Skocz do zawartości

Emerytura i koszty życia rozwódki za 20 lat


Mmario

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło ....

Przykład 1

Pani mieszka z mężem na emeryturze

Ona 2000

On 3000

 

Koszty mieszkania wspólne, mieszkanie wspolne

 

Razem 5 000

Po jego śmierci coś tam jej podniosą po mężu ma powiedzmy 2550

 

Przykład 2

Po rozwodzie emerytura

Ona 2000

 

Koszty mieszkania samodzielne, mieszkanie po rozwodzie trzeba było sprzedać, więc pani wzięła nowe na kredyt, więc ma jeszcze ratę....

 

 

Wszystkie silne niezależne rozwodzące się ryczące 40 za 25 lat, zrozumieją co odjebaly, jak nie będzie co do garnka włożyć...... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawą kwestię. Bycie w związku, czy to sformalizowanym, czy też nie, to trochę jak bycie wspólnikiem w dwuosobowej spółce, gdzie każdy wspólnik coś wykłada w ramach swojego udziału (środki finansowe, wkład pracy etc.). Po rozwodzie czy rozstaniu zostaje zaburzone funkcjonowanie takiej "spółki" i trzeba po raz kolejny kombinować jak wiązać koniec z końcem. Dlatego też tak bardzo popularne jest powiedzenie, że nic tak nie cementuje związku jak wspólny kredyt. 

 

W swoich wyliczeniach nie uwzględniłeś alimentów, które mogą być zasądzone na byłą małżonkę. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mmario napisał(a):

Wszystkie silne niezależne rozwodzące się ryczące 40 za 25 lat, zrozumieją co odjebaly, jak nie będzie co do garnka włożyć..

 

https://giphy.com/gifs/netflix-i-think-you-should-leave-tim-robinson-itysl-bjB3gtFvREqqr5NAHW

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, panie już pracują pełną parą nad szerokim zakresem praw i przywilejów, jeśli utrzyma się ta tendencja to jeszcze obecna, młoda kukoldwehra będzie zapierdalać na samotne emerytki dostające świadczenia za krzywdę ze strony mężczyzn, którzy doprowadzili do tego, że są samotne.

  • Like 4
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pan umrze przed przejściem na emeryturę, to pani dziedziczy część składek. W przypadku rozwodu nie. Panie po rozwodzie mają też często zapewnione wsparcie i to je kusi. Zresztą tu nie chodzi nawet o rzeczywistą wartość. Nie zdziwiłbym się jakby to jakaś niewiasta namówiła wodza do sprzedania Manhattanu za garść paciorków, używając "magicznych sztuczek".

 

Panie nigdy nie tracą nadziei na lepsza gałąź. 

 

Hit ostatnich miesięcy: pani 47 lat, jedno dziecko niepełnosprawne u progu dorosłości drugie w wieku wczesno szkolnym, obaj tatusiowie z pogranicza patologii. Ostatnio wyszła za mąż (po raz pierwszy) za gościa z lokalnej elity finansowej. Gość ogarnięty dzieci dorosłe. Pani alternatywką była, zanim to pojęcie istniało w świadomości społecznej. Dość powiedzieć, że pierwszy potomek został spłodzony podczas imprezy w piwnicy, a z ustaleniem szczęśliwego tatusia trzeba było poczekać do badań DNA. W pracy w jednej z instytucji państwowych wszyscy chodzili na paluszkach wkoło pani kierownik, bo ma chore dziecko, samotna matka. Mieszkanie od miasta, wparcia, zapomogi niezliczone. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się zrzucimy. Ty tutaj piszesz o bardzo szczęśliwym przypadku. Wyż demograficzny powoli przechodzi na emeryturę a dzieciaki za granicą, w dużych miastach z wywieszonymi jęzorami na robocie w korpo. Ciekaw jestem gdzie Ci emeryci zostaną umieszczeni jak DPS'ów czy personelu medycznego do opieki nad osobami starszymi jest jak kot napłakał. Gdyby nie zakony i KK to hospicja w Polsce w zasadzie by nie występowały. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mmario said:

Koszty mieszkania samodzielne

Wystarczyło wmówić społeczeństwu że "każdy musi być na swoim", a mieszkanie z rodzicami to wstyd i obciach.

Bo przez większość historii seniorzy nie potrzebowali małżonka/małżonki, ZUS czy alimentów - wystarczyły dobrze wychowane dzieci.

3 hours ago, Mmario said:

za 25 lat, zrozumieją co odjebaly

Wystarczą 72 godziny bez prądu.

2 hours ago, Brat Jan said:

W skrajnym przypadku może doić alimenty od własnych dzieci jeśli nie starcza na życie.

