia ultimatum. Albo czyścimy do kości problem pedofilii albo zajmiemy się też innymi problemami. Bo w sumie co to państwo obchodzi, że proboszcz przeżywa uniesienia nie tylko przy ołtarzu ale i z gosposią, albo ma słabość do drogich samochodów, jeśli wierni nie mają do niego pretensji. Do tego edukowanie społeczeństwa, że jeśli ksiądz krzywdzi jakieś dziecko, to jest ono najprawdopodobniej z rodziny mocno wierzącej. Przecież nie czai się w parku z tęczową opaską na biodrach, że a nóż trafi się ofiara mu odpowiadająca. Wypatruje jej podczas Mszy Świętej, pielgrzymki i spowiedzi. 

- obrót ziemią, to powinien być uregulowany osobnymi przepisami. Jak najmniej decyzyjności urzędniczej. 

- finansowanie religii - bon edukacyjny. To nie mrzonka. Działa już w Jarocinie. Można to załatwić na poziomie samorządu. Rodzice mogą wziąć odpowiedzialność za swoje dzieci. Dziś najwięcej w szkole mają do powiedzenia politycy. Ci z Warszawy o finansowaniu i programie, a codziennym życiem szkoły gdyby chciał bardziej może zarządzać prezydent/burmistrz niż dyrektor szkoły. Wystarczy, że powie, że po wyborach nie będzie ogłaszał konkursów.

- likwidacja funduszu kościelnego. Raz a dobrze to uregulować.

Ma zapewnione wsparcie grona pedagogicznego i jego rodzin w wyborach. A takich decyzji jako organ prowadzący może podejmować o wiele więcej.

 

4. Jak przywrócić ten kompromis aborcyjny (zgodnie z prawem). Myślę, że zanim osiągniemy jako taki poziom zgody w tej sprawie w społeczeństwie, prędzej opracujemy metodę przeszczepiania łożyska. Bo syntetyczna macica to półśrodek. Dlaczego by nie implantować "niechcianych" płodów do ciał kobiet po śmierci mózgowej. Wiem dość kontrowersyjne, ale myślę, że problem tego co jest życiem jest nie do rozwiązania na poziomie państwa. Pewnie jeszcze nie jedna "korpo sucz" zapłaci za taka usługę, co tylko przyśpieszy rozwój technologii. 

 

5. Edukacja. Zgoda jednak nie widzę możliwości by stało się to z poziomu ministerialnego. Skończy się jak zawsze. Dlatego jednak bon edukacyjny pomimo jego wad. Ogólnie to odchudzenie minimum programowego o połowę wiele by nie zmieniło. Zamiast WOS jakiś rodzaj wiedzy o państwie. Więcej pożytku by było nawet z omówienia po krótce kodeksu karnego i cywilnego. Tu zawsze będzie problem bo jedni rodzice będą chcieli leczenia bezpłodności modlitwą, a drudzy wsłuchiwania się w wewnętrzny głos tęczy. 

Co do zasady szkoła do poziomu średniego bezpłatna. Reszta stopniowo prywatyzowana i bogaty system stypendiów/kredytów. Był czas gdzie pracujący studenci na zaocznych finansowali naukę na dziennych tym z zamożnych domów. Ja chyba trochę inaczej pojmuję sprawiedliwość społeczną. Ogólnie większość szkolnictwa wyższego do zaorania. 

 

6. Bon zdrowotny to ciekawa inicjatywa, ale trzeba by zajrzeć do środka. Ja bym wprowadził odpłatność za niezgłoszenie niestawienia się na zabiegu/nie przyjścia na wizytę. Niech będzie to 10 PLN. W Niemczech miałem bezpłatnie robione leczenie kanałowe, jak umawiałem wizytę zostałem poinformowany, że w razie niestawiennictwa (nic by mnie nie kosztowało jeśli odwołam 24h przed, 12 h połowa odpłatności) tyle a tyle kosztuje gotowość personelu i rezerwacja gabinetu. Kasa wypłacona z Kasy Chorych, a oni to potem ściągają z delikwenta. 

