Skocz do zawartości

Mizoandryczny utwór Żydówki wygrał tegoroczną Eurowizję


Rekomendowane odpowiedzi

Tegoroczny konkurs piosenki Eurowizji wygrała Netta Barzilai z Izraela z utworem o wydźwięku skrajnie mizoandrycznym. Wybaczcie panowie, nie mam ochoty bezpośrednio linkować radosnej twórczości tej pani ze względu na jej nikłe atrybuty wizualne i wokalne. Nie będę się rozpisywał, przytoczę tylko przetłumaczony tekst zwycięskiego dzieła:

 

Źródło dla odważnych: http://www.tekstowo.pl/piosenka,netta_barzilai,toy.html 

 

Cytat

 

Spójrz na mnie, jestem pięknym stworzeniem
Mam gdzieś twojego współczesnego kaznodzieję
Chłopcy witam na moim przedstawieniu, ja wam pokażę
Hej, Myślę, że zapomniałeś zasad gry 
Ucieczki mojego pluszowego misia
Barbie ma coś do powiedzenia, hej
Moim rozkazem* jest żeby zostać sama
Zabieram ze sobą swojego pikachu
Jesteś tak głupi jak twój smartphone

Wonder Woman** nie waż się zapomnieć
Jesteś boska, a on jeszcze pożałuje
On jest tchórzem***
Nie jestem twoją (...) 

Nie jestem twoją zabawką
Ty głupku
Sprowadzę cię do parteru, zmuszę żebyś patrzył na mnie
Tańczącą z moimi lalkami do bitu
Nie jestem twoją zabawką (cululoo)****

(Zwrotka 2) 
N-n-n Nie jestem lalką (hebrajski)
n-n-n Nie jestem lalką
(...) Biją weselne dzwony
(...) Kasa i błyskotki człowieku
Mam gdzieś twoją kupę szmalu***** kochanie

Wonder Woman** nie waż się zapomnieć
Jesteś boska, a on jeszcze pożałuje
On jest tchórzem***
Nie jestem twoją (...) 

Nie jestem twoją zabawką
Ty głupi chłopaku
Zniszczę cię, odliczaj czas
Tańczymy z moimi lalkami do bitu

(Bridge)
Wezmę cię teraz
Teraz ze mną chłopaku

(Outro)

(Nie jestem twoją zabawką)
Ty głupku
Sprowadzę cię do parteru, zmuszę żebyś patrzył na mnie
Tańczącą z moimi lalkami do bitu
Spójrz na mnie jestem pięknym stworzeniem
Mam gdzieś twojego współczesnego kaznodzieję
Nie twoja zabawka,Nie twoja zabawka, Nie twoja zabawka, zabawka
Nie jestem twoją zabawką, Nie twoja zabawka, Nie twoja zabawka, zabawka

 

*(simon says) - zapożyczone z zabawy simon-says gdzie każdy wykonuje rozkazy jednej osoby, które padają po słowach 'simon says'

**Wonder Woman - może mieć podwójne znaczenie jako fikcyjna postać i super-bohaterka, lub Wspaniała kobieta, która ma czegoś nie zapomnieć

*** He's a bucka-mhm-buckbuckbuck-mhm boy
Bucka-mhm-buckbuckbuck - w języku angielskim 'to be a chicken' = 'być tchórzem 

**** cululoo - Marokański/Arabski okrzyk radości

***** stefa - w hebrajskim slangu znaczy stos pieniędzy

 


 

Edytowane przez koksownik
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 2
  • Zdziwiony 3
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle w temacie:11bfaf7fb2c12ce6684c4554de4204d0.jpg

Teraz, Strusprawa1 napisał:

Ktoś jeszcze sądzi, że Żydzi nie ulegają tej demoralizacji? 

Żydzi nie ulegają demoralizacji. To żydzi demoralizują inne narody, a judeovizja jest tego idealnym przykładem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jaki byłby ból macic gdyby wygrała piosenka z tekstem "po przeciwnym biegunie", celujący we współczesną kobietę, np:

(autorstwa wujka Naftowego ?)

 

"Hej głupiutka, masz tak mało mięśni

I kiepską orientację w terenie

Twój niedomiar IQ musi wspomagać się moim nadmiarem błyskotliwości

Jesteś taka niezdecydowana, zagubiona

Że muszę cię prowadzić

Mówić ci czego chcesz

Bo dla mnie to proste jak dla samca

A teraz dam ci coś dużego do posmakowania

Będziesz patrzeć na mnie z dołu

Swoimi maślanymi oczkami"

 

(oczywiście zaznaczam, że ten tekst to parodia, nie przedstawia moich poglądów i nie myślę w ten sposób o kobietach. Nie o wszystkich :D)

 

A tak na serio to gdyby to śpiewała jakaś inteligentna piękność to bym się może trochę przejął.