Celowość alimentów... udowodnienie "niezbędnych potrzeb"... "przecież może mamusia zamieszkać z nami za darmo".

2 hours ago, Piter_1982 said:

samotna matka

W świecie idealnej równości płci, od większości usłyszałaby komentarz "jak to samotna? Coś z nią musi być nie tak, że żaden jej nie chce..."

2 hours ago, Reelag said:

Ciekaw jestem gdzie Ci emeryci zostaną umieszczeni

Przed świętami to standard, że "babcia" zostaje umieszczona w szpitalu, czy sanatorium.

A za XX lat? Ustawą przymusi się "samotnych młodych" do przyjęcia na swój kwadrat albo bezdomnego staruszka, albo "śniadego inżyniera". W majestacie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ostatnie lata pokazują wyraźnie, że żyjemy w kraju socjalistycznym, matriarchacie na pełnej kurwie oraz w kraju rządzonym przez starców. Nic się w tej materii nie zmieni, a mężczyzn się do końca wyeksploatuje, żeby dać kobietom.

 

Rozwódka dzisiaj może być w związku jutro i to od razu w każdym wieku. Wiem, bo widzę po swojej matce, która przeszła na emeryturę i ma chłopaka. Raz dwa do ogarnięcia temat związku i dzielenia kosztów na starość. Mężczyźnie w pewnym wieku wystarczy luźna obietnica zajęcia się nim na starość. Takich frajerów będzie cała masa. Kobiety nie muszą posiadać własnych pieniędzy, żeby organizować wydatki na siebie. Tak żyją i tak funkcjonują od małego, aż do usranej.

Edytowane przez mac
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mmario Ciekawe spostrzeżenia, ja myślałem, że cała emka męża przechodzi. Faktycznie dla kobiety nie jest to opłacalne i wiele się przejedzie na swych czynach. Bo nie koniecznie znajdą potem kolejnego jelenia i jeszcze, żeby ślub z nimi wziął. No i jak nie będzie pod ręką żadnego "frajera" to za drobną naprawę elektroniki, auta, mieszkania też trzeba będzie zapłacić.

 

Mężczyzna bez kobiety na emce da sobie radę, nawet lepiej, bo nikt go z pieniędzy nie oskubie i nie będzie yebal za wszystko. Paniom samotne życie niekoniecznie na starość tak dobrze wyjdzie.

 

@mac Socjal trochę Donald przytnie, bo już mówią, że 500+ (od stycznia 800+) będzie dawany jak rodzic pracuje, może próg zarobków stworzą. Emerytom przebąkują, że zabiorą 13 i 14 emeryturę. Za to podatek od emki mają zdjąć wszystkim. Więc biedni emeryci (wyborcy PiS) dostaną po tyłku, a tym bogatszym (raczej nie wyborcy PiS) poprawi się. No i mają wrócić emki SB-kom, co za tym idzie ich wdowom. Wielu emerytom w sumie się poprawi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Śnieżnobiały napisał(a):

 

@mac Socjal trochę Donald przytnie, bo już mówią, że 500+ (od stycznia 800+) będzie dawany jak rodzic pracuje, może próg zarobków stworzą. Emerytom przebąkują, że zabiorą 13 i 14 emeryturę. Za to podatek od emki mają zdjąć wszystkim. Więc biedni emeryci (wyborcy PiS) dostaną po tyłku, a tym bogatszym (raczej nie wyborcy PiS) poprawi się. No i mają wrócić emki SB-kom, co za tym idzie ich wdowom. Wielu emerytom w sumie się poprawi.

 

Jak zobaczę to uwierzę. Proszę nie powielaj tylko fałszywego stereotypu o SB-kach. Jak ktoś poszedł do milicji w 89 to on wg. ciebie jest SBkiem? W latach 90 lała się krew na ulicach i to naprawdę była niebezpieczna praca. Bardziej mnie wkurzają dzisiejsze kariery Julek. W dwa lata potrafią przeskoczyć w do komendy wojewódzkiej bez pracy na ulicy, bo mają studia języki, a gość w komendzie powiatowej naprawdę krawężniki przeszlifował w swoim mieście. Pewnie jest sporo patologii i trzeba je wyplenić, ale taka narracja do niczego nie prowadzi. 