 

7. Odpolitycznienie koryta i zmniejszenie. Do tego kanał po angielsku, a może i hiszpańsku. Zamiast popłuczyn i produkcji, które idą na półkę. To są miliony. W ten sposób płaci się łapówki dziennikarzom. Zleca się ich firmom produkcje, których potem się nie emituje. A oni ochoczo chwalą obóz władzy. Paśnik dla wszystkich, to nie jest domena ostatnich lat. Za PO też się różne rzeczy działy, można posłuchać u Pińskiego(były dyrektor TAI) między wierszami.

 

8. Zmiana systemu podatkowego 3 razy tak. 

 

EXTRA. Dodałbym likwidację przeregulowanych przepisów przy budowie mieszkań. Temat rzeka. No i obowiązek uchwalenia planów zagospodarowania przestrzeni. Jak nie uchwalą powiedzmy w 3 lata, to można budować co się chce. 3 lata, żeby jeszcze kilka fantastycznych projektów zaczęło być budowanych przed kolejnymi wyborami - wdzięczni wyborcy wystawią laurkę. 

 

Chociaż myślę, że będzie tak samo ... albo lepiej.

 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tamerlan napisał(a):

Gościa nikt nie pozwał i nie kazał odszczekać.

Ale ja wiem, jak powstało ITI ;) Mariusz Walter, swoją drogą, umiał w telewizję. I za realsocu w swoim Studio-2.

Podobnie jak szereg pierwszych polskich prywatnych banków, których decydentami była kolega kolegi, biurko w biurko z jednego Komitetu Centralnego ;)


Ale to nie zmienia faktu, czyj jest obecnie i za czyje pieniądze propagandę robi.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tamerlan Problem polega na tym ze instytucja kosciola katoliciego w Polsce jest zepsuta do szpiku kosci. Oni sie nie oczyszcza sami nigdy. Piewcy moralnosci a sami sa zepsuci i maja zepsutych czlonkow w swoich szeregach. Mamy XXI wiek. Ludzie lataja w kosmos. Nawet takie Indie. A My w Polsce debatujemy o rozancu i istocie aniolow. Jednym z najczestszych momentow zerwania ludzi z kosciolem jest wtedy gdy ludzie sobie uswiadomia w jaki sposob sa manipulowani przez ksiezy czyli wpedzani w poczucie wstydu i wpedzani w poczucie domniemanej wdziecznosci oraz w poczucie winy.

Ja w swoim zyciu odrzucam wszystkich takich manipuantow a ze ksieza nimi sa i wykorzystuja takie podle sztuczki psychologiczne piorac mozgi ludziom zwlaszcza dzieciom bo sa najbardziej na nie podatni to tym bardzie sa u mnie skresleni.

Dodajmy do tego ze katolicki papiez poparl Konfederacje Targowicka ktora to byla przeciwko Konstytycji 3 Maja mimo iz ustanawiala ona katolicyzm jako glowna religie Polski, nastepni papieze poparli zabory a takze potepili polskie powstania narodowe styczniowe i listopadowe gdzie kazal Nam nie protestowac przeciwko wladzy prawoslawnego cara. Glowa kosciola katolickiego nie wsparl katolikow w walce z prawoslawnym carem i to nie dlatego ze nie bylo szans na zwyciestwo a dlatego ze mielismy sie zaborcow sluchac. Dodajmy do tego ze zaraz po zajeciu w 1939 roku Polski przez III Rzesze momentalnie ustonowili tam niemieckich biskupow a i owczesny papiez bardzo pomagal nazistom zwlaszcza na koniec wojny transportujac mnostwo z nich bezpiecznymi kanalami w rozne czesci swiata chorniac ich tym samym przed odpowiedzialnoscia za zbrodnie jakie popelnili.