Edytowane przez SzejkNaftowy
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa ludzie, przecież eurowizja to nie jakiś festiwal muzyczny a kolejne wydarzenie polityczne gdzie jeden drugiemu podliże otwór, a wygra i wysokie miejsca zajmą z góry ustaleni ;)  Żydzi mieli bóldupie do Polski ostatnio - bam pierwsze miejsce na Eurowizji. upaina dostała w pysk od Putina? Bam pierwsze miejsce na eurowizji. ITD :D  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o hip - hopowe utwory. Nie jest mój gatunek muzyczny, ale jak słyszałem kilka utworów o kobietach, to na ich miejscu bym się mocno wkurzył. 

 

"suczki" ,"pantoflarz". "nie zrozum mnie źle", to ostatnie autorstwa - Paragraf, reszty nie pamiętam. 

 

 

A tego powstało dużo więcej, więc to może być pewnego rodzaju odwet. To pokazuje, że "wojna płci" totalnie bezsensowna jest widoczna wszędzie. Chłopcy śpiewają, ze kobiety są im potrzebne tylko do pieprzenia, dziewczynki, że mężczyźni to w ogóle są do niczego potrzebni. I spirala nienawiści się nakręca. Tylko ja nie rozumiem po co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Enemy napisał:

"

Jak przyznają twórcy, tekst utworu był inspirowany głośną akcją #metoo, dotyczącą przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu i przemocy. Imitowanie odgłosów kurczaka ma natomiast związek z kulturą anglosaską, w której określenie „chicken” oznacza tchórza. W tekście pojawia się również słowo „baka”, oznaczające w języku japońskim idiotę. W utworze chodzi oczywiście o mężczyzn, którzy decydują się używać siły wobec kobiet, ale nie tylko!

Neta podkreśla w wywiadach, że utwór to protest przeciwko wykorzystywaniu ludzi w ogóle, toksycznym relacjom i tym, którzy decydują się krzywdzić w jakikolwiek sposób drugą osobę. "

 

Nawet nie wiem jak to skomentować... Aby w tym tekście doszukać się przesłania nawołującego do szanowania kobiet i zaprzestania molestowania. Dla mnie raczej jest to utwór stworzony przez osobę, która ma skłonności do klimatów BDSM. Tym bardziej, jak się spojrzy ile pogardy jest w nim wobec mężczyzn. 

 

Słowem, jak ktoś chce napisać piosenkę o jakimś wydarzeniu, to niech się wzoruje na Zombie, albo na Pumped Up Kicks, a nie na własnych niepełnionych fantazjach seksualnych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wbiła się w niszę, kobiety pewnie głównie na nią głosowały.

Osobiście już bardziej mi się podoba Polska piosenka, która jest ładna i fajny ma rytm.

 

A ten utwór Izraelskiej wokalistki jest oryginalny, ale nikt nie będzie tego słuchał np. w aucie.

Skoro taka piosenka wygrała Eurowizję, to niezbyt dobrze dla mężczyzn "stupid boy".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zimbardo nie zarzucę Ci od razu ignorancji, bo to jednak byłoby zgoła za daleko, jednak fakty są takie, że zdecydowanie odbiegasz od istoty problemu. Czy utwór Paragrafa wygrał najpopularniejszy propagandowo-marketingowy konkurs piosenki w Europie i to głosami widzów? Braciom jednak nie chodzi o to, że ktoś sfrustrowany wylewa swoje żale w amatorskich piosenkach, które poza YouTube nigdy nie wyszły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj na Eurowizji oglądałem samo głosowanie - zdecydowanie najciekawsze, zwłaszcza odgadywanie rezultatów w danym państwie. Jednak po tym, gdy 3 lata temu najlepsza piosenka wygrała głosowanie publiczności, a uwaliło ją jury, tyle mnie widzieli przed telewizorem :P Nawet Neuwirth mnie tak nie wkurzył, jak oceniająca w Polsce baba szeregująca Il Volo gdzieś na szarym końcu, no ale co zrobić, takich mamy ekspertów...

 

Z nieco innej beczki, ja tam widzę w tym tekście pewne dziwne nawiązania:

10 godzin temu, koksownik napisał:

Zabieram ze sobą swojego pikachu

(...)

Nie jestem lalką

No nie da się ukryć, Lalką nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz :PGdyby jeszcze Sara zamiast kucyka dała sobie w avatarze Barbie, chyba padłbym ze śmiechu - takie typowe wynurzenia feministki :)

 

Rzadko też zdarza się, by post dostał wszystkie możliwe reakcje - a tutaj w pewnym momencie było wszystkiego po jednym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.