Skocz do zawartości

Co Cię dziś uszczęśliwiło? Tutaj gromadzimy endorfiny ! :D


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, melody napisał:

Założył kancelarie, ale nie byłby się w stanie z tego utrzymać (jego słowa) więc ojciec załatwił dodatkową pracę w banku.

Czyli nie był obrotny, jakiś nieogar czy coś? Prawnicy zarabiają naprawdę dobrze, a w Polsce sądy są przeciążone od natłoku spraw więc jest na czym zarabiać. Dodatkowa fucha w banku? Dziwne. Serio. 

4 godziny temu, Hatmehit napisał:

prościej dorobię prawo po 3 latach sinologii niż sinologię po 5 latach prawa.

Jak masz dorobić prawo po sinologii? Jest gdzieś prawo podyplomowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MalVina napisał:

Jak masz dorobić prawo po sinologii? Jest gdzieś prawo podyplomowe? 

Całkiem normalnie. Zaczynając po prostu z rekrutacją na jednolite magisterskie. Do tego potrzebny jest tylko dobry poziom matury, a to niezbyt wielkie osiągnięcie. Sinologia nic by tutaj nie zmieniła.

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan Batory napisał:

Absolutna prawda to co napisałeś. Wykształcenie zwane wyższym nie ma nic wspólnego z operatywnością i umiejętnościami zarobkowymi, ale dobrze je mieć. Jest to tylko pewne narzędzie, nic więcej. 

Bo studia to nie zawodówka

 

Sukces to przedewszystkim mindset. Ze złym mindsetem nawet geniusz będzie biedował bo jego inwencje kto inny skomercjalizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hatmehit napisał:

Całkiem normalnie. Zaczynając po prostu z rekrutacją na jednolite magisterskie. Do tego potrzebny jest tylko dobry poziom matury, a to niezbyt wielkie osiągnięcie. Sinologia nic by tutaj nie zmieniła.

Właśnie o to pytam, bo z tego co wiem to prawo jest tylko magisterskie ? a w odwrotna stronę masz inaczej? Żeby np zrobić 5 lat prawa i 2 lata sinologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagła decyzja o wyjedzie i jechaniu 6h o ok. 20:00 po całym dniu stresu i zmęczenia. Musiałam wsiąść do samochodu jechać połowę drogi do ok. 2:00 w nocy. 
 

Gdyby sytuacja nas do tego nie zmusiła nigdy bym nie powiedziała, że będę w stanie prowadzić, połowę drogi, w nocy, gdy mój mąż mi zasnął w aucie ze zmęczenia. Czasami chyba nie znamy swoich możliwości. Wszystko spadło na mnie. Mąż był wrakiem ze stresu, zmęczenia, po całym dniu. Podjęcie takiej wewnętrznej odpowiedzialności za naszą dwójkę dało mi to, że potrafiłam jechać, nie czuć zmęczenia ani strachu, nie budzić go, radzić sobie sama przez pewien czas. 

 

Pod koniec już trochę już czułam, że jestem na ostatku. A po wyjściu z auta czułam się jakbym była pijana. Masakrycznie uczucie. Ale samo to, że dałam radę jest dla mnie w pewnym sensie małym sukcesem. 
 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MaxMen napisał:

???

Ładnie to tak się z kobity nabijać? ? Mój tato go sprawdził zanim oddał w obce ręce na warsztat i to jego nasłałam tam, bo wiem, że babę co jest zielona w tej tematyce mogliby chcieć oszukać, a on sobie z fachurami pogada jak znawca i nie ma to tamto ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MalVina Nie śmieję się z Ciebie tylko z tego zaufania do fachowców, ja tam im ani trochę nie ufam i wiem, że większość ściemniacze i zrobi na odpierdol (nawet jak potrafią bo czasami nie potrafią i improwizują) a będą chcieli skasować jak za poprawną robotę. To są takie miglance, oszuści, że mała głowa i jestem na nich po prostu uczulony, czasami jak widzę ich głupie miny, cwaniackie uśmieszki i słyszę wciskany kit to po prostu bez słowa wychodzę. Czasami odpowiem fachowo i wychodzę to wiedzą, że się wygłupili no ale cóż dlatego większość rzeczy czy w aucie czy w domu staram się zrobić sam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.