To ja podziekuje za taki kosciol ktory dba o swoje interesy a nie o interesy Polski.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

@Tamerlan Problem polega na tym ze instytucja kosciola katoliciego w Polsce jest zepsuta do szpiku kosci. Oni sie nie oczyszcza sami nigdy. Piewcy moralnosci a sami sa zepsuci i maja zepsutych czlonkow w swoich szeregach. Mamy XXI wiek. Ludzie lataja w kosmos. Nawet takie Indie. A My w Polsce debatujemy o rozancu i istocie aniolow. Jednym z najczestszych momentow zerwania ludzi z kosciolem jest wtedy gdy ludzie sobie uswiadomia w jaki sposob sa manipulowani przez ksiezy czyli wpedzani w poczucie wstydu i wpedzani w poczucie domniemanej wdziecznosci oraz w poczucie winy.

Ja w swoim zyciu odrzucam wszystkich takich manipuantow a ze ksieza nimi sa i wykorzystuja takie podle sztuczki psychologiczne piorac mozgi ludziom zwlaszcza dzieciom bo sa najbardziej na nie podatni to tym bardzie sa u mnie skresleni.

Dodajmy do tego ze katolicki papiez poparl Konfederacje Targowicka ktora to byla przeciwko Konstytycji 3 Maja mimo iz ustanawiala ona katolicyzm jako glowna religie Polski, nastepni papieze poparli zabory a takze potepili polskie powstania narodowe styczniowe i listopadowe gdzie kazal Nam nie protestowac przeciwko wladzy prawoslawnego cara. Glowa kosciola katolickiego nie wsparl katolikow w walce z prawoslawnym carem i to nie dlatego ze nie bylo szans na zwyciestwo a dlatego ze mielismy sie zaborcow sluchac. Dodajmy do tego ze zaraz po zajeciu w 1939 roku Polski przez III Rzesze momentalnie ustonowili tam niemieckich biskupow a i owczesny papiez bardzo pomagal nazistom zwlaszcza na koniec wojny transportujac mnostwo z nich bezpiecznymi kanalami w rozne czesci swiata chorniac ich tym samym przed odpowiedzialnoscia za zbrodnie jakie popelnili.

To ja podziekuje za taki kosciol ktory dba o swoje interesy a nie o interesy Polski.

Ja to rozumiem, kościół jak każda organizacja ma najróżniejsze problemy. A już zwłaszcza kościół jak w Polsce który był brutalnie penetrowany przez komunistyczna bezpiekę. 

 

Ja też oficjalnie jestem katolikiem ale nie utrzymuje z kościołem żadnego kontaktu. Dlatego śmieszy mnie jak ktoś pisze że kościół mu przeszkadza-kiedy w Polsce można nie mieć z nim kontaktu jeżeli się nie chce.

 

A ciągle mimo wszystko- kościół promuje lepsze wartości-  bardziej propaństwowe niż np. LGBT/genderyzm albo ekologizm. Islam moim zdaniem jest zbyt agresywny. Zwłaszcza że Widać teraz jakie spustoszenie robi zmiana płci pośród młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piter_1982 napisał(a):

W liczbach mniej ludzi dziś pracuje niż za Tuska, a jeszcze mniej niż za Balcerowicza więc co to za wyliczenia. Zmieniła się metoda liczenia bezrobocia, zmieniła się demografia. 

Źródło: Instytut danych z d*py.

No ale spróbujmy: pokaż te liczby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://wykop.pl/link/7273901/9-miesieczna-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-dla-osob-do-35-roku-zycia

 

ZSW może zostać odwieszona przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów dla osób z kategorią A (czyli głównie mężczyźni), do 35 r.ż., na 9 miesięcy z opcją przedłużenia lub skrócenia przez rząd. Tak stanowi rozporządzenie z dnia 16 października 2023 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrudnienie jest najwyższe w historii. I moim zdaniem do tego mnóstwo na czarno zatrudnionych-np. Ukrainek do opieki na starszymi ludźmi/sprzątania itd. Przy złej demografii.