Jeśli chcemy mieć jako tako funkcjonujące państwo to powinniśmy mieć właśnie dobrze funkcjonujące służby plus korpus urzędniczy (jeden z większych grzechów PiS) do nieodrobienia przez lata, to likwidacja służby cywilnej. Wystarczyło mieć wujka w jedynie słusznej partii i już można było piastować dowolnie wysokie stanowisko w państwie. W korpusie były wymagania i jasne kryteria awansu. Nie ważne czy lewak, czy kuc czy symetrysta. Certyfikat z języka na takim i takim poziomie, studia podyplomowe z takiej i takiej dziedziny. Wiadomo, można by tym zarządzać efektywniej, ale nie można zakładać dobrej woli polityków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 Nie powieliłem, nie oceniłem, tylko wspomniałem, co się wydarzy. Milicjantowi jeśli nie współpracował z SB nie zmniejszyli emki.

 

Dobrze, że te policjantki idą do biura, na ulicy to tylko filmiki z nieskuteczności policji odgrywają. Niech tam mężczyźni szorują krawężniki po nocach, a nasze drogie panie za biureczko, na dobre posadki, to rozumiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mac napisał(a):

Wiem, bo widzę po swojej matce, która przeszła na emeryturę i ma chłopaka. Raz dwa do ogarnięcia temat związku i dzielenia kosztów na starość. Mężczyźnie w pewnym wieku wystarczy luźna obietnica zajęcia się nim na starość. Takich frajerów będzie cała masa. Kobiety nie muszą posiadać własnych pieniędzy, żeby organizować wydatki na siebie. Tak żyją i tak funkcjonują od małego, aż do usranej.

Byłem kilka tygodni temu na pogrzebie. Kobieta w wieku około 60lat, wygląda jakby znalazła sobie nowy związek bo nastąpił powrót do byłego męża. Po śmierci mężą szybko nowy partner u kobiety.

 

18 godzin temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Mężczyzna bez kobiety na emce da sobie radę, nawet lepiej, bo nikt go z pieniędzy nie oskubie i nie będzie yebal za wszystko. Paniom samotne życie niekoniecznie na starość tak dobrze wyjdzie.

Też prawda. Mężczyzna bez kobiety nie wydaje tyle pieniędzy na różne głupotki.

 

18 godzin temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Socjal trochę Donald przytnie, bo już mówią, że 500+ (od stycznia 800+) będzie dawany jak rodzic pracuje, może próg zarobków stworzą. Emerytom przebąkują, że zabiorą 13 i 14 emeryturę. Za to podatek od emki mają zdjąć wszystkim. Więc biedni emeryci (wyborcy PiS) dostaną po tyłku, a tym bogatszym (raczej nie wyborcy PiS) poprawi się.

Też takie rzeczy usłyszałem, że 13 i 14stki mogą być zabrane i CI biedniejsi emeryciu będą mieli gorzej, co do bogatszych emerytów czy z 13 / 14 wszystko jedno.

O tym, że 800+ dla pracującego rodzica, nie znałem.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Emerytura (...) za 20 lat

 

Trochę mnie to śmieszy, trochę bawi (nie to samo), trochę smuci ale jeśli ktoś wierzy, że za 20 lat będzie emerytura, to ja mu gratuluję wiary.

 

Już teraz 16 milionów pracujących utrzymuje 40 milionów, co daje 2,5 ludzia na 1 wypłatę. W 2045 będzie 12 milionów pracujących i 36 milionów gęb do wykarmienia. To już będą 3 za jedną wypłatę.

Już dziś połowa budżetu idzie na dopłaty do emerytów. Za 20 lat to będzie 2/3. Ile jeszcze będą podnosić podatki żeby utrzymać tę socjalistyczną iluzję?

To się musi zawalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 17:17, mac napisał(a):

Przecież ostatnie lata pokazują wyraźnie, że żyjemy w kraju socjalistycznym, matriarchacie na pełnej kurwie oraz w kraju rządzonym przez starców. Nic się w tej materii nie zmieni, a mężczyzn się do końca wyeksploatuje, żeby dać kobietom.

giphy.webp?cid=82a1493b8mr48a8d4lbf3wfnc

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało która kobieta zdaje sobie z tego sprawę. Ja znam przypadek gdzie kobieta już po rozwodzie nie mogła uwierzyć, że mieszkanie poszło do podziału na pół i musi spłacić byłego męża jeśli chce w nim zostać. Spłata była na 200 tys zł. Były mąż zażądał spłaty jednorazowej, nie zgodził się na raty :)

 

Ona myślała że poprostu sobie w nim zostanie za free. 

  • Like 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/30/2023 at 2:35 PM, Reelag said:

Gdyby nie zakony i KK to hospicja w Polsce w zasadzie by nie występowały. 

 

Przed rewolucją protestancką na zachodzie i przed socjalistyczną na wschodzie to Kościół zajmował się dobroczynnością a nie państwo.

Teraz zajmuję się Państwo i jak to wygląda każdy widzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.