 

 

Tu trzeba przypomnieć że za Tuska/PO mieliśmy kilka lat pod rząd gdzie bezrobocie rosło 2009-2013.  Tak wiem kryzys-ale to moim zdaniem pikuś był przy pandemii i wojnie na ukrainie i mogli sobie lepiej poradzić.

 

F1P89OwXoAAaRVs?format=jpg&name=large

 

F1P89O5XsAActeR?format=jpg&name=medium

 

oficjalnie zatrudnienie w Polsce przekroczyło 17 milionów osób parę miesięcy temu...

 

 

 

Edytowane przez Tamerlan
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tadamichi Kuribayashi said:

mariaz kosciola z wladza  wkurwil resze spoleczenstwa ktorzy chca odciecia kosciola od panstwa

Trzeba przede wszystkim uzmysłowić ludziom, że dzisiejszy KRK jest zaprzeczeniem idei chrześcijaństwa.

I pozwolić wtedy wybrać, czy chcą naśladować Chrystusa jako chrześcijanie, czy Gocłowskiego/Bergoglio (ew. podstaw dowolnego pedofila w sutannie) jako tzw. wyznawcy kościoła.

Tego najbardziej się KRK boi - ludzi rozumiejących, że z chrześcijaństwem to oni już nie mają nic wspólnego, poza sloganami.

 

1 hour ago, Piter_1982 said:

Dlatego jednak bon edukacyjny pomimo jego wad.

Bon edukacyjny ma sens tylko w jednym przypadku - gdy będzie możliwe zweryfikowanie faktycznego adresu zamieszkania dziecka przez gminę. Bez tego, będzie martwym przepisem bo "rejonizacja".

 

58 minutes ago, Tamerlan said:

Dlatego śmieszy mnie jak ktoś pisze że kościół mu przeszkadza-kiedy w Polsce można nie mieć z nim kontaktu jeżeli się nie chce.

Ty możesz myśleć, że KRK nie ma z tobą kontaktu - ale KRK wie lepiej, że jednak ma.

Chociażby przez agitację wyborczą z ambony, wpływa na wysokość Twoich podatków.

 

58 minutes ago, Tamerlan said:

A ciągle mimo wszystko- kościół promuje lepsze wartości-  bardziej propaństwowe niż np. LGBT/genderyzm albo ekologizm

Promuje swoim zachowaniem?

Czyli mam zacząć naśladować hierarchów kościoła?

Wbić do liceum na studniówkę i molestować uczniów w kiblu?

Odejść z parafii do "cywila" z dwoma milionami z kasy parafialnej?

 

Dopóki KRK nie zacznie sam piętnować bydła w swoich szeregach, a nawet przeciwnie - będzie je chronił, będą współwinni ich przestępstwom. I swoim zachowaniem właśnie pedofilię i kradzież będą promować; bo "po czynach ich poznacie".

Potrzeba czasu, by pokolenie dzisiejszych "hierarchów" zmarło - jak mentalni niewolnicy na pustyni, podczas podróży Mojżesza. Bo pierwszym problemem KRK w Magdalence było przekazanie KRK akt księży-TW. Szacunkowo, wówczas było to 25-30% wszystkich księży. Niektórzy mają dziś dopiero 60, 65 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kespert napisał(a):

 

 

Dopóki KRK nie zacznie sam piętnować bydła w swoich szeregach, a nawet przeciwnie - będzie je chronił, będą współwinni ich przestępstwom. I swoim zachowaniem właśnie pedofilię i kradzież będą promować; bo "po czynach ich poznacie".

Potrzeba czasu, by pokolenie dzisiejszych "hierarchów" zmarło - jak mentalni niewolnicy na pustyni, podczas podróży Mojżesza. Bo pierwszym problemem KRK w Magdalence było przekazanie KRK akt księży-TW. Szacunkowo, wówczas było to 25-30% wszystkich księży. Niektórzy mają dziś dopiero 60, 65 lat.

 

To są wszystko wynaturzenia-kościół takich zachowań oficjalnie nie promuje. I należy je potępiać.

 

Każda inna ideologia i jej reprezentanci będą robić to samo-Islam będzie się domagał meczetów, LGBT/Gender dofinansowania, lekcji z dziećmi w szkołach, ekologizm podatków od wszystkiego co truje-a wiadomo że człowieka uważają za jednego z głównych trucicieli.

 

KK w Polsce nie rozliczył nawet śmierci Popiełuszki. Mamy tylko ten komunistyczny proces-teatrzyk. Sam Popiełuszko był prawdopodobnie przejęty przez Sowietów i torturowany w jednej sowieckich baz na terenie Polski. Wyrwano mu język, paznokcie...

 

KK w Polsce jest dalej  kierowany przez złamane miernoty które poszły na współpracę z komuchami i przez nich były promowane.

 

 

Edytowane przez Tamerlan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cst9191 napisał(a):

 

https://wykop.pl/link/7273901/9-miesieczna-obowiazkowa-sluzba-wojskowa-dla-osob-do-35-roku-zycia

 

ZSW może zostać odwieszona przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów dla osób z kategorią A (czyli głównie mężczyźni), do 35 r.ż., na 9 miesięcy z opcją przedłużenia lub skrócenia przez rząd. Tak stanowi rozporządzenie z dnia 16 października 2023 r.

 

Generalnie to w sumie niewiele zmienia, bo i tak służba wojskowa mogła zostać w dowolnym momencie odwieszona. Teraz tylko zaktualizowali przepisy by lepiej się zgrywały z tym bublem prawnym nazwanym dla draki Ustawą o Obronie Ojczyzny. 😊 Myślę, że nie odwieszą ZSW, bardziej prawdopodobne będą próby brania na te obowiązkowe pseudo ćwiczenia wojskowe.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Mosze Red said:

że przebicie ich i uzyskanie jeszcze większego poparcia społecznego przez przyszłą (jeszcze niedoszłą) koalicję jest banalnie proste i tak naprawdę zamyka się w kilku punktach

Przypomnij sobie, dlaczego ludzie pokazali środkowy palec Tuskowi w 2015? Mieli go dość tak jak teraz wielu ludzi ma dość PiS. Dali dupy z kretesem. I tak jedni zmieniają drugich, a twarze zostają. Cytując Rychu Peje: " I nie zmienia się nic." Pokładasz jakieś duże, nieracjonalne wręcz nadzieję na polityków, którzy mają dość bogatą historię kompromitacji. Aż niepodobne do Ciebie trochę. 

6 hours ago, Mosze Red said:

Czy to zrobią? Powątpiewam, mówiąc delikatnie xd

Dopiero teraz doczytałem. Spoko, nie ma tematu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manygguh napisał(a):

Przypomnij sobie, dlaczego ludzie pokazali środkowy palec Tuskowi w 2015?

 

Ja to doskonale pamiętam liczę tylko na to, że nawet Tusk uczy się na błędach.

 

Pewnie się przeliczę ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


Wez pod uwage ze czasy sie zmeinily i miedy ostatnim a przedostatnim spisem powszechnym ubylo prawie 7 milionow osob uwazajacych sie za katolikow. Mamy inne realia. Ostatnie 8 lat i mariaz kosciola z wladza  wkurwil resze spoleczenstwa ktorzy chca odciecia kosciola od panstwa.

Widzisz to w wynikach wyborów? Bo ja nie widzę. PIS dostało najwięcej głosów. Trzecia droga świetne wyniki. Kosiniak-Kamysz, czy Hołownia ma czynić te zmiany? Jakoś w to nie wierzę. W PO też jest sporo podobnie myślących. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Tamerlan said:

KK w Polsce jest dalej  kierowany przez złamane miernoty które poszły na współpracę z komuchami i przez nich były promowane.

Korek, worek, rozporek.

10 minutes ago, Mosze Red said:

liczę tylko na to, że nawet Tusk uczy się na błędach

Jakich błędach?

Dostał awans i fuchę? Dostał. Znaczy, błędu niